Genel anestezi ile diş çekimi

elifkantar

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2012
6
0
arkadaşlar; kızımın yanlış dolgu yuzunden genel anestezi ile dişi çekilecek. daha once genel anestezi altından kendıne yada cocuguna diş çektiren varmı acaba aranızdaaa.. ??

genel anestezi iyi bir şey değil ki neden ona başvurdunuz çok mu korkuyor?
lokal anestezi ve sakinleştirici ilaç alıp da yapılabilir daha iyi olur bence

evet malesef korkuyor. lokal anestesi ve sakınlestırıcı uygulandı fakat diş uyustuktan sonra hıc bır kuvvet diş koltuguna oturtamadı ve hıc sakınlesmedı aksıne daha cok bagırıp aglamaya basladı:KK43: o kadar bagırdıkı ertesı gun sesı kısılmıstı. özel hastanede dolgu yapıldı doktor hatasından ( çürüğü temizlemeden yanlıs dolgu yapmıs) dolayı dişini çektırmek zorunda kaldık. ankara diş fakultesınde yapılacak sımdı genel anestezi ile çekim.
çok endıselıyız acıkcası:KK43:((

anladım...aslında sakinleştirici verilerek çok büyük ameliyatlar bile lokal olarak yapılıyor
ama çocuklara verilenler etki etmemiş olabilir bilemedim...
genel anestezi almak şöyle iyi değil toparlanması zor mide bulantısı falan yapıyor (ama herkeste aynı şey olacak diye bir şey yok tabi) o yüzden yani yoksa korkmanızı gerektirecek bir şey yok
doktor böyle yapalım dediyse daha önce milyon kere yapmışlardır endişelenmeyin

kesinlikle sadece benım kızım degıldır herhalde uyum sağlayamayan. işte ilk defa basımıza gelıncede endişeleniyoruz nasıl olacak nasıl bayıltıcaklar falan dıye. daha 4 yasında Allah yardımcımız olsun. cok tesekkurler sizede.

haklısınız ama hiç korkmayın daha 1 aylık bebekleri bile anesteziyle ameliyat ediyorlar
zaten hiç anlamayacak bir iğne yapacaklar hop uyuyacak
siz şimdi kıyamıyorsunuz ya büyütmüşsünüz gözünüzde :)
allah yardımcınız olsun ...

sedasyonla diş çekimi yaptırdım bende ağzıma değdirdikleri o aynalar filandan fena olduğum için boğulup bayılacak gibi olduğumdan sedasyonla yaptırdım çok rahat geçti ama anestezinin vucüda verdiği zararlardan dolayı uzun sürcek biir çok defa bayıltılmam gerektiğinden iki seans sonra doktor nerdeyse amuda kalktı karşımda şekilden şekile girerek anestezi olmadan tüm ağız içi gereken çekim doldu diş yapımı filan hepsini yaptı

evet aslında bızıde sedasyon yapılsın dıye diş fakultesıne yonlendırdıler çocuk diş hekımlıgıne gıttık fakat gıttıgımız fakultede sedasyon yapmıyorlarmıs. hoş bende ınternet sıtesınde sedasyon yapıldıgını ogrendıgım ıcın orayı tercıh ettım. dişi sureklı apse yapıyor antıbıyotık kullanıyoruz en erken tarıhede bu fakulte verdı mecbur en kısa zamanda yapılması gerektıgı ıcın genel anestezıyı kabul ettık.
daha onumuzde 5-6 tane daha dolgu yapılacak dıs var. lokal anestezı ıle tedavı yapılamazsa bızıde sedasyon yapan baska bı fakulteye yonlendıeceklermıs cok zor valla yaa off :KK43:

Elif hanim cocugunuzun disi cekildimi genel anestezi ile? Benimde oglumun disi ayni sekilde genel anestezi ile cekilecek bu ay sonunda bende endiseliyim acikcasi .tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim

sedasyonla diş çekimi yaptırdım bende ağzıma değdirdikleri o aynalar filandan fena olduğum için boğulup bayılacak gibi olduğumdan sedasyonla yaptırdım çok rahat geçti ama anestezinin vucüda verdiği zararlardan dolayı uzun sürcek biir çok defa bayıltılmam gerektiğinden iki seans sonra doktor nerdeyse amuda kalktı karşımda şekilden şekile girerek anestezi olmadan tüm ağız içi gereken çekim doldu diş yapımı filan hepsini yaptı
Benim ağzıma soktukları o aletlerden öğümem oluyor sedasyon buna çare oldu mu? bir de hangi sehirde yaptırdın canım biraz bilgi verir misin

X