Avon mu Oriflame mi ?

Ben Oriflame danışmanıyım birkaç aydır. Katalogda kimi ürünlerin üzerinde zaten yazıyor, şu kadar kadın kullanıcı gönüllü olarak denemiştir diye.
Farklı farklı ürünlerini aldım, memnun kalmadığım çok ürünü var.. Yüz kremini daha sürerken tekrar toparlanıp kese yapmışım gibi elimde kalıyor mesela! :s
Bence Oriflame le Avon arasındaki rekabetten dolayı Oriflame daha çok örgütleniyor ve kendilerini aklamaya çalışıyor, zira ilk üye olduğumda kendi ihtiyaçlarım için kabul etmiştim danışmanlığı fakat uzunca süre yakamdan düşmediler sponsorum, direktörüm arayıp durdu, sürekli eğitime çağırdı gitmedim hiçbirine..
Çin konusunda da şunu söyleyeceğim Oriflame'in üzerinde üretim yerleri çok değişiyor fakat genelde Avrupa ülkeleri, Avon şu anda almıyorum ama son aldıklarım Amerika üretimiydi. Zaten asıl söylemek istediğim şu Amerika ve Avrupa'da satış yapan E.L.F markası Çin'de üretim yapıyor ama "cruelty free" yani hayvanlar üzerinde deney yapmıyor ve hayvani kaynaklı bir şey kullanmıyor, gerçek kıldan fırça gibi...
Yani o Çin olayı sanırım Çin'de üretilen değil, satılan ürünlerin test zorunluluğu var...
Aynı şekilde NYX markası da cruelty free, Çin menşeili..
Ve asıl sorun bu markaların tamamı-Avon'u yine çok bilmiyorum-toz ürünlerinde, yani pudra ve farlarda talc kullanıyor, kremlerinde paraben kullanıyor. Oriflame'in çok amaçlı, daha çok dudak için kullanılan balm'ının içeriğinde bir ben yokum...

marka olarak boşuna bir tartışma içerisindesiniz ben yıllardır kırışıklık kremleri parfümlerim olsun makyaj malzemelerimi avondan kullanırım kendim kullandığım için beğendiğim ve önerebileceğim bir ürün bana göre ama başıma gelen bir olayıda anlatmak istiyorum
yurt dışına ilk cıkışımda yaz günüydü oralarda herkes tabi bronz dolaşıyor ben bembeyaz ortalarda güneş feci yakıcı ip kollu badilerle dolaştım hadi hiç yoktan kollarım yansın diye krem falan hiç bir şey kullanmadım.Aradan zaman geçti omuzlarımda lekeler ve sivilceler başladı geçmek yerine her yere sıcrıyordu ve sürekli kaşıdığımdan yara oluşup geçmiyordu.Cildiye ye gittim verdiği kremler alerji yaptı ama bu durumu 2 3 yıl çektim artık kolsun birşey giyemez olmuştum.Bir kış günü arkadaşım beni oriflame toplantısına cağırdı kıramadım gittim.Eğlenceli geçmişti çekiliş yapıldı ve ilk cekilişte ben cıktım hediye gelen krem ise cilt leke giderici bir kremdi ...
birde bunu deneyeyim dedim bir haftada sonuc aldım omuzlarım düzeldi ben bile inanamadım.Nerden nereyeee :)

burda demek istediğim herkesin bunyesi farklı kendiniz kullanmadan onun size yararlı mı zararlı mı olduğunu bilemezsiniz
avonun bebek serisindeki tüm ürünleri de aldım kızım doğmadan kendim kullanıyorum cokta memnunum pişik kremi bebek yağı ıslak mendilleri ...

annem senelerdir ikisinide sattı kullandı bende aynı şekilde kullandım ama Avon daha iyi bu benim fikrim tabii :)

bende oriflame temsilcisiyim özellikle kremlerini çok iyi buluyorum kullandığım için

bana göre oriflame :) ilk zamanlar avondan çok memnundum ama oriflame tanıdıktan sonra herşey değişti :) avonun bir kaç parfümü ve duş jeli dışında birşey kullanmıorum artık tercihim oriflame :)

önceden avon kullanırdım ama oriflame bana daha uygun geldiği için üye olup kendime almaya başladım.tabi avonunda çok iyi ürünleri var kullandığım rujlarından çok memnunum

Hayvanlar üzerinde deney yapıyor çünkü Çinde fabrikası var ve Çin ülkesinde kozmetik sattırmak için hayvan deneyini zorunlu tutar.... Ama satış taktiği olarak yapmıyoruz yazar doğrudur bizim ülkemizde yapmaz ancak firma olarak yapar...[/

oriflame ürünleri isveçte stokholmde üretiliyor. Çinde fabrikası falan yok. yıllardır oriflame ürünleri kullanıyoruz. Bilmeden atıp tutmak kolay olsa gerek:KK66:

oriflame %100 müsteri memnuniyeti sunuyor. mesela beğenmediğiniz bi ürünü %30undan fazla kullanmamış olmak şartıyla geri alabiliyor. hayvanlar üzerinde deney yapmıyor ve birçok sağlık sertifikası bulunmakta. bu sertifikalar öyle ha denilince verilmiyor. avon kullananlar açıkça söylesinler lütfen, sürdükleri göz kalemleri gözlerini yakmıyor mu? en basidinden bu konuda bile herkes aynı sorunu yaşamıştır eminim...

avon ve oriflame mi kıyaslıyoruz:)) tartışmasız oriflame :))

Hayvanlar üzerinde deney yapıyor çünkü Çinde fabrikası var ve Çin ülkesinde kozmetik sattırmak için hayvan deneyini zorunlu tutar.... Ama satış taktiği olarak yapmıyoruz yazar doğrudur bizim ülkemizde yapmaz ancak firma olarak yapar...[/

oriflame ürünleri isveçte stokholmde üretiliyor. Çinde fabrikası falan yok. yıllardır oriflame ürünleri kullanıyoruz. Bilmeden atıp tutmak kolay olsa gerek:KK66:

anasayfadan "oriflame hakkında kısmına tıklarsanız:

"• İsveç, Polonya, Çin, Rusya ve Hindistan olmak üzere dünya genelinde 5 üretim merkezine sahiptir. "

bu cümleyi göreceksiniz...

oriflame %100 müsteri memnuniyeti sunuyor. mesela beğenmediğiniz bi ürünü %30undan fazla kullanmamış olmak şartıyla geri alabiliyor. hayvanlar üzerinde deney yapmıyor ve birçok sağlık sertifikası bulunmakta. bu sertifikalar öyle ha denilince verilmiyor. avon kullananlar açıkça söylesinler lütfen, sürdükleri göz kalemleri gözlerini yakmıyor mu? en basidinden bu konuda bile herkes aynı sorunu yaşamıştır eminim...

Hayvanlar üzerinde deney yapıyor... Ne buav da ne peta da temiz değil ki asıl olan buav dır petadan daha katıdır....

Deney yapıyor ancak umrumda değil ben işime bakarım demenizi anlarım fakat lütfen yanlış yönlendirmeyin insanları....

bence bırakın artık şu iki markayı ikisi de bana kalırsa kalitesiz. Şurda bir yazı okudum hoşuma gitti. Bi göz atın ne kadar doğru şeyler demiş.

isteriz ki sizin dediğiniz gibi olsun ama malesef gerçekler gün gibi ortada...

attachment.php

avon mu oriflame mi ?

tabiki HİÇBİRİ !

Son düzenleme:
X