Avon mu Oriflame mi ?

Maip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
1.860
13
Arkadaşlar iki marka arasında kaldım, sitede dolandım, biri Avon'un bakanlık onayı var diyor diğeri yalan söyleme yok diyor yok oriflame sağlık tarım onayı var diyor.

Öylesine yazılmasını istemiyorum, eminim diğer merak eden arkadaşlar da istemiyordur, söylenti değil, ahan da linki bu ahan da onayı, bunu istiyorum.

Oriflame sitesinde onayları görebilirsiniz deniyor da ben avon'un da sitesine baktım Oriflame'in de sitesine baktım, göremedim onaylarını.

Acaba bir yardım sever arkadaş hayrına şu sayfadan göreblirsin diye linkini şuraya ekleyebiir mi ?

Malum zaman kötü... Gönül rahatlığıyla kullanmak istiyor insan...

''Vatandaşlarımız ülkemizde ilaç reklamının yasak olduğunu kesinlikle unutmamalı, bu nedenle ağrı kesici, iyileştirici, tedavi edici, kilo verdirici, gençleştirici, kırışıklık giderici gibi sağlık beyanında bulunularak tanıtılan ürünlerin ilaç olmadığını bilmelidirler. İlaç olmayan bu kozmetik ürünlerin iddia edilen özellikte bir etki göstermesi de mümkün değildir. Yani hiçbir kozmetik ürünün iyileştirici etkisi yoktur. Eğer bir ürünün reklamı yapılıyorsa ilaç değildir, ilaç değilse de zaten sağlıkla ilgili iyileştirici, tedavi edici gibi bir etkisi olamaz.''

Bu ürünlerle ilgili ''Sağlık Bakanlığından onaylıdır'' ya da ''Sağlık Bakanlığı onaylı tıbbi ürün'' şeklindeki tanıtımların gerçeğe aykırı olduğunu vurgulayan Şimşek, ''Kozmetik ürünler Sağlık Bakanlığından onay alınarak piyasaya sürülmez. Bildirimde bulunulur, ama bu da bir ürünün güvenilir olduğunun kanıtı değildir'' dedi.

Ercan Şimşek, saç ürünleriyle ilgili ''Beyazlık giderici, kepeklenmeyi önleyici, saç çıkartıcı, dolgunluk kazandırıcı'' gibi gerçek dışı tanıtımlara itibar edilmemesini de isteyerek, ''Saç çıkartmak bir ilaç etkisidir. Kozmetik ürünler fizyolojik etki yaratmaz'' ifadelerini kullandı.

Şimşek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ise gıda takviyeleri için ruhsat verdiğini belirterek, bu ürünlerle ilgili sağlık beyanında bulunularak tanıtım yapılmasının da yasak olduğunu sözlerine ekledi.

şu adresten alıntı yaptım http://www.haberturk.com/saglik/haber/718997-saglik-bakanligindan-onemli-uyari

yazının sonu (yukarıda) ilgi çekici, hiçbir kozmetik ürün sağlık bakanlığından onaylı olamaz diyor.

Reklamı olan ürünlerin iyileştirici etkisi olamaz, çünkü iyileştirenler ilaç kategorisine girer diyor, kozmetik ürünleri iyileştiremez, yani sıkılaştırıcı, şucu bucu etkisi olamaz, olsa zaten reklamı yapılamaz, reklamı yapılıyorsa kozmetiktir ve kozmetik ürünler de bizden onay alamaz diyor.

Ben mi yanlış anladım yahu... açık açık böyle diyor...

Eee o zaman bu "avon tarımdan onaylı, oriflame sağlık ve tarımdan onaylı" tartışması da nereden çıktı. ikisi de onaysız işte.

İkisi de sağlık bakanlığından onaylı değildir,çünkü böyle bir onay yoktur.
Kozmetik markalarının sağlık bakanlığından onaylıdır ibareleri gerçeği yansıtmaz.

Bunu bir yana bırakarak Avon mu Oriflame mi dersek,ikisi de birbirlerinden çok farklı değil.
Özellikle tüm cilde uygulanan ürünleri (pudra,fondöten,kapatıcı,cilt kremleri,cilt temizleyicileri...) iki markadan da kullanmıyorum.
Ruj,far,rimel gibi ürünleri de Oriflame'den almaya karar verdim.
Avon artık ürünlerini Çin'de üretiyor,kalitesi haliyle çok çok düştü.
Ayrıca ürünlerini Çin'de ürettiği için artık hayvanlar üzerinde test yapan markalar arasında.
Bu da Avon kullanılmaması için önemli bir sebep.

İki üründen de kullananlar zaten farkı hemen görüyor!!! Avon mallarının Avrupalılar tarafından çöplere atıldığını haberlerde izlemeyen veya duymayan yoktur sanırım...Ayrıca domuz yağı katkısı olduğu söylentileri de var bu da insanı rahatsız ediyor.kimyasal ürün içerikli olduğu belli ama gerçekten domuz yağı katkılıysa bizim ülkemizde ve müslüman ülkelerde daha fazla tutulabilceğini sanmıyorum...Ben daha önce oriflame ürünlerini kunnaıyordum beğendiğim için de danışman oldum.Ama Bu çeşit haberler oriflame için olsa kullanmamda satmam da...

Tabiki Oriflame.Kimyasal oranı düşük. Ve hayvanlar üzerinde deney asla yapılmıyor.Lütfen araştırmadan körükörüne kullanmayalım!!!

Oriflamein kimyasal orani nasil dusuk yahu. Forumda herkes tutturmus. Nereyi okusam ayni hikaye. Kendinizi kandirmayin bence. Ben de zamaninda oriflame'e uyeydim. Alakasi yok bal gibi kimyasal dolu. Avon da oriflame de ayni. Kremlerine hic yanasmayin. Bence tum urunlerde ayni krem war. Sadcee kokusu ya da kivamiyla oynuyorlar. Ben hc memnun kalmadim. Cewremden de memnun olani duymadim. Bosa atilan para.
Makyaj urunleri ve parfum dusjeli ws alinabilir. Avonun goz kalemini kullandim. Pandaya dondum. Bir cok arkadasim da ayni sorunu yasamis. Cok akiyor. Farlarindan memnun kalmistim.
Yine de imkan warsa daha oaraya kiyip kaliteli biseyler almak daha akil kari.

Tabiki Oriflame.Kimyasal oranı düşük. Ve hayvanlar üzerinde deney asla yapılmıyor.Lütfen araştırmadan körükörüne kullanmayalım!!!

Hayvanlar üzerinde deney yapıyor çünkü Çinde fabrikası var ve Çin ülkesinde kozmetik sattırmak için hayvan deneyini zorunlu tutar.... Ama satış taktiği olarak yapmıyoruz yazar doğrudur bizim ülkemizde yapmaz ancak firma olarak yapar...

uzun zamandır Oriflame kullanan biri olarak içeriginin bitkisel olduguna inanıyorum ve memnunum.zamanında Avon da kullandım ancak cildimde bozulmaya ve tahrişe neden oldu.ciltten cilde değişen birşey tabi

oriflame de kullandım avon da , ben kesinlikle avon diyorum cunku hem fiyat hemde kalite bakımından daha uygun bence

Maip
Arkadaşım sana video linki vericem
Oriflame in hayvanlar üzerinde test edilmediği ve bitkisel olduğuna dair
umarım faydalı olurum

bende avonda kullandım oriflame da...avonun göz kalemi rımeli ve kremleri güzel değil...üstelik kremi deterjan gibi kokuyor tabi benim kullandığım göz kalemi ise adeta gözde durmuyo gibi hemen kayboluyor...ama parfümleri dudak balmları takıları güzel doğruya doğru yalan yok bunlar benim düşüncelerim...oriflame nda kremleri güzel kokuyor ve etkili parfümleri kalıcı özellikle göz kalemi kajal olan akmıyor kalıcı gün boyu...suya dayanıklı rımeli de favorim...çalışan bayanlara öneririm yüzünüzü yıkadığınızda akmıyor hiç bir şekilde....ama avona göre oriflame ürünleri pahalı.ikiside vazgeçilmez gibi..

ben daha önce oriflame daha sonrada avona üye oldum bundan 4-5 yıl önce ikisinden de memnun kalmadığım için üyeliğimi iptal ettirmiş ve ürünlerinide kullanmayı bırakmıştım.fakat 20 gün önce uzun süren araştırmalarım sonucunda tekrar oriflame tekrar kayıt yaptırdım.çevremde oriflame kullanan fa avon kullananda var ama çoğunluk oriflamcı çünkü daha doğal

X