Vajinal Mantar Enfeksiyonu

arkadaslar hepinize gecmis olsun.benim kizim 15aylik dis genital bolgede cok sidetli kasintisi var.doktora gittik krem verdi ama hic iyilesme yok.baska bir dr.mikrobiyolojide tahlil yapmamizi onerdi.sizin bildiginiz bisey varsa lutven paylasin

arkadaşlar benimde başıma geldi ama ne oldunu bilmiyorum dün gece başladı kaşıntı uyuyamadım çok kaşındıbenim başıma ilk defa geliyove 5 dk önce banyo yaptım çok kaşınıyo diye bakayım dedim aynayla baktım ve beyaz akıntı gibi bişeyler vardıve şuanda az az kaşınıyo doktora gidecem kurtulayım şundan yaa

Bakın arkadaşlar bir ara bende mantar enfeksiyonu geçirmiştim, sistit gibi değil yanma yok, sadece kaşıntı oda insanı mahvediyor, doktora gittim ve vediği ilaç iyi geldi ama
5 gün boyunca baş ağrısından mahvoldum, ilacın prespektüsüde beyin zarında ödem yaptığını yazıyordu, ve ben ilacı bitirmiştim 1-alınan ilacın yan etkilerine dikkat etmeli 2-ilaç yarıda kesilmemeli 3-teharet denilen temizlikten vazgeçmeliyiz,4-Her klozete otumamalı

Özellikle umumi tulaletlerde kapı kollarını, kilidini, teharet musluğunu elmizle tutup sonra yıkamak için popomuza sürüyoruz buda olanca virüs bakterinin vajinamıza bulaşması anlamına gelir,
HATTA RAHİM AĞZI KANSERİNİN TUVALETLERDEN BULAŞAN BİR VİRÜSTEN MEYDANA GELDİĞİNİ UNUTMAYIN..
Tek yapacağımız umumi tuvaletlerde kapı kollarını vs bir peçeteyle açıp kapatmak, ve güvenmediğiniz klozetlere oturmamak yer tuvaletini kullanmak ve ne olursa olsun tas teharet musluğu vb. şeyleri kullanmamak..
Bunu eşinizede anlatınki onun eve getirdiği mikroplar sizede cinsel yolla ve tuvaletinizde bulaşmasın..
Sağlıklı günler dilerim..

Bir yıldır mantar problemi yaşıyorum...
iğrenç bir durum.... Artık çok sıkıldım bu durumda.... Geceleri ağlıyorum. dr 'a gittim ama hiç bir faydası olmadı... Yaşamdan koptum artık... Ne olur yardım edin ya!!!!

ay bendede oldu bı ara bı kasıntı ama nasıl varya oluodum oturamıodum resmen beyaz peynır kırıntısı gıbı akıntım oluodu kaynanam bı ılac verdı o kurtardı benı

arkadaşlar en etkili çözüm, karbonat ve sirke,
hamileyken bana doktorum söylemişti,
1 lt suya yarım çay bardağı sirke
her tuvalet sonrası bununla temizleniyorsun hemen geçiyor...
1lt suya 2 yemek kaşığı karbonat , karışıtıp aynen sirke gibi yıkıyorsun.. anında geçiriyo ve kimyasal değil, doğal bir çözüm..
herkese öneririm...

arkadaşlar ben de yeni böyle bi sıkıntı başladı. acaip kaşıntım var ev akıntım var ama akıntım sarı renkte, kokulu. iğrenç resmen midem bulanıo. tuvalete çıktığımda hafif yana var. daha önce dr travazol krem vermişti ama şuan bi faydasını göremiom senağlama bi de akınının rengi kafamı karıştırdı beyaz değil sarı ama çokkkkk kaşıntım var noluuurrrr yardımmmmmm

ben de neredeyse bir sene hiç aralıksız bu sıkıntıyı yasadım. dr.'um fluzole diye bir ilaç verdi. içinde 2 kapsül var. 1 tanesini içiyosun iyi gelmezse diğerini de bir kaç gün sonra içebilirsin dedi. neticede bana hap o ay icin iyi geldi. ama sonra ki ay adetten sonra yeniden başladı. ben de sürekli hap kullanmak .istemedigim için hapı alıp içmedim. ne oldu peki? sonra yine tüm ay boyunca sıkıntıyı cektim. bir de benim hep adetten sonra baslıyordu. neyse en sonunda dayanamadım ve her ay adetim bitip de mantar enfeksiyonu başlayınca hemen bu hapı içmeye başladım. ve 2-3 ay bu böyle devam etti. ben sadece ayda 1 kapsül içiyodum ve bana yetiyodu. en sonunda artık 6 aydır olmuyorum. arkadaşlar bu hapı yine de kullanmadan dr.unuza basvrurun siz..

neyse bir de sonradan şunu öğrendim, benim tiroid hormonum düşükmüş ve aslında bu sebepten oluyormuşum. henüz tedaviye başlamadım tiroid için. bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun. sevgiler.

bir ek daha yapayım, bu hapı kullanırken kaşıntı için de bir krem sürmeniz iyi geliyor. ben trosid diye bir krem kullanıyorum (antifungal bir krem)..

galiba bendede mantar oluştu kaşıntı ve vajinada şişme var sirkeyi ve karbonatı deneyeyim

mutlaka doktora gidin . kendi basınıza bilip bilmeden sirkeymiş sodaymış sakın kullanmayın bunları. birine iyi gelen birsey herkese iyi gelecek diye birsey yok.

arkadaslar , yaklasik 3 yildir mantar ve bakteriyel vajina hastasiyim. Biri bitiyor biri basliyor, Vajinamdaki PH dengem bozulmus durumda... Saglikli bir vajinada iyi ve kotu bakterilerin bir duzen icinde yasamalari lzim..bENIM KOTU bakteriler iyileri yemis durumda o yuzden duzelemiyorum.... Bende akinti yok, daha dogrsu cok kuruyum.. Cinsel iliski krem de , jel de kullansak zor oluyor genelde.. Cinsel isteksizlik oluyor bende..Kadinligimdan sogudum ve yeni evliyim.. 3 yildir esimle beraberim ve hemen hemen beraber oldugumuzdan bir sur sonra bu illet basima geldi ve birdenbire akintim kesildi.. Yurtdisinda yasyorum ve doktorlar pek umursamiyor , ilgilenmiyorlar ... Hap veriyorlar, fitil veriyorlar, gecmiyor ..ne yapicagimi sasirdim... Psikolojim altust oldu...cidden cok zor durumdayim, tavsiyeniz var mi?

gecegündüz aynen benimle ayni durumlari yasiyorsun bende yeni evliyim evlendikten sonrada yurtdisinda yasamaya basladim .Gecen gittim doktora az buz yarim yamalak dille anlatabildigim kadar anlattim verdigi ilaclar o an iyi geldi ama gene tekrarladi.Hep tekrarliyor artik bi caresini bulmak lazim ama ne ?.Doktora gitmekte problem anlamiyorum dediklerini kendimide öle ana dilim gibi ifade edemiyorum cok zor durumdayim.

bende mantar sorununu uzun zamandır yaşıyorum ve gerçekten bıktım. şu an daha iiyim çok şükür. ama hiç geçmeyecek sandım o dönem sürekli ağlıyordum. antibiyotik ve vajen içine sıkılan bi krem kullandım. antibiyotiklere hala devam ediyorum çünkü mantar sistit ve enfeksiyon hepsi bir arada oluştu düşünün yani halimi. mantardan önce şu akıntılı enfeksiyonu halletmemiz gerek dedi doktorum.
kesinlikle ilişki bir süre yasak su ile bile sık sık temizleme o bölgeyi dedi.
karbonatı bende duydum am akarbonat ph değerini yükseltir diye biliyorum hastalık durumunda olanların kullanması ne kadar doğru olur bilmiyorum doktora danışmadan bence kullanmamalıyız. ama onun dışında günlük hayatta kullanmak faydalı olur.
hepinize acil şifalar diliyorum. allah bir daha yaşatmasın inşallah.

arkadaşlar ben de yeni böyle bi sıkıntı başladı. acaip kaşıntım var ev akıntım var ama akıntım sarı renkte, kokulu. iğrenç resmen midem bulanıo. tuvalete çıktığımda hafif yana var. daha önce dr travazol krem vermişti ama şuan bi faydasını göremiom senağlama bi de akınının rengi kafamı karıştırdı beyaz değil sarı ama çokkkkk kaşıntım var noluuurrrr yardımmmmmm

canım senin sorunun mantar değil rahim ağzı enfeksiyonu. iki-üç ay kadar önce ben de yaşadım. hamileliğimin başıydı.akıntım aynı bahsettiğin gibiydi. gynoflor diye bir fitil kullandım geçti.onun tedavisi mantardan daha kolay. tekrarlamıor en azından.

Karanfil yağının ve içerdiği temel bileşen olan öjenol sebebiyle dermatofit enfeksiyonlarına yol açan mantarlar (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum) üzerinde kuvvetli etkisi bulunur.alıntı

kızlar yıllardır sizinle aynı dertten müzdariptim ve sonunda bu dertten papatya sayesinde kurtuldum.evet yanlış duymadınız papatya sayesinde,kullanmadığım ovül, antifungal ve krem kalmamamıştı.Bitkiler üzerine araştırma yapmış doktor bir arkadaşım ,papatya cayını önerdi.10 dakıka kaynatıp,soguduktan sonra vajinal bölgeyi her tuvalette bununla yıkıyorsunuz,ilaç yok,ovül yok krem bile kullanmıyorum ve hiç akıntım yok.Tabii bu tedavi ,beyaz peynirimsi diye tabir edilen akıntılar için gecerli,eger kötü kokulu sarı yeşilimsi akıntınız varsa mutlaka uygun ilaç kullanmalısınız...

Merhaba arkadaşlar
Ben de aynı mantar sıkıntısını yaşadım.İlaç kullandım ama geçmedi .İlacın yanında beslenme şeklini değiştirmek de çok önemliymiş.İki kitap okudum bununla ilgili.Oradaki tavsiyelere uyunca şikayetlerim büyük ölçüde azaldı.Öncelikle Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu'nun bitkilerle ilgili bir kitabı var.Orada mantar tedavisi gören kişiler tedavi süresince MAYDONOZ tüketirlerse tedavi daha etkili olur diyor.Maydonozun içinde 8 adet mantar önleyici (antifungal) etken maddenin var olduğunu söylüyor.Hamile olan arkadaşların ilk üç ay maydonozdan uzak durması gerektiği de kitapta belirtilmiş.Düşüğe yol açabilecek madde varmış içinde.Bunun yanı sıra eğer vajinal mantarınız candida ise bu konunun ele alındığı bir kitapta yazanları aktarayım size.Kitabın adı SIK GÖRÜLEN RAHATSIZLIKLARIN TEDAVİSİ -DOĞAL YÖNTEMLER.Buradaki bilgiler işime çok yaradı.Candida enfeksiyonları maddesinde şu bilgiler var:
Beslenmenize sarımsak, zeytinyağı , yapraklı yeşil sebzeler eklememizi tavsiye ediyor.
Her gün içerisinde Lactibacillus Acidophilus kültürü bulunan yoğurt yiyin diyor(bildiğim kadarıyla bu kültür probiyotik yoğurtlardan sadece Sütaş yovitada var.Ben yemeye başladım .Ama hamile olan arkadaşlar bence keten tohumu ve Böğürtlen aromalı türlerini tüketmesinler.Çünkü her ikisi de hamile bayanlar için zararlı olabiliyormuş.Onun yerine çilekli ya da sade olanını yiyebilirsiniz.)Bunun yanısıra Lactibacillus Acidophilus ' u tablet, kapsül veya toz şeklinde de alabilirsiniz diyor.
İçine şeker ya da rafine karbonhidratlar katılmış yiyecekleri(beyaz ekmek, kurabiye, makarna, reçel, konserve, hazır makarna ve asitli içecekler...) yemeyin, hiç değilse azaltın .Buna dikkat etmek bile belirgin derecede şikayetlerimi azalttı.
İçinde süt, meyve gibi içinde doğal şeker olan yiyecek ve içecek tüketimiznizi azaltın.
Günde üç bardaktan fazla kafeinli olan çay, kahve, kola içmeyin.
Günde üç kere iki diş ezilmiş veya dövülmüş çiğ sarımsak yiyin.Bunu salataya koyabilirsiniz.Veya yemeğe başlamadan hemen önce çorbanıza karıştırabilirsiniz.
B vitamini bakımından (özellikle biyotin B6 ve B12 )zengin olan yiyecekleri tüketiniz.
Demir , magnezyum, selenyum,çinko , flavonoidler,A,C,Evitaminleri bakımından zengin bir beslnme biçimi uygulayın.

Ayrıca genel kanının aksine banyo veya duş esnasında sıcak değil dayanabileceğimiz kadar soğuk su kullanmak mantarı olanlar için daha iyiymiş.
Bunun yanı sıra aromaterapi için de birkaç şey yazılmış.İki damla çay ağacı özü yağını hafifçe ıslatılmış bir tampona damlatıp vajinaya yerleştirin.3-4 saat orada bırakın diyor.
Bir de Lavanta,çay ağacı , tatlı kekik yağlarının da antifungal madde içerdiğinden mantar için tedavi edici olabileceğinden bahsetmiş.İçine bu özyağlardan koyulmuş su dolu küvete girerek diz çökün ve suya oturmadan önce vajinal bölgeye elinizle birkaç kere su çırpın .En az 10 dakika içinde oturun diyor.
İki buçuk çay kaşığı tatlı badem yağı veya zeytinyağı gibi bir soğuk baskı bitkisel yağ içine iki damla tatlı kekik ve dört damla lavanta yağı ekleyin ve ağrıyı dindirmesi için vulvanın üzerne koyun diyor.(not düşmekte fayda var.kekiği yiyecek olarak tüketmenin hamileler için tehlikeli olabileceğini okumuştum .Aynı kitapta yabani kekik yağının (thymus vulgaris , kemotip veya ct-thymol ya da carvacrol olarak da geçiyormuş adı) hamilelik boyunca tüketilmemesi gereken yağlardan olduğu yazıyor.
İşte benim edindiğim bilgiler böyle arkadaşlar.Umarım faydalı olur.

mutlaka doktora gidin . kendi basınıza bilip bilmeden sirkeymiş sodaymış sakın kullanmayın bunları. birine iyi gelen birsey herkese iyi gelecek diye birsey yok.

secret ceres diye manyak bi ürün var! tamamen doğal ve yurtdışında amerikalılar falan kullanıyor, Türkiye de daha çok yeni , kimse bilmiyor, bunu sadece bazı doktorlar satışa yetkili!... valla ne varsa söküp atıyor, içten bir vajinal temizlik! ve doğal ürünlerden yapılmış , hiç bir zararı yok,
şu kadarını söyliyim, içerden hücre yenilenmesini sağlıyor, böylece vajina daralıyor aynı zamanda, bu da cinsel hazı da artıyor muş :p

neyse, kuruluğa da iyi geliyor.
florada bir bozulma varsa bunu düzenliyor. yani mantar, kötü koku, hatta adet ağrılarını bile azaltıyor!

bir çubuk şeklinde ılık suya sokup, içeri yerleştiriyorsunuz ve 1 dk. kdr bekletiyorsunuz.

bu çubuğu bir sene kullanabiliyorsunuz!
fiyatıda çok yüksek değil, 109 Euro.

isteyen bana özelden de msj atabilir, sorabilir de :KK66:

valla bu ürünün üstüne yok yaaani, öyle söyliyim ben size.

öyle yıkama jelleri hikaaye! onlardan dıştan bi temizlik :p

bu çok farklı, çok özel bişey.....

gecegündüz aynen benimle ayni durumlari yasiyorsun bende yeni evliyim evlendikten sonrada yurtdisinda yasamaya basladim .Gecen gittim doktora az buz yarim yamalak dille anlatabildigim kadar anlattim verdigi ilaclar o an iyi geldi ama gene tekrarladi.Hep tekrarliyor artik bi caresini bulmak lazim ama ne ?.Doktora gitmekte problem anlamiyorum dediklerini kendimide öle ana dilim gibi ifade edemiyorum cok zor durumdayim.

secret ceres diye manyak bi ürün var! tamamen doğal ve yurtdışında amerikalılar falan kullanıyor, Türkiye de daha çok yeni , kimse bilmiyor, bunu sadece bazı doktorlar satışa yetkili!... valla ne varsa söküp atıyor, içten bir vajinal temizlik! ve doğal ürünlerden yapılmış , hiç bir zararı yok,
şu kadarını söyliyim, içerden hücre yenilenmesini sağlıyor, böylece vajina daralıyor aynı zamanda, bu da cinsel hazı da artıyor muş :p

neyse, kuruluğa da iyi geliyor.
florada bir bozulma varsa bunu düzenliyor. yani mantar, kötü koku, hatta adet ağrılarını bile azaltıyor!

bir çubuk şeklinde ılık suya sokup, içeri yerleştiriyorsunuz ve 1 dk. kdr bekletiyorsunuz.

bu çubuğu bir sene kullanabiliyorsunuz!
fiyatıda çok yüksek değil, 109 Euro.

isteyen bana özelden de msj atabilir, sorabilir de :KK66:

valla bu ürünün üstüne yok yaaani, öyle söyliyim ben size.

öyle yıkama jelleri hikaaye! onlardan dıştan bi temizlik :p

bu çok farklı, çok özel bişey.....

X