Vajinal Mantar Enfeksiyonu

mutlaka doktora gidin . kendi basınıza bilip bilmeden sirkeymiş sodaymış sakın kullanmayın bunları. birine iyi gelen birsey herkese iyi gelecek diye birsey yok.

Sevgili Papatya merhabalar, secret ceres'i kullandınmı, faydasını gördünüzmü ,yazdıklarınız çok ilgimi çekti, artık denemediğim yöntem kalmadı sayılan bütün önlemleride alıyorum ama hala tekrarlıyor, acaba bir çare olabilirmi diye düşündüm...

arkadaşlar ben artık delircem bu mantardan en son doktorum özel bir fitil hazırlattı borik asitli kesin dedi yine bir sürü para verdim ve ama şu saatte sinirlerim alt üst olmuş şekilde bir çare arıyorum.tıp bu kadarmı çaresiz bu mantara anlamadım gitti.kullanmadığım hap fitil flora düzenleyici kalmadı.ben bu illeti 11 yıldır çekiyorum.başlarda kremle idare ediyodum ara ara geçiyo ama hiç tam anlamıyla yok olmuyordu zaten doktolarda dayadılar ilacı hiç başka bir ihtimal düşünmediler ama evlenince işler değişiyo 3 yıllık evliyim ve hiç geçmiyor daha çok yanma şeklinde gösteriyor kendini ve tabi kuruluk.benin psikolojimi alt üst ediyor geceleri uykum kaçıyor bir mantar yüzünden ağlıyorum:KK43:

mrhb arkadaşlar ben adetli iken tek atımlık flucan mantar ilacı kullandım adetim kesildi bu durum ilaçtan kaynaklanır mı dr. adetli iken kullan sorun değil dedi yani hamilelik olma durumu var mı diye sormak istiyorum 1 gün adet gördüm sadece....cvp ltfnn

Arkadaslar bu mantarda imlamı kaşıntı olmak zorundami bende sadece kizariklik ve yanma var mantar olabilirimi hiç basınıza Geldimi

Merhabalar, benimde vajinal mantar rahatsızlığım vardı,bir çok araştırma yaptım,fakat bir türlü bu rahatsızlıktan kurtulamadım....sonunda doktora gittim,POLYGNAX adlı vajinal fitili kullanmam önerildi,kullandıktan sonra şikayetlerim bitince rahatsızlığımın geçtiğini sandım,fakat hafiften kaşıntım devam ediyordu,bir müddet sonra kaşıntılarım kendiliğinden sona erdi.....Aradan 3 ay geçtikten sonra rahatsızlığım tekrar baş gösterdi,bunun sebebi olarak sürekli ped kullanmam,tuvalet kağıdı değişmem ve antibiyotik kullanmam oldu..! Ama bu sefer doktora gitmedim,internetten bazı bilgiler elde ederek şuan bu hastalıktan kurtuldum,sizlerede bu tedaviyi tavsiye etmek istiyorum,emin olun ki bunları uygulayınca rahatsızlığınızdan eser kalmayacaktır.....
Tedavinin aşamaları..
1-Polygnax fitil en az 6 gün boyunca kullanılır (candida mantar rahatsızlığı olanlar için )
2-1 lt suya 1 bardak elma sirkesi karıştırılarak her tuvaletten sonra genital bölge pamukla temizlenir
3-100 gr defne yaprağı 1 lt suda kaynatılarak bir kaba konur soğutulur,günde 2 defa genital bölge yıkanır
4-İç çamaşırı kaynar suyla yıkanarak kurutulur,buharlı ütüyle ütülenir,ped yerine pamuksu bez kullanılır
5-Hastalık boyunca ped kullanılmaz (hatta adet günleri hariç kullanılması önerilmez)
6-Kesinlikle antibiyotik kullanılmaz,bunun yerine basit ağrı kesiciler kullanılabilir
7-Genital bölgedeki şişliği önlemek için PİMAFUCİN adlı krem günde 3 defa o bölgeye sürülür
8-İşlenmiş yani fırınlanmış ekmek v.s hazır yiyecekler tüketilmez
9-Bolca maydanoz tüketilir,yürüyüş yapılmamalıdır,gün boyunca evde dinlenilmelidir
10-Reçel ve tatlı yiyeceklerden uzak durulur
11-Marketlerde satılan probiyotik yoğurt bolca tüketilmelidir
12-Alkol,çay,kahve ve kola gibi içeceklerden uzak durulur,bunun yerine bitkisel yeşil çaylar önerilir
13-Genital bölge kesinlikle hastalık boyunca traş edilmemelidir,su ve sabunla yıkanmamalıdır,o bölge kuru olmalıdır
14-Tedavinin en etkili kısmı ÇÖREK OTUDUR,her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı ağızda iyice çiğnenerek suyla alınmalıdır
15-Kaşıntınız geçmezse çörek otu yağı iğneyle 10 mg genital bölgeye enjekte edilebilir (rahatsızlığım geçtiği için ben kullanmadım)
Herkese geçmiş olsun,iyi tedaviler............

Arkadaslar bu mantarda imlamı kaşıntı olmak zorundami bende sadece kizariklik ve yanma var mantar olabilirimi hiç basınıza Geldimi

Sevgili arkadaşım,bende de mantar rahatsızlığı ilk baş gösterdiğinde sendeki durum oluşmuştu ne olduğunu anlayamamıştım sonra kaşıntı başlayınca doktora gitmek zorunda kaldım o kadar masraf ettim boşuna,yukarıda yazdığım tedaviyi uygularsan emin ol ki hastalığından eser kalmayacaktır.....iyi akşamlar geçmiş olsun

bana dr her adet sonu mutlaka sabah 2 akşam 2 tek gun ıtraspor kapsül al demişti en etkilisi buymuş ketoral flucanozele flucan falan fiyaskoymuş netten bakmıştım bu ilaca dra gidince oda bunu verdi şaşırdım bide gynoflor fitildi ve vagihex en son kullanılan flora düzenleyıcı fitiller var en yaramıyan gynoflor o yuvarlak fitil oldu hiç geçirmedi ıtraspor alınca 12 saat geçmeden butun akıntım durmuştu komple o hap çok iyi bugun aldım gece 2 sabah 2 yıne içicem anında kesiyor benim ıslaklıktan tekrarlıyor bide felaket tatlı kek pasta yıyorum çoğu zaman evde kek ve tiramusu yaparım dışarda pasta yerim şeker mantara yasak hep denir bu bende asit borik var su yapıcam onla oda iyi deniyor göz solusyonu yapıyorum onun için almıştım o tozu mantara çok yarıyormuş deniyelim bakalım geçicekmi hemen

kızlar ben de yıllardır çekiyorum bu kahrolasıca illeti. :120:gitmedigim doktor hastane kalmadı. özele de gittim devlete de. testler yapıldı kultur alındı bakıldı sonuc olarak cık mıyor bişi ama akıntı kaşıntı işte böyle minik minik iplik gibi bişiler içinde. yeşilimsi degil ama benim sarımsı hep. bazen cok kasıntım oluyo ama ben akıntıdan şikayetçiyim. bir sürü antibiyotik fitil falan kullandım kullandıgım sıra da geciyor ilaç bitiyor gene başlıyor. ne yapacagımı şaşırdım. cinsel hayatım da alt üst oldu 1 senede 2 kere anca sevişebildim. çünkü çok canım yanıyo ve kuruluk oluyo bende. benim gibi dertli olan ve çözüm bulan varsa bi akıl verse

arkadaşlar ben artık delircem bu mantardan en son doktorum özel bir fitil hazırlattı borik asitli kesin dedi yine bir sürü para verdim ve ama şu saatte sinirlerim alt üst olmuş şekilde bir çare arıyorum.tıp bu kadarmı çaresiz bu mantara anlamadım gitti.kullanmadığım hap fitil flora düzenleyici kalmadı.ben bu illeti 11 yıldır çekiyorum.başlarda kremle idare ediyodum ara ara geçiyo ama hiç tam anlamıyla yok olmuyordu zaten doktolarda dayadılar ilacı hiç başka bir ihtimal düşünmediler ama evlenince işler değişiyo 3 yıllık evliyim ve hiç geçmiyor daha çok yanma şeklinde gösteriyor kendini ve tabi kuruluk.benin psikolojimi alt üst ediyor geceleri uykum kaçıyor bir mantar yüzünden ağlıyorum:KK43:

:KK31:cnm geşmiş lsun şimdi nasılsın iyileştin mi var mı bi gelişme aynı dertten muzdaripiz bende yıllardır cekıyorum bu illeti. bi geciyor ilaç kullanınca sonra gene tekrarlıyor.

Geçmiş olsun hanımlar... bende bir yıldır çekiyorum ve en son denediğim tedavide başarılı olduk..alerji ilacı verdi doktor mantar ilaçlarının yanında çok rahatladım 4 haftadır sorun yok umarım bir daha olmaz

slm kızlar.aynı dert bende de var ablamın nişanı 2003 te olmuştu ilk o zaman kaşıntım oldu kültür aldılar mantar varmış.10 yıldır çekiyorum.yılda 5-6 kez oluyorum ve her olduğumda fluzole yada flucan yada zolax ilaçlarını kullanıyorum.krem fayda etmiyor bana.ilacı ilk başladığı zaman içersem 2.gün geçiyor.aşırı kaşıntı olana kadar bekleyip içersem 1 hafta uğraştırıyor.çok zor bir durum sıkıcı bunaltıcı insan kendinden tiksiniyo ya.gebelik düşünüyorum.adetime 10 gün var ve 3 gündür kaşınıyorum.hemde sebepsiz başladı bu sefer ne antibiyotik kullandım ne başka birşey.birden kaşınmaya başladım...gebelik düşündüğüm için ilacı içip içmeyeceğimi bilemiyorum.3gündür araştırıyorum tek kelime yok bu konuyla ilgili.dayanamıyorum çocuk varmı yokmu bilmiyorum ama işten çıkar çıkmaz flucan içcem.çünkü dayanamıyorum...

Adet olduğumdan beri bu illeti çekiyorum.Yıllarca var anlayacağınız o kadar bıktım ki kesip atsam yeridir.Ne denediysem olmadı en fazla 1 hafta iyileşme gösterdi. Bu illeti yıllarca çekip kurtulan var mı aranızda bıktım gerçekten.

Bende bu illetten çok çektim. Sürekli akıntı kaşıntı gitmediğim hastane, doktor kalmadı. Ben akıntı kaşıntı başlayınca iç çamaşırı bile giyemiyorım. Hem kızarıyor hem şişiyor, kaşınıyor.Her seferinde kremler ilaçlar artık sayısını hatırlamıyorum İlişki de yasak eşimde bıktı artık bu durumdan. Üstelik akıntıdan dolayı ilişki sirasında garip sesler çıkıyor(gaz gibi),buda çok feci bi durum..İlişkiden soğudum resmen. Yokmu bunun bir çaresi gerçekten bıktım artık:KK43:((((

Bende bu illetten çok çektim. Sürekli akıntı kaşıntı gitmediğim hastane, doktor kalmadı. Ben akıntı kaşıntı başlayınca iç çamaşırı bile giyemiyorım. Hem kızarıyor hem şişiyor, kaşınıyor.Her seferinde kremler ilaçlar artık sayısını hatırlamıyorum İlişki de yasak eşimde bıktı artık bu durumdan. Üstelik akıntıdan dolayı ilişki sirasında garip sesler çıkıyor(gaz gibi),buda çok feci bi durum..İlişkiden soğudum resmen. Yokmu bunun bir çaresi gerçekten bıktım artık:KK43:((((

ebrucum yeni evli misin?
bende evliliğimin ilk 1 senesinde çok çektim bu mantardan
antibiyotik ve diğer ilaçları kullanmamaya çalış bazı ilaçlar yan etki olarak mantara sebep oluyor
bir de bana doktorum eczaneden numis med vajinal bölge temizleyicisi yazmıştı hala kullanırım onu ve her gün duş lifi ile hassas bir şekilde temizlerim
kullandığın pedleri de sık sık değiştir
ilaç fitil krem geçici çözüm
ben bu şekilde önüne geçtim bu illetin ki hala da ara ara kaşıntı oluyor

Bu çok kötü bi şey ya. Üç ay önce hayatımda ilk defa oldu. O nasıl bir kaşınmadır Allahım. Gittim eczaneden travazol krem aldım da bir hafta içinde geçti çok şükür.

bana da doktor mantar var dedi ama bende kaşıntı olmadığı için anlamamıştım. sadece adetin ilk günlerinde batma-yanma oluyor, böyle olan var mı benim gibi? bir de kızarıklık varmış doktor dedi... sebamed kullan dedi temizleyici olarak... ilaç vermedi... :44:

slm kızlar.aynı dert bende de var ablamın nişanı 2003 te olmuştu ilk o zaman kaşıntım oldu kültür aldılar mantar varmış.10 yıldır çekiyorum.yılda 5-6 kez oluyorum ve her olduğumda fluzole yada flucan yada zolax ilaçlarını kullanıyorum.krem fayda etmiyor bana.ilacı ilk başladığı zaman içersem 2.gün geçiyor.aşırı kaşıntı olana kadar bekleyip içersem 1 hafta uğraştırıyor.çok zor bir durum sıkıcı bunaltıcı insan kendinden tiksiniyo ya.gebelik düşünüyorum.adetime 10 gün var ve 3 gündür kaşınıyorum.hemde sebepsiz başladı bu sefer ne antibiyotik kullandım ne başka birşey.birden kaşınmaya başladım...gebelik düşündüğüm için ilacı içip içmeyeceğimi bilemiyorum.3gündür araştırıyorum tek kelime yok bu konuyla ilgili.dayanamıyorum çocuk varmı yokmu bilmiyorum ama işten çıkar çıkmaz flucan içcem.çünkü dayanamıyorum...

bence gebelik testi falan yap öyle ilaç kullan ALLAH korusun ya hamileysen!!!

bir de vücut bir süre sonra ilaca bağımlılık mı yapıyor ne anlayamadım bende 4-5 senedir sürekli mantar oluyorum birtürlü geçmiyor sanırım hayatım boyunca böyle gidicek bu olay ,ama artık ilaç kullanmıyorum çok kaşınırsam işte mantar kremi sürüyorum ,bir ara daha beterdim kaşırken kanatıyordum kendimi artık o kadar kaşınmıyorum
ne diyelim kızlar bu günümüze şükürler olsun,RABBİM başka büyük dertler vermesin AMİN

Arkadaşlar buraya ilk yazışım. Sırf ihtiyacı olan bir kişiye belki yararı olur diye. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum sirkeyi öneren bütün arkadaşlara sonsuzzzz teşekkürler... Minnettarım onlara gerçekten. Kaşıntıdan yanmadan duramıyordum sığabileceğim kadar küçük bir leğene ılık su doldurup bi çay bardağı kadar üzüm sirkesi koydum ve ona 20 dakika kadar oturdum gerçekten çok rahatladım. Temizlendiğimi hissettim. Onun üzerine de travozol kremi sürdüm. Şuan çok rahatım. Krem tek başına hiç işe yaramamıştı bende. Bunu ikinci kezdir yaptımhenüz. Umarım çözüm olur. Ama geçici bi rahatlamaysa bile çok mutlu oldum....

merhaba benim sorunum vajinal mantar 15 gün önce başladı 5 gün sonra adetim başladı o esnada geçti. şimdi tekrar başladı artık dayanamıyorum karbonatlı su ile yıkıyorum bi süre idare ediyo sonra tekrar başlıyo geceleri özellikle tedavi olup tamamen iyileşenler ne tür bi tedavi uyguladınız bilgi verirmisiniz.:KK59:

X