Vajinal Mantar Enfeksiyonu

Bugün doktora gittim mantar için.Kaç aydır kaşıntıdan yanmadan dolayı hayatım mahvolmuştu :KK61: Doktor bir krem ve jel şeklinde solisyon verdi genital bölge için.Bunun yanında sirkeyi denemiştim ama sürekli kullanamadığım için sonuç vermedi, yoğurt gerçekten çok faydalı ayrıca bol su içince de rahatlıyorum ben.Kefir içmeyi de düşünüyorum.Çok faydalı olduğu söyleniyor.Bu arada burda ilaç veya krem tavsiye edilmesini doğru bulmuyorum çünkü ben burda okuyup ilaç ve krem aldım eczaneden ama hiçbir faydası olmadı :KK43: inşallah bu defa kurtulurum.İç çamaşır evde giymeyeceğim artık, dışarı çıkarken de pamuklu ve yüksek ısıda ütülenmiş çamaşır giyeceğim.O bölgenin nemli kalmaması gerekiyormuş bu yüzden pamuklu çamaşır önemli.Ayrıca tuvaletten sonra da kurulayın ve kesinlikle yıkarken çamaşır yıkarmış gibi yıkamayın o bölgeyi.Üstten su vurun sadece ve iyice kurulayın.Çörek otu da çok iyi diye duymuştum bir kere denemiştim bunu da yoğurtla karıştırıp yiyerek.Ama yine devam ettiremedim :KK43: Artık daha dikkatli olacağım çünkü çekilecek dert değil bu.Sosyal hayatım kalmadı ölmeyi bile düşündüm diyebilirim :kızgın: Allah kimsenin başına vermesin.

Arkadaşlar Merhabalar, ben de de var fakat sorun şöyle: bel fıtığı var boyun fıtığı var boyunda düzeşme var (aynı zamanda bel fıtığından ameliyat oldum), dizimde kıkırdak yumuşaması var. Doktorlarımın hepsi yüzeceksin diyor. Ben havuza giriyorum mantar oluyorum (yüzme hocam havuz temiz diyor, havuzun testleri ve PHı gayet iyi). Tedavi oluyorum havuza giriyorum yine mantar oluyorum.
Diğer sporlar yasak, yüzmezsem fıtıklar artacak yüzersem mantar artacak..
Yüzücüler ne yapıyor bilen var mı yada bir önerisi olan?
Şimdiden çok teşekkür ederim!

X