....2014 GK & GY - KPSS Çalışma Günlüğüm - Katılacak Arkadaşları Bekliyorum....

matematik ve türkçe sorun değil benim için, 2012de matematikten 44 doğru yapmıştım hiç çalışmayarak girdiğim halde.. bu sefer çalışacağım onu rahat arttırırım .. o sorun değilde tarih batırdı beni, yanlış sayım doğru sayımdan çok çok fazla :26: coğrafya ve genel kültürde kötü sayılır .. daha çok bunlara ağırlık vermeliyim .. cep kitaplarım var, almıştım 2012 çalışırım diye ama ilk üniteden öteye gidemedim:44:

zaten eğer fikrim değişmezse sınava 6 ay kala işi bırakıp evde çalışmak gibi bir planım var .. dersaneye de gitmek istiyorum ama sırf denemelere katılıp nerede olduğumu görmek için .. ama burada bazı arkadaşlar dersaneye gerek yok demiş.. bana da öyle geliyor da, bu deneme çözmek, başkaları nerelerde kaçar puan alıyor bunu görmek için ne yapabilirim:26:

tatlım 44 matematik nasıl yaptın:44: 30 da 30 mu demek istedin acaba?

matematiğinin olması çok büyük bir avantaj:KK34: ben de de o yok mesela..alıp didik didik etmem lazım.
ama ne matematik ne de diğerleri az çalışmaya gelmeyecek türden.

kursun faydası oluyor gerçekten.başkalarıyla hiç mukayese etmedim ben kendimi çünkü diğerleri pek çok kere katılmışlardı
ve dereceleri vardı..öyle yapsam ciddi bir kaos yaşatırdım kendime..ama senin düzeyin iyi olur bu gidişle, lehine çevirebilirsin.:KK31:

tatlım 44 matematik nasıl yaptın:44: 30 da 30 mu demek istedin acaba?

matematiğinin olması çok büyük bir avantaj:KK34: ben de de o yok mesela..alıp didik didik etmem lazım.
ama ne matematik ne de diğerleri az çalışmaya gelmeyecek türden.

kursun faydası oluyor gerçekten.başkalarıyla hiç mukayese etmedim ben kendimi çünkü diğerleri pek çok kere katılmışlardı
ve dereceleri vardı..öyle yapsam ciddi bir kaos yaşatırdım kendime..ama senin düzeyin iyi olur bu gidişle, lehine çevirebilirsin.:KK31:

aa dur bir bakayım ben, neden öyle aklımda kalmış:KK9:

tamam o toplammış :KK9: 44 doğru 5 yanlış varmış genel yetenekte .. genel kültür vahim:KK50:

tamam o toplammış :KK9: 44 doğru 5 yanlış varmış genel yetenekte .. genel kültür vahim:KK50:

maşallah canım:KK31::KK31::nazar:

tarihi ve coğrafyayı sindire sindire çalışmaya başla sen:KK55:
tarih zaten roman tadında geliyor bir müddet sonra.bana kurstaki hocam sevdirmişti :KK17:

maşallah canım:KK31::KK31::nazar:

tarihi ve coğrafyayı sindire sindire çalışmaya başla sen:KK55:
tarih zaten roman tadında geliyor bir müddet sonra.bana kurstaki hocam sevdirmişti :KK17:

kpss'yle ne kadar ilgili olduğum belli oluyor :KK9: benim buradaki mesai saatlerimde (6 gün akşam 6 ya kadar) düzenli, çizelgeli bir ders çalışma programımın olması çok zor:KK50: haftalık bir program mı yapsam ben şimdilik:KK31:

Merhaba arkadaşlar bende kpssye hazırlanmak istiyorum ama hangi bölümden girebilme şansım var nereleri !tercih edebiliyorum nerde çalışcam hangi derslerden sorumluyum hiç bilmiyorum. Şöyle ki ben anadolul kız meslek bilgisayar bölümü mezunuyum su anda da açıköğretimden türk dili edebiyatı üçüncü sınıfım 2012kpss ortaöğretime girdim ama hiç çalışmadan aptallık ettim denemek için yapabilir miyim diye 69aldım hiçbisiye yaramadı haliyle ama seneye yani 2014te tekrar girmek istiyorum ama o ara açıktan okuduğum üni bitiyor ve ortaöğretim olarak giremiyorum doğal olarak bende üni olarak girmek istiyorum şansım var mi buna birde türk dili edebiyatı okuyorum kpss girsem bile güzel puan alsam bile ne olarak tercih yapıcam nerde çalışabilirim ayrıca hangi bölümden giricem hangi derslere çalışicam hiç bilmiyorum biri yardımcı olabilir mi ?

Kizlar mrb uzun zamandir takip edemedim bu siteyi... baska bi sehre calismaya gitmistim geri dondum. Oturup kpss calisicam. Matematikten hala buyukk eksiklerm var :-( antremanlarla mat kitabinin birinci kitabini ancak yarilayabilmistim. Bi 5 ay ara verdim. Kaldigim yerden derslere devam etmem lazim. Biraz koptum bu surecte ama toparlanirim insallah. Bu yil A kpssye de girmeyi dusunuyorum. Alan dersleriyle ilgili konu anlatimli kitaplar edindim. Artik ful ders calismak lazim :-) sizin nasil gidiyo?:KK49:

canım formasyon kalktı diyorlar eğer kalkmadiysa formasyon alıp kpss sınavına girip edebiyat türkçe öğretmenliği atamalarına yetecek puan atıp türkçe öğretmeni olabilirsin. dedim gibi formasyon olabiliyorsan egitimciler her yıl kpss sınavına giriyor. ama ben düz memurluk denemek istiyorum dersen çift yıllarda yapılan kpss sınavına girip b kadrolarını tercih edeceksin fakat senin bölüm 4001 kodu ile alım yapar yani tüm lisans mezunlarının tercih yapabildigi yığılma olan kadroları yazabilir sin ve bu da senin için dezavantaj olur çünkü 4001 de tabanlar epey yüksek. bence formasyon şansın varsa egitimci olmaya calis

kızlarrr bende geldim benide alın aranıza bende 2012 lisans mezunuyum seneye sınava gireceğim gk gy den...ama benim bir sorunum var bir türlü konsantre olup ders çalışamıyorum bu sene evdeyim ve hiçbir işim yok kızlar bu seneden genel ültürü halletmek istiyorum özellikle tarihi.. burdan birbirimize yardımcı olalım kızlar... 2013te girecek olanların konuları çok iyi gidiyor bizde durmayalım onlar kadar bizde çalışalım kızlar.. ben evdeyim bu sene hiçbir işim yokk... ama gel gör ki ders çalışmıyorum burdan bribirimizi gaza getirelim kızlarrrr:KK43:

canım formasyon kalktı diyorlar eğer kalkmadiysa formasyon alıp kpss sınavına girip edebiyat türkçe öğretmenliği atamalarına yetecek puan atıp türkçe öğretmeni olabilirsin. dedim gibi formasyon olabiliyorsan egitimciler her yıl kpss sınavına giriyor. ama ben düz memurluk denemek istiyorum dersen çift yıllarda yapılan kpss sınavına girip b kadrolarını tercih edeceksin fakat senin bölüm 4001 kodu ile alım yapar yani tüm lisans mezunlarının tercih yapabildigi yığılma olan kadroları yazabilir sin ve bu da senin için dezavantaj olur çünkü 4001 de tabanlar epey yüksek. bence formasyon şansın varsa egitimci olmaya calis

ben 4001 kadrosundan yazabileceğim sadece:KK43: puanlar çok yüksek demek istedin canım değil mi 4001 de? bu durumda benim de şimdiden moralimi bozuyor:KK43: bu da çalışma şevkimi kırıyor, imkansız mı 4001 den atanabilmem? çok zor oldugunu düşünüyorum:KK43:
29 yaşındayım, 2012 de girdiğim sınav kötü geçti, 2014 e tekrar gireceğim:KK43:
herkese kolay gelsin

Son düzenleme:
arkadasım seni anlamıyorum ne için geç hiç bişey için geç değildir bunu unutma.
bu sınav için yaş şartı varmı hayır b grubu düz memurluk için diyorum ee o zaman ne kaybedeceksin.kendine bir rota çiz ve derse başla.
bu arad ben kendimi tanıtayım ben 80 doğumluyum ve benim sınavımda kötü geeçti yetiştiremedim ve düşük aldım yerleşmem imkansız.
ve 2014 te daha kapsamlı ve erken başlayarak çalışacağım zaman su gibi geçiyor öbür senede allahın izniyle dersaneye gideceğim.evliyim ve bir kızım var 2yaşında ben ne yapayım peki sen böyle dersen.lütfen yapıcı ol.senin için daha erken bana göre bir adım öndesin
bende daha derse başlamadım ocakta başlayıp aralık vermeden gideceğim şimdi biraz dinlenmedeyim allah herkeze zihin açıklığı versin

canım ben msjını yeni gördüm çok teşekkür ederim desteğin ve yazdıkların için, dediğin gibi yaş şartı yok,yaşları kaç olursa olsun özel sektörde çalışan insanlarda kpssyi kazanmaya çalışıyor , çok teşekkür ederim tekrar, bende dersaneye gideyim diyorum seneye, ben hala başlamadım derse maalesef, ama yavaş yavaş artık başlamam lazım nisan geldi zaman azalmaya başladı.
beraberce çalışıp birbirimize hep destek olalım inşallah. allah sanada hepimizede kolaylık versin canım

Son düzenleme:
bende acaip motiveyim ama eylulden once baslayamayacgim calismaya..once bi tr donmek yerlesmek eksiklerimiz halletmek,cocugu okula yazdirmak vs lazim...
sonra full calismam lazim..
anneme guveniyorum kucuk kizima bakmaya gelecek diye ama oda korkutuyor beni dogrusu..hic oyle aylarca kalip calismama yardimci olacakmis gibi gelmiyor..sikilip geri donermis gibi hissediyorum hep.
:KK43::KK43::KK43::KK43:
o zaman kucugu mecbur tam gun krese verecegim
hic vermek istemiyorum :44:

slm kızlar nasılsınız .. beni de aranıza alın ...28 yaşında evli ve hamileyim o kadar okudum sonuç evdeyim keşke diyorum okul biter bitmez adam akıllı hazırlansaymışım 2012 den 71 aldım haliyle zor atanmak ...inşallah olur diyorum ama gene de başlamak lazım ne kadar arkadaşım varsa hepsi memur olsu zoruma gidiyo artık..yalnız soru tarzı değişti diyolar ya ales tarzı olacakmış o kafamı karıştırdı neyden başlamalıyım sizce tarih falan unutulur matematik düşünüyorum ne dersiniz..

Selam kızlar
Ben de bu sene KPSS'ye girmek istiyorum. Geçen sene dershaneye yazılmıştım sonradan 3 kişi atandığı için vazgeçtim. Şansıma 450 kişi atandı :44:
Şimdi özel bir okulda öğretmenlik yapıyorum. Dolayısıyla ders çalışmak biraz zor oluyor. Planımı nasıl yapmalıyım sizce? Almanca alan sınavına da gireceğim Almanca öğretmeni olduğum için..
Herkese bol şaaaaaaans

X