....2014 GK & GY - KPSS Çalışma Günlüğüm - Katılacak Arkadaşları Bekliyorum....

Maip

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2010
1.860
13
Öncelikle bana bu fikri verdiği için http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-...s-ders-calisma-gunlugum-katilabilirsiniz.html konuyu açan sn.üye'ye teşekkür ediyorum.

Benim amacım 2014 Kpss'den 95 üstü almak, Ankara Merkez dışında bir yer yazamam ve burada alan içi Bakanlıklar da alan dışı düz memurluklar da 95 üstü gerektiriyor. 2013 malumunuz bizim yılımız değil, iki senede bir hakkımız var.

Bana katılacak arkadaşları bekliyorum. Daha iki sene var demeyin, iş güç şu bu derken günde 2-3 saatlik çalışma bile bize anca yetecektir. Özellile benim gibi dil edebiyat mezunu iseniz, matematik ve geometriye ağlamaklı bakıyorsanız... :KK9:

15 gün kalan 2012 sınavı için hazırlanacağım 7 Temmuz'a kadar.

Dersleri konulara böldüm

Geometri: 14
Coğrafya: 13
Vatandaşlık: 12
Türkçe: 13
Tarih: 17
Matematik: 30

Almanca: 19

Kpss'de dil sorularını da isteyeceğim, Almanca olacak.

Katılan arkadaşlar olursa liste yapacağım sevgi_melegi gibi.
Çok da güzel olacak, çok da iyi olacak :KK76:

.

7 Temmuz çalışması için geometriyi geçiyorum, zaten 3 soru. Bu 15 günü diğer derslere ayıracağım.

Bugüne kadar

Türkçe: 13 konuda 3
Tarih: 17 konuda 2
Matematik: 30 konuda 4
Coğrafya: 13 konuda 2
Vatandaşlık: 12 konuda 1
Almanca: 19 konuda 1

22 Haziran Cuma 2012

Türkçe: 4-5-6
Tarih: 3-4
Matematik: 5-6
Almanca: 2-3-4-5-6
Glossar: 3-6

bugünlük yapılacaklar bunlar, bakalım gece yatarken hepsi bitti diyebilecek miyim :KK55:

Türkçe: 13 konuda 4 konu bitti :KK55: (13/4)

.

Son düzenleme:
trbk ederim. inş inş mükafatını alırsın.
bişy olursa sormak istediğin bişey varsa bana sorabilirsin. ben şuan 2012 ye hazırlanıyorum. inş rabbim bu yıl yerleşmeyi nasip eder

trbk ederim. inş inş mükafatını alırsın.
bişy olursa sormak istediğin bişey varsa bana sorabilirsin. ben şuan 2012 ye hazırlanıyorum. inş rabbim bu yıl yerleşmeyi nasip eder

Çok teşekkür ederim, inşallah en yüksek puanları alırsın da istediğin yere yerleşirsin. Ben bu sınava pek ümitli değilim 95-95 üstü almadan Ankara merkez olmuyor benim gireceğim yerlerde, böyle soruyu gördüğüm anda nokta atışı şeklinde tık diye çözebilecek kıvama gelmeliyim 95 için. Evli olduğum için ve eşimin işi nedeniyle başka yerleri yazamam. Ayrıca Dış İşleri Bakanlığında Sözleşmeli Mütercimliği çok istiyorum.

Senin bölümün alanın istediğin nedir? Kaç puan almalısın?

Aklıma takılan bir şey olursa seni rahatsız edebileceğimi bilmek rahatlattı, çok teşekkür ederim :KK71:

..

Çok teşekkür ederim, inşallah en yüksek puanları alırsın da istediğin yere yerleşirsin. Ben bu sınava pek ümitli değilim 95-95 üstü almadan Ankara merkez olmuyor benim gireceğim yerlerde, böyle soruyu gördüğüm anda nokta atışı şeklinde tık diye çözebilecek kıvama gelmeliyim 95 için. Evli olduğum için ve eşimin işi nedeniyle başka yerleri yazamam. Ayrıca Dış İşleri Bakanlığında Sözleşmeli Mütercimliği çok istiyorum.

Senin bölümün alanın istediğin nedir? Kaç puan almalısın?

Aklıma takılan bir şey olursa seni rahatsız edebileceğimi bilmek rahatlattı, çok teşekkür ederim :KK71:

..

inş herşey gönlünce olur. dert etme bu yıl olmazsa bu bilinçle mutlaka 2014te olur
bnm önlisans pc programcılıgı. 85 alırsan ilk atamada gitmezsemde sonra giderim die düşünüyorum.
tşk ederim iyi dileklerinm inş. inş atanmak iyi puan almak nasip olur

inş herşey gönlünce olur. dert etme bu yıl olmazsa bu bilinçle mutlaka 2014te olur
bnm önlisans pc programcılıgı. 85 alırsan ilk atamada gitmezsemde sonra giderim die düşünüyorum.
tşk ederim iyi dileklerinm inş. inş atanmak iyi puan almak nasip olur

Bir sağlık problemim falan olmazsa 2014de yüksek puanlar alacağım :) artık sen bu sene inşallah atanırsın, iki sene sonra da bana ablalık yaparsın iş deneyimlerinle, ben de atanırım ilk günler çok heyecanlı olurum, ay ay.... :KK76:
Gk&gy dışında soru çözecek misin, pc programcılığı çok fazla alım olur gibime geliyor, en revaçta mesleklerden. Hele yurt dışında en gözde mesleklerden birisi.

Bir sağlık problemim falan olmazsa 2014de yüksek puanlar alacağım :) artık sen bu sene inşallah atanırsın, iki sene sonra da bana ablalık yaparsın iş deneyimlerinle, ben de atanırım ilk günler çok heyecanlı olurum, ay ay.... :KK76:
Gk&gy dışında soru çözecek misin, pc programcılığı çok fazla alım olur gibime geliyor, en revaçta mesleklerden. Hele yurt dışında en gözde mesleklerden birisi.

bnde heycan yaparım die korkuyorum sınavda. :S inş sende iyi puanlar alırsın:KK43:
gk ve gy çözüyorum ben sadece. devlette pek revaşta deil malesef. 2 aylık bilgisayr sertifikası alanlarla bizi bir tutuyorlar malesef:S

bnde heycan yaparım die korkuyorum sınavda. :S inş sende iyi puanlar alırsın:KK43:
gk ve gy çözüyorum ben sadece. devlette pek revaşta deil malesef. 2 aylık bilgisayr sertifikası alanlarla bizi bir tutuyorlar malesef:S

Hiç heyecanlanma, rahat rahat gir, çalıştıysan eğer kesin mükafatını alırsın, aynen öyle, bilgi ve belge yönetimi bölümü öğrencileri de sizin alanlarda çalışıyor, çok ilginç....

Hiç heyecanlanma, rahat rahat gir, çalıştıysan eğer kesin mükafatını alırsın, aynen öyle, bilgi ve belge yönetimi bölümü öğrencileri de sizin alanlarda çalışıyor, çok ilginç....

bn 2010da çalıştım ama heycandan yapamadım. inş bu yıl olmaz. olursada olsun napim:) 2014 te kesin derece yaparım diorum artık:)

bn 2010da çalıştım ama heycandan yapamadım. inş bu yıl olmaz. olursada olsun napim:) 2014 te kesin derece yaparım diorum artık:)

geç olursa olsun, hiç üzülme, 2010 da yapamamanın bir nedeni vardır muhakkak. aynen öyle, olursa olsun de, benim de en büyük destekçim bu konuda ağbimdir, "sen çalış gir sınava olmazsa da sallama, 2014 de girersin hem daha tecrübeli olursun, derece bile yaparsın" diyor, bu sınavda olmazsa iki sene boyunca sindire sindire çalışırsın, çok da güzel olur, insanın elinde dereceli puanı olunca başvurduğun bütün kurumlarından arıyorlar gelin bizde çalışın diye, eşimde öyle olmuştu.

bu arada bir işe girsem de girmesem de 2014'e sağlam hazırlanacağım, Dışişlerini çok istiyorum :KK16: Almanca ve İngilizce iki kpds puanıyla başvuracağım, ingilizcem çok iyi ama almanca hala orta seviyelerde, 2014 e kadar Almancayı da yükselteceğim diğer yandan. :KK55:

ama ben yok üniversite yok yüksek lisans yok iki dil yok evlilik derken o kadar çok vakit kaybettim ki, 25ime geldim, daha hayalimdeki memuriyet iki sene önümde bekliyor. Bu arada özel sektörlere zorlayacağım artık. 2 sene bir işte çalışmadan duramam, en verimli çağlarım evde pinekleyip hala ösym'nin sınavlarına hazırlanmakla geçmemeli... :KK4:

2014 kpssye gireceğim deneme amaçlı ama yine de yüksek almak için çalışmalara başladım çok az. Geometri ve matematik kabus kabuss:KK43::KK43: Dilciyim yani durum o kadar vahim bu 2 konuda:KK31:

**benim öğretmenlik eğitim gibi de bir derdim var..

Son düzenleme:
2014 kpssye gireceğim deneme amaçlı ama yine de yüksek almak için çalışmalara başladım çok az. Geometri ve matematik kabus kabuss:KK43::KK43: Dilciyim yani durum o kadar vahim bu 2 konuda:KK31:

**benim öğretmenlik eğitim gibi de bir derdim var..

http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-...ss/528078-temelden-matematik-ogreniyorum.html

şu konuda arkadaşlar bizim gibi, matematik konusu....

Alıştırmalarla Matematik setini öneriyorlar, fiyatlarına baktım az önce çok uç değil, ben de alacağım hemen, istersen sen de al, hep bir aynı kitaptan ilerleyince sağlam olur :KK34: amaaaan dert etme yahu, ben de dilciyim işte, biliyorum anlıyorum derdini, ama bu matematiği halletmeden hiçbir şey olamıyorsun, her zaman zınk diye karşına dikiliveriyor hain :KK9::KK9:

başladığın dersi ve konunu da yaz canım, bitirince de haber vermeyi unutma, konularını bitirdikçe yaz listeme aldım seni, kaçarın yok, çalışacaksın.

http://www.kadinlarkulubu.com/kamu-...ss/528078-temelden-matematik-ogreniyorum.html

şu konuda arkadaşlar bizim gibi, matematik konusu....

Alıştırmalarla Matematik setini öneriyorlar, fiyatlarına baktım az önce çok uç değil, ben de alacağım hemen, istersen sen de al, hep bir aynı kitaptan ilerleyince sağlam olur :KK34: amaaaan dert etme yahu, ben de dilciyim işte, biliyorum anlıyorum derdini, ama bu matematiği halletmeden hiçbir şey olamıyorsun, her zaman zınk diye karşına dikiliveriyor hain :KK9::KK9:

başladığın dersi ve konunu da yaz canım, bitirince de haber vermeyi unutma, konularını bitirdikçe yaz listeme aldım seni, kaçarın yok, çalışacaksın.

Seve seve yazarım. Vatandaşlık- anayasa, coğrafya ve tarih kitaplarım var elimde sadece. Ama bilgisayarım kaynak dolu. Onları çıkarttırmak büyük bir dert. Bilgisayardan da çalışamıyorum.

Bugün kitaptaki ilk konu hukuka girişe başladım. Nasıl çalışsam, hangi yöntem yapsam bilemedim. Pek bilgim yok benim çünkü.

2014 KPSS'cilerBitirilen Konular
Maip MATEMATİK: Temel Bilgiler ve İşlem Yeteneği, Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri TÜRKÇE: Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam GEOMETRİ: Doğruda Açılar, Üçgende Açılar
teamcoco
Temel Bilgiler ve İşlem Yeteneği, Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri

Son düzenleme:
Seve seve yazarım. Vatandaşlık- anayasa, coğrafya ve tarih kitaplarım var elimde sadece. Ama bilgisayarım kaynak dolu. Onları çıkarttırmak büyük bir dert. Bilgisayardan da çalışamıyorum.

Bugün kitaptaki ilk konu hukuka girişe başladım. Nasıl çalışsam, hangi yöntem yapsam bilemedim. Pek bilgim yok benim çünkü.

Ben yazarak çalışırım, ilk okurum kitaptan konuyu bitene kadar fosforlu kalemle önemli yerleri çizerek, ikinci aşama ise çizdiğim yerleri yazarım yani önemli yerlerini, ilerde tekrar ederken de bütün kitaba bakacağıma, defterimi okurum sadece.

Ben yazarak çalışırım, ilk okurum kitaptan konuyu bitene kadar fosforlu kalemle önemli yerleri çizerek, ikinci aşama ise çizdiğim yerleri yazarım yani önemli yerlerini, ilerde tekrar ederken de bütün kitaba bakacağıma, defterimi okurum sadece.

Dilci olmanın verdiği alışkanlık mı bilmiyorum bu ezber. Ben ezberlemeden tam olarak öğrendiğimi düşünmüyorum. Ezber ezber nereye kadar bir sürü konuyu ama bugün okudum not aldım ben de dediğin gibi, baktım ezberle başa çıkamayacağım

** ayrıca arkadaş pazartesi matematik çalıştıracak 2 güne bir ne kadar dayanırız bilmiyorum..

Son düzenleme:
Dilci olmanın verdiği alışkanlık mı bilmiyorum bu ezber. Ben ezberlemeden tam olarak öğrendiğimi düşünmüyorum. Ezber ezber nereye kadar bir sürü konuyu ama bugün okudum not aldım ben de dediğin gibi, baktım ezberle başa çıkamayacağım

** ayrıca arkadaş pazartesi matematik çalıştıracak 2 güne bir ne kadar dayanırız bilmiyorum..

ezberle olmuyor, kpss sınavında konuları özümsemek lazım, sonra da bol bol soru çözmeli çünkü bilginin yanında matematik soruları özellikle yorum sorusu şeklinde geliyor, formülü bilsen de daha tam oturmadıysa kafanda yorumlayamıyorsun soruyu, onun için de bol bol soru çözmeli, ama ilk önce konuları halletmeli :KK34:

ben yatıyorum şimdi, sabah erken kalkıp çalışmaya devam edeceğim

kolay gelsin, iyi geceler, tatlı rüyalar

X