Zayıflamak için seker hapi

6zeyno3

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2012
6
0
Diaformin diye bir seker hapı var çevredekiler kullanıyor zayıflatıyor diye sizce fayda sağlarmı zayiflatirmi veya ne gibi yan etkileri olur yorumlarınızı bekliyorum.

Sakın! doğru beslenme ve sporla yapılabilir ancak. Bu tip hapların kısa vadede bazı kazançları vardır elbet ama bir de kaybedebileceklerini düşün, mesela metabolizman, sağlığın..

Diaformin diye bir seker hapı var çevredekiler kullanıyor zayıflatıyor diye sizce fayda sağlarmı zayiflatirmi veya ne gibi yan etkileri olur yorumlarınızı bekliyorum.

prospektüs okursa kişi renal yetmezlik yani böbrek yetmezliği yapabileceğini görür muhakkak doktor kontrolünde kullanılmalı. bu ilaç zayıflama ilacı değil şeker ilacıdır, şeker dengesi bozuk olan kişiyi tedavi ettiği için açlığı ve yağ yakımı da düzene girer dolayısıyla zayıflatır ama sağlıklı insanı zayıflatmaz aksine zarar verebilir. benimde şeker hastalığım olmasa da hamileliklerde şekerim çıktığı açlığımı kontrol edemediğim için acaba doktor bana bu ilacı başlar mı ki diye araştırdım,araştırmaların sonucunda bu bilgiye vardım,anlaşılan o ki hafif düzeyde bir bozukluk tespit edilse bile diyet+spor öneriliyor ilaç kullanmaya hemen başlanmıyor.siz de araştırın muhakkak doktora danışın. ben işi diyet+sporla çözmeye ikna oldum

demek oluyorki kullanmamak gerek.Ama bu gibi hapları doktora zayıflamak için deyip yazdırıyorlar doktorlar bu riski neden göz önünde bulundurmadan yazar anlamış degilim..

Merhaba, insulin direncim var ve doktor bahsi gecen haplardan verdi ve dediki bunu ancak spor dogru beslenme diyet uclusuyle kirabilirsin.Ucunden biri eksik olursa hic biri ise yaramaz. Metabolizmasi normal olan insanlarda dogrudur zayiflatici etkisi varmis ancak yan etkilerinin gorulmesi orani daha yuksekmis ve durduk yerde metabolizma duzenini bozuyormus. Sonucta o ilaclar bozuk birseyin tamiri icin. Duzgun olan biseyde yanlis tepki vermesi dogaldir. :KK50:

konu sahibi arkadaş...
öncelikle, bu bahsettiğiniz ilaç, dr kontrolünde ve uygun görüldüyse kullanılır bu bir
ikincisi, bir arkadaşın dediği gibi böbrek yetmezliğine direkt sebebiyet vermez, zira ben böbrek nakilliyim dr bana da verdi ki benim böbrek yoluyla atılan ilaç kullanmamam gerektiği halde, çünkü drlar bu işi biliyorlar, ve gereklilik gördüklerinden dolayı kullanmamı uygun buldular, gerçi başka sebeplerden dolayı içmedim ve bundan da dr.umun haberi var
bir de şu var, öncelikle ben hangi ilaç olursa olsun, dr verdiyse bile açar prospektüs okurum bu ilacı alalı 1 sene oldu ve ne zamandır da kullanmıyorum ama bu ilaç niçin verilir onu biliyorum
- tip 1 diyabetlilere verilir
- tip 2 diyabetliler içindir
- diyabetli olmasa da, insülin direnci olan veya olabilecek hastalar içindir, bu ilaç glikozun bağırsaklar tarafından emilimini azaltıp idrar yoluyla atılmasını sağlar

yan etkileri de alışana kadar, bulantı, kusma, belki bağırsak rahatsızlıklar falan... böbrekle ilgili sorunlar, hassas bünyelerde ortaya çıkabilir ama sık rastlanmaz
bu ilaç, gene söylüyorum, zayıflamaya yardımcı olmakla beraber, dr desteğiyle kullanılmalıdır, bunun için açlık glikoz, tokluk glikoz, globulin ve varsa başka metabolik rahatsız ile ilgili tektiklerden sonra verilir, yani gidip ben eczaneden alırım diyemezisiniz dr da kafasına göre yazmaz emin olun
bir de bu ilaçla ilgili, internetten prospektüsünü okuyun derim:KK34:

son olarak, zayıflamak için verilse dahi, diyetisyen eşliğinde bir diyet programı uygulamanız ve spor yapmanız gerekli, bilginize...

Son düzenleme:
X