sinüzite kesin çözümü buldum

tatyana35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2012
320
8
kızlar bu sinüzit için olan konu başlığında çoook mesaj vardı eğer benim gibi okumaya üşenenler için açtım umarım yanlış yapmamışımdır. birde orda ki mesajlara benim öğrendiğim şeyi yazmış olan varmı diye göz gezdirdim ama göremedim.

sinüzitten baya çekiyorum saçımı tam kurutmasam hemen baş ağrısı her dakika resmen migrene dönüşüyo gibi. her neyse bu otların karıştırılmasıyla yapılan çayları da içemiyorum maalesef tadından dolayı.

ÇÖREKOTU yağının sinüzite çok iyi geldiğini hatta tamamen kestiği kişiler olduğunu duydum. her gece yatmadan önce birer damla burnunuza damlatın anında söküyomuş. duyar duymaz yazayım dedim ben denemeye başlıyorum.

tekrar ediyorum eğer bunu önceden söleyen olduysa kusura bakmayın.

sinüzit bende de var,eşimde de.geçen yıl çörekotu yağını kullanmıştık aktara danışıp.ama bir gün fenalaştım ben,o kadar yaktı ki gözlerimi,alnımı,burnumu,en az 1 saat boyunca ağladım ve bir daha da tövbe ettim,herkeste aynı etkiyi yapmaz belki de,ama kesinlikle 1 damladan fazla damlatmamak lazım,faydası var mıydı,evet vardı,ama kalıcı çözüm olur mu bilemem,çünkü yarıda kestik biz,inşallah sizlerin işine yarar da kurtuluruz bu beladan,ne fena bişeymiş :KK30:

bana anlatan kişi de bi damladan fazla sakın damlatma diyodu. onunki çok ilerlemiş ameliyat olcakmış ama bunu kullanmış çok ileri olmasına rağmen bir damla damlatmış hergün sadece. demekki bu yüzden sakın fazla damlatma diyodu. onunki geçmiş şuan ameliyat olmamış. açıkcası duydum denicem diyorum da boğulma korkum var burnuma bişi damlatamıyorum yine de denicem:) sırf şu baş ağrısı yüzünden.

Benimde sinüzitim vardı 10-15 yıldır var.Bu sene ilaç iğne hiçbişey fayda etmedi en sonunda başka bir dr a gittim ameliyat dendi.12 nisanda da ameliyatımı oldum çok şükür.Bundan sonrasınada dikkat etmem gerekiyormuş tekrar yenileyebiliyormuş.Ameliyatımda uzun sürdü dr a hocam sinüzit kolay bir ameliyat neden bu kadar uzun sürdü dediğimde ise seninki çok ilerlemiş çok kötü durumdaydı bizi bayağı uğraştırdı.Normal burun ameliyatından bile uğraştırıcı dedi.15 gün sonra endoskopi yapıldı kamerayla iç kısımları bile gördüm yaraydı hep içerisi.Şimdi dikkat ediyorum kesinlikle saçlarımı tamamiyle kurutuyorum ıslak bırakmıyorum.Öncesinde aman bişey olmaz diye diye iyice ilerlemiş.

geçmiş olsun arkadaşlar,inşallah en kısa sürede kurtuluruz bu beladan,iyi bakın kendinize :KK34:

evveeeetttt bayanlarrrr!
ben 16 yıldır bu illetle uğraşıyorum ama son bir aydır şiddetli baş, diş burun ve elmacık kemiği ağrısından bütün hayatım felç olmuştu. sanki dişlerimi söküyorlar yanağımı da tır çarpmış acısı hissediyordum kullanmadığım iğne, ilaç denemediğim çörekotu yağı, okaliptus yağı, papatya buğusu vb.bitkisel çözüm kalmamıştı taaaaa kii 4 gün öncesine kadar. yapanların 5 yıldır tık yok dediği ama çok korktuğum hatta asla yapmam dediğim bir yöntem vardı ''ACI KAVUN,ÇIRTATAN vb.'' farklı isimlerde bir bitki. dedim bu ağrıdan öleceğime bu bitkiyi kullanayım daha iyidir.bindim bisikletime bu arada BALIKESİR de yaşıyorum aramadığım tarla takka kalmadı ve nihayetinde buldum.tam olgunlaşmış 2 tanesini dikkatlice kopardım. bir çay bardağı kaynayıp soğumuş suya bir tanesini yaklaşık 4-5 damla sıktım. burnuma 4-5 damla damlattım çok acır boğazını parçalar demişlerdi baktım acı yok burnuma suyu bir kez çekip 5e kadar saydım bıraktım. üstüne bir de nane yağı ile buğu yaptım 5 dak. kadar ve aradan 3 saat geçti burnum deliler gibi akmaya başladı. hatta gece sabaha kadar burun akıntısından uyuyamadım yastığıma havlular serdim. 4 gündür akıyordu hatta ilk 2 gün şiddetli ağrılarım devam etti ama 2 gündür allaha şükür ağrılarım kesildi. bu gün de kanlı kanlı aktı burnum ve kesildi akıntısı. kendimi kuş gibi hissediyorum şuanda çok mutluyum. az miktarda başlayıp herhangi bir alerjik durum oluşmazsa deneyip miktarını arttırarak kullanın derim. hatta aslen ıspartalıyım orada da bir eczacı varmış o da bir karışım hazırlıyormuş kullanan herkes çok memnun kaldığını söyledi ıspartaya ağustos gibi gideceğim yine almayı düşünüyorum o karışımdan ne olur olmaz bulunsun. eczacıyla iletişime geçer ismini numarasını yazarım isteyenler iletişime geçer ilaçtan ister. acı kavunun iyileştirme durumunu ilerleyen zamanlarda yazarım sizlere...
görüşmek üzere diyorummmm sağlıcakla kalınnn ağrısız sızısız günlerrrrrr...
:KK42:

simgeli
ısparta'da tanıdıklarım var, eczaneden karışımı aldırabilirim..bana eczanenin bilgilerini verirsen çok sevinirim...
son 1 yıldır kullanmadığım antibiyotik kalmadı :KK43: şu an yeni bir tedaviye başladım ve artık bu illet bitsin istiyorum..

ıspartaya ağustos ayında gideceğim ailem de şuanda orada değiller. ağustos ayında hepimiz orada olacağız o zaman öğrenirim :) bu arada sanırım acıkavun bende işe yaradı hala ara ara kanlı koyu renkte akıntı geliyor....

aradan cok zaman gecmis ama ben dayanamadim bilgilerimi sizinle paylasmak istedim.oncelikle aci kavun tarifini veren arkadasimdan ozur dileyerek baslayayim ama bu konuya deginmeden gecemicem ,bunun cok zararli oldugunu hatta beyin zarini delip beyne zarar verip olume kadar goturdugunu yillar once bir gazetede okumustum,insanlari bu konuda uyararak siddetle kullanmamalarini tavsiye ediyorlardi.neyse ben tarifimi vereyim bunuda bir yerden okumustum ve sizin gibi care ararken bulmustum.Denedim ve cok sukur kurtuldum bu illetten,keten tohumu sayesinde, en azindan agizdan alinmadigi icin tavsiye ederim.Nasil kullanildigina gelince,bir yemek kasigi kadar keten tohumunu yarim cay bardagi kadar suyla pisiriyoruz, suyu cekince yapiskan bir kivama geliyor,bunu bir pamugun uzerine koyup alnimiza yada yanaklarimiza yani cok agriyan bolgeye dayanabildigimiz sicaklikta bagliyoruz bu formulu yaklasik on gun kadar uyguluyoruz zaten bir kac gun icerisinde sonuc almaya basliyorsunuz.hemen geniz akintisi basliyor.Ben kurtuldum umarim sizinde derdinize care olur, herkese gecmis olsun

aman ha hanımlar sakın kullanmayın derim nacizane gecen sene bende kopardım elime aldım gidiyorum sinüzitimden kurtulacağımı zannederek bir hanım koşarak geldi aldı elimden bu bitkiyi ve attı.çok yakın akrabası kızında sinüzitolduğunu duyunca aynen suyla karıştırıp bu bitkiyi kızının burnuna damlatmış ve aynı gece damar çatlamasından kızı vefat etmiş.ve 1 yaşında da kızı annesiz kaldığı gibi
anane de bilmeden kızının ölümüne neden olmuş.ve bu olay 4-5 yıl önce olmuş..sürekli görüyorum yazlığa gittikçe ve çok korkutuyor bu bitki beni...sakın denemeyin derim.

Kızlar bende ortaokuldan beri vardı allah bin kere razı olsun İbrahim Saraçoğlundan,Papatya buğusu var onu yapın mutlaka hiçbir yan etkisi olan bi tedavi de değil.

Silagul arkadaşımızda yazmış sanırım bundan sonrası onun yazısından alıntıdır;Harfiyen uygulayacaksınız dostlar unutmayın...

Gerekli malzemeler : Yarım litre su
3 çorba kaşığı papatya

Ortalama yarım litre kadar kaynayan su içerisine 3 çorba kaşığı kadar kuru papatya atın ve kaynatın kaynamaya basladıgında basınıza büyükce bir havlu atarak buharı solumaya baslayın ve 5 dakika boyunca bu uygulamayı yapın ardından yarım saatlik ara verdikten sonra tekrar 5 dakika daha uygulayın.

Bu şekilde düzenli olarak hergün uygulayın ve akıntının başladığı gün 3 günlük bir ara verin. Bu kürün sinüzit tamamen durana kadar ara vermeden devam ettirilmesi gerekmektedir. Kürün yarım kalması durumunda sinüzitin devam etme olasılığı yüksektir.

başka bi başlıkta bi arkadaş sirke önermiş,sirkeyle genzini temizleyerek kurtulmuş,bende denemeyi düşünüyorum Allah hepimize şifa versin.

kızlar bu sinüzit için olan konu başlığında çoook mesaj vardı eğer benim gibi okumaya üşenenler için açtım umarım yanlış yapmamışımdır. birde orda ki mesajlara benim öğrendiğim şeyi yazmış olan varmı diye göz gezdirdim ama göremedim.

sinüzitten baya çekiyorum saçımı tam kurutmasam hemen baş ağrısı her dakika resmen migrene dönüşüyo gibi. her neyse bu otların karıştırılmasıyla yapılan çayları da içemiyorum maalesef tadından dolayı.

ÇÖREKOTU yağının sinüzite çok iyi geldiğini hatta tamamen kestiği kişiler olduğunu duydum. her gece yatmadan önce birer damla burnunuza damlatın anında söküyomuş. duyar duymaz yazayım dedim ben denemeye başlıyorum.

tekrar ediyorum eğer bunu önceden söleyen olduysa kusura bakmayın.

öneri ve paylaşım için teşşekkürler,ben bi programda yağların suyla seyreltilerek kullanılması gerektiğini duymuştum,acaba ağır olmaması için çörekotu yağını da seyrelterek kullansak olur mu ?yoksa faydasını mı azaltırız?

aman ha bayanlar ACI KAVUN:KK20:
çok tehlikeli bir bitkidir acı kavun,ayrıca 2 gr dan fazla vucuda alındığında ölümle bile sonuçlanabilir.
ziraat okuduğumdan dolayı uygulama seralarımızda çokca olurdu ve hocalarımız asla ve asla eldivensiz temas edilmemesi konusunda uyarırlardı.bu bitkinin özsuyunun ani bir zehirleme etkisi olmadıgından insanları yanıltabiliyor
sinüzit tedavisinde kullanıldığını duydum fakat kullanılacak sıvı oranı cok önemli ve iyi bilen bir kişi takibinde yapılmalı bence
size basımdan yıllar önce gecen bir olayı anlatıyım. dayımı yıllar boyunca gecmek bilmeyen sinüzit agrılarıyla hatırlarım hep:KK50:
gittiği bir hekimin acı kavun tavsiyesiyle ve yine aynı hekimin kontrolunde acı kavun tedavisi uygulandı.gayet olumlu bir sonuç alındı.fakat yaklasık 6 ay sonra bir burun kanamasıyla birlikte yapılan tetkiklerde milyonda bir rastlanan kanser türü olan sinüs yolu kanserine yakalandığı ortaya cıktı ve tedavisine başlandı onkoloji bölümündeki profesör acı kavundan kaynaklanmıs olabileceğini sölemiş ve akabinde cok kısa süre sonra dayımı kaybettik :KK43:

Son düzenleme:
aman ha bayanlar ACI KAVUN:KK20:
çok tehlikeli bir bitkidir acı kavun,ayrıca 2 gr dan fazla vucuda alındığında ölümle bile sonuçlanabilir.
ziraat okuduğumdan dolayı uygulama seralarımızda çokca olurdu ve hocalarımız asla ve asla eldivensiz temas edilmemesi konusunda uyarırlardı.bu bitkinin özsuyunun ani bir zehirleme etkisi olmadıgından insanları yanıltabiliyor
sinüzit tedavisinde kullanıldığını duydum fakat kullanılacak sıvı oranı cok önemli ve iyi bilen bir kişi takibinde yapılmalı bence
size basımdan yıllar önce gecen bir olayı anlatıyım. dayımı yıllar boyunca gecmek bilmeyen sinüzit agrılarıyla hatırlarım hep:KK50:
gittiği bir hekimin acı kavun tavsiyesiyle ve yine aynı hekimin kontrolunde acı kavun tedavisi uygulandı.gayet olumlu bir sonuç alındı.fakat yaklasık 6 ay sonra bir burun kanamasıyla birlikte yapılan tetkiklerde milyonda bir rastlanan kanser türü olan sinüs yolu kanserine yakalandığı ortaya cıktı ve tedavisine başlandı onkoloji bölümündeki profesör acı kavundan kaynaklanmıs olabileceğini sölemiş ve akabinde cok kısa süre sonra dayımı kaybettik :KK43:

Başınız saolsun. Gerçekten çok üzüldüm. Ben de hep sinüzite çare bulmaya çalışanlardanım. İyiki paylaştınız bilgi sahibi olduk. Bence bu konuyu tek başına ele alıp herkese duyurmanızda fayda var.

denemediğim hiçbirşey kalmadı, antibiyotikler içtim, acı kavun da denedim, çörekotu yağı da denedim papatyayı da denedim. 10 metre denizin dibine de daldım belki basınçla atar diye bütün yazımı denizde dalmakla geçirdim nedense bir türlü geçmiyor. benim artık baş ağrısını da geçti sanki sol tarafımı kamyon çarpmış gibi yanak göz diş inanılmaz bir ağrı var. birkaç gündür çok arttı, eczaneden aldığım burun yağı denen bir karışım vardı. birkaç gündür damlatıyorum günde 2-3 kez çok yaktığı için 2 senedir kullanmaya cesaret edememiştim ama bu ağrıları çekmek daha zor diye kullanıyorum. boğazım ve genzim inanılmaz yanıyor koyu yeşil bildiğiniz lastik gibi olmuş akıntı geliyor ama ağrılarım şiddetlendi. önce damlayı yapıyorum 5 dak sonra da nane yağıyla buğu yapıyorum. inşallah geçecek dua ediyorum... (papatya bulabilirsem kürünü de yapıcam)

HERKESE GEÇMİŞLER OLA. ALLAH HEPİMİZİ KURTARIR İNŞALLAH BU İLLETTEN...
:KK25: :KK25: :KK25::KK31:

sevgili bayanlar daha önce bahsettiğim eczacıyla görüştüm sizin için numarasını da aldım. TOLA ECZANESİ ISPARTA Tel: 0246-511-4445
bir aile dostumuz kullanmıştı ve tavsiye etmişti, tamamen bitiriyormuş. ben biraz yaktığı için kullanamamıştım. başladım inşallah faydasını göreceğim. isterseniz sizler de iletişime geçin. herkese geçmiş olsun...
:KK3: :21::21::21::21:

yıllardır sinüzit sandım gitmediğim doktor, kullanmadığım ilaç kalmadı. iki aydır geçmeyen ağrılara dayanamayıp 2 hafta içinde gittiğim bütün doktorlar ameliyat dedi. kimi dr. kitle var, kimi tümör var kimisi de mantar var dedi. İzmir Ekol Kbb. hastanesinde Prof. Dr Halis ÜNLÜ ameliyat etti ve yanağımdaki sinüs boşluğunda'' BAĞIMSIZ GEZEN 2cm YAKIN DİŞ ÇIKTI. hiçbir tomografide belli olmadı. şimdi bir diş hastanesine gidip muayene olacağım. geçmeyen ağrılarınız varsa lütfen bir KBB uzmanıyla daha dikkatli kontrol olun...
:KK34:

X