Çocuk Hastalıkları bebeğimin yanağında pütürlü bir kızarıklık oluştu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

migi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2011
2.009
96
kızlar 3 aylık bebeğim var,sağ yanağında küçük bir alanda kızarıklık oluştu,dokununca da böyle pütürlü ya da daha sert gibi,ben sıcaklardan mı acaba dedim ama bilmiyorum,başka bir yerinde yok,doktora götürsem mi?yaklaşık bir 10 gün falan oldu,bir ara geçer gibi oluyo sonra yine kızarıyo,öpmektn ya da babanın sakalları batınca da olur diyenler var,ciddi bi şey gibi durmuyo ama napsam ki?

kızlar 3 aylık bebeğim var,sağ yanağında küçük bir alanda kızarıklık oluştu,dokununca da böyle pütürlü ya da daha sert gibi,ben sıcaklardan mı acaba dedim ama bilmiyorum,başka bir yerinde yok,doktora götürsem mi?yaklaşık bir 10 gün falan oldu,bir ara geçer gibi oluyo sonra yine kızarıyo,öpmektn ya da babanın sakalları batınca da olur diyenler var,ciddi bi şey gibi durmuyo ama napsam ki?

niye kimse cevap yazmamış.
benim kızım da 2 aylık.yazdıklarınızın hepsi bende de var.yanaklarının belli bölümünde ve alnında pütürlük var.doktora gittim.hiç bakıp test etmeden egzama olabilir dedi.h... kremini verdi.tabi bunlar kortizonlu ilaçlarmış. oyüzden kullanmak istemiyorum.mustela serisini herkes öneriyor ve üç günde geçiriyormuş.bebek tenine dönüyormuş.cildin neme ihtiyacı varmış.bugün eşim ondan alıp gelecek.

benim kızım da 2 aylık.yazdıklarınızın hepsi bende de var.yanaklarının belli bölümünde ve alnında pütürlük var.doktora gittim.hiç bakıp test etmeden egzama olabilir dedi.h... kremini verdi.tabi bunlar kortizonlu ilaçlarmış. oyüzden kullanmak istemiyorum.mustela serisini herkes öneriyor ve üç günde geçiriyormuş.bebek tenine dönüyormuş.cildin neme ihtiyacı varmış.bugün eşim ondan alıp gelecek.

canım benımde oglumun oldu
doktor krem vardı tahrıs olmus dıye
surdum gectı

gecmıs olsun
sen yınede bır doktora gotur canım

özellikle cildini nemli tutmaya çalışıyorum ama doktora gidicez bu hafta,bakalım ne dicek doktor,egzema benim de aklıma geldi,bebeklerde çok oluyormuş ve geçici bir şeymiş,mustelanın kremini kullandın mı ,faydası oldu mu geçti mi yüzünde pütürlü doku?

benim bebeğimde de var ve doktor süt alerjisi olabilir dedi. 1 aydır inek sütü ve ürünlerini tüketmiyorum. hala var ama hafifledi sanki. bi de krem verdi. belki de kremin etkisinden hafiflemiştir bilemiyorum

Atopik dermatit. Benim oğlumda olur ara sıra. Normalde buna yönelik üre içeren nemlendiriciler var. Onlardan kullanırsan oluşmaz. Ama oluştu ve iyileşmiyorsa ve de kaşıntısı çoksa ilaç kullanabilirsin. İki-üç günde geçirir ilaç. Az önce bahsettiğim kremlerle de bir daha oluşmasını engellersin. Doktoruna danış, o yönlendirecektir.

canım benımde oglumun oldu
doktor krem vardı tahrıs olmus dıye
surdum gectı

gecmıs olsun
sen yınede bır doktora gotur canım

özellikle cildini nemli tutmaya çalışıyorum ama doktora gidicez bu hafta,bakalım ne dicek doktor,egzema benim de aklıma geldi,bebeklerde çok oluyormuş ve geçici bir şeymiş,mustelanın kremini kullandın mı ,faydası oldu mu geçti mi yüzünde pütürlü doku?

kızlar merhaba acaba ilaç veya krem kullandınızmı sonuçları nelerdir iyileşmişmiydi kremlerin adını hatırlıyormusunuz ?

X