Cipralex kullanan var mı ?

bende 5 kutu kullandım kızlar. İlk başlarda yarım la başladım. Şu anda 2 tane içiyorum günde. Bende hiç uyku yapmadı. Başlarda çok iyi geldi ama artık hiçbir işe yaramyor. Sanırım bünyem alıştı ilaca. Randevu gününmü bekliyorum. Değiştirmesini istiycem doktorumdan.

doğru söylüyorsun. bazı kişilerde hiç işe yaramıyormuş... misal bir arkadaşım depresyondan bu ilaçla kurtulamadı... doktor başka bir ilaç deneyecektir. zaten bir sürü çeşit çeşit antidepresan var, illa ki birisi sende tedavi edici sonuç verir...

Ben de kullandım bir dönem. Hiç geçmeyecek, hep o karanlığın içinde hapis kalacakmışım gibi hissediyordum . Ama geçti.
Bende uyku yapmadı. Doktor ayrıca uyku ilacı veriyordu gece uyuyabileyim diye. Herkes de etkisi farklı olabilir.
Doktorun ne diyorsa harfiyen uy. Bu ilaçlar düzenli kullanılmayınca fayda etmiyor.
Benim için terapi en az ilaç kadar faydalı olmuştu. her hafta gittiğim terapiler sayesinde hayatımı tekrar rayına oturttum. Umarım sende en kısa sürede atlatırsın.

tabiki olur. düzenli kullanırsan çok faydasını görürsün. sen de farkedersin zaten kendindeki değişikliği. o iç sıkıntıları fln bişi kalmıyor merak etme..
geçici bir dönem diye düşün. şimdiden geçmiş olsun

kızlar merhaba geçmiş olsun hepimize.
bende ilaç kullanıyorum depresyon ve anksiyete için. 3 aydır içiyordum yeni eve taşındık o sırada 10-15 güne yakın unuttum almayı hatırlayınca da iyiyim dedim almadım. sonra kendimi çok kötü hissetmeye başladım. ve tekrar aldım. ben geçen sene de dr gitmiştim yazdığı ilacı 3 ay kullanıp bıraktım tedavimi tamamlamadım. sebebi 3 ayda 15 kg almış olmamdı. ama keşke bırakmasaydım. belki çoktan iyileşmiş olurdum. şuan çok şükür iyi sayılırım geçirdiğim sıkıntıyı unutmaya daha iyi olmaya çalışıyorum.
bende devamlı halsizim sanki inşaatta çalışmış gibi kıpırdamaya gücüm yok. gözümde devamlı uyku var. aldığım kg zaten beni çok üzüyor. eski halimi çok özlüyorum

konu sahibine cevabım: ilk haftalarda yan etkiler yoğun olur. zaman geçtikçe azalır hatta kaybolur. özellikle esneme ve uyku gibi yan etkiler bir çok hastada görülüyor zaten prospektüste de belirtilmiş. hiç bırakmadan, ara vermeden kullanmaya devam edin...

bıraktığınız zaman ilaç hiç bir işe yaramamış olur. tedavi edici etkisini gösterebilmesi için en az 6 ay kullanmanız lazım, doktorunuzun da bunu demiş olması lazım... bazıları söylemiyor gerçi... prospektüste de yazar en az 6 ay kullanın diye

bende 5 kutu kullandım kızlar. İlk başlarda yarım la başladım. Şu anda 2 tane içiyorum günde. Bende hiç uyku yapmadı. Başlarda çok iyi geldi ama artık hiçbir işe yaramyor. Sanırım bünyem alıştı ilaca. Randevu gününmü bekliyorum. Değiştirmesini istiycem doktorumdan.

cevaplarınız ıcın tesekkur ederım kızlar... duzenlı ıcıyorum ılacı sabahları yarım ıcıyorum sımdılık acaba belırlı bı saattemı ıcmek gerekır bu ılacı
uykulu gezıyorum sureklı sankı hıc uyumamısım , cevremdekılerı ızlıyorum ama anlamıyorum cogu zaman :)
tuhaf bı durumdayım yanı hepımıze gecmıs olsun tekrardan gelısmelerı paylasalım buradan olurmu ?

DOktorunuzun fikrini yazarsaniz sevinirim ben y disinda oldugum icin doktorumun fikrini heran soramiyorum da. Sole ki ben de 25 gundur kullaniyorum ilk hafta bas agrilarim gecti gayet iyiydim simdi hafif de olsa yine bas agrilarim stres kaynakli kasilmalarim basladi..

Ben de kullandım bir dönem. Hiç geçmeyecek, hep o karanlığın içinde hapis kalacakmışım gibi hissediyordum . Ama geçti.
Bende uyku yapmadı. Doktor ayrıca uyku ilacı veriyordu gece uyuyabileyim diye. Herkes de etkisi farklı olabilir.
Doktorun ne diyorsa harfiyen uy. Bu ilaçlar düzenli kullanılmayınca fayda etmiyor.
Benim için terapi en az ilaç kadar faydalı olmuştu. her hafta gittiğim terapiler sayesinde hayatımı tekrar rayına oturttum. Umarım sende en kısa sürede atlatırsın.

Ben de cipralex cok uyku yapmyor dediginiz gibi Remeron solusyon kullaniyorum geceleri ben de uyumak icin. Ama su ki ilk hafta bas agrim %5 lere dusurken suan %30-40 lara yukseldi 25 gundr kullaniyorum acaba ilac yariyacak mi uzun sure kullananlar bole seyler yasadi mi? arada bas agrilari ya da depresyon belirtileri baslayip arada gecti mi.. Benim depresyon degil ama sikayetlerim soyle ki ben de stres yonetimi yok her seye stres oluyorum bir de patavatsiz davranislari, kaba konusulan dusunucesiz hareketleri cok takip kendimi mahvediyorum yani takintiliyim diyeyim.. yorumlarini bekliyorum...
bu ilacla yasadiginiz surecler..

nadiacığım neden hemen ilaç kullanmaya başladınki anksetiyen ne durumdadıyki
ben seni tanıyan bir insan olarak diyorumki sen o kadarda ileri bir ankseyite değilsinki canım belki biraz depresyon başlangıcıdır bir süre kafanı dinlesen kendiliğinden geçebilecek bir durumdasın
şu sıra yaşadığın özel olaylarında verdmiş olduğu bir bunalımın var tatlım
benden sana abla tavsiyesi bol bol gez hatta bizim bu tarafa gelde azıcık dedikodu edelim bak hemen nasıl düzeliyorsun

nadiacığım neden hemen ilaç kullanmaya başladınki anksetiyen ne durumdadıyki
ben seni tanıyan bir insan olarak diyorumki sen o kadarda ileri bir ankseyite değilsinki canım belki biraz depresyon başlangıcıdır bir süre kafanı dinlesen kendiliğinden geçebilecek bir durumdasın
şu sıra yaşadığın özel olaylarında verdmiş olduğu bir bunalımın var tatlım
benden sana abla tavsiyesi bol bol gez hatta bizim bu tarafa gelde azıcık dedikodu edelim bak hemen nasıl düzeliyorsun

ablaaa:KK52::KK52::KK52:
cok fazla dusunmeye ve takmaya baslamıstım herseyı doktorla konustuk bıraz bna bu ılacın faydası olacagını soyledı
gercekten de pek umursamıyorum 1 haftadr hıcbırseyı ıyıyım yanı

Ben de cipralex cok uyku yapmyor dediginiz gibi Remeron solusyon kullaniyorum geceleri ben de uyumak icin. Ama su ki ilk hafta bas agrim %5 lere dusurken suan %30-40 lara yukseldi 25 gundr kullaniyorum acaba ilac yariyacak mi uzun sure kullananlar bole seyler yasadi mi? arada bas agrilari ya da depresyon belirtileri baslayip arada gecti mi.. Benim depresyon degil ama sikayetlerim soyle ki ben de stres yonetimi yok her seye stres oluyorum bir de patavatsiz davranislari, kaba konusulan dusunucesiz hareketleri cok takip kendimi mahvediyorum yani takintiliyim diyeyim.. yorumlarini bekliyorum...
bu ilacla yasadiginiz surecler..

bünyeden bunyeye fark edıyor olabılır benım cok uykum gelıyor 1 haftadan berı sureklı esneme halındeyım ,,
dedıgın gbı sacma sapan herseyı cok fazla kafama takıyorum ama sımdı bıraz ıyıyım ıns tamamen gecer

bende kullandım bana çok iyi geldi üstelik uyku falanda yapmadı geceleri aldığım için olabilir.şimdi dr tavsiyesiyle grip bile olsam içiyorum kafamdaki o müthiş uğultuları alıp gidiyor.bir ara insidon kullanmıştım o çok fenaydı gözümü bile açamıyordum.

ablaaa:KK52::KK52::KK52:
cok fazla dusunmeye ve takmaya baslamıstım herseyı doktorla konustuk bıraz bna bu ılacın faydası olacagını soyledı
gercekten de pek umursamıyorum 1 haftadr hıcbırseyı ıyıyım yanı

kafaya takmamanı sağladımı peki
bende içmiitim lustraldı ama ALLAH'ım diyeyim tabiri caizse tam bir bitki mal gibi bakıyordum ölü gibiydim çok kötüydü korkuyorum kullanamam daha
inş sana fayda eder

bende o ilacı kullandım ilk gün çok güldürdü sonra sersemletti daha sonra uyuyamamaya başladım 3 gün hiç uyumadığımı bilirim ama daha sonra geçiyor,
yanlız butür gündüz ilaçlarını akşam içip yatınca sabah aşırı bulantı panik ve çarpıntıyla uyanıyosunuz ben bikaç defa unuttum diye yaptım bunu.
birde ilacı kaç mg kullanıyosun acaba

kafaya takmamanı sağladımı peki
bende içmiitim lustraldı ama ALLAH'ım diyeyim tabiri caizse tam bir bitki mal gibi bakıyordum ölü gibiydim çok kötüydü korkuyorum kullanamam daha
inş sana fayda eder

buyuk olcude sagladı tabıkı,
benımde sureklı uykum gelıyor benı goren uykunmu var senın dıyor mal gbı bakıyorum ınsanlara bos bos

dedigim durumu yasayan varmi? ilk hafta iyi gelen kafadakileri salmaya yarayan ama simdi 25. gunde yine stresli donemdeyim yine agrilarim basladi ilac kullanmama ragmen bu dogal mi lutfen tecrubeliler yardim etsin

bende o ilacı kullandım ilk gün çok güldürdü sonra sersemletti daha sonra uyuyamamaya başladım 3 gün hiç uyumadığımı bilirim ama daha sonra geçiyor,
yanlız butür gündüz ilaçlarını akşam içip yatınca sabah aşırı bulantı panik ve çarpıntıyla uyanıyosunuz ben bikaç defa unuttum diye yaptım bunu.
birde ilacı kaç mg kullanıyosun acaba

ben yarım ıcıyorum suan yarın bır hafta olacak basladıgım ,
1 haftadır sankı hıc uyumamıs gbı uykum gelıyor ve gunde en az 9 saat uyumama ragmen
carpıntım ara ara oluyor ama en kotusu asırı terlıyorum sızde de boyle bırsey oldu mu?

dedigim durumu yasayan varmi? ilk hafta iyi gelen kafadakileri salmaya yarayan ama simdi 25. gunde yine stresli donemdeyim yine agrilarim basladi ilac kullanmama ragmen bu dogal mi lutfen tecrubeliler yardim etsin

benım yarın bır hafta olacak tatlım, suan ıyı gbıyım ben eskısı gbı fazla takmıyorum hıcbırseyı

kızlar ben cok terlıyorum sankı bu ılactan sonra boyle oldu:KK50:
bıde sıkılıyorum cok vucudum ates gbı sankı kızgın atesın onunde duruyormusumcasına terlıyorum
klımanın altında oturuyorum butun gun ama fayda etmıyor bana
sızdede boyle sıkayetler oldu mu ?

kızlar ben cok terlıyorum sankı bu ılactan sonra boyle oldu:KK50:
bıde sıkılıyorum cok vucudum ates gbı sankı kızgın atesın onunde duruyormusumcasına terlıyorum
klımanın altında oturuyorum butun gun ama fayda etmıyor bana
sızdede boyle sıkayetler oldu mu ?

canım doğaldır ilaca alışma evresindesin bir süre sonra bünyen alışırsa düzelir merak etme
ayrıca sende ankseyite dışında ona bağlı panikatakda olabilir böyle hissetmen çok doğal sen terleyerek sıcaklayarak tepki verirsin bir başkası başka şekilde hisseder mesela bende ilk başladığı zaman devamlı başım dönyordu düşün heran dünya dönüyordu ama zamanla geçti
bu tarz belirtileri kafana takmamaya çalış kendi kendini birazdan geçecek diye düşünerek telkin et

Son düzenleme:
ben yarım ıcıyorum suan yarın bır hafta olacak basladıgım ,
1 haftadır sankı hıc uyumamıs gbı uykum gelıyor ve gunde en az 9 saat uyumama ragmen
carpıntım ara ara oluyor ama en kotusu asırı terlıyorum sızde de boyle bırsey oldu mu?

evet çarpıntı oluyodu ve benim gündüzleri uykum geliyordu zamanla uyku düzene giriyor vücut ilaca bağışaklık geliştirdiğinde. ben 20 mg kullanıyordum kaç mg kullandığını sordum çünkü doktor dozajı yüksekmi başladı diye belki ondan çok uyuyosundur yada dediğim gibi zamanla geçecektir, çok garip bi duygu bi ara çok enerji dolu bi ara çok baygın oluyodum.
ben lustral,paxera gibi ilaçlarıda kullandım hepsinde aynı oluyor bu gündüz ilaçlarının bence

X