yumurtalık kisti varken hamile kalmak mümkün mü??

owner

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2012
2.190
3
kızlar ben yeni evliyim ama eşimle çocuk düşünüyoruz.
nişanlıyken adet düzensizliği şikayetiyle dr.a gitmiştim bana sol overde (sanırım 4,5cm di) kist var demişti.ilaç vermişti ama ben kullanmamıştım
kist iyi huyluymuş bu arada engel olur mu gebe kalmaya?
yani öncelikle bunun tedavi edilmesi mi gerekir hamile kalmak için?
şimdiden teşekkürler......

nişanlıyken adet düzensizliği şikayetiyle dr.a gitmiştim bana sol overde (sanırım 4,5cm di) kist var demişti.ilaç vermişti ama ben kullanmamıştım

bence dr a gitmelisin sırf bebek için değil sağlığın için
yani dr kist var demiş sen verilen ilaçları kullanmamışsın
kistin büyümüş olabilir büyümüş olmasıda büyük sorun oluşturablir canım bence dr a git

bence dr a gitmelisin sırf bebek için değil sağlığın için
yani dr kist var demiş sen verilen ilaçları kullanmamışsın
kistin büyümüş olabilir büyümüş olmasıda büyük sorun oluşturablir canım bence dr a git

yaa tabi ki öyle önemli olan bebekten daha önemlisi benim sağlığım ama ben merak ediyorum sadece yani mümkün müdür acaba
kist varken bebek sahibi olmak??

yaa tabi ki öyle önemli olan bebekten daha önemlisi benim sağlığım ama ben merak ediyorum sadece yani mümkün müdür acaba
kist varken bebek sahibi olmak??

canım ben kist varken hamile kalanı duydum k.kulbnde de okudum rabbimin hikmeti sonsuzdur ..
ama genelde insanlar kist tedavisini yaptıktan sonra bebek sahibi olurlar

canım beni anlatmışsın sanki bende iki ay önce düşük yaptım düşükten sonra sol overde 4 cm lik bir kist çıktı şu an onun tedavisini görüyorum henüz bir ilaç vermedi doktorum ama iyi huylu bir kist büyük ihtimalle adetinle atabilirsin dedi birde CA125 die bir kan testi istedi ama adet döneminde olmaman gerekiyor evet kist varken hamile kalabilmek mümkün hatta doktorlar bazı bayanlara kistlerinden kurtulabilmeleri için gebeliği öneriyorlar ama ben kistimden kurtulmadan korunmayı bırakmayı düşünmüyorum çünkü düşükten sonra çok zor günler geçirdim tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum çok çok zordu ama herşey ALLAH tan... senin gibiydim bende doktor ilaç verirdi amaaan derdim kullanmazdım başıma gelenleri anlattım sana fazla söze gerek yok sanırım şimdi tercih senin.

canım beni anlatmışsın sanki bende iki ay önce düşük yaptım düşükten sonra sol overde 4 cm lik bir kist çıktı şu an onun tedavisini görüyorum henüz bir ilaç vermedi doktorum ama iyi huylu bir kist büyük ihtimalle adetinle atabilirsin dedi birde CA125 die bir kan testi istedi ama adet döneminde olmaman gerekiyor evet kist varken hamile kalabilmek mümkün hatta doktorlar bazı bayanlara kistlerinden kurtulabilmeleri için gebeliği öneriyorlar ama ben kistimden kurtulmadan korunmayı bırakmayı düşünmüyorum çünkü düşükten sonra çok zor günler geçirdim tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum çok çok zordu ama herşey ALLAH tan... senin gibiydim bende doktor ilaç verirdi amaaan derdim kullanmazdım başıma gelenleri anlattım sana fazla söze gerek yok sanırım şimdi tercih senin.

Canım biz korunmuyoruz çünkü çocuk istiyorum bu ay regl tarihimi beklicem eğer hamile olmazsam kesinlikle hemen tedaviye başlıcam
gözümü kokuttular yaa kist varsa hamilelik mümkün değil falan ondan açtım bu konuyuda zaten

canm hamile kalman mümkün
ben kistlermle hamile kaldm
doğumum sezeryan olck ve doktorm kistlerimide alacak inş.
haplar hiç bir işe yaramıyo ben 1 seneye yakın kullandm hiç küçülmedi.
Allah ol derse olur bence çalşmalara devam et

canm hamile kalman mümkün
ben kistlermle hamile kaldm
doğumum sezeryan olck ve doktorm kistlerimide alacak inş.
haplar hiç bir işe yaramıyo ben 1 seneye yakın kullandm hiç küçülmedi.
Allah ol derse olur bence çalşmalara devam et
çoook sevindim canım
beni baya bi korkuttular ''yok yıllarca tedavi gördük,
yok çocuk asla olmaz'' falan
rahatladım şimdi...teşekkürler cevabın için.:21:
:21:

canım ben kist varken hamile kalanı duydum k.kulbnde de okudum rabbimin hikmeti sonsuzdur ..
ama genelde insanlar kist tedavisini yaptıktan sonra bebek sahibi olurlar

bende kist kendimi bildim bileli vardır-kimi 5 cm kimi 8 cm kimi daha ufak
ilk adet gormeye basladıgımdan beri her zaman en az bir tane kistim vardı benim de
ameliyat oldum yine olustu o kistler,dogum kontrol hapı kullandıgım aylarda bile doktorumun imkansız demesine ragmen kist olusturdu yine vucudum
hamile kalamazsın-tup bebekle bile isin zor dedi-sol yumurtalıgım saglıklı yumurta vermiyor ve sol tupum de tıkalı
sol yumurtalıgını alacaz dedi mecbur ve ben o ay butun tedavilerimi bıraktım-kistimle yasarım dedim ne yapayım 1 sene dogum kontrol hapı kullandım ve dusmedi
ameliyatı da reddetim cunku daha onceden zaten 2 agır ameilayt gecirdim yorgundum
bebek tedavisinden vaz gectigimiz ay hamile kaldım,cok sukur simdi 2 yasında kızım var
kızım 18 aylıkken bir daha hamile oldugumu ogrendim-ustelik tek seferlik korunmadıgımız bir gecenin urunu olarak,:nazar: masallah bu gebeligim de simdilik iyi gidiyor
ve bu arada iki gebelik ve bir doguma ragmen o kist bende hala duruyor,bakalım bu dogumda belki gider
ama baska bir topikte bu konuyla ilgili arkadaslar baska sıkıntı yasıyorlar,pcolu olup da hamile kalınabiliyor ama bazen erken dogum riski de olabiliyormus,bu yuzden hamile kaldıgınız takdirde de sıkı takipte olmanız lazım.

Allah`ım butun isteyenlere versin,kimseyi evlatla sınamasın insallah.

bu arada yanlıs anlasılmasın,bence de once kistten kurtlup sonra hamile kalmak en guvenlisi
saglıcakla

bu arada yanlıs anlasılmasın,bence de once kistten kurtlup sonra hamile kalmak en guvenlisi
saglıcakla

Çok haklısın canım ama ben kistin bu kadar ciddi bişey olduğunu bile bilmiyordum
burada bazı konularda okudum,dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlık olduğunu
şimdi batımı bekliyorum ona göre başlıcam tedaviye

bencede haplar etkilemio kisti en iisi hamile olup sezeryanla kistinde alınması gerekiosa alınması...

saglıcakla

senn adına çok sevindim bende pco var ve 6 aydır dpğ.kntrl hapları kullanyordum haplar bitti hormon tahlili yaptırdım dün..sonuc pazartesi inşallah normale dönmüştür..benimde inşalah bi yavrum olur

Benim kuzenimin eşi hamile kaldı. 7 cm lik kistiyle. Ama ilk 10 haftasonda cok sıkıntı yaşadı. Ağrıları cok oldu Dr ilaç da kullandiramadi ve kisti patlarsa bebeğe de zarar verir dedi. 10. Haftaya kadar yattı simdi 13. Haftasında kisi kaybolmuş , ama Emre o sıkıntılara değmez önce tedavini ol hayırlısıyla.

ben de bundan önce 2 kez yumurtalık kisti tedavisi gördüm. Doktora bu durumu sordum, bana hamileliğe engel olmayacağını söylemişti. Şu an ise çikolata kisti sorunum var tabi o ayrı bir konu :KK14: İlacını neden kullanmadın, ilaç kistin küçülmesini sağlıyor... Bir kez daha doktora görünmeni tavsiye ederim. Belki ilaçsız da olsa kistin kaybolmuştur. Bu arada soğan kürü konusu okumanı tavsiye ederim. Bu kür de yumurtalık kistlerine çok faydalı.

Son düzenleme:
bence doktor kontrolüne git zaten hamilelik öncesi doktor kontrolüne gidilmesi gerekiyo kist olsa da olmasa da belkide kistin kaybolmuştur bazı kistler adetle atılıyomuş vücuttan bende de küçük bi kist çıktı doktorum öyle söylemişti

ben de bundan önce 2 kez yumurtalık kisti tedavisi gördüm. Doktora bu durumu sordum, bana hamileliğe engel olmayacağını söylemişti. Şu an ise çikolata kisti sorunum var tabi o ayrı bir konu :KK14: İlacını neden kullanmadın, ilaç kistin küçülmesini sağlıyor... Bir kez daha doktora görünmeni tavsiye ederim. Belki ilaçsız da olsa kistin kaybolmuştur. Bu arada soğan kürü konusu okumanı tavsiye ederim. Bu kür de yumurtalık kistlerine çok faydalı.

soğan kürü sadece çocuk olsun diye kullanıyor diye biliyodum
kistlerede bir faydası olacağını hiç duymamıştım..
eğer öyleyse deneyeceğim çünkü doğal olarak ilaç kullanmadan tedavi olmak çok daha mantıklı

bence doktor kontrolüne git zaten hamilelik öncesi doktor kontrolüne gidilmesi gerekiyo kist olsa da olmasa da belkide kistin kaybolmuştur bazı kistler adetle atılıyomuş vücuttan bende de küçük bi kist çıktı doktorum öyle söylemişti

evet canım onu bende duymuştum ama 1,2 defa adet olduktan sonra gitmiştim doktora kistlerde bi azalma yoktu
olduğu yerde sayıyordu:KK14::KK14::KK14:

Benim kuzenimin eşi hamile kaldı. 7 cm lik kistiyle. Ama ilk 10 haftasonda cok sıkıntı yaşadı. Ağrıları cok oldu Dr ilaç da kullandiramadi ve kisti patlarsa bebeğe de zarar verir dedi. 10. Haftaya kadar yattı simdi 13. Haftasında kisi kaybolmuş , ama Emre o sıkıntılara değmez önce tedavini ol hayırlısıyla.

aslında kişiden kişiye değişen bi durum bu sanırım
çünkü bazıları kist varken hamile kalmış bazıları kalamamış
aslına bakarsanız adetimi bekliyorum eğer hamile değilsem hemen dr.a gidip kistim için tedavi olucam tabi öncesinde bi bakayım neymiş bu soğan kürü:KK34:

Bende hem PKO hemde Çikolata kisti olmasına rağman hiç bir tedavi görmeden hamile kaldım ümidinizi yitirmeyin kızlar :)

X