Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

teşekkür ederiz :KK16: doktordaydık yeni geldik, o yüzden şimdi yazıyoruz...

inşallah sen de, sizler de güzel hamilelikler geçirirsiniz. Allah gönlünüze göre versin, bizde evlilik öncesinde birlikteyken bile hep ileride bir kızımız olsa ne güzel olur derdik, umarım sizinde öyle olur.
istediğin zaman, istediğin kadar konuşuruz, sen aklına takılan ne varsa sor, foto olayına gelince üşenmez de çekersem gönderirim tabi :KK52:

Doktor ne söyledi, nasılmış durum ? Benim de haftaya 2'li testim var, zaman bir an önce geçse de senin gibi 30 lu haftalara gelsek keşke.

Hazırlıklar nasıll, isim düşündünüz mü?

Fotoya üşenme lütfeeeeennnnnnn :)

kızlar bu testlere giderken sakın evham yapmayın, insan kilolu olunca testlerde de bu yüzden sorun olacağını düşünüyor, ama hiç alakası yok, iyi düşünün her şey iyi olacak :KK16:

Doktor ne söyledi, nasılmış durum ? Benim de haftaya 2'li testim var, zaman bir an önce geçse de senin gibi 30 lu haftalara gelsek keşke.

Hazırlıklar nasıll, isim düşündünüz mü?

Fotoya üşenme lütfeeeeennnnnnn :)

çok şükür her şey yolundaymış, 2200 gr olmuş benim zilli kızım :KK16:
hazırlıklar bitti, eşyalarının fotolarını bile paylaştık burada, ismi Nil Masal olucak :KK54:

senin mailine de atarım şimdi istersen

çok şükür her şey yolundaymış, 2200 gr olmuş benim zilli kızım :KK16:
hazırlıklar bitti, eşyalarının fotolarını bile paylaştık burada, ismi Nil Masal olucak :KK54:

senin mailine de atarım şimdi istersen

Süper olurrrr hemen bekliyorummm
aaaa bir de göbüşün resmi pleasee :)

Nil masal.... ahh masal ı çok istiyorum ama eşim istemiyor :KK43: gerçi cinsiyet bile belli değil daha ne ismi :)

Selam , ben de 100+ ile hamile kaldım ve 9 ile 10. haftamda 2300 km yol yaptık eşimle tatil için. Şükür ki birşey yok,herşey yolunda. Kanama..vs de yok.
Ancak ultrasonda bebek , karındaki yağ dokusundan dolayı net görünemiyor. Sende de öyle mi ?

Bir de her gün şeker ve tansiyon kontrolü yapacakmışım ve not edecekmişim çünkü insülin direncim var benim de.

Bir de 11.haftadayım ve 2 kilo aldım daha şimdiden :KK43:

Olsun 2kiloyu verebilirsin kisa bir diyetle yediklerine hep dikkat et ben ara ogunlerimde seftalu nektar yiorum gep tok tutuo yaninda ceviz ye
Bugun kontrolum var cok iyi buldu dr cok sukur yarabbim.

:nazar:

merhaba,

konu beni de yakından ilgilendirdiği için bir kaç cümle yazmak istedim... ben şu an 34 haftalık hamileyim, 118 kilo ile hamile kaldım, ilk 4 ayda 8 kilo verdim, sonrasında 4 kilo aldım toplamda, şu an 114 üm... bakalım doğuma kaç kiloyla giricem. Bu arada kilo verdiğim dönemde kesinlikle mide bulantım olmadı, tansiyonum çıkmadı, şeker ölçümü 2 kere yaptırdım hep normal değerlerde çıktı. çok rahat bir hamilelik geçirdim, şu an sadece küçük bir göbeğim var, doktorum başından itibaren kaç kiloyla başladığın değil, kaç kilo aldığın önemli dedi... tuzu da hiç kesmedi... çok şükür ki bütün testlerim de çok güzel çıktı, hiç bir şeyi esirgemedim, canımın her istediğini yedim ama insanın canı her şeyi de yemek istemiyor, özellikle abur cubur tarzı şeyleri ve şarküteri ürünlerini hiç yiyesim gelmedi, sanırım bu da Allahın bir hikmeti, yediklerinin sağlıklı olmasını, bebeğine yaramasını istiyorsun... oturduğum şehirde kimsem yok, aileler uzakta, bu yüzden temizliğimi de hep kendim yaptım, yemeğimi de öyle, hala da çok aktifim... çok uzatmadan eğer çok kilolu hamile kaldıysanız, bu dünyanın sonu değil, herkesin hamileliği farklıdır, milletin boş konuşmalarına kulaklarınızı tıkayın, biraz dikkat edin yeter, Allah hepimizin yardımcısı olsun, umarım sağlıklı hamilelikler geçirip, sağlıklı bebekler dünyaya getiririz :KK16:

sevgiler...

Umarim cok rahat bir dogum gecirirsin.Allah yardimcin olsun sag saglim bir dogum nasip etsin:nazar:

Olsun 2kiloyu verebilirsin kisa bir diyetle yediklerine hep dikkat et ben ara ogunlerimde seftalu nektar yiorum gep tok tutuo yaninda ceviz ye
Bugun kontrolum var cok iyi buldu dr cok sukur yarabbim.

:nazar:

Çok şükür , kontrolün iyi geçmesine çok sevindim :nazar: kilo kaç ve doktorun önerdiği birşeyler var mı ?

Kasık ağrıları ben hamile olduğumu öğrendiğim haftadan itibaren yaşıyorum. Deli gibi kasıklarım ağrıyor, sanki her an regl olacakmışım gibi. bebek yerleşiyor,rahim büyüyor.sebebi bu.
dayanılamayacak kadar şiddetli olup, yanında bir de lekelenme ve kan olursa tedirgin ol cnm :)

Arkadaşlar,
Hamile pantalonu sorununu nasıl çözdünüz? Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Ben bir önceki hamileliğimde bu halimden oldukça zayıftım ve LCW'den alıp çok rahat etmiştim.
Şimdi bakıyorum,sadece 46 bedene kadar var ki bu beden bana çok küçük artık.

aaa ne güzel bir konu açmışsınız hemen bende katılayım aranıza 8 haftalık hamileyim yarın kalp atışlarını duymaya gidicez kısmetse ikizlerim olucak 82 idim normalde tedavi ile olduğu için o arada şişlikler ödem falan derken 84 olmuşum boyum 1,65 falan var en başında kan testlerim iyi çıkmıştı şu an tansiyon problemimde yok 11-6 gidiyo hep... ama alacağım kilolar beni biraz düşündürüyo bide doktorum tedavinin en başından beri bana glifor adlı şeker dengeleyici kullandıttırıyo

aaa ne güzel bir konu açmışsınız hemen bende katılayım aranıza 8 haftalık hamileyim yarın kalp atışlarını duymaya gidicez kısmetse ikizlerim olucak 82 idim normalde tedavi ile olduğu için o arada şişlikler ödem falan derken 84 olmuşum boyum 1,65 falan var en başında kan testlerim iyi çıkmıştı şu an tansiyon problemimde yok 11-6 gidiyo hep... ama alacağım kilolar beni biraz düşündürüyo bide doktorum tedavinin en başından beri bana glifor adlı şeker dengeleyici kullandıttırıyo

Canim gliforu hala kullaniyo musun? Bende de insulin direnci var ama hamile kalir kalmaz biraktim şeker ilacini.

Çok şükür , kontrolün iyi geçmesine çok sevindim :nazar: kilo kaç ve doktorun önerdiği birşeyler var mı ?

Kasık ağrıları ben hamile olduğumu öğrendiğim haftadan itibaren yaşıyorum. Deli gibi kasıklarım ağrıyor, sanki her an regl olacakmışım gibi. bebek yerleşiyor,rahim büyüyor.sebebi bu.
dayanılamayacak kadar şiddetli olup, yanında bir de lekelenme ve kan olursa tedirgin ol cnm :)

Kilom115
Bel fitigi ameliyatliyim
Tansiyon problemim oluyor arada vede seker var zaten :) yok yok :KK43:
Doktorum kafana fazla takma yediklerine dikkat et ogunlerin atlama dedi
Ben ananas ile zayiflamistim bir ara

Kilom115
Bel fitigi ameliyatliyim
Tansiyon problemim oluyor arada vede seker var zaten :) yok yok :KK43:
Doktorum kafana fazla takma yediklerine dikkat et ogunlerin atlama dedi
Ben ananas ile zayiflamistim bir ara

Seninle ayni kaderi paylasiyoruz.3 kere ameliyat oldum bel fitigindan ve son ameliyatta 4 adet vida takildi belime.

Kilomuz da ayni.

İnsulin direncim var.

Tansiyonum arada bir yukselir.

Ve 11 haftalik hamileyim:)

Slm arkadaslar... Bende kiloluyum ve hamile kalmak icin ugrasiyorum 5 aydir. Dra gittim herhangi bi sorun yok dedi. 1 seneye kadar olmazsa esinle birlikte gelirsin simdili:KK19:k duzenli iliskide bulunun dedi. Ama hala bebis yok:KK50: ben 106 kiloyum. aslinda 10 kilo verip oyle hamile kalmak istiyidum ama bu istek baska biseymis. Biran once gelsin bebegim istiyorum. Ve siz bana isik tuttunuz. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin... Sizler ne kadar surede gebe kaldiniz ????:KK3:

Slm arkadaslar... Bende kiloluyum ve hamile kalmak icin ugrasiyorum 5 aydir. Dra gittim herhangi bi sorun yok dedi. 1 seneye kadar olmazsa esinle birlikte gelirsin simdili:KK19:k duzenli iliskide bulunun dedi. Ama hala bebis yok:KK50: ben 106 kiloyum. aslinda 10 kilo verip oyle hamile kalmak istiyidum ama bu istek baska biseymis. Biran once gelsin bebegim istiyorum. Ve siz bana isik tuttunuz. Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin... Sizler ne kadar surede gebe kaldiniz ????:KK3:

merhaba,
biz de 9 ay denedik, hiç bir sorun yoktu, doktorunun dediği gibi 1 sene deneyeceksiniz dediler, hani diyorlar ya tam vazgeçtiğin, umutların tükendiği anda hamile kalıyorsun diye, ben de öyle olmadı, sadece isteme tarzımı değiştirdim...
düzenli ilişkiye girdik, testlerde sorun yok ama bebek de yok, ilk aylar her regl olduğumda ağlıyordum, bazen isyan ediyordum, sonra dedim ki olmuyorsa vardır bir bildiği yaradanın, doğru zamanda hayırlı evlat dilemeye başladım, işte sonrası 34 haftalık hamileyim, Allah sana da bu güzel duyguyu tattırsın... :KK16:

bi de ne çok önemli biliyor musun ilişkiyi sadece bebek için yaşamamak lazım, görev gibi oluyor öyle olunca...
bak bizim kızımız ''aşk masalı'' mesela :KK54:

merhaba,
biz de 9 ay denedik, hiç bir sorun yoktu, doktorunun dediği gibi 1 sene deneyeceksiniz dediler, hani diyorlar ya tam vazgeçtiğin, umutların tükendiği anda hamile kalıyorsun diye, ben de öyle olmadı, sadece isteme tarzımı değiştirdim...
düzenli ilişkiye girdik, testlerde sorun yok ama bebek de yok, ilk aylar her regl olduğumda ağlıyordum, bazen isyan ediyordum, sonra dedim ki olmuyorsa vardır bir bildiği yaradanın, doğru zamanda hayırlı evlat dilemeye başladım, işte sonrası 34 haftalık hamileyim, Allah sana da bu güzel duyguyu tattırsın... :KK16:

bi de ne çok önemli biliyor musun ilişkiyi sadece bebek için yaşamamak lazım, görev gibi oluyor öyle olunca...
bak bizim kızımız ''aşk masalı'' mesela :KK54:

Ben de kilo vermeye çalışırken dayanamadık bu özleme ve korunmayı bıraktık. 4 ay sonra hamileydim. ilk aylar ben de isyan ettim niye olmuyo diye, sonra beklememeye başladığım an hamile kaldım.

Yalnız ilginç birşey oldu, son 2 ay adetim düzensiz olmaya başladı. ilkinde 1 hafta, ikincisinde 10 gün gecikti. Adet düzensizleşmeye başlayınca,rahim kendini bebeğe hazırlıyor demekmiş.

Hamile olduğumu öğrendiğimde hastaneyi ayağa kaldırmıştım, o benim sonucum değil doğru dürüst bakın diye :)))

103 kilo ile hamileligim basladi. simdi 102 kiloyum. bulantilarim var, yemek yiyemiyorum.ilk hamileligim. nisanda evlendim ve hemen hamile kaldim. ama kilomun fazla olmasi beni korkutuyor. tahliller temiz cikti. ama hep bisey olacakmis gibi hissediyrum. ikili testim haftaya olacak. iyi sonuclar cikar insallah.

103 kilo ile hamileligim basladi. simdi 102 kiloyum. bulantilarim var, yemek yiyemiyorum.ilk hamileligim. nisanda evlendim ve hemen hamile kaldim. ama kilomun fazla olmasi beni korkutuyor. tahliller temiz cikti. ama hep bisey olacakmis gibi hissediyrum. ikili testim haftaya olacak. iyi sonuclar cikar insallah.

Korkma, dua et herşey yolunda gitsin. Haftamız aynı seninle, haftaya benim de ikili testim var, herşey yolunda gidecek inşallah.
mide bulantıların varsa zaten biraz kilo verebilirsin. önemli olan 4-6 ay arası dikkat etmekmiş,en çok kilo bu dönemde alınıyormuş.

günaydın kızlar bugün doktorumuza gittik ikizlerimin çok şükür maşşallahı var :nazar: kocaman olmuşlar kalpleri gümbür gümbür atıyodu ayrıca 4 kilo vermişim 84 düm 80 olmuşum bunada çok sevindim ödem falan ne varsa herhalde atmışım Allah ım sonunuda hayırlı eylesin yüzlerini görmeyi nasip etsin

X