Kararsız ve umutsuz

tolstoy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
485
35
50
Merhabalar herkese.Ben 20 yıllık evli bir bayanım.Benim eşimin içkisi kumarı çapkınlığı yok.Maddi olarak bir problemi de.Dayağı yok ,evine bakar,makam mevki sahibi bir adamdır.Ancak gelin görün ki ben hiç mutlu değilim.Mutlu olmak için çok çaba sarfettim.Kendi kendime polyannacılık oynayıp durdum hep.Ama artık çok yorgunum.HUZUR İSTİYORUM.sAYGI İSTİYORUM VE DE DEĞER VERİLDİĞİMİ BİLMEK İSTİYORUM.Herkesin beklentileri farklıdır.Yukarıda saydığım şeyler var ya da yok diye mutlu olmak zorunda mıyım.Sadece bunlar mıdır mutluluk kıstasları.İlişkim beni çok yordu inanın.Geleceğe dair umutlarım kalmadı.Sizlerden fikir almak istedim.Bu kadar dayanmışsın devam mı diyorsunuz yoksa artık mutlu olmanın zamanı gelmiştir mi.Eğer lutfedip cevap verirseniz yazıştıkça yaşadıklarımı anlatacağım.Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar herkese.Ben 20 yıllık evli bir bayanım.Benim eşimin içkisi kumarı çapkınlığı yok.Maddi olarak bir problemi de.Dayağı yok ,evine bakar,makam mevki sahibi bir adamdır.Ancak gelin görün ki ben hiç mutlu değilim.Mutlu olmak için çok çaba sarfettim.Kendi kendime polyannacılık oynayıp durdum hep.Ama artık çok yorgunum.HUZUR İSTİYORUM.sAYGI İSTİYORUM VE DE DEĞER VERİLDİĞİMİ BİLMEK İSTİYORUM.Herkesin beklentileri farklıdır.Yukarıda saydığım şeyler var ya da yok diye mutlu olmak zorunda mıyım.Sadece bunlar mıdır mutluluk kıstasları.İlişkim beni çok yordu inanın.Geleceğe dair umutlarım kalmadı.Sizlerden fikir almak istedim.Bu kadar dayanmışsın devam mı diyorsunuz yoksa artık mutlu olmanın zamanı gelmiştir mi.Eğer lutfedip cevap verirseniz yazıştıkça yaşadıklarımı anlatacağım.Şimdiden teşekkürler.

Ben cocugunuz olup olmadigini merak ettim. 20 yil evlilik az degil ya. Sorununuzun ne oldugunu pek anlatmamissiniz neden mutlu degilsini sizi ne yordu

Elbetteki illa içki kumar dayak vs değildir boşanma sebepleri, mutsuzluğunuzun sebebini biraz daha açar mısınız? Ve çocuğunuz var mı? Ekonomik bir güvenceniz var mı? Ayrılacak gücü kendinizde buluyor musunuz?

1. Bir sosyal hayatiniz var mi?

2. Hic calismayi istediniz ya denediniz mi?

3. Son aylarca yasadiginiz kavga ,travma ya da sizi duygusal anlamda etkileyen
bir olay yasadiniz mi?

4.Cok özel bulmazsaniz, kac yasinizdasiniz?

çok mu monotonlaştı hayatınız acaba?
sizi, şu an ne mutlu eder, sorusuna cevap bulursak probleminizi kısmen çözmüş oluruz..

yok anlayalı çok oldu da .dedim ya polyannacılık oynamak zorunda kaldım

zorunda kalmanızın sebepleri vardır mutlaka
eşinizin durumu maddi olarak size yeterli geldiği için olabilir
konumu itibariyle olabilir
aileler yüzünden olabilir
yani şimdi buraya bir sürü şey sıralayabilirim,en güzeli biraz bunlardanda bahsetseniz,yoksa tüm arkadaşlar hep olasılıkları sıralayacağız size,sonra bi bakacağız durum çok daha farklı

1. Bir sosyal hayatiniz var mi?

2. Hic calismayi istediniz ya denediniz mi?

3. Son aylarca yasadiginiz kavga ,travma ya da sizi duygusal anlamda etkileyen
bir olay yasadiniz mi?

4.Cok özel bulmazsaniz, kac yasinizdasiniz?

38 yaşındayım sosyal hayatım yok gibi.fakülte mezunuyum ben.ama eşim yıpranacağımı bana kıyamayacağını ısrarla vurgulayarak çalışmamı engelledi

arkadaşlar aslında benim sıkıntılarım ailemle başladı
o kadar baskıcı bir ailem vardı ki anlatamam.tabi yaşımı da gözönüne alırsak o zamanın şartları daha zordu.bense çok özgür ruklu bir insanım
ankarada bir üniversite kazanıp gittim
ailemin özellikle de annemin müdahaleleri orada da devam etti
hergün arayıp okula yanlız gitme diye tembih ederdi
ben de anne yok bizim yurtta aynı okula giden arkadaş derdim.olsun sen yine de yanlız gitme derdi
bunu sadece örnek olsun diye yazdım
annem asla kötülüğünden yapmazdı bunu
ama huy işte
çok korumacıydı
ben de çözümü evlilikte buldum.bir nevi kaçıştı tabi
ama yağmurdan kaçıp doluya tuutldum o ayrı

38 yaşındayım sosyal hayatım yok gibi.fakülte mezunuyum ben.ama eşim yıpranacağımı bana kıyamayacağını ısrarla vurgulayarak çalışmamı engelledi

E şimdi sorununuz sosyal hayatınızın olmaması ve çalışma hayatınızın olmaması mı?

Ben cocugunuz olup olmadigini merak ettim. 20 yil evlilik az degil ya. Sorununuzun ne oldugunu pek anlatmamissiniz neden mutlu degilsini sizi ne yordu

evet bir kız bir oğlan iki çocuğum var19 ve 15 yaşlarındalar.beni eşim ve ailesi yordu.gerçi kendi ailemin payı da yok değil ama

Bosanma seklinde ciddi bir karar vermeden evvel calismayi deneyebilirsiniz.
Ya da bu konuyu bir psikologla konusabilirsiniz.
Böylece sizi gercek anlamda neyin rahatsiz ettigini ve mutlu olmak icin
neye ihtiyaciniz oldugunu daha iyi anlamis olursunuz.
38 yas cok genc bir yas, hayata her zaman yeniden baslayabilirsiniz, fakat öncesinde
sizi mutsuz edenin evliliginiz mi yoksa kendinizi boslukta hissetmenizin mi oldugunu
tesbit etmelisiniz.
Bazen bizi mutsuz edenin baska biri oldugunu düsünürüz ama o ikisi kendimizden
baskasi degildir.

E şimdi sorununuz sosyal hayatınızın olmaması ve çalışma hayatınızın olmaması mı?

hayır.eşimin inatçılığı,dediğim dedik olması,her konuda sadece kendi kararlarını uygulaması,beni anlamaması ve de anlamaya çalışmaması

İyi de anlattığınız olay 20 yıl önceki olay.Yeni mi pörtledi sizde.
Lafı dolandırmadan tam olarak nelerden mutsuz olduğunuzu anlatırsanız bi çözüm yolu bulabiliriz belki.
Ne yaptılar mesela eşinizin ailesi.

neden engellediği ortada sanırım

bu kadar ısrarlı olan birisinin sizi düşündüğünden değil aslında başka sebeplerin olmasından dolayı diye düşünüyorum

38 yaşındasınız 20 yıllık evlisiniz. O zaman 18 yaşında evlendiniz öyle mi? Eşiniz üniversite bitirmenize izin verdi ama çalışmanıza izin vermedi öyle mi?

Bosanma seklinde ciddi bir karar vermeden evvel calismayi deneyebilirsiniz.
Ya da bu konuyu bir psikologla konusabilirsiniz.
Böylece sizi gercek anlamda neyin rahatsiz ettigini ve mutlu olmak icin
neye ihtiyaciniz oldugunu daha iyi anlamis olursunuz.
38 yas cok genc bir yas, hayata her zaman yeniden baslayabilirsiniz, fakat öncesinde
sizi mutsuz edenin evliliginiz mi yoksa kendinizi boslukta hissetmenizin mi oldugunu
tesbit etmelisiniz.
Bazen bizi mutsuz edenin baska biri oldugunu düsünürüz ama o ikisi kendimizden
baskasi degildir.

çalışmak için boşanmam lazım hayatım çünkü izin vermiyor
psikologla konuştum eşiniz sizi anlamıyor dedi
e onu ben de biliyorum zaten
boşlukta olduğumu sanmıyorum ama artık tahammülümü yitirdim ben
evliliğimin başından beri eşimin kaprisleri vardı ama artık canıma tak etti
inanır mısınız ben 20 yıl boyunca ne naz yaptım ne kapris.çünkü fırsatım olmadı,bi bakardım adam birşeye küsmüş
şimdi o aynen devam ediyor ben ise sıranın bana geldiğini düşünüyorum. allah aşkına bir kadın olarak benim küsme ve tavır yapma hakkım yok mudur sizce.ama dedim ya adamdan sıra gelmiyor ki

X