KKYeşim'in Başarı Hikayesi :44 Bedenden 34 Bedene

kızlar benim kilo verme maceramı ve bedensel değişimimi görüp benden ilham almak isteyenlere İLHAM MELEĞİ PELO tavsıye ederim beni gördükten sonra herkes diyete başlıyor

ben baktım resimlere falan da çok güzel zayıflamışsın bayağı bir kilo vermişsin tebrikler ama şunu farkettim fotoğraflarına bakınca, ilk halinde fazla imiş kilon ama kilo yüzüne yakışıyormuş o halin daha güzel geldi bana. Biraz fazla zayıflamışsın, sanki biraz kilolu olunca yüzün daha güzel göründü bana, 34 beden yerine 36 beden olursan daha güzel olur bence. Ama insan zayıfladıkça hoşuna gidiyor daha zayıf olmak istiyor değil mi :)) Ailem de ben zayıflayınca hep derler kilo yakışıyor sana diye bende kızardım onlara ama ne demek istediklerini sonradan anladım insanın yanakları olunca daha iyi oluyor bende aşırı zayıf olduğum zamanlar yanaklarım içine çöküyor tipim çok değişiyor. Tabi sen bilirsin kendini nasıl daha mutlu hissediyorsan o kiloda olmak lazım.

Merhaba şu anda kilonuzu koruyor musunuz ? çok merak ediyorum. Bide 7 ay içinde 10 kiloyu nasıl verdiğinizi biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz ? Cevabınızı bekliyorum...

Kızlar merhaba :)
Bu hikayeyi okudum azmini ve sabrını gerçekten tebrik ediyorum..Kilo vermenin tamamen iradeden oluştuğunun da farkındayım ama yapmayın etmeyin 45 kg çok az :KK43: özendirmeyelim tüm insanları lütfen bu sağlıksız rakamlara. Kadın dediğiniz herşeyden önce sağlıklı olmak ve görünmek zorundadır ..Ama 45 kg hiç bir zaman sağlıklı ve fit bir görünüm vermez.. 50 lili kilolarla spor yaparak gayet 45 gözükebilirsiniz..onu tercih ediniz benim nacizane fikrim..
Diyetisyenim ve herşeyden önce bir bayanım..

Selam kızlar :)

Ben bu foruma yeni üye oldum.Sizlerle çok iyi arkadaşlıklar kurmayı çok isterim.Öncelikle bu bölüme girdim.Çünkü üye olmadan önce burada çok güzel paylaşımlar yapıldığını,herkesin birbirinin desteğiyle çok iyi yerlere gelebildiğini gördüm.Bende üye olmak,sizlerden destek almak ve sizlere destek olmak için buraya üye oldum.

Benim de en büyük problemim kilolarımdı,tabi bir zamanlar.Ama artık öyle değil.

En son 2 sene önce 78 kilo,44 beden,95-80-110 ölçülerinde gayet kilolu,obezlik sınırına ulaşmış bir kızdım.Gencecik yaşımda mini şortlar,etekler o şişko bacaklara hiç yakışmıyordu.İncecik bacaklar giydiğinde güzel duruyordu.Ben bu durumdan çok şikayetçiydim.Kilomu kimselere söyleyemiyordum.Herkes 65-70 arası gösteriyorsun diyordu.Oysa ben neredeyse 80 kiloydum.Yemek yemeyi,tatlı yemeyi ince bacaklarla gezmekten daha çok seviyordum.Ama bir gün farkettim,sanki kıtlıktan çıkmış gibi yediğimi farkettim.Ve diyete başlamaya karar verdim.Her ay,her pazartesi,adetim bittikten sonra diyete başlıyordum.Ama en fazla 1 hafta sürüyordu.Tam alışmışken yine kandırıyordu nefsim beni.Böyle böyle 7 ay geçti.10 kilo verdim.68 kilo oldum.Her ay 1-2 kilo vermiştim.68 kilo olduğumda şöyle dedim kendime,düzensiz diyetlerle bile 10 kilo verebildim,neden düzenli olarak 2 ay dayanıpta 10 kilo veremeyim ki?dedim ve bu sözle kendime geldim.1 ay boyunca spor yaptım,tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Tam 8 kilo verdim hemde 1 ayda.60 kilo oldum.Daha sonra normal yememe içmeme döndüm.Kilo almadım fakat diyetin bana bir şey kazandırdığını,yeme alışkanlığımı değiştirdiğini göremedim.İşte o zaman diyet filan hikaye,8 ayda 18 kilo verdim ama yeme alışkanlığım değişmedi,en iyisi yine 8 ay bir süre vereyim kendime,ama bu sefer diyet yapmadan yeme alışkanlığımı değiştireyim dedim.Yeniden her ay 2-3 kilo vermeye başladım.Tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Hergün 1 saat spor yaptım.Gayet rahattım.Hem önümde uzun bir zaman vardı,hem de kilo verebiliyordum,hemde diyet yapmadan.Sağlık için diyordum kendi kendime.Ayda 2-3 kilo vermek gayet sağlıklı.Tabi amacım yeme alışkanlığımı değiştirmekti.Eğer yeme alışkanlığımı değiştirmezsem tekrar 70 li kilolarda bulacaktım kendimi.Yakınlarım bu kilon çok iyi,az yeme,normal ye diyordu.Ama ben biliyordum eğer normal yersem tekrar kilo alacaktım.Hem benim hedefim belliydi,45 kilo olmak,kilo alacak duruma gelmek istiyordum.Ve başardım.Bu düzene ayak uydurarak 45 kilo oldum.Her ay 2-3 kilo vererek 8 ayda 15 kilo verdim.Ve hedefime ulaştım.Hatta çoğunu ilk 2 ayda verdim.Kalanını da istediğim için verdim.Bir daha 70 li kilolara ulaşamayım diye verdim.Şimdi çok memnunum.Çevremdekiler kilo almamı istiyor ama ben istemiyorum.En azından şimdilik.

Sizlere tavsiyem,1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün.Ama bu kiloları geri almak da mümkün.Eğer verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız,yeme alışkanlığınızı değiştirin.Mesela yağlı,tatlı şeyler yerine ekşi şeyleri sevin.Normal çay yerine yeşilçayı sevin.Kahvenizi şekerli değilde şekersiz için.Tabağınıza yemekten 5-6 kaşık değilde,2 kaşık koyun.Peyniri değil,biberi sevin.Zayıf biriymiş gibi düşünün.Zayıf birisi hangi yemekten kaşık kaşık yer?Hiç 4 dilim baklava yiyen zayıf birisini gördünüz mü?(İstisnalar dışında)İşte siz de böyle değişiklikler yaparak acele etmeden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz kilolarınızdan.1 ay yaptığınız diyetle verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız.1 sene sonra tekrar diyete başlar ve tekrar geri alırsınız.Böylelikle yıllar geçer.Bunun yerine aylarca diyet yapın,yıllardan kar edin.Diyet psikolojisini çok iyi bilirim.Şu kadar sürem var,şu pazartesi başlayım,100 günde şu kadar kilo vereyim der dururduk.Bende derdim.Ama kendime geldim ve artık hiçbir pazartesi,hiçbir 100 gün akıl karı değil.Neden böylesine delicesine istediğiniz şeyi erteliyorsunuz?Unutmayın ertelenen iş yapılmaz.Az yemek ertelenecek iş mi Allah aşkına?Ne büyük saçmalık yapmışım diyorum kendi kendime.Sizlere de kolay gelsin...

Merhabalar :) Gerçekten çok güzel bir yazı, okurken sizinle tanışmak istedim. Azminiz hayranlık uyandırıcı.
Sizin ikinci kez başlama kısmınızla ilgili bir soru sormak istiyorum. Ben de 1.60ım ve 54 kiloyum. İki- üç sene önce 47ydim ve o halimi çok seviyordum, bilirsiniz siz de istediğin her şeyi giyebilme özgürlüğü veriyor :) Yine o kiloma dönmek istiyorum. 57 olmuştum bu 2-3 sene içinde ve 3 kilosunu verdim kilom şuan 54te uzun zamandır sabit. Acaba siz kilonuz azaldıkça nasıl bir yol izlediniz çünkü kilo az ve sabit olunca daha zor veriliyormuş. Porsiyon mu küçülttünüz? ara öğün mü yaptınız? Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi günler ^^

Selam kızlar :)

Ben bu foruma yeni üye oldum.Sizlerle çok iyi arkadaşlıklar kurmayı çok isterim.Öncelikle bu bölüme girdim.Çünkü üye olmadan önce burada çok güzel paylaşımlar yapıldığını,herkesin birbirinin desteğiyle çok iyi yerlere gelebildiğini gördüm.Bende üye olmak,sizlerden destek almak ve sizlere destek olmak için buraya üye oldum.

Benim de en büyük problemim kilolarımdı,tabi bir zamanlar.Ama artık öyle değil.

En son 2 sene önce 78 kilo,44 beden,95-80-110 ölçülerinde gayet kilolu,obezlik sınırına ulaşmış bir kızdım.Gencecik yaşımda mini şortlar,etekler o şişko bacaklara hiç yakışmıyordu.İncecik bacaklar giydiğinde güzel duruyordu.Ben bu durumdan çok şikayetçiydim.Kilomu kimselere söyleyemiyordum.Herkes 65-70 arası gösteriyorsun diyordu.Oysa ben neredeyse 80 kiloydum.Yemek yemeyi,tatlı yemeyi ince bacaklarla gezmekten daha çok seviyordum.Ama bir gün farkettim,sanki kıtlıktan çıkmış gibi yediğimi farkettim.Ve diyete başlamaya karar verdim.Her ay,her pazartesi,adetim bittikten sonra diyete başlıyordum.Ama en fazla 1 hafta sürüyordu.Tam alışmışken yine kandırıyordu nefsim beni.Böyle böyle 7 ay geçti.10 kilo verdim.68 kilo oldum.Her ay 1-2 kilo vermiştim.68 kilo olduğumda şöyle dedim kendime,düzensiz diyetlerle bile 10 kilo verebildim,neden düzenli olarak 2 ay dayanıpta 10 kilo veremeyim ki?dedim ve bu sözle kendime geldim.1 ay boyunca spor yaptım,tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Tam 8 kilo verdim hemde 1 ayda.60 kilo oldum.Daha sonra normal yememe içmeme döndüm.Kilo almadım fakat diyetin bana bir şey kazandırdığını,yeme alışkanlığımı değiştirdiğini göremedim.İşte o zaman diyet filan hikaye,8 ayda 18 kilo verdim ama yeme alışkanlığım değişmedi,en iyisi yine 8 ay bir süre vereyim kendime,ama bu sefer diyet yapmadan yeme alışkanlığımı değiştireyim dedim.Yeniden her ay 2-3 kilo vermeye başladım.Tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Hergün 1 saat spor yaptım.Gayet rahattım.Hem önümde uzun bir zaman vardı,hem de kilo verebiliyordum,hemde diyet yapmadan.Sağlık için diyordum kendi kendime.Ayda 2-3 kilo vermek gayet sağlıklı.Tabi amacım yeme alışkanlığımı değiştirmekti.Eğer yeme alışkanlığımı değiştirmezsem tekrar 70 li kilolarda bulacaktım kendimi.Yakınlarım bu kilon çok iyi,az yeme,normal ye diyordu.Ama ben biliyordum eğer normal yersem tekrar kilo alacaktım.Hem benim hedefim belliydi,45 kilo olmak,kilo alacak duruma gelmek istiyordum.Ve başardım.Bu düzene ayak uydurarak 45 kilo oldum.Her ay 2-3 kilo vererek 8 ayda 15 kilo verdim.Ve hedefime ulaştım.Hatta çoğunu ilk 2 ayda verdim.Kalanını da istediğim için verdim.Bir daha 70 li kilolara ulaşamayım diye verdim.Şimdi çok memnunum.Çevremdekiler kilo almamı istiyor ama ben istemiyorum.En azından şimdilik.

Sizlere tavsiyem,1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün.Ama bu kiloları geri almak da mümkün.Eğer verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız,yeme alışkanlığınızı değiştirin.Mesela yağlı,tatlı şeyler yerine ekşi şeyleri sevin.Normal çay yerine yeşilçayı sevin.Kahvenizi şekerli değilde şekersiz için.Tabağınıza yemekten 5-6 kaşık değilde,2 kaşık koyun.Peyniri değil,biberi sevin.Zayıf biriymiş gibi düşünün.Zayıf birisi hangi yemekten kaşık kaşık yer?Hiç 4 dilim baklava yiyen zayıf birisini gördünüz mü?(İstisnalar dışında)İşte siz de böyle değişiklikler yaparak acele etmeden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz kilolarınızdan.1 ay yaptığınız diyetle verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız.1 sene sonra tekrar diyete başlar ve tekrar geri alırsınız.Böylelikle yıllar geçer.Bunun yerine aylarca diyet yapın,yıllardan kar edin.Diyet psikolojisini çok iyi bilirim.Şu kadar sürem var,şu pazartesi başlayım,100 günde şu kadar kilo vereyim der dururduk.Bende derdim.Ama kendime geldim ve artık hiçbir pazartesi,hiçbir 100 gün akıl karı değil.Neden böylesine delicesine istediğiniz şeyi erteliyorsunuz?Unutmayın ertelenen iş yapılmaz.Az yemek ertelenecek iş mi Allah aşkına?Ne büyük saçmalık yapmışım diyorum kendi kendime.Sizlere de kolay gelsin...

harika bir paylaşım tebrikler :KK9:

1-2 hafta hafif yiyeceklerle beslendikten sonra bünye alışıyo , kaldıramıyo gerçekten ağır yiyecekleri. bugün tek öğünüm saat 3 te yediğim bi steakhouse menü ( burger ):26: onun da yarısını aşkitom yedi zaten , öyle rahatsız ediyo ki beni şuan.. bugün başka bi şey yemeyi düşünmüyorum. eskiden önüme bi poşet keki çikolatayı koyar onu bi güzel yerdim , artık ballı sirkeli su içiyorum onun içindeki bal bile o kadar tatlı geliyo ki , nasıl yiyomuşum diyorum onca şeyi bi kerede..diyet yapıyodum vazgeçtim , hafif yaşıyorum artık :KK34: şimdilik 7 kilo gitti ama yavaş yavaş gidecek kalanı da :KK16:

Gerçektende kaldırmıyor vücut ben 20 gündür sağlıklı besleniyorum.
oğlum dün marketten browni kek almış kızdım annecim yarıya bölelim dedi
yarısını bana verdi inanki yarım keki bile yiyemedim resmen midem yandı ve içindeki yağı kakaoyu vucudumda hissettim ve yemedim tiksindim

1 ayda 3 kilo süper bence.Ben her ay 1 en fazla 2 kilo verdim.Sabırlı olun.Her ay 3 kilo verseniz 12 ayda 36 kilo verirsiniz hedefinizden bile zayıf olursunuz.Boyum 160.Herkes 45 kilo olamazsın dediği için bu kadar zayıfladım.Yoksa 55 olsam yeter diyordum.Ama madem yapabiliyorum daha da zayıflayım dedim.
Ya ben 45 lik halini eski halini cok cokk merak ettim lutfen yuzunu degilde boydan bo foto paylassan

ben de petunia gibi düşünüyorum. tekniğin gerçekten de süpermiş =) Önce düşüncelerinii değiştirmişsin. ZAYIF BİR İNSAN gibi düşünmek o psikolojiye girmek... Gerçekten harika... Secret tarzında olmuş tam da bunu aslında herkesin uygulaması lazım =)

tatlı yerine ekşiyi sevmeye gelince... Oluyor mu yahu :/ tatlıya bayılırım mesela neyi seveyim sen hangi ekşileri koydun hayatına... Ekşi pek sevmem şu an aklıma bi limonata geldi sevilebilecek :KK70:

bu arada peynir konusuna gelince... Arkadaşlar süt ürünleri zaten çok iyi bir şey değil. bebeklik çağından sonra süte hala devam eden tek tür insan... Aslında bu çok doğru değil süt ürünelrinde sindirilemiyecek bazı protein türleri var bir araştırın derim... ama yine de ille de almak istiyorsanız yoğurt yiyebilirsiniz peynir oldukça ağır bir süt grubu çünkü... Ha yiyor muyum ben de yiyorum ama yenilmemesi sorun oluşturmaz bence yoğurtla idare edilebilir =)
Eksi manya olarak ben hatirlatim canim ne yiyecegini:)
Hani siyah uzumun henuz yesil olmamais sert hali var ya ona tuz dokup yemek eksimanyaklidigir...diyette olan tabi tuz dokmesin

Oncelikle sizi tebrik ederim. Cok guzel ve buyuk bisey basarmissiniz.Umarim hayatiniz boyu 7 li 8 li rakamlar gormezsiniz kilonuzu hep korursunuz.
Benim size bir sorum olucak,siz yazmisiniz ki kilo verdiyim donemlerde spor yaptim sarkmamak icin sorum su ki nasil sporlar tercih etdiniz ? gunde kac saat calisdiniz? evdemi yoksa spor salonundami yaptiniz ?
Bu benim icin cok onemli daha vermem gereken 10 kilo var ama simdiden vucudumum cok yeri sarkik bi tarafdan onlari toparliyib bi tarafdan da zayiflamam lazim,yazim uzun oldu kusura bakmayin once den tesekkurker K KKyesim

X