KKYeşim'in Başarı Hikayesi :44 Bedenden 34 Bedene

160 boyun ideal kilosu 50-52 arasındadır ama önemli olan sanırım kendini iyi hissettiğin kiloda olmak.

çok tebrik ederim seni azminden dolayı.

bi de tam anlayamadım. peynir yemiyo muydun?

vay beeee azme bak hayran kaldim.ben 13 kilo verdim sonra saldim eskisi kadar duzenli iradeli olamadim hep her diyetimi yarim biraktim.yeme aliskanligimi degistiremiyorum..herkes boyle iyisin desede ben memnun degilim..belin cok guzel oncelmis benimde derdim bel zaten...55 kilo olsam super olacak yaa:2:

ben de petunia gibi düşünüyorum. tekniğin gerçekten de süpermiş =) Önce düşüncelerinii değiştirmişsin. ZAYIF BİR İNSAN gibi düşünmek o psikolojiye girmek... Gerçekten harika... Secret tarzında olmuş tam da bunu aslında herkesin uygulaması lazım =)

tatlı yerine ekşiyi sevmeye gelince... Oluyor mu yahu :/ tatlıya bayılırım mesela neyi seveyim sen hangi ekşileri koydun hayatına... Ekşi pek sevmem şu an aklıma bi limonata geldi sevilebilecek :KK70:

bu arada peynir konusuna gelince... Arkadaşlar süt ürünleri zaten çok iyi bir şey değil. bebeklik çağından sonra süte hala devam eden tek tür insan... Aslında bu çok doğru değil süt ürünelrinde sindirilemiyecek bazı protein türleri var bir araştırın derim... ama yine de ille de almak istiyorsanız yoğurt yiyebilirsiniz peynir oldukça ağır bir süt grubu çünkü... Ha yiyor muyum ben de yiyorum ama yenilmemesi sorun oluşturmaz bence yoğurtla idare edilebilir =)

tebrikler canim benimde 9 kilo falan fazlam var hep 1 ayda vermeyi planliyordum ama artik vazgectim bende saglikli beslencem ve onlarda kendi kendine gidecek cok tesekkur ederim :)

160 boyun ideal kilosu 50-52 arasındadır ama önemli olan sanırım kendini iyi hissettiğin kiloda olmak.

çok tebrik ederim seni azminden dolayı.

bi de tam anlayamadım. peynir yemiyo muydun?

Peynir başta light yedim ama sonradan amaaan hiç yemiyim daha çabuk zayıflarım sıkayım dişimi dedim zayıflayınca yerim yine dedim :) böyle düşünmekte çok motive etti beni zayıflayınca yerim düşüncesi..Başta derdim 45-50 kiloyu gördüğüm gün öğlen iskender,akşam pizza,yemek sonrası 2 dilim baklava yerim diye motive ediyordum kendimi ama hiçbirini yapmadım çünkü zayıf birisinin midesi almıyor o besinleri gerçekten :) sadece ilk haftasonu iskender yedim onuda çooook sevdiğim için yedim çünkü artık midem alıştı hergün yağlı yemekleri kaldıramıyor :) inanırmısınız normalde hergün yemek sonrası tatlı ve yemeklerden 7-8 kaşık yerdim bu sorunumu hallettikten sonra kilolar daha kolay gitti..pizza falan hiç canım çekmedi...

ben de petunia gibi düşünüyorum. tekniğin gerçekten de süpermiş =) Önce düşüncelerinii değiştirmişsin. ZAYIF BİR İNSAN gibi düşünmek o psikolojiye girmek... Gerçekten harika... Secret tarzında olmuş tam da bunu aslında herkesin uygulaması lazım =)

tatlı yerine ekşiyi sevmeye gelince... Oluyor mu yahu :/ tatlıya bayılırım mesela neyi seveyim sen hangi ekşileri koydun hayatına... Ekşi pek sevmem şu an aklıma bi limonata geldi sevilebilecek :KK70:

bu arada peynir konusuna gelince... Arkadaşlar süt ürünleri zaten çok iyi bir şey değil. bebeklik çağından sonra süte hala devam eden tek tür insan... Aslında bu çok doğru değil süt ürünelrinde sindirilemiyecek bazı protein türleri var bir araştırın derim... ama yine de ille de almak istiyorsanız yoğurt yiyebilirsiniz peynir oldukça ağır bir süt grubu çünkü... Ha yiyor muyum ben de yiyorum ama yenilmemesi sorun oluşturmaz bence yoğurtla idare edilebilir =)

Aynen bende senin gibi tatlıya bayılırım,tatlısız yapamam,ekşiyi sevemem diyordum bu düşünceler engeller seni.Mesela tatlı yerine ekşi derken;çubuk krakeri peynirli değilde sade yiyin,bisküviyi değilde çubuk krakeri sevin,çikolatalı kuru pastayı değil sade kuru pastayı sevin,yemeklerinize tuz yerine pul biber,karabiber koyun,ayçiçek yağı yerine zeytinyağını tercih edin ve daha birçok şey...Ben bunları zayıf olan akrabamda gözlemledim.Oda 50 kilo.Sebzeyi çok sever.Hamur işi yemekleri yiyemez.Bende onu gözlemledim ve kendi hayatıma uyguladım.Yoğurt doyurucu olduğu için tüketirdim.Mesela öğle yemeğinde sadece yoğurt yerdim.Beni 4 saat idare ederdi hatta ara öğün yemeyi bile unuturdum.İdare etmesinin sebebi evde olmam,enerji kaybetmemem..

1-2 hafta hafif yiyeceklerle beslendikten sonra bünye alışıyo , kaldıramıyo gerçekten ağır yiyecekleri. bugün tek öğünüm saat 3 te yediğim bi steakhouse menü ( burger ):26: onun da yarısını aşkitom yedi zaten , öyle rahatsız ediyo ki beni şuan.. bugün başka bi şey yemeyi düşünmüyorum. eskiden önüme bi poşet keki çikolatayı koyar onu bi güzel yerdim , artık ballı sirkeli su içiyorum onun içindeki bal bile o kadar tatlı geliyo ki , nasıl yiyomuşum diyorum onca şeyi bi kerede..diyet yapıyodum vazgeçtim , hafif yaşıyorum artık :KK34: şimdilik 7 kilo gitti ama yavaş yavaş gidecek kalanı da :KK16:

motive tarzın çok güzel canım hiç düşünmemiştim. zayıf biri gibi düşünmek.. çok güzel! :KK9:

Tebrik ediyorum sizi çok güzel kilo vermişsiniz :)
En önemlisi de beyinde bitirmişsiniz işi
45 kilo bana da çok az geldi ama 48 ya da 50 de bırakın
Ve formunuzu korumaya devam edin
Darısı tüm kilo vermek isteyenlerin başına

Aynen bende senin gibi tatlıya bayılırım,tatlısız yapamam,ekşiyi sevemem diyordum bu düşünceler engeller seni.Mesela tatlı yerine ekşi derken;çubuk krakeri peynirli değilde sade yiyin,bisküviyi değilde çubuk krakeri sevin,çikolatalı kuru pastayı değil sade kuru pastayı sevin,yemeklerinize tuz yerine pul biber,karabiber koyun,ayçiçek yağı yerine zeytinyağını tercih edin ve daha birçok şey...Ben bunları zayıf olan akrabamda gözlemledim.Oda 50 kilo.Sebzeyi çok sever.Hamur işi yemekleri yiyemez.Bende onu gözlemledim ve kendi hayatıma uyguladım.Yoğurt doyurucu olduğu için tüketirdim.Mesela öğle yemeğinde sadece yoğurt yerdim.Beni 4 saat idare ederdi hatta ara öğün yemeyi bile unuturdum.İdare etmesinin sebebi evde olmam,enerji kaybetmemem..

ben evde olunca sıkıntıdan daha çok yiyorum mutfakla oda arası mekik dokuyorm

Hepinize çok teşekkür ederim ramazan dolayısıyla hiç giremiyorum bayram,iş derken hiç fırsat bulamıyorum buraya girmeye girdikçe mesajlarınızı okuyacağım ve önerilerde bulunacağım :)

Ben adet döneminde hiç kilo veremezdim açlıktan ölsemde 1 kilo bile veremezdim hatta tersine kilo alırdım bu yüzden diyet yapacaksanız eğer mümkünse adet olmadan 2 hafta önce başlayın.O zaman motivasyonunuz düşmez.
Diyet faydasızdır diye bir şey yok aslında,tabi ki 1 haftada 3 kilodan fazla vermeyi tavsiye etmem ama haftada 1-2 kilo verdiren diyetlerle istediğiniz fiziğe kavuşursunuz.Bunu devam ettirmek için yeme alışkanlığınızı da değiştirmelisiniz.Eğer alışkanlıklarınızdan vazgeçemezseniz 2 katıyla tekrar kilo alırsınız.
Ayrıca hergün,her hafta tartılma alışkanlığınızdan vazgeçin!Ben ilk zamanlar sürekli tartılırdım.Bizim tartı gramları da gösterdiği için mesela ilk gün 67,5 çıkıyordum,ikinci gün 67,8 çıkıyordum.Buda tabiki diyeti bozmama neden oluyordu kilo aldım bahanesiyle.Ben 30 günlük programda ilk 10 gün sonunda ve son gün tartılırdım ve kendim bakmazdım bir arkadaşıma derdim sen bak kiloma ben bilmeyim diye.Ama 1 haftada 3 kilo verdiğim için arkadaşım söylemişti kilomu.Tabi buda motivasyonumu arttırdı.Yani tartılacaksanız bir arkadaşınıza gösterin ve ilk 10 gün ve son gün haricinde tartılmayın.Ben bu 30 günlük süreçte (yani geçen sene ki ramazan ayında) tam 8 kilo vermiştim.Ramazanda kilo verilmez bahanesine kanmayın!Yemek sonrası tatlı,meyve yerseniz tabi ki kilo alırsınız.Ben yemekte salata yerdim akşam da çay içerdim öyle baklavalar,sütlaçlar yemezdim.Haftada 1 kere çok hafif tatlı yerdim(mesela 1 adet form bisküvi/1 adet kerebiç/1 tane diyet dondurma)
Bu önerilerime mutlaka dikkat edin işinizi kolaylaştırın :) ramazan ayı gelmişken daha da kolay işiniz :KK66:
Bu arada kilo alma konusuna gelince kesinlikle düşünmüyorum kilo almayı.Gelecekte zaten yaşlandıkça artacak kilom.(birgün doğum yapabilirim ya da metabolizma yavaşlaması dolayısıyla)Bu nedenle kilo almak istemiyorum.Ben zayıflarken yakınlarıma hep "Bigün bende kilo alacak duruma geleceğim o duruma gelene kadar hayatımdan diyeti çıkarmam" derdim.75 kiloyken buna inanmazlardı.Ama 60 kiloya düşünce yeter daha fazla zayıflama dediler.Ama ben çalıştım ve dediğim oldu :)

Bravo!!! Bende 44 bedendeyim ama hiç kilo veremiyorum. 34 beden benim iyi hayalllllllllllllllllllllll. Süpersin valla.

hiç mi açlık kirizine girmiyosn

Benim bütün günlerim aç geçiyordu yani bu yüzden açlık krizi diye bir şey yaşamadım çünkü zaten her an açtım.Ve vücudunuza yeterince ve sağlıklı besinler alırsanız açlık krizini atlatabilirsiniz.Bu açlık krizleri genelde şok ve sağlıksız diyetlerde oluyor.Ben adet dönemlerinde yakındım onun haricinde gayet iyi hissediyordum.Günde 1 öğün,yani öğlen evdeki yemekten 1 adet yedim.Buda istediğim bir besin olduğu için mutsuzluk yaşamadım.Zaten diyette doymak diye bir şey yok doyduğum anda fazla yedim diyorum.Eğer dayanacak güç bulamayıp açlıktan bir pizza ya da 1 baklava ağzına atanlar varsa onu yedikten sonra rahatlıyormusunuz?o size kilo olarak dönüyor yedikten sonraki pişmanlık ne kadar üzücü değil mi.Bir de diyetinizi gözden geçirin.Daha sağlıklı ek besinler ekleyin.Örneğin 5 adet kuru üzüm.

Selam kızlar :)

Ben bu foruma yeni üye oldum.Sizlerle çok iyi arkadaşlıklar kurmayı çok isterim.Öncelikle bu bölüme girdim.Çünkü üye olmadan önce burada çok güzel paylaşımlar yapıldığını,herkesin birbirinin desteğiyle çok iyi yerlere gelebildiğini gördüm.Bende üye olmak,sizlerden destek almak ve sizlere destek olmak için buraya üye oldum.

Benim de en büyük problemim kilolarımdı,tabi bir zamanlar.Ama artık öyle değil.

En son 2 sene önce 78 kilo,44 beden,95-80-110 ölçülerinde gayet kilolu,obezlik sınırına ulaşmış bir kızdım.Gencecik yaşımda mini şortlar,etekler o şişko bacaklara hiç yakışmıyordu.İncecik bacaklar giydiğinde güzel duruyordu.Ben bu durumdan çok şikayetçiydim.Kilomu kimselere söyleyemiyordum.Herkes 65-70 arası gösteriyorsun diyordu.Oysa ben neredeyse 80 kiloydum.Yemek yemeyi,tatlı yemeyi ince bacaklarla gezmekten daha çok seviyordum.Ama bir gün farkettim,sanki kıtlıktan çıkmış gibi yediğimi farkettim.Ve diyete başlamaya karar verdim.Her ay,her pazartesi,adetim bittikten sonra diyete başlıyordum.Ama en fazla 1 hafta sürüyordu.Tam alışmışken yine kandırıyordu nefsim beni.Böyle böyle 7 ay geçti.10 kilo verdim.68 kilo oldum.Her ay 1-2 kilo vermiştim.68 kilo olduğumda şöyle dedim kendime,düzensiz diyetlerle bile 10 kilo verebildim,neden düzenli olarak 2 ay dayanıpta 10 kilo veremeyim ki?dedim ve bu sözle kendime geldim.1 ay boyunca spor yaptım,tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Tam 8 kilo verdim hemde 1 ayda.60 kilo oldum.Daha sonra normal yememe içmeme döndüm.Kilo almadım fakat diyetin bana bir şey kazandırdığını,yeme alışkanlığımı değiştirdiğini göremedim.İşte o zaman diyet filan hikaye,8 ayda 18 kilo verdim ama yeme alışkanlığım değişmedi,en iyisi yine 8 ay bir süre vereyim kendime,ama bu sefer diyet yapmadan yeme alışkanlığımı değiştireyim dedim.Yeniden her ay 2-3 kilo vermeye başladım.Tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Hergün 1 saat spor yaptım.Gayet rahattım.Hem önümde uzun bir zaman vardı,hem de kilo verebiliyordum,hemde diyet yapmadan.Sağlık için diyordum kendi kendime.Ayda 2-3 kilo vermek gayet sağlıklı.Tabi amacım yeme alışkanlığımı değiştirmekti.Eğer yeme alışkanlığımı değiştirmezsem tekrar 70 li kilolarda bulacaktım kendimi.Yakınlarım bu kilon çok iyi,az yeme,normal ye diyordu.Ama ben biliyordum eğer normal yersem tekrar kilo alacaktım.Hem benim hedefim belliydi,45 kilo olmak,kilo alacak duruma gelmek istiyordum.Ve başardım.Bu düzene ayak uydurarak 45 kilo oldum.Her ay 2-3 kilo vererek 8 ayda 15 kilo verdim.Ve hedefime ulaştım.Hatta çoğunu ilk 2 ayda verdim.Kalanını da istediğim için verdim.Bir daha 70 li kilolara ulaşamayım diye verdim.Şimdi çok memnunum.Çevremdekiler kilo almamı istiyor ama ben istemiyorum.En azından şimdilik.

Sizlere tavsiyem,1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün.Ama bu kiloları geri almak da mümkün.Eğer verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız,yeme alışkanlığınızı değiştirin.Mesela yağlı,tatlı şeyler yerine ekşi şeyleri sevin.Normal çay yerine yeşilçayı sevin.Kahvenizi şekerli değilde şekersiz için.Tabağınıza yemekten 5-6 kaşık değilde,2 kaşık koyun.Peyniri değil,biberi sevin.Zayıf biriymiş gibi düşünün.Zayıf birisi hangi yemekten kaşık kaşık yer?Hiç 4 dilim baklava yiyen zayıf birisini gördünüz mü?(İstisnalar dışında)İşte siz de böyle değişiklikler yaparak acele etmeden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz kilolarınızdan.1 ay yaptığınız diyetle verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız.1 sene sonra tekrar diyete başlar ve tekrar geri alırsınız.Böylelikle yıllar geçer.Bunun yerine aylarca diyet yapın,yıllardan kar edin.Diyet psikolojisini çok iyi bilirim.Şu kadar sürem var,şu pazartesi başlayım,100 günde şu kadar kilo vereyim der dururduk.Bende derdim.Ama kendime geldim ve artık hiçbir pazartesi,hiçbir 100 gün akıl karı değil.Neden böylesine delicesine istediğiniz şeyi erteliyorsunuz?Unutmayın ertelenen iş yapılmaz.Az yemek ertelenecek iş mi Allah aşkına?Ne büyük saçmalık yapmışım diyorum kendi kendime.Sizlere de kolay gelsin...

tebrik ederim bende 78 kgye ulaştım ve acilen kendime gelmem lazım önerilerini hemen uygulamaya başlıyacağım kendimi an itibari ile zayıf biri olarak kabul ettim bile

haytımda okuduğum, karşılaştığım en başarılı motivasyon şekli, direk başlıyorum bende. umarın sende işe yaradığı gibi bende de aynı etkiyi gösterir.

X