KKYeşim'in Başarı Hikayesi :44 Bedenden 34 Bedene

KKyesim

Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2012
97
5
Selam kızlar :)

Ben bu foruma yeni üye oldum.Sizlerle çok iyi arkadaşlıklar kurmayı çok isterim.Öncelikle bu bölüme girdim.Çünkü üye olmadan önce burada çok güzel paylaşımlar yapıldığını,herkesin birbirinin desteğiyle çok iyi yerlere gelebildiğini gördüm.Bende üye olmak,sizlerden destek almak ve sizlere destek olmak için buraya üye oldum.

Benim de en büyük problemim kilolarımdı,tabi bir zamanlar.Ama artık öyle değil.

En son 2 sene önce 78 kilo,44 beden,95-80-110 ölçülerinde gayet kilolu,obezlik sınırına ulaşmış bir kızdım.Gencecik yaşımda mini şortlar,etekler o şişko bacaklara hiç yakışmıyordu.İncecik bacaklar giydiğinde güzel duruyordu.Ben bu durumdan çok şikayetçiydim.Kilomu kimselere söyleyemiyordum.Herkes 65-70 arası gösteriyorsun diyordu.Oysa ben neredeyse 80 kiloydum.Yemek yemeyi,tatlı yemeyi ince bacaklarla gezmekten daha çok seviyordum.Ama bir gün farkettim,sanki kıtlıktan çıkmış gibi yediğimi farkettim.Ve diyete başlamaya karar verdim.Her ay,her pazartesi,adetim bittikten sonra diyete başlıyordum.Ama en fazla 1 hafta sürüyordu.Tam alışmışken yine kandırıyordu nefsim beni.Böyle böyle 7 ay geçti.10 kilo verdim.68 kilo oldum.Her ay 1-2 kilo vermiştim.68 kilo olduğumda şöyle dedim kendime,düzensiz diyetlerle bile 10 kilo verebildim,neden düzenli olarak 2 ay dayanıpta 10 kilo veremeyim ki?dedim ve bu sözle kendime geldim.1 ay boyunca spor yaptım,tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Tam 8 kilo verdim hemde 1 ayda.60 kilo oldum.Daha sonra normal yememe içmeme döndüm.Kilo almadım fakat diyetin bana bir şey kazandırdığını,yeme alışkanlığımı değiştirdiğini göremedim.İşte o zaman diyet filan hikaye,8 ayda 18 kilo verdim ama yeme alışkanlığım değişmedi,en iyisi yine 8 ay bir süre vereyim kendime,ama bu sefer diyet yapmadan yeme alışkanlığımı değiştireyim dedim.Yeniden her ay 2-3 kilo vermeye başladım.Tatlı,tuzlu,unlu,yağlı yiyecekler tüketmedim.Hergün 1 saat spor yaptım.Gayet rahattım.Hem önümde uzun bir zaman vardı,hem de kilo verebiliyordum,hemde diyet yapmadan.Sağlık için diyordum kendi kendime.Ayda 2-3 kilo vermek gayet sağlıklı.Tabi amacım yeme alışkanlığımı değiştirmekti.Eğer yeme alışkanlığımı değiştirmezsem tekrar 70 li kilolarda bulacaktım kendimi.Yakınlarım bu kilon çok iyi,az yeme,normal ye diyordu.Ama ben biliyordum eğer normal yersem tekrar kilo alacaktım.Hem benim hedefim belliydi,45 kilo olmak,kilo alacak duruma gelmek istiyordum.Ve başardım.Bu düzene ayak uydurarak 45 kilo oldum.Her ay 2-3 kilo vererek 8 ayda 15 kilo verdim.Ve hedefime ulaştım.Hatta çoğunu ilk 2 ayda verdim.Kalanını da istediğim için verdim.Bir daha 70 li kilolara ulaşamayım diye verdim.Şimdi çok memnunum.Çevremdekiler kilo almamı istiyor ama ben istemiyorum.En azından şimdilik.

Sizlere tavsiyem,1 ayda 8-10 kilo vermek mümkün.Ama bu kiloları geri almak da mümkün.Eğer verdiğiniz kiloları geri almak istemiyorsanız,yeme alışkanlığınızı değiştirin.Mesela yağlı,tatlı şeyler yerine ekşi şeyleri sevin.Normal çay yerine yeşilçayı sevin.Kahvenizi şekerli değilde şekersiz için.Tabağınıza yemekten 5-6 kaşık değilde,2 kaşık koyun.Peyniri değil,biberi sevin.Zayıf biriymiş gibi düşünün.Zayıf birisi hangi yemekten kaşık kaşık yer?Hiç 4 dilim baklava yiyen zayıf birisini gördünüz mü?(İstisnalar dışında)İşte siz de böyle değişiklikler yaparak acele etmeden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz kilolarınızdan.1 ay yaptığınız diyetle verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız.1 sene sonra tekrar diyete başlar ve tekrar geri alırsınız.Böylelikle yıllar geçer.Bunun yerine aylarca diyet yapın,yıllardan kar edin.Diyet psikolojisini çok iyi bilirim.Şu kadar sürem var,şu pazartesi başlayım,100 günde şu kadar kilo vereyim der dururduk.Bende derdim.Ama kendime geldim ve artık hiçbir pazartesi,hiçbir 100 gün akıl karı değil.Neden böylesine delicesine istediğiniz şeyi erteliyorsunuz?Unutmayın ertelenen iş yapılmaz.Az yemek ertelenecek iş mi Allah aşkına?Ne büyük saçmalık yapmışım diyorum kendi kendime.Sizlere de kolay gelsin...

cccccoooooooookkkkkkkk kocaman tebrık edıyorum sızı harıkasınız ne guzel anlatmıssınız super bır duygu ve bende aynı sızın gıbı dusunuyorum ve hemen herkes dıyete değil sağlıklı ve yasam tarzı halıne getırsın lerkı bak nasıl gıdıyo o kılolar hıc anlamıcaklar bende verdım ve cok mutluyum tarıfı ımkansız ınsallah bır gun kılo sorunu olan herkes bızler gıbı verıp o cok guzel duyguyu yasarlar harlkasın canım :KK16:

canım öncelikle tebrik ederim..
hemen hemen senin kilolu döneminle aynı durumdayım şuan için..
66 kiloda zayıflamaya çabalerken şimdi kat kat fazlalarım var..
diyetlerden fayda bulamayan, ağır spor yapıp 3 günde bırakan ben artık sağlıklı beslenme nedir, nasıl obezlik yolundan kurtulurum bunu öğrenmeye çalışıyorum..
ancak sormak istediğim bişey var, hiç mi sarkmadın ?
ben berbat bi durumdayım kiloları verip verip ardından aldığım için şuan kollarım bile çok vahim..
sarktım, çatladım çok kötüyüm çookk :KK43:
inşallah bende senin kilona inebilirim.
tekrardan tebrik ediyorum arkadaşım..

bence bukadar sürede vücudunuzun yarısı kaybolmuş nerdeyse
üstelik uzman yardımı bile yok, tatlı yok hele hele peynir yok diyorsunuz hiç olmaz
bence hemen gidin bir dahiliyeci tahlil falan yapsın acilen, vitamin mineral dengenizde sorun olabilir
45 kg gerçekten çok ama çok az
sizin hayatınız sizin vücudunuz elbet ama bengenede uyarayım
bukadar kısa sürede bukadar kilo kaybı yakın gelecekte sorun teşkil edebilir.
yinede azminiz için tebrik edeceğim sizi :))

45 kilo eğer boyunuz 1.55in üstündeyse çok az gibi geldi bana...

öncelikle tebrik ederim bunu başardığın için..

ben de şuan 44 bedenim 1 ay önce diyete başladım daha doğrusu az ve yeterli beslenmeye başladım o kadar kasmamama rağmen 3 kilo verdim aslında 1 ayda 3 kilo az gibi görünebilir ama her ay aynı kiloda kalmak yada daha da kilo almaya devam etmektense her ay 1 kilo vermeyi bile kendime başarılı olarak telkin ettim ..şu an 85 kiloyum ben 30 kilo vermek istiyorum evlenmeden önceki kiloma dönmek istiyorum..böyle giderse 10 ay sürecek ama dediğim gibi 10 ay yada 1 sene sonra olduğum gibi kalmaktansa böyle az az verip sağlıklı,zayıf olmayı tercih ederim..asıl mesele bunu fark etmekte bu güne kadar hep hızla kilo vermeyi istedim ama sonuçta mümkün olmayacağı için artık kabullendim ve kendimi eğittim zaten insan kafasında bir şeyleri oturttuğu zaman uygulamaya başlayabiliyor.

ben 1.68 boyundayım sizin de boyunuzu merak ettim..belki ben de bir süre sonra sizin gibi hızlandırırım ama daha erken benim için önce iyice motive olmam gerekiyor.

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim :)

Ben başta herkese söylerdim kilo vermek istediğimi herkesten binlerce cevap alırdım şunu yap,bunu yap gibi...Böyle olunca ne yapacağımı şaşırırdım en sonunda en iyisi kafama göre yapayım,kendime bir düzen oluşturayım dedim.Beni benden iyi kimse bilemez dedim ve başladım.Çatlaklarım zaten vardı önceden de sık sık kilo alıp alıp verirdim.Pek sorun olmadı yine çatlaklarım morardı ama aşırı bir şey olmadı sıkılaştırıcı sporlar yaptım kiloluyken bu yüzden sarkma olmadı bir de yaşım genç olunca daha sıkı bir vücudum oldu.Çok fazla giremiyorum internete bu ara fırsat bulunca bu foruma yazayım dedim yazları çalışıyorum bu yüzden az girebiliyorum.Girdikçe yazmaya çalışacağım.Bu arada boyum 160.Kilom düşük ama ben istediğim için bu kilodayım.Kiloluyken hep derdim birgün kilo alacak duruma geleceğim diye herkes zor gelirsin o duruma derdi :KK43: Bu yüzden azim yaptım ve bu kiloya ulaştım.Çok mutluyum.En önemli şey tatlıyı değil ekşiyi sevmek.Bunu hiçbir zaman unutmayın.Unutmazsanız zevkle verirsiniz o kiloları.Tabi ilk ay zor olacak ama bu iş kolay değil zaten :KK66:

Ama bence işin en zor kısmı diğer insanların söyledikleri.Bazıları işe yarar,sizi diyete sürükler ama bazıları da diyetten soğutur.Bu yüzden buna diyet değil yeme alışkanlığını değiştirme diyelim.Mesela makarna,herkes makarna kilo aldırır,hamur şöyle böyle der.Makarna siz koca bir tabak yediğiniz için ve üzerini ketçap,mayonez,soslarla süslediğiniz için kilo aldırır.Oysa 1 kaşık makarna ile 1 paket form bisküvi aynı kalori.İkiside 200 kalori yaklaşık.Hatta 1 kaşık makarna daha az kalori.Önemli olan soslardan ve kaşık kaşık yemekten uzak durun.Veya evde börek var.Onun yerine salatadan yiyin.Hangi zayıf hamur işini sever ki?İstisnalar olabilir ama genelde dilim dilim pizzaları seven kilolu insanlardır.1 ay boyunca böyle düşünürseniz tatlı yeirne ekşiyi,hamur yerine sebzeyi severseniz 1 ay bilemedin 2 ay sonucunda alışacaksınız ve bol bol kilo vereceksiniz.Bunda önemli olan kaçamak yok.Kaçamak diyette olur.Siz zayıf birisiniz,kaçamak size göre değil.Unutmayın zayıf bir mideniz var.4 dilim baklavayı kaldırmaz.

45 kilo eğer boyunuz 1.55in üstündeyse çok az gibi geldi bana...

öncelikle tebrik ederim bunu başardığın için..

ben de şuan 44 bedenim 1 ay önce diyete başladım daha doğrusu az ve yeterli beslenmeye başladım o kadar kasmamama rağmen 3 kilo verdim aslında 1 ayda 3 kilo az gibi görünebilir ama her ay aynı kiloda kalmak yada daha da kilo almaya devam etmektense her ay 1 kilo vermeyi bile kendime başarılı olarak telkin ettim ..şu an 85 kiloyum ben 30 kilo vermek istiyorum evlenmeden önceki kiloma dönmek istiyorum..böyle giderse 10 ay sürecek ama dediğim gibi 10 ay yada 1 sene sonra olduğum gibi kalmaktansa böyle az az verip sağlıklı,zayıf olmayı tercih ederim..asıl mesele bunu fark etmekte bu güne kadar hep hızla kilo vermeyi istedim ama sonuçta mümkün olmayacağı için artık kabullendim ve kendimi eğittim zaten insan kafasında bir şeyleri oturttuğu zaman uygulamaya başlayabiliyor.

ben 1.68 boyundayım sizin de boyunuzu merak ettim..belki ben de bir süre sonra sizin gibi hızlandırırım ama daha erken benim için önce iyice motive olmam gerekiyor.

1 ayda 3 kilo süper bence.Ben her ay 1 en fazla 2 kilo verdim.Sabırlı olun.Her ay 3 kilo verseniz 12 ayda 36 kilo verirsiniz hedefinizden bile zayıf olursunuz.Boyum 160.Herkes 45 kilo olamazsın dediği için bu kadar zayıfladım.Yoksa 55 olsam yeter diyordum.Ama madem yapabiliyorum daha da zayıflayım dedim.

bence bukadar sürede vücudunuzun yarısı kaybolmuş nerdeyse
üstelik uzman yardımı bile yok, tatlı yok hele hele peynir yok diyorsunuz hiç olmaz
bence hemen gidin bir dahiliyeci tahlil falan yapsın acilen, vitamin mineral dengenizde sorun olabilir
45 kg gerçekten çok ama çok az
sizin hayatınız sizin vücudunuz elbet ama bengenede uyarayım
bukadar kısa sürede bukadar kilo kaybı yakın gelecekte sorun teşkil edebilir.
yinede azminiz için tebrik edeceğim sizi :))

Testler yaptırdım her şeyim şükür normal çıktı.Doktorum da tebrik etti hızlı vermişsin dedi ama neyse,sonuçta verdim gitti dedim :) Önceden uzmana da danıştım,aileme de,zayıflayan arkadaşlarıma da,internette de araştırdım her biri ayrı bir şey diyince kendimi tanıyorum dedim ve kendime göre liste yaptım kafamdan.Her şeyden dengeli yedim.Ama bir zayıf gibi düşündüğüm için tatlı,yağlı,unlu şeyleri sevmedim.Bu yüzden hiç tüketmedim.İyi ki de tüketmedim.Şu an çok mutluyum.

Testler yaptırdım her şeyim şükür normal çıktı.Doktorum da tebrik etti hızlı vermişsin dedi ama neyse,sonuçta verdim gitti dedim :) Önceden uzmana da danıştım,aileme de,zayıflayan arkadaşlarıma da,internette de araştırdım her biri ayrı bir şey diyince kendimi tanıyorum dedim ve kendime göre liste yaptım kafamdan.Her şeyden dengeli yedim.Ama bir zayıf gibi düşündüğüm için tatlı,yağlı,unlu şeyleri sevmedim.Bu yüzden hiç tüketmedim.İyi ki de tüketmedim.Şu an çok mutluyum.

Her şey kafada bitiyor dedikleri bu olsa gerek:KK1: Tebrik ederim.Testlerden de görülen o ki bir sağlık sıkıntınız da olmamış :KK9:

Her şey kafada bitiyor dedikleri bu olsa gerek:KK1: Tebrik ederim.Testlerden de görülen o ki bir sağlık sıkıntınız da olmamış :KK9:

Maşallah olmadı çünkü meyve,sebze,protein bol tükettim sağlık sorunu değil daha sağlıklı birisi oldum yağdan,tuzdan,şekerden uzak birisi :)

Mesajlarınız için çok teşekkür ederim :)

Ben başta herkese söylerdim kilo vermek istediğimi herkesten binlerce cevap alırdım şunu yap,bunu yap gibi...Böyle olunca ne yapacağımı şaşırırdım en sonunda en iyisi kafama göre yapayım,kendime bir düzen oluşturayım dedim.Beni benden iyi kimse bilemez dedim ve başladım.Çatlaklarım zaten vardı önceden de sık sık kilo alıp alıp verirdim.Pek sorun olmadı yine çatlaklarım morardı ama aşırı bir şey olmadı sıkılaştırıcı sporlar yaptım kiloluyken bu yüzden sarkma olmadı bir de yaşım genç olunca daha sıkı bir vücudum oldu.Çok fazla giremiyorum internete bu ara fırsat bulunca bu foruma yazayım dedim yazları çalışıyorum bu yüzden az girebiliyorum.Girdikçe yazmaya çalışacağım.Bu arada boyum 160.Kilom düşük ama ben istediğim için bu kilodayım.Kiloluyken hep derdim birgün kilo alacak duruma geleceğim diye herkes zor gelirsin o duruma derdi :KK43: Bu yüzden azim yaptım ve bu kiloya ulaştım.Çok mutluyum.En önemli şey tatlıyı değil ekşiyi sevmek.Bunu hiçbir zaman unutmayın.Unutmazsanız zevkle verirsiniz o kiloları.Tabi ilk ay zor olacak ama bu iş kolay değil zaten :KK66:

Ama bence işin en zor kısmı diğer insanların söyledikleri.Bazıları işe yarar,sizi diyete sürükler ama bazıları da diyetten soğutur.Bu yüzden buna diyet değil yeme alışkanlığını değiştirme diyelim.Mesela makarna,herkes makarna kilo aldırır,hamur şöyle böyle der.Makarna siz koca bir tabak yediğiniz için ve üzerini ketçap,mayonez,soslarla süslediğiniz için kilo aldırır.Oysa 1 kaşık makarna ile 1 paket form bisküvi aynı kalori.İkiside 200 kalori yaklaşık.Hatta 1 kaşık makarna daha az kalori.Önemli olan soslardan ve kaşık kaşık yemekten uzak durun.Veya evde börek var.Onun yerine salatadan yiyin.Hangi zayıf hamur işini sever ki?İstisnalar olabilir ama genelde dilim dilim pizzaları seven kilolu insanlardır.1 ay boyunca böyle düşünürseniz tatlı yeirne ekşiyi,hamur yerine sebzeyi severseniz 1 ay bilemedin 2 ay sonucunda alışacaksınız ve bol bol kilo vereceksiniz.Bunda önemli olan kaçamak yok.Kaçamak diyette olur.Siz zayıf birisiniz,kaçamak size göre değil.Unutmayın zayıf bir mideniz var.4 dilim baklavayı kaldırmaz.

arkadaşım ekmek yiyormuydun?

tebrıkler canım cok guzel yazmıssın...
bnce boyuna gore kılon hıcte az degıl...170 boya 50 51 ım bnde ...olculerın nedır merak ettım

tebrıkler canım cok guzel yazmıssın...
bnce boyuna gore kılon hıcte az degıl...170 boya 50 51 ım bnde ...olculerın nedır merak ettım

En son ölçtüğümde 84-59-87 idi bazı bölgelerimi fazla küçültmek istemedim iskelet gibi olmamak için... (85-60-90 istiyordum ben) yinede memnunum :)

En son ölçtüğümde 84-59-87 idi bazı bölgelerimi fazla küçültmek istemedim iskelet gibi olmamak için... (85-60-90 istiyordum ben) yinede memnunum :)

bnce gayet ıyı olculerın al falan dıyenlere aldırma cok ıyısın...masallah

tebrik ederim arkadaşım :KK34: senin şu ben zayıfım şunu yiyemem , bu bana fazla gelir tekniğin çok hoşuma gitti ..3 hafta aradan sonra bu sabah ilk defa ekmek yedim ben de , bir dilimin yarısını böldüm ve dedm ki 'ee zayıfım ben bundan fazlasını zaten yiyemem , yeter bu bana' :) vee zayıf zayıf kalktım masadan :KK76:

X