Kocam çok sinirli

birkeresinde küçük oğlumun anaokulu toplantısındayım. Beni aradı bende o ara konuşamadığım için meşgul verdim çünkü sınıf annesi olarak seçilmiştim ve o an öğretmen bana birşey anlattığı için konuşamadım.sonra aradım bir tom küfür ve hakaret telefonu kapattı. Eve geldik konuşmadık. Anneside bizimle kaldığı için sabah aklına gelmiş beni yatakta dövmeye başladı. sonra ben kendimi ifade edemeyeceğimi anladığım için sustum. Bir hafta sonra pazar günü annesi düğüne gitmişti gene konu açtı bana güvenmediğini ve nerde olduğumu sordu ben kendimi savunmaya birşeyleri ispatlamaya kalktıkça sinirlendiğini gördüm. çayını sehpaya bıraktım. odadan çıkarken çayı devirdi şekerliği ve çok sevdiğim orta sehpadaki süslerimi arkamdam fırlattı ve yeni aldığı lcd televiyona küçük bir nokta şeklinde zarar verdi. ve tavandaki kartonpiyerler bile yere dökülmüştü. sonra beni arayıp televizyoncuları arada süresi geçmeden değiştirelim dedi. ben de ne diyecem adamlara eşim bana şekerlik attı ama televizyona geldi
değiştirebilirmisiniz mi diyeceğim dedim.

yani senin eşin hayvan bile değil buna emin ol. tam bir ruh hastası bence tedavi görmesi gerekiyor. inanamıyorum ya size diye tv ye şekerlik fırlatıyo ve o tv nin değiştirilmesini talep ediyor. gerçekten ruh hastası, birazcık aklı olan normal olan bi insan bunu söylemez.
abileri iyi insanlar diyosunuz, peki arabada sizin kafanıza yumruk atarken görmüşler ya o zmn bişey yapmadılar mı? yani arabayı durdurup müdahale etmediler mi? eğer dediğiniz gibi iyi insanlarsa bunu yapmış olmaları gerekirdi.
ve hadi annesi mutlu oluyomuş sizi dövmesinden, peki ya bu abiler, onlar dayak olaylarına ne diyo ne yorum yapıyor?

sen böyle sürekli alttan almaya devam edersen daha çok hayvan yerine koyar bu hayvan seni.....

niye bukadar alttan aldın tepene çıktı anlam veremedim ama neyse...

yerden göğe kadar sen haklısın ama tamam haklısın deyip özür dilemen seni onun gözünde değersizleştiriyor anladığım kadarıyla ve seni ne yapsam kabul eder mecbur gözüyle bakıyor
sende hiç aldırmayıp... hizmetini yapmamalıydın sonuçta çok haksız ve bunu belli etmen lazmdı... ama sen onu alıştırmışın

yazık üzüldüm haline inşallah tez zamanda bir çıkış yolu bulursun

Okuduklarima inanamiyorum.sen saka yapiosun galiba kkya...cnm eger bunlari yasiosan nie o adamla birliktesin.sinirli olabilir ama bu adam hastaaaa..siddete egilim gstern bi ruh hastasi.bosan gitsin.cocuklarini dusun yazik anne ve babasini o halde grmeleri ne kdr agir..onlar haketmioo bunu,hele hele o adam sizi hic haketmiyorrrrr

Okuduklarima inanamiyorum.sen saka yapiosun galiba kkya...cnm eger bunlari yasiosan nie o adamla birliktesin.sinirli olabilir ama bu adam hastaaaa..siddete egilim gstern bi ruh hastasi.bosan gitsin.cocuklarini dusun yazik anne ve babasini o halde grmeleri ne kdr agir..onlar haketmioo bunu,hele hele o adam sizi hic haketmiyorrrrr

o kadar bastırılmış,ezilmiş ki duygularınız bu yaşadıklarınızı bile normal karşılıyorsunuz yaşam tarnızın olmuş... ve hiçbirşey yapmak da istemiyorsunuz buraya yazıyım da rahatlıyayım modundasınız, ne diyim Allah yardımcınız olsun, inşallah ters biyerinize vurmaz da çocuklarınız anasız kalmaz...

Siz dayak yemeye alışmışsınız...

Bize anlattıklarınızı yaşamış ve halen aynı evde hiçbirşey olmamış gibi oturup hizmetini yapıyorsunuz, pes.

Bir adam vardı yıllar önce dayak yiyen kadın hak etmiştir demişti de kıyamet kopmuştu. Vallahi hak veresim geliyor. Bu muameleye ses çıkartmayarak, çocuklarınıza da bu zulmü izleterek yüreklerinin ezilmesine sebep olarak ilk seferden sonraki muameleleri hak etmiş oluyorsunuz...

o sana yumrukla vuruyosa kafana sende ona aynisini yapsan acaba??? :KK47:
ö.k.z yaa... :KK47:

senin yerinde olsam ona bi güzel ders veririm.. biraz gidip ailende kal arama sorma rezil olsun evde.. konusma konusacaksanda soguk davran mesafeni koy :KK51:
eger oda orali olmazsa sende olmaa..elbette pes edecekdir ama pes eden sen olma... :KK47:

birkeresinde küçük oğlumun anaokulu toplantısındayım. Beni aradı bende o ara konuşamadığım için meşgul verdim çünkü sınıf annesi olarak seçilmiştim ve o an öğretmen bana birşey anlattığı için konuşamadım.sonra aradım bir tom küfür ve hakaret telefonu kapattı. Eve geldik konuşmadık. Anneside bizimle kaldığı için sabah aklına gelmiş beni yatakta dövmeye başladı. sonra ben kendimi ifade edemeyeceğimi anladığım için sustum. Bir hafta sonra pazar günü annesi düğüne gitmişti gene konu açtı bana güvenmediğini ve nerde olduğumu sordu ben kendimi savunmaya birşeyleri ispatlamaya kalktıkça sinirlendiğini gördüm. çayını sehpaya bıraktım. odadan çıkarken çayı devirdi şekerliği ve çok sevdiğim orta sehpadaki süslerimi arkamdam fırlattı ve yeni aldığı lcd televiyona küçük bir nokta şeklinde zarar verdi. ve tavandaki kartonpiyerler bile yere dökülmüştü. sonra beni arayıp televizyoncuları arada süresi geçmeden değiştirelim dedi. ben de ne diyecem adamlara eşim bana şekerlik attı ama televizyona geldi
değiştirebilirmisiniz mi diyeceğim dedim.

bunu yeni gördüm!!
inanamiyorum... ozaman bence bosan..en hayirlisi bu senin ve cocuklarin icin.. :KK47:
bu adam seni insan yerine bile komuyo..kendiside insan degil senide kendi gibi görüyo iste...

can güvenliğin yok o evde. çocuklarını annesiz bırakmak istemiyosan lütfen o adamı polise ver

Yumruk atmasını o kadar olağan bir şey gibi anlatmışsınız ki ben asıl ona şaşırdım. :26: Kusura bakmayın ama ya da bakın bu sonucu değiştirmez eşinize vay hayvan vay demek istiyorum insanlıktan bir gram nasibini alamamış tek hücreli bir yaratık gibi davranmış.

Son düzenleme:
Çocuk aklımızla neler düşünürdük babamız için,
haçlıklarımızı biriktirip adam tutup onu dövdürmeyi,
cebine yasal olmayan şeyler koyup polise yakalatmayı,
bir gün o yokken tüm eşyalarımızı toplayıp annemle birlikte sırra kadem basmayı...

Şimdi yapayalnız kaldı, tutunacağı tek dal annem...
Hiçbir şekilde onu kaybetmeyi göze alamıyor. Annemin
tek şansı, babamın ailesinin vefat etmiş olması. Gençken
bunu gözü görmezdi, annemi ezerdi ama şu an o şansı yok.
Hiçbir akrabası da onu desteklemedi, hep anneme arka çıktılar
sağolsunlar. Siz o kadar bekleyip yıllarınızı feda etmeyin ne
olur... Anneler kıymetlidir evlatları için. Kadın sığınma
evleri var gerekirse onların psikologları ile görüşün. Onlar
sadece sığınma hizmeti vermiyorlar. Her türlü desteği
vermeye hep hazırlar.

kızlar bana akıl verin. eşim çok sinirli. haftasonu abileri ve eşleriyle iki günlük kamp yaptık. ben sırf o üzülmesin diye istemediğim halde gittim. çok güzel geçti. en son toparlanırken ben arabada üstümü giyiyordum oda bana elindeki çantayı almamı söyledi bende üstüm açık şimdi alamam dedim. abiside yakında olduğu için arabadan çıkmak istemedim. o ısrar etti ve bağırdı ben yine üstüm açık nasıl alabilirim dedim o hala sinirlenmeye devam etti ben diyosam alacaksın diye çıkıştı. Bende Allah Allah üstümü giyiniyorum nasıl dışarı çıkabilirim dedim. oda bana seni sürekli altan alıyorum beni kızdırma diye bağırdı.(Aslında hep ben alttan alırım) sonra arabaya bindik çocuklarımda arkada oturuyordu. ben sustum. sonra konuyu açtı ben uzatmasın diye haklısın özür dilerim dedim. bu sefer yumruk atmaya başladı kafama.(genelde hep arabada vurur.)( Abisi öndeki arabadaydı görmüş.) şimdide benle konuşmuyor. bende yemeğini,kahvaltısını meyvesini hazırlıyorum. ama konuşmuyoruz. sizce ben haksızmıyım? yatağıda ayırdı. hep aynı şeyleri yaşamaktan sıkıldım. çok yoruldum. Neden bunları yaşıyorum niye böyle oluyor. herşey iyi giderken birden kötü oluyoruz.

meyvesine varana kadar hazırla sen..devam et..
korkudan ne tepkı verecegını sasırmıssın sen...adam yatagını ayırmış, sen ise ben haksızım bılıyorum der gibi yemekler meyveler hazırlıyorsun!..

sen bu şekilde yaparsan eğer, eşin asla senı haklı bulmaz çünkü suçlu gibi davranıyorsun anladıgım kadarıyla..

çocukların ruh halini düşünemiyorum bile, korkudan kim bilir nasıl yaşıyorlardır böyle bir babayla...sonrada büyüyünce aşırı sorunlu oluyorlar..

kızlar çok sağolun beni rahatlattınız. o hep beni suçladığı için kendimi bende haksız görmeye başlamıştım demek ki sizde benim gibi düşünüyorsunuz. Büyük oğlum (10 yaşında) babası bir ara arabadan inince anne anneanneme gidip uzun bir zaman orda kalalım mı? dedi bana şok oldum.

Yaşadığın şeyi normal zannediyorsun ama değil.
Normal bir erkek,ne kadar sinirlenirse sinirlensin,eşine yumruk atmaz.

Oğlunun teklifi içimi sızlattı.
Çocuk bile anlamış böyle olmaması gerektiğini :KK43:

koca nedir ki... evlendikten sonra üstümüze yapışan ve ölene kadar giymek zorunda olduğumuz bir giysi mi..ben kendi ailemdede böyle saçmalıklar yaşandığından evleneceğim adamı kafama çizmiştim adeta,eşimle aşk evliliği ayptık ama benim mantıkğımda vardı çok şükür...5 yıl tanımama rağmen eşimi 4 yıl çocuk yapmadım korktum ya kötü bir baba olursa benimki gibi bıçağı eline alıp bizi odalara kapatırsa diye...şükür eşimle kavgayı bırakın tartışmadık 8yılda öyle ciddi bir şekilde..ama ben her zaman eşime derim aldatılırsam,elini kaldırırsan bu evlilik biter..benim üzerime yapışmana izin vermem ve ömrümce seni taşımak zorunda kalmam...baştan tavrımı koydum..tabi başına gelen bilir.Rabbim göstermesin ama böyle bir şey yaşasaydım ne geçmişimi nede çocuklarımı düşünürdüm..ilk işim bu psikopattan kurtulmak olurdu,sonrada çocuklarımı alırdım ...bu konu bana çok dokundu offf cümlelerimi bile toparlayamyorum..geçmişim o zavallı çocukluğum geldi aklıma ne olur kurtulun o koca dediğiniz mahluktan

vazgecemediginizi gösterdiginiz icin sizden vazgecmis.her buldugu firsatta sizi ezmesine goz yumdugunuz icin,basiniza gelenlere kendi sucunuzmus gibi hareket ediyorsunuz.kimse vazgecilmez degildir,bunu esinize gostermelisiniz.insan ofkesini birisine kustugunda karsidaki pisiyorsa siddeti hergecen gun artacaktir..haksizligi kendinize yapmayi birakin..ayrilin diyemem sizin vereceginiz bir karar ama artik dur diyin,sesinizi cikarin..kendinizi savunabilmeicin yakin savunma kurslarina gidin..yazik degil mi size,cocuklariniza..Allah esinizi islah etsin,sizede guc kuvvet sabir versin...

Dayak yiyen sen trip yiyen sen ve haksız miym diyen gene sen
Bence kadınların düşündüğü kadar erkeklerin de dusunme yetilerini kullanmaya ihtiyacları var
Böyle bir suursuzluk olabilir mı
Birak kendi ısını kendi yapsın
Gönülleri olsun die her istediklerini yaptığımızdan dilimi basımıza cikiolar
Aciz zavallılar kendinden zayıf birine vurmak velev ki güçlü olsun erkekliğe bak bea

koca nedir ki... evlendikten sonra üstümüze yapışan ve ölene kadar giymek zorunda olduğumuz bir giysi mi..ben kendi ailemdede böyle saçmalıklar yaşandığından evleneceğim adamı kafama çizmiştim adeta,eşimle aşk evliliği ayptık ama benim mantıkğımda vardı çok şükür...5 yıl tanımama rağmen eşimi 4 yıl çocuk yapmadım korktum ya kötü bir baba olursa benimki gibi bıçağı eline alıp bizi odalara kapatırsa diye...şükür eşimle kavgayı bırakın tartışmadık 8yılda öyle ciddi bir şekilde..ama ben her zaman eşime derim aldatılırsam,elini kaldırırsan bu evlilik biter..benim üzerime yapışmana izin vermem ve ömrümce seni taşımak zorunda kalmam...baştan tavrımı koydum..tabi başına gelen bilir.Rabbim göstermesin ama böyle bir şey yaşasaydım ne geçmişimi nede çocuklarımı düşünürdüm..ilk işim bu psikopattan kurtulmak olurdu,sonrada çocuklarımı alırdım ...bu konu bana çok dokundu offf cümlelerimi bile toparlayamyorum..geçmişim o zavallı çocukluğum geldi aklıma ne olur kurtulun o koca dediğiniz mahluktan

Tam da özeti bu... Kimse kimsenin sahibi, efendisi değil...
Karşımızdakinin cürreti bizim ona verdiğimiz cesaret kadardır...

Elbette ki dayağı yesin otursun demiyorum hakkını da aramayı bilsin ama ortada 2 çocuk var onların hayatlarını da zehir etmeye hakkı yok. Çocuklarına da kendine de haklarını da sahip çıksın gerekirse ayrı yatsın ama boşanmasın

Hasbinallah... Sen iyi misin yahu?! Gözlerinin önünde sürekli dayak yiyen anneleri varken hayatları zehir olmuyor da, annesi boşanınca mı zehir olmuş olacak.. Ne düz mantıktır bu anlamıyorum.! O çocuklar ileride ya şiddete eğilimli olacak, ya da özgüven eksikliği ile yüksek ihtimalle asosyal olacak haberin var mı senin! Anne-baba arasındaki sorunlar çocukların geleceğine yatırımdır ister istemez.. Karısını yumruklayan bir koca, buna göz yuman ve kocasının paçasından ayrılmayan (belki korkusundan) bir kadın senin annen baban olsa , bu evliliğin sürmesi seni sağlıklı bir birey mi yapacak? Yoksa herkes hayatlarına devam etse, şiddet olmasa, anne özgüven sahibi olsa ayakları üstünde dursa mı daha sağlıklı olunur... :KK34: Yorum yaparken az mantık, az empati, az ütopik düşünceleri köşeye atmak falan lazım...........

HAYVAAAAAAAN heriffffff asagılık herifffffff.........biz bu kadar sinirlendik sen nasıl hissediyorsun be cnm anlayamadım :KK47::KK47::KK47:

X