Dr. Ayça Kaya/ 1 haftada 3.5 kg diyeti

Bu arada hedefim 52 53 olmak insallah kurtuluruz su kilolardan bu arada ogretmenim ve mecburen gune erken basliyoruz kahvaltidan nefret ediyorum ama mecburen yapiyorum normalde yruyus yapmayi cok severdim belimden dolayi onu da yapamiyorum yani cok hareket ettigim soylenemez o yuzden kalorilere dikkat etmeye calisiyorum ve su benim kabusum nefret ediyorum sudan:KK43:((

çok teşekkür ederim DENMAN :) inşallah rejime başlıycam ama halen daha kafamda oturtamadım :KK43: :KK62:
sizleri okuyarak motivasyon sağlamaya çalışıyorum...sanırım birkaç güne kadar başlarım mesela bu pazartesi :)
ne demişler pazartesi rejime başlama günüdür :):KK49:
Rejim yapmaya istekli olmalisin en basta.icinden gelmiyorsa hic adim atma.
Peki icinden gelmesini bos bos beklemk mi lazim? Bence hayir. Mesela sunlari yapmalisin
1.rejime sabahtan degil geceden baslamalisin.yani aksam yemegini az yiyip 1 meyve falan yatmadan once.sabah kalkinca kilon gr bile degisse motive olacksin
2. Rejim icin alisverise cik.mesela nesfit, yulaf, kuru kayisi uzum bitki caylari al.bu da seni motive edr

Kizlar araniza ben de geldim yaklasik bi aydir diyetteyim daha cok kalori hesabi yapiyorum gecen yil bu sekilde 3 ayda tam 12 kilo vermistim ama tabi dikkat etmeyince kisin tamamini aldim:KK43:(( diyete baslamadan once 63 kiloydum su an 58im bu diyet grubu ve ozellikle DENMANi surekli takip ediyorum yarindan itibaren ben de neler yaptigimi sizlerle paylascam insallah birbirimize motivasyon saglariz
Vayy be takipcilerim varmis
Hosgeldin cnm. Sizlerin de menulerini bekliyorum.
Ben birara kalori sayiyordum.simdi az cok neyin kac kalori oldugunu venasil beslnmem gerektigini anlafim.o yuzden surekli tek tek saymiyorum.

Bu arada hedefim 52 53 olmak insallah kurtuluruz su kilolardan bu arada ogretmenim ve mecburen gune erken basliyoruz kahvaltidan nefret ediyorum ama mecburen yapiyorum normalde yruyus yapmayi cok severdim belimden dolayi onu da yapamiyorum yani cok hareket ettigim soylenemez o yuzden kalorilere dikkat etmeye calisiyorum ve su benim kabusum nefret ediyorum sudan:KK43:((
Boyun kac? Aslinda kilon ii.yani benim dusmk istedigim kilodasin.benim boyum 164.suan 63 lerdeyim.58 olmk istiyorum
Bir de rejim icin gerekli olan seyler su ve hareket en basta. Su icmeyisevmiyorsun ve belinden oturu yuruyus yapamiyorsun. O zamn sen de yediklrine daha bi dikkat etcen birde gun icinde daha fazla adim at bence

Gelelim bugun ne yedigime.
Dedigim gb kahvalti ve ogle ayni.nesfit+sut+muz.
Okuldan sonra gezmeye gttim.valla ne siz sorun ne ben soyliyim. Ne varsa yedim. Hic rejimde gb birhalim yoktu valla..
Ama eve gelince tartildim.64.5 idim.ii bisey karnim tok olmasina ragmen.
Saat 4.30dan sonra baska hicbisey yemedim.az spor yaptim.ole valla.yrni bayaaa merak ediyorummm.iigecelr

Boyun kac? Aslinda kilon ii.yani benim dusmk istedigim kilodasin.benim boyum 164.suan 63 lerdeyim.58 olmk istiyorum
Bir de rejim icin gerekli olan seyler su ve hareket en basta. Su icmeyisevmiyemeye ve belinden oturu yuruyus yapamiyorsun. O zamn sen de yediklrine daha bi dikkat etcen birde gun icinde daha fazla adim at bence
Hosbulduk arkadasim aslinda gecen yio gunde 1sa 10 dk yuruyus aksatmadan yapiyordum ama diyete basladigim hafta yuruyusten dolayi bel kaslarini zorldim ve 1 hafta hastanede yattim iste ogun bugundur yuruyus yapamiuorum az ve dusuk kalorili yemeye calisiuorum ve maalesef boyim 1.58:KK43:(( yani gayet kisayim e boyle olunca da ister istemez kilolu duruyorum

Sabahlari uyaninca 1 bardak su icebilirsem ne ala onun disinda tenefuslerde cok acik cayla su açığını kapatmaya calisiyorum ama tabiki saf suyun yerini tutmaz bunun farkindayim ama napiyim gecmiyor bogazimdan inanin o su damlalari agzimda buyudukce büyüyor:KK43:((

Hosbulduk arkadasim aslinda gecen yio gunde 1sa 10 dk yuruyus aksatmadan yapiyordum ama diyete basladigim hafta yuruyusten dolayi bel kaslarini zorldim ve 1 hafta hastanede yattim iste ogun bugundur yuruyus yapamiuorum az ve dusuk kalorili yemeye calisiuorum ve maalesef boyim 1.58:KK43:(( yani gayet kisayim e boyle olunca da ister istemez kilolu duruyorum
Yavas yavas veririz insallah.istedikten sonra olacak umuyorum

Evett.63.4kg..200gr daha gtmis. Dun o kadar semirdikten sonra ii yine sukur.
Kahvalti: 4yk nesfit+1/2 cb sut ve yarim muz
Ara: zencefilli limonlu cay ve 5-6 baharatli cubuk

ve sonunda bende rejim yapmaya karar verdim ve aranıza katıldım.. aslında karar verdim demek yerine vermek zorunda kaldım desem daha doğru olur :))

ve sonunda bende rejim yapmaya karar verdim ve aranıza katıldım.. aslında karar verdim demek yerine vermek zorunda kaldım desem daha doğru olur :))
Hosgeldin gezgin. Umarim surekli paylasimda bulunursunuz. Gelen 1 kere yazip kaciyo.demirbas gb ben varim ne zamndir.

Ve ogle yemegi: 1 porsiyon firinda patlican kofte az bulgur pilavi ve yarim dilim ekmk.
Ama acim ben yaaa. Daha 1 saat anck oldu yemek yiyeli. Bugun surekli acikiyorum.

Kaçış yokkkkkk... Kilolarımla o kadar barışığım ki onlara küsüp yollayamıyorum :KK70:
Hatta fazlasıyla geri bile geliyolar..

Normalde ne kadar yemek yersem yiyim kilo almayan insanlardandım ve haliyle bu yuzden midesine düşkün biri olarak nam salmıştım. Ama bu yıl evlenip işten 1 yıllığına izin alınca bi baktım yavaş yavaş kilo almaya başlıyorum. 6 ayda bir insan nasıl 8 kilo alır.. ayda 1 kilodan bile fazla :KK57: veee en kötü yanı 1 ay sonra kardeşimin düğünü var :110:

Yanlız ilk defa diyet yapıyorum ve bu konuda oldukça bilgisizim. Her türlü öneriye açığım :)

Kizlar sabah 3 tane form diyet biskuvi ve acik cayy
Ara 2 kuru kayisi
Ogle 1 kase corba

Simdi bi barfak su bi nescafe ikisi bi arada bu arada sabah tartildim 57.600 inşallah veririz kilolari

Rejim yapmaya istekli olmalisin en basta.icinden gelmiyorsa hic adim atma.
Peki icinden gelmesini bos bos beklemk mi lazim? Bence hayir. Mesela sunlari yapmalisin
1.rejime sabahtan degil geceden baslamalisin.yani aksam yemegini az yiyip 1 meyve falan yatmadan once.sabah kalkinca kilon gr bile degisse motive olacksin
2. Rejim icin alisverise cik.mesela nesfit, yulaf, kuru kayisi uzum bitki caylari al.bu da seni motive edr
ilginiz için teşekkür ederim bana motivasyon sağlıyor
en azından kafamda bir şeyler oluşmaya başladı kilo vermem lazım ama hergün yarın başlıycam diyorum sabah kalkınca yapamıyorum :110:
en azından su içme durumunu oturtmam lazım çünkü bazen hiç su içmeden gün bitiyor
alış veriş yapmak iyi fikir gerçekten
tartılmak bile istemiyorum belki 1 aydır tartılmadım korkudan :KK1::KK43:

Normalde ne kadar yemek yersem yiyim kilo almayan insanlardandım ve haliyle bu yuzden midesine düşkün biri olarak nam salmıştım. Ama bu yıl evlenip işten 1 yıllığına izin alınca bi baktım yavaş yavaş kilo almaya başlıyorum. 6 ayda bir insan nasıl 8 kilo alır.. ayda 1 kilodan bile fazla :KK57: veee en kötü yanı 1 ay sonra kardeşimin düğünü var :110:

Yanlız ilk defa diyet yapıyorum ve bu konuda oldukça bilgisizim. Her türlü öneriye açığım :)

hoş geldin gezgin.
ben son 1 yılda 20 kilo aldğım için moralim çok bozuk ve veremeyeceğimi düşünerek depresif olup daha da yiyorum :110: bu kadar zaman içinde benim kadar çok kilo alan olmamıştır heralde:KK20:
birbirimizi motive edelim diyicem ama ben sizden çok kiloluyum :KK12:

Hosgeldin gezgin. Umarim surekli paylasimda bulunursunuz. Gelen 1 kere yazip kaciyo.demirbas gb ben varim ne zamndir.
kalori sayımı yapmak çok zor olsa gerek her şeyin kalorisini ayrı ayrı bilmek gerekiyor bunun için
bende belli bir liste yok
ekmek şeker tatlıyı kessem yeterli mi acaba

kalori sayımı yapmak çok zor olsa gerek her şeyin kalorisini ayrı ayrı bilmek gerekiyor bunun için
bende belli bir liste yok
ekmek şeker tatlıyı kessem yeterli mi acaba
Yediklerini diyetkolik sitesine günlük olarak yazsan bile az cok bilgi edinirsin canim ben de kalorj hesabi ile kilo vermeye calisiyorum diyetkolik sitesi baya bi aydinlatiyor

X