Lansinoh elektrikli çiftli süt pompası kullananlar

nurceren

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2008
272
30
Slm kızlar 3.5 aylık bebeğim var eylülde işe başlayacağım için süt pompası almak istiyorum. Elektriklilerde en uygun fiyatlı olan lansinoh hemde çiftli. Kullananlar memnun mu? Yada hangi markayı önerirsiniz. Yardımlarınızı bekliyorum

yaa evet ben de aynı şeyi arıyordum.. kullanan var mı aranızda? internetten kullanım videosu bile bulamadım fiyatı da çok uygun ama işe yaramazsa kötü olur, kullananlar yorum atın lütfen..
nurceren sen almadın değil mi henüz?

ben aldım canım dün sipariş verdim, bugün elime geçti. çok hızlı geldi gittigidiyordan aldım. ama daha kullanmadım. ikizleri olan bir arkadaşım kullandığini memnun olduğunu söyledi ona güvenerek aldım bakalım deneyince göreceğim. yazarım yine

Yaklaşık 4 aydır kullanıyorum.Lansinohdan önce kraft almıştım hiç memnun değildim.İçine süt kaçma olasılığından dolayı motoru temizlemeniz gerekiyor ve ister istemez motorda su kalabiliyordu.3 kez servise gitmesi durumunda sıkıntıya düştüm.Ve bir akşam evimize yakın alışveriş merkezinden lansinohu aldım.İyi ki de almışım krafta göre parası biraz tuzlu.Fakat hiç yarı yolda koymadı.Motora süt kaçma olasılığı olmadığı için motoru temizlemek gibi bir işiniz yok.Sadece göğsünüze gelen aparatları temizliyorsunuz.Ben gayet memnun kaldım.Göğsümde acı felan da olmadı.Tavsiye ederim size.

bende göğüs pompası almayı düşünüyorum daha zamanım var ama nasıl alıcam bilemedim işe başlıcam zaman gerekli olucak o yüzden yavaş yavaş araştırmak istiyorum
chicco nun manuel olanını gördüm ama kullanışlımıdr bilmiyorum sizce elektrikli olanlarmı daha iyi manuel olan mı?

bende göğüs pompası almayı düşünüyorum daha zamanım var ama nasıl alıcam bilemedim işe başlıcam zaman gerekli olucak o yüzden yavaş yavaş araştırmak istiyorum
chicco nun manuel olanını gördüm ama kullanışlımıdr bilmiyorum sizce elektrikli olanlarmı daha iyi manuel olan mı?

Canım doğumunu yaptınmı bilmiyorum ama eğer yapmadıysan al derim neden dersen annenin ilk iki günlük o sarı sütü çok değerli ve bebeklerin emme refleksi az olduğundan iyi ememiyorlar.Ve süt göğüsde kalıyor.Göğüsde kalan süt sana da ağrı yapıyor.Kaldı ki işe başlamak gibi bir niyetin varsa eğer ilk günler olan sütün çok gelecektir bebeğine çok gelen sütü sağıp derin dondurucu da saklayabilirsin.Ve ileri de bebeğine verebilirsin.Chicconun manuel pompası nasıl bilmiyorum ama ben lansinohu öneririm.2 ürün aldım kraft 1 ayda 3 kez servise gitti.Lansinohu kullanalı 4 ay oluyor bir kere gık demedi.Tabi hepsi aynı olacak diye bir mesele yok.Bazen aldığımız ürünler şans işidir.İyi çıkar kötü çıkar bilinmez ama ben lansinohtan çok memnunum.Birde elektirikli olması bence daha iyi sürekli manueli çalıştırmakla bileğiniz yorulabilir.Ben elektirikli aldım çift göğüs pompalı 10-15 dakikada iki göğüsden de süt sağma işlemi tamamdır.Tavsiye ederim canım..

Cnm bende lansinoh kullanıyorum ve cok memnunum çift göğüs olduğu icin 10 dk da sagiliyor cok araştırdık biz en iyisi olduguna karar verip aldık

Fiyatı digerlerine göre çok iyi hemde ya bende araştırma içindeydim çok sagolun büyük ihtimal lansinoh alİcam :KK66:

Son düzenleme:
kesinlikle pişman olmazsınız ben çok memnun kaldım. çok pratik yorulmuyorsunuz manuel olanda bilekler inanılmaz ağrıyor ve çok az süt çıkıyor. bunda ellerde rahat gögüste de acı yok.. fiyatıda birçok markaya göre çok uygun. ayrıca gittigidiyorda çok daha uygun fiyata alabilirsiniz kargo ücretide ödemeden. ben eczanede sorduğum fiyatindan 70 tl daha ucuza aldım

bende lansinoh göğüs pompası kullanıyorum ve çok memnunum çalışmıyorum ama benim bebeğim çok yavaş emiyo hemen bırakıyodu doymuyodu bende şimdi sütümü sağıp veriyorum

kızlar bişey sormak istiyorum ben hep tekli kullandım çiftli olarak denememiştim tek daha kolayıma geldi. zaten daha işe başlamadım. bebeğim emiyor, emmediği tarafı sağdım bi kaç kez sadece. bugün çiftli sağmayı denedim ama beceremedim. göğsü tutturamadım ikili olarak. hem biberonları tutup hem açıp kapamak zor oldu yine tek tek sağdım. siz nasıl yapıyorsunuz??

kızlar bişey sormak istiyorum ben hep tekli kullandım çiftli olarak denememiştim tek daha kolayıma geldi. zaten daha işe başlamadım. bebeğim emiyor, emmediği tarafı sağdım bi kaç kez sadece. bugün çiftli sağmayı denedim ama beceremedim. göğsü tutturamadım ikili olarak. hem biberonları tutup hem açıp kapamak zor oldu yine tek tek sağdım. siz nasıl yapıyorsunuz??

Canım ben bazen çift bazen de tek sağıyorum.işim acilse eğer çiftli sağıyorum sıkı tutmak gerek yoksa sağılan sütler dökülebiliyor maalesef ben biberonları tutarken eşimde kademeyi azaltıyor veya çoğaltıyor öyle hallediyorum canım ben..

Ben de Lansinoh çiftli elektrikli pompayı kullandım,çok da memnun kaldım.Can yakmıyor ve iyi çalışıyor.Arkadaşların dediği gibi temizlenmesi de kolay.Artık kullanmıyorum,ikinci bir çocuğum olunca doğumdan itibaren kullanmayı planlayarak kaldırdım.:KK52:

Ben kullanmnıyorum Zaten lansinohun birçok ürününü kullandım memnunum. Medelanın teklisi ile bunun çiftlisinin fiyatı aynı. Göğüs ucunu yıpratıp acıtmıyor. Başlığı kırılınca firmayı aradım ben daha anlatmaya başlarken ürünü garanti kapsamında anında aldığım yere götürüp iade edebileceğimi söyledi. Öyle de oldu.
Çiftli sağımın avantajına gelince:

1-Vakitten kar. Yarım saat yerine 15 dakika. Zaten ilk dönemler dışında maksimum 10 dakika da iki göğsünüz boşalır.
2- Süt verimini acayip arttırıyor. Nasıl çocuk bir tarafı emerken diğer taraf akıyorsa pompa kullanırken de akıyor. İkili sağınca iki taraf birden aynı anda uyarılıyor ve süt verimi artıyor.

merhaba bende işe başlayacağım hagi elektrikli pompayı aldın memnun kaldınmı bebeğinden ayrılmak zor olmuştur :KK43: işe başlamak istemıyorum ama mecburum ekonomık şartlar ucretsız ızın kullanmak ısterdım ama eşim sadece 1-2 ay kullanabılırsın dıyor :KK43:

calışan anne oldunmu tabiki zor:/ bilmezmiyim,

bence bütün göğüs pompaları hemen hemen aynı aslında işlevide süt sağmak bence önemli olan şey burada gerçekten annenin göğüsünü acıtmaması zaten doğum sonrasında yeterince vucudumuz deforme olmuş oluyor, gögüslerimizde biriken sütü süt kırığı olmaması için hemen almamız gerekiyor ben bazen ihmal ettiğim için sağ gögsümde süt kırığı oldu ateş bile yaptı bende, o yüzden pompa çok önemli
ve bi pompada olması gereken kesinlikle hafif kolay taşınabilir ergonomik ve en mühimi, gögüs acıtmayan, ben bi marka kullanmıştım ilk başta tam hatırlayamıyorum ama mahvoldum sonra forumlardan kraftı okudum ve kullanıyorum gayette memnunum açıkcası,
evet süt pompalarınızı ihmat etmeyin bence,
ayrıca süt poşetleri de var çok büyük rahatlık diye düşünüyorum, gerçekten anneme üzülüyorum şimdi eskiden ne zorlanmıştır kadın:) artık herşey çok kolay...

lansinohun ikili süt pompasını kullanan anneler için soruyorum...şimdilik kullanmıyorsanız kiraya vermeyi düşünmez misiniz???
ben almak istiyorum ama şimdilik bana pahalı geldi ve süt durumum hiçç iyi değil ,bi umut belki pompayla artar sütüm diyorum ama...
ne dersiniz???

lansinohun ikili süt pompasını kullanan anneler için soruyorum...şimdilik kullanmıyorsanız kiraya vermeyi düşünmez misiniz???
ben almak istiyorum ama şimdilik bana pahalı geldi ve süt durumum hiçç iyi değil ,bi umut belki pompayla artar sütüm diyorum ama...
ne dersiniz???

canım karışmak gibi olmasın ama bunlar kişisen hijyen ürünleri:KK43: kiralamak olmazdiye düşünüyorum gerçi sen bilirsin fakat yine de bana pek uygun gelmiyor açıkçası,
pompalar artık çok pahalı değil eskiden öyle pahalıydı şimdi daha uygun ayrıca pompa emin ol sütünü arttırmıyor ,
gece emzirmelerini atlamamını öneririm,
inan sütünü arttırmak istiyorsan gece emzirmesi yap, bir hafta içinde artış göreceksin,

sevgiler,

merhaba bende işe başlayacağım hagi elektrikli pompayı aldın memnun kaldınmı bebeğinden ayrılmak zor olmuştur :KK43: işe başlamak istemıyorum ama mecburum ekonomık şartlar ucretsız ızın kullanmak ısterdım ama eşim sadece 1-2 ay kullanabılırsın dıyor :KK43:

aynı durumdayım :KK43: bende en fazla 3 ay ücretsiz almayı planlıorum.. bebeğimi bırakmak istemiyorum..

X