Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Henkel – Schwarzkopf

Kişisel Bakım

Diadermine
Fa
Theramed
Gliss
SYOSS
Schauma
Schwarzkopf Palette
Schwarzkopf Vital Colors
Schwarzkopf Perfect Mousse
Men Perfect
Taft

Temizlik ürünleri

Persil
Tursil
Perwoll
Vernel
Pril
Brief
Clin
Dixi
Right Guard

Kırtasiye

Pritt
Pattex

Kızlar çirkin kadın yoktur az makyaj vardır bloguna bakın logolar hakkında geniş bi yazı yazmış arkadasımız süper bilgilendirme olmuş vegan logolarını fln açıklamış ben kopy yapmadım emeğe saygıdan sizler ziyaret edersiniz
Her vegan ürün test yapmıyor değilmiş bunu da öğrenmiş oldum çok guzel bi yazı olmuş hepinizin okumasını kesinlikle tavsiye ederim

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba
Bu topiğİ keşfettiğim günden beri psikolojim o kadar bozuldu ki anlatamam, aslında bilgilenmek iyi bişey..
Kilerimdeki temizlik malzemelerini gördükçe nasıl içim sızlıyor hem de nasıl
:KK50:
Girdiğim ortamlarda bahsetmeye çalışıyorum, konu açamayınca çok ama çok moralim bozuluyor
O garibanları hatırlıyorum, abartısız herşeyde ama herşeyde...
Kendimi çok çaresiz hissediyorum ne yapsam kurtulsam bu psikolojiden bilmiorum...
Bu vahşi dünyada yaşadığım müddetçe bu durumdan kurtulamayacağım sanırım :KK14:
iNSANLIĞIN DAHA FAZLA AYDINLANMASINI DİLİYORUM
:KK14:

Arkadaşlar Sebamed sitesinde şu bilgiye yer vermiş.

Tüketici için ekonomiktir ve ekolojik dengeyi de dikkate almaktadır.
• Bir ailenin tüm bireyleri için kullanılabilen ideal bir üründür, dolayısıyla ekonomiktir.
• Yeni geliştirilmiş bütün ürünler, klinik olarak insan cildinde test edilir, hayvanlar üzerinde denenmez.
• Çevre dostudur, ekolojik dengeye zarar vermez. Ambalajı, hem kutu, hem de şişesi geri dönüşümlüdür.

Arkadaşlar Sebamed sitesinde şu bilgiye yer vermiş.

Tüketici için ekonomiktir ve ekolojik dengeyi de dikkate almaktadır.
• Bir ailenin tüm bireyleri için kullanılabilen ideal bir üründür, dolayısıyla ekonomiktir.
• Yeni geliştirilmiş bütün ürünler, klinik olarak insan cildinde test edilir, hayvanlar üzerinde denenmez.
• Çevre dostudur, ekolojik dengeye zarar vermez. Ambalajı, hem kutu, hem de şişesi geri dönüşümlüdür.

sakın sakınn. asla bu çeviriye inanmayın. zaten geliştirilmiş ürünler dediği bitmiş ürün. e bitmiş ürünü zaten insanlara satıyor dolayısıyla deneniyor. ama içerikleri hayvanlar üzerinde test edilmedi demiyor. dikkatli olmak lazım. ingilizcesi okunursa finished product dediği görülür. yani bitmiş ürünü test etmez hayvancıkların üzerinde. müşteriyi yanılttığı için kınıyorum sebamedi :KK47:

her yer taksim, her yer direniş!

edirne hayvan barınağından geliyorum. 150-200 arası köpek var. oraya zaten gidecektim ama asıl gitmemin sebebi dün, kapımızda beslediğimiz emeklerle büyüttüğümüz 3 köpeğimizi belediye ekipleri barınağa götürdü. istemeyerek götürdüler ama malum bazı kendini bilmez pislikler şikayet etmiş. inşallah Allah belalarını verir. gördüğüm o manzara okadar içler acısı idi ki, bizim köpekler 3 ü de ayrı bölümde idi. ve tanıdılar bizi. görevli bekçiden allah razı olsun okadar duyarlı biri ki. arkadaşlar söylenecek çok söz var, ama ben nefretimi kusmayacağım. sadece dua ediyorum o masum gözler için. hani köyde yerim yurdum olsa ordan hepsini çıkarırdım. temiz bir barınaktı bu arada. sevgiye ve koşmaya ihtiyaçları vardı. ağladım. çok ağladım. her haftasonu ve uzun günlerde orda olucam inş. her biri parmaklıklardan kafasını uzatıp elime yatmaya çalıştı. gözlerini de kapattılar. yok böyle bir sevgi. kıyamet kopsun istedim o an. nedir bu zulum. sokaklar hayvanların! rant sağlayacak kapitalin değil! avm lerin değil. bu sokaklar halkın doğanın ve hayvanların. bir ot biterken senden izin almıyorsa o hayvanda dilediğince yaşar sokakta. biz sevgimizle besliyoruz onları. size ne vicdansızlar! umarım sürünürsünüz. evt sürünün. onlar barınaklarda bizim sevgimizle ayakta duracak ama siz yaşlanınca yaşlılar kampında pisliğinizle boğulun inş. amin.

Kızlar ben yaklaşık 3,5 senedir eziyetli yaşam koşullarından dolayı yumurta , tavuk yemiyorum vs.
Haliyle kızımda tavuk etini bilmez.
Kafessiz üretim yaptığını söyleyen green ranc diye bir marka gördüm marketler yumurtaları var.İnternet sitelerinde güzel şeyler yazıyor.
Güvenelim mi bilginiz var mı? Sizce alınabilir mi ?
Tam emin olamıyorum.

Kızlar ben yaklaşık 3,5 senedir eziyetli yaşam koşullarından dolayı yumurta , tavuk yemiyorum vs.
Kafessiz üretim yaptığını söyleyen green ranc diye bir marka gördüm marketler yumurtaları var.İnternet sitelerinde güzel şeyler yazıyor.
Tam emin olamıyorum.

Ben de köylülerden yumurta almıştım, misafirim geldiğinde -en azından fabrika koşulları gibi olmadığı için- ama sonra iyi hissetmedim. Aslında böyle şeylere insan en iyi kendisi karar verebiliyor, çünkü eminim kimisi çıkacaktır yumurta ihtiyaç alablirsin diye.

Şahsi fikrimi sorarsan gerek yok derim:KK1:

Tam emin olamıyorum.
Ben de artık yiyemiyorum midem almıyor ya bu gidişle vejeteryan olucam sanırım ...
Tavuk almıyorum et de marketlerden almıyorum kasaptan falan almak zorunda kalıyorum..Yumurta da mı almasam :26:
Bi tek bayramda kurban eti yerim artık daha da aramam bu gidişata bi tepki koymak lazım...:KK50:

kızlar kesin duymuşsunuzdur ama gözden kaçıranlar varsa diye yazmak istedim 21 Haziran 2013 tarihinde Çin'in Guangxi Zhuang Otonom Bölgesi'ndeki Yulin'de gerçekleştirilecek olan Köpek Eti Yeme Festivali'ni (Dog Eating Festival) protesto ediyoruz!

Ya bu çini var ya topyekün yokedeceksin o olacak..:KK47:
Her türlü vahşet bunlarda var:KK47:

Arkadaşlar bişey sorucam, evyap ürünlerinde test yapılmıyordu sanırım ama uluslararası firmalarla ilişki içindeyi diyor sitesinde
Ben emin olamadım var mı bildiğiniz bi ayrıntı?
Bi de arko kremlerinde dermatolojik olarak test edilmiştir yazıyor bu canımı sıktı
:26:

Arkadaşlar bişey sorucam, evyap ürünlerinde test yapılmıyordu sanırım ama uluslararası firmalarla ilişki içindeyi diyor sitesinde
Bi de arko kremlerinde dermatolojik olarak test edilmiştir yazıyor bu canımı sıktı

Çin. benim ırkçı olmamı sağlayan millet. bir anda kafatasçı oluyorum Çin denilince. elbette hepsi o zihniyette değildir ama adamların kültürlerinde var işkence eziyet. bknz Çin işkencesi kavramı.

ürünlerin üzerinde dermotolojik test yapılmıştır yazması hayvan testi yaptığını ya da yapmadığını göstermez. yani yapmamış da olabilir tersi de. o anlamda o ibareye takılma. tavşanlı ürünlerde de yazar zaman zaman dermotolojik test yapılmıştır diye.
ben zorunlu kaldığımda yani diğer kesinliği ayyuka çıkmış markaları almaktansa evyap alıyorum. aldım yani. ama önce kesinlikle tavşanlı arıyorum. daha önce de belirttik ki temizlik malzemelerinde alanımız dar. her yer unilever her yer henkel her yer p&g..şimdi bişi yazıcam bu markalar ile alakalı ama banlanırım kesin:KK70: o nedenle içime attım.
bu arada inş. hay sev işbirliği ile şuan ist. da olan 3,5 aylık bir kediyi sahiplencem. tek gözlü canavar o. 1 gözünü almışlar ve şükür ki 1 gözü şuan iyi durumda:) yeter o bize. evdeki kedi kızım ablalık yapıcak ona. 30 günlükken 2 gözü de kapanmış perişan halde bırakmışlar barınağa. bir gönüllü de klinik masraflarını üstlenmiş. şimdi ayrılma zamanı imiş klinikten. 1 gözlü diye kimse almadı herhalde. ama ben görünce içimde bişiler kıprıştı, o masum burunlu yavrumun yüzünü güldürmek istedim. inş. kavuşuruz yakın zamanda. sizlerde eğer evinizde yer açabiliyorsanız tüm şartlarınızı zorlayın. büyük bir sorumluluk ama hiç bişi beni hayvanlar kadar mutlu etmiyor. huzur doluyorum.

Çin. benim ırkçı olmamı sağlayan millet. bir anda kafatasçı oluyorum Çin denilince. elbette hepsi o zihniyette değildir ama adamların kültürlerinde var işkence eziyet. bknz Çin işkencesi kavramı.

ürünlerin üzerinde dermotolojik test yapılmıştır yazması hayvan testi yaptığını ya da yapmadığını göstermez. yani yapmamış da olabilir tersi de. o anlamda o ibareye takılma. tavşanlı ürünlerde de yazar zaman zaman dermotolojik test yapılmıştır diye.
ben zorunlu kaldığımda yani diğer kesinliği ayyuka çıkmış markaları almaktansa evyap alıyorum. aldım yani. ama önce kesinlikle tavşanlı arıyorum. daha önce de belirttik ki temizlik malzemelerinde alanımız dar. her yer unilever her yer henkel her yer p&g..şimdi bişi yazıcam bu markalar ile alakalı ama banlanırım kesin:KK70: o nedenle içime attım.
bu arada inş. hay sev işbirliği ile şuan ist. da olan 3,5 aylık bir kediyi sahiplencem. tek gözlü canavar o. 1 gözünü almışlar ve şükür ki 1 gözü şuan iyi durumda:) yeter o bize. evdeki kedi kızım ablalık yapıcak ona. 30 günlükken 2 gözü de kapanmış perişan halde bırakmışlar barınağa. bir gönüllü de klinik masraflarını üstlenmiş. şimdi ayrılma zamanı imiş klinikten. 1 gözlü diye kimse almadı herhalde. ama ben görünce içimde bişiler kıprıştı, o masum burunlu yavrumun yüzünü güldürmek istedim. inş. kavuşuruz yakın zamanda. sizlerde eğer evinizde yer açabiliyorsanız tüm şartlarınızı zorlayın. büyük bir sorumluluk ama hiç bişi beni hayvanlar kadar mutlu etmiyor. huzur doluyorum.
Sana sonuna kadar katılıyorum canım..
Ankarada hayvansever derneklere gidecem erteleyip duruyorum çünkü içim kaldırmıyor öyle şeyler ama bi yandan da ucundan tutmak lazım..

Evde hayvan beslemek bambaşka bi duygu canım kesinlikle
Öldükleri zaman çok üzücü ama en azından hayatlarında mutlu yaşıyorlar bu çok önemli..

Çin konusunda da sana katılıyorum
Hatta atalarımız düşman olduysa boş yere değildir diye düşünüyorum
Adam gibi yerinde dursa zararsız olsa kimse sana düşman olmaz sonuçta
İnşallah düzen değişir ve orda da yasalar değişir..
Evyap ürünlerinde tavşancık göremedim canım ben..
Ama mevbur kaldığım için aldım bi arko krem..
Daha fazla araştırmak mı lazım nasıl olacak bilemedim..
Çamaşır suyu olarak ne kullanıyosunuz temizlik malzemesi olarak?
Bingo demişti bi arkadaş hala temizmidir?
Topiği tam okuyup bitirmedim ortalardayım hala okuyorum da

Sana sonuna kadar katılıyorum canım..
Ankarada hayvansever derneklere gidecem erteleyip duruyorum çünkü içim kaldırmıyor öyle şeyler ama bi yandan da ucundan tutmak lazım..

Evde hayvan beslemek bambaşka bi duygu canım kesinlikle
Öldükleri zaman çok üzücü ama en azından hayatlarında mutlu yaşıyorlar bu çok önemli..

Çin konusunda da sana katılıyorum
Hatta atalarımız düşman olduysa boş yere değildir diye düşünüyorum
Adam gibi yerinde dursa zararsız olsa kimse sana düşman olmaz sonuçta
İnşallah düzen değişir ve orda da yasalar değişir..
Evyap ürünlerinde tavşancık göremedim canım ben..
Ama mevbur kaldığım için aldım bi arko krem..
Daha fazla araştırmak mı lazım nasıl olacak bilemedim..
Çamaşır suyu olarak ne kullanıyosunuz temizlik malzemesi olarak?
Bingo demişti bi arkadaş hala temizmidir?
Topiği tam okuyup bitirmedim ortalardayım hala okuyorum da

geçen gün migros çamaşır suyu almıştım. çünkü ace vs almamak için :s sonra bingo aldım sanırım. diğer kanlı ürünlerin yanına yaklaşmıyorum ama ç.suyu yada kir çözücüler için seçenek çok değil. ya da piyasada yok.

Bingo nun çeşidi çok var çamaşır suyundan her türlü deterjanına kadar..
Bi de türk malı olarak ersağ temizlik firması varmış
Burda bi topikte hayvanlar üzerinde deney yapıp yapmadıklarını sordum yapmıyolar dedi birisi ama neye dayanarak dedi bilmiorum reklam olabilir..
Yapmadığını bilsek alırız
Doğal yaşama zararsız maddeler kullanıyorlarmış denize kaynak sularına vs
..

Temizlik için karbonat,sirke, arap sabunu ve esansiyel yağlar da işe yarıyor. Ben bir süredir böyle bir yol tuttum memnunum. Temiz de oluyor yani, çamaşır suyu kokusu psikolojik bana kalırsa...

Temizlik için karbonat,sirke, arap sabunu ve esansiyel yağlar da işe yarıyor. Ben bir süredir böyle bir yol tuttum memnunum. Temiz de oluyor yani, çamaşır suyu kokusu psikolojik bana kalırsa...
Melek baykalın proğramında bi adam var sürekli sirke , karbonat ve boraks maddeleriyle yapıyor temizliği...
Ben de denemek istiyorum aslında
Sirkeyi her şeyde kullanıyorum fakat diğerlerine de el atıcam bu gidişle..

evyap'ın activex diye antibakteriel bir sabunu var biliyorsunuzdur.
arkasında sıçan vs. yazıyordu test ediliyor
ben almıyorum artık.

buarada duyarlılığınız çok hoşuma gitti, sizin gibi insanlar çoğalsın inşallah...

evyap'ın activex diye antibakteriel bir sabunu var biliyorsunuzdur.
arkasında sıçan vs. yazıyordu test ediliyor
ben almıyorum artık.

buarada duyarlılığınız çok hoşuma gitti, sizin gibi insanlar çoğalsın inşallah...
Ayy evyap Allah seni kahretsin biz de adam sandık !!!:KK47:
Bundan sonra evyap da yok demek ki..
Bulacaz başka bi marka artık..
Facebook da bi albüm yaptım hep burdaki resimleri listeyi vs koydum..
İnşallah göz atarlar :26:

X