Ankarada en iyi semt hangisi?

merhaba kızlar ailem ankaraya taşınıyor,en iyi semtleri neresi?hiçbiryer bilmiyorlar bu konuda yardımcı olur musunuz? kiralık ev arıyorlar yardım lütfen

Bütçeleri iyise Oran, Çayyolu, Bahçelievler güzel muhitler..
Eğer ki orta halli bir bütçeleri varsa, Keçiören uygun, metroyla ulaşılabilecek yerleri tercih etsinler derim

Bilkent Ümitköy Çayyolu Oran Hoşdere Ayrancı Birlik Mahallesi Yıldız Bahçeli.

Ümitköy Çayyolu Bilkent fiyatları uçuk, evler harika merkeze uzak. Kışın soğuk yazın serin olur.

Oran evine ve durumuna göre fiyatı değişir, merkeze yakın, ortamı güzel, diplomat semti bence.

Hoşdere Ayrancı Bahçelievler en yeni ev 20 yıllık, evlerin içi yapılıysa fiyatlar uçar, eskiyse idare eder, aidat sistemi vardır. Merkezi ısınmayla ısınıldığı için yaz kış en az 150 lira aidat ödenir. Merkeze cok yakın, neredeyse yürüme mesafesinde.

Yıldız her daim canlı güzeldir, kiralar biraz yüksek. Evler yeni.

Birlik Mahallesi (güzel semtim) sessiz sakin herkes kendi halinde, evler sıfır, en eski ev beş yaşında. elit bir semt. orta halli memuru da oturuyor jaguralısı da. 600 den başlar kiralar, caddelere yakınlığa göre 1500 e kadar cıkar. Allah nasip ederse evimi de burdan alacağım.

Bilkent Ümitköy Çayyolu Oran Hoşdere Ayrancı Birlik Mahallesi Yıldız Bahçeli.

Ümitköy Çayyolu Bilkent fiyatları uçuk, evler harika merkeze uzak. Kışın soğuk yazın serin olur.

Oran evine ve durumuna göre fiyatı değişir, merkeze yakın, ortamı güzel, diplomat semti bence.

Hoşdere Ayrancı Bahçelievler en yeni ev 20 yıllık, evlerin içi yapılıysa fiyatlar uçar, eskiyse idare eder, aidat sistemi vardır. Merkezi ısınmayla ısınıldığı için yaz kış en az 150 lira aidat ödenir. Merkeze cok yakın, neredeyse yürüme mesafesinde.

Yıldız her daim canlı güzeldir, kiralar biraz yüksek. Evler yeni.

Birlik Mahallesi (güzel semtim) sessiz sakin herkes kendi halinde, evler sıfır, en eski ev beş yaşında. elit bir semt. orta halli memuru da oturuyor jaguralısı da. 600 den başlar kiralar, caddelere yakınlığa göre 1500 e kadar cıkar. Allah nasip ederse evimi de burdan alacağım.

yazdıkların güzel fikir oldu..biz ankrayı hiç bilmeyenler olarak...teşekkürler...hala kafamıza göre biryer bulamadık...

birisi keçiöreni tavsiye etmiş babama kiralık evi mi ne varmış..acaba keçiören nasıl biryer fikirleri olan??

Keçiören de ben 4 sene kaldım, Keçiören'in tam olarak neresinde çünkü çok büyük bir ilçe.. Şose mi, Asfalt mı.. Aktepe, Bağlum, Esertepe taraflarındaysa ulaşım zor olur bir de iyi değil oralar.. Tepebaşı, Etlik, Şose, Asfalt tarafları iyi... Tabi ben Bahçelievler derim Keçiören olmazsa, hem ulaşım, hem sakinlik hem rahat, merkezi yer yani...

yazdıkların güzel fikir oldu..biz ankrayı hiç bilmeyenler olarak...teşekkürler...hala kafamıza göre biryer bulamadık...

Rica ederim ne demek.

birisi keçiöreni tavsiye etmiş babama kiralık evi mi ne varmış..acaba keçiören nasıl biryer fikirleri olan??

Keçiören iyidir hoştur ama çok kalabalıktır, ulusa ve kızılaya ulaşabilmek için fatih köprüsünü geçmek gerekir ki bu da her daim trafik ve cile demek. Evler de cok eski. Yeni yapılanlar da haddinden fazla pahalı.

Keçiören de ben 4 sene kaldım, Keçiören'in tam olarak neresinde çünkü çok büyük bir ilçe.. Şose mi, Asfalt mı.. Aktepe, Bağlum, Esertepe taraflarındaysa ulaşım zor olur bir de iyi değil oralar.. Tepebaşı, Etlik, Şose, Asfalt tarafları iyi... Tabi ben Bahçelievler derim Keçiören olmazsa, hem ulaşım, hem sakinlik hem rahat, merkezi yer yani...

gazino durağının olduğu yerdeymiş? nasıl biryer acaba?

emek ve bahçelievler sakin ve güzel..oturdum tavsiye derim
ve tüm merkezlere yakın.

Son düzenleme:

fatih köprüsü denen yeri var ki anlatmayayım..
insanlarınında çok mütevazi ve kibar olduğunu söyleyemem.
çok kalabalık. metro gelene kadar da ulaşım eziyet

Arkadaşlar mayıs sonu ev tutmayı düşünüyoruz . Ankara TOKİ TURKUAZ SİTELERİ çok güzel görünüyor. Fiyatı da gayet uygun. Evler tertemiz,çoğu sıfır. Bu sabah bir emlakçıyla konustuk aklımıza yattı aslında. Ama sizlere de sormak istiyorum. Biz nişanlımla Mayıs sonu Ankara'ya gelip 1 hafta içinde ev tutmamız lazım. Düğünden önce herşeyi hazır etmemız için anca vakit bulacagız,ikimiz de şehir dısında calısıyoruz cunku suan.
Ev kirası 400-500 merkezi sistem, spor salonu,güvenlik vs bi sürü aklıma yatan sey oldu. Ulaşım açısından da sıkıntı yokmus. Ben kızılayda kpss kursuna yazıldım eylülde baslıcam. Adam sıkıntı olmaz 20-25 dk da kızılayda olursunuz dedı.Evin önünden dolmusla sıhhıye köpsürüne kadar gıdersinz dedı emlakcı. Ayrıca yıne evın önünden metro durağına giden ring hattı var beledıyenın otobüsü dedi. Kızılay'a direk gidersiniz dedi. Düşüncelerinizi alabilir miyim?

X