dr soylemeden siz gorun genital nub teorisi ( bebegin cinsiyeti)

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.257
2.980

NUB teorisi (bebeğin ultrasonda genital tüberkül adı verilen çıkıntısından cinsiyeti anlamak) kesin sonuç verir mi?​

Nub çıkıntı teorisi, cinsiyet tahmininde internette son zamanlarda görmeye başladığımız bir şey. “Nub” yumru gibi bir şey demek, genital tüberkülü anlatmak için kullanılan bir kelime. Genital tüberkül de bebeğin cinsiyetinin oluştuğu yer, kız veya erkek olmasına göre genital tüberkül de farklı şekillerde.

NUB teorisi diyor ki, bu teori bu arada, 12. haftadan sonra eğer o Nub dediğimiz çıkıntı belli bir açının üzerindeyse o zaman erkektir, belli bir açının altındaysa o zaman kızdır.

Çoğunlukla doğru çıkıyor diyebiliyorum sadece, yani bunu sadece söyleyebilirim, çoğunlukla doğru çıkıyor, ama ülkemizde cinsiyet o kadar önemli bir kavram ki insanlar için, çoğunlukla doğruya çıkartan, doğruyu söyleyen bir testi biz uygulayamayız. Biz ancak %100 konuşmalıyız.

Son düzenleyen: Moderatör:
printerimda sorun var resimleri tarayamıyorum ama 12.hafta ultrasonuma şimdi baktım ve doktorumun;"kesin birşey söylemek için erken ama bir çıkıntı var o çıkıntıya göre erkek olabilir" cümlesinde kastettiği çıkıntıyı şimdi farkettim demek ki erkek
hayırlısı olsun inşallah

Son düzenleme:
konu çok ilgimi çekti,netten biraz araştırma yaptım mesela bulduğum bir bilgide şöyle diyor:

"Bu haftalarda bebegin cinsel organi genital tüberkül seklindedir farklilasarak ya kiz yada erkek organina donusecek bi yapi seklindedir ve ultrasonda bu genital tüberkül bebekle olan acisina bakarak paralelse kiz yukari bakiyorsa erkek olarak ancak %90′lik bir varsayimda bulunabiliriz.

16′nci haftayi beklemek durumundasiniz 16′nci haftada arti bu genital tüberkül degil genital organ olacaktir ama bu haftalara gelene kadar anneler arasinda cesitli soylentiler ve inanislar vardir cin takvimine bakarak yada karnin sekline bakarak, yedigine ictigine bakarak veya karin bolgesine yuzuk tutarak anlamaya calisirlar. Ama dedigimiz gibi karisikligi ortadan kaldirmak adina 16nci haftadan once hicbir ultrasonografi, cihazi bebegin cinsiyetini %100 oraninda belirleyemez
."

genital tüberkül yazarsanız Türkçe sitelere de ulaşabiliyorsunuz

$Fotoğraf100.jpg
bize de bakar mısın teyzesii 10+4 üz burda

cannim resim cok net degil ama buyuk ihtimalle kiz gibi beebegin ilk mi olacak

evet canım ilk bebeğimm
sağlıklı hayırlı olsun inşallah
p.tesi tekrar gideceğim bakalım o zaman söylemezse doktor bir şey yine koyayaım buraya
siz isim düşündünüz mü?

evet canım ilk bebeğimm
p.tesi tekrar gideceğim bakalım o zaman söylemezse doktor bir şey yine koyayaım buraya
siz isim düşündünüz mü?

evet canım ilk bebeğimm
siz isim düşündünüz mü?

evet canım ilk bebeğimm
siz isim düşündünüz mü?

evet canım ilk bebeğim nasipse
hayırlı sağlıklı olsun da
p.tesi yine gideceğim o zaman da koyarım
sağolasın
siz isim düşündünüz mü?

bekliyorum fotosunu bu cok cok kucuk daha kuyruk seklinde genital bolgesi 11 12 13 haftalar ideal bu teori icin

isim bulamadik henuz canim
oglum olsa idi hazirdi :KK43:( ama kismet degilmis babasina sayiyorum sayiyorum begenmiyor ;((

Çok faydalı bir bilgi vermişsiniz teşekkür ederiz.. Hemen değerlendirmeye aldım, benimki galiba erkek gibi :)
15 gün sonra doktor söylerim diyordu..

Çok faydalı bir bilgi vermişsiniz teşekkür ederiz.. Hemen değerlendirmeye aldım, benimki galiba erkek gibi :)
15 gün sonra doktor söylerim diyordu..

c
ok sevindimm insallah bnimde olur bitanee cok istedim erkek nuubunu gormeyi ama olmadi :KK43:

X