dolap kapakları sürgülü iyi değil gibi?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
kızlar bir konuda fikirinize ihtiyacım var

yatak odası bakıyorum ama her yerde sürgülü dolaplar var ve açıkçası o hantal kapılar hiç hoşuma gitmedi,

baktığım bir yerdeki satış görevlisi sürgülü kapakların daha çok tercih edildiğini söyledi

Herşeyden önce çok kocaman çok hantallar...

dükkanlarda dolaşırken o ağır kapakları açsam açamadım kapatsam kapatamadım,

yarın öbürgün çocuk olsa o kapılarla oynayacağı tutsa o kapılar yerinden çıksa elini kafasını sıkıştırsa çok tehlikeli valla..

ayrıca bazı modeller öyle ki arka taraflarında hiçbir önlem yok gibi böyle sinirli bir anında insan biraz hızlı çekse kapı diğer tarafından çıkar valla

bu kadar kullanışsız görünen bir ürün türü nasıl bu kadar tercih edilebilir ki gerçekten daha mı iyi?

kapaklı modeller daha iyi değil mi ki?

canım inan tam benim ağzımın yanık olduğu bi konuyu açmışsın valla...benim dolabımda sürgülü 3 sene önce evlenirken aldık ve aldığım günden beri illallah getirdi artık bana... inan kapakların ayarını tutturmaya çalışmak deveyi atlatmaktan zor... zamanla iyice yalama haline geliyor.... bıktım yıldım inan imkanım olsa hemen değiştirip standart kapaklı alırdım ama daha çok yeniler atıp yenisi almaya da kıyamam hemde israf yani....mecburen eskiyene kadar kullanacam... aynen dediğin gibi sinirli bi anda hızlıca kapatsan diğer taraftan çıkacak gibi küt diye bi ses lortalığı kaldırıyor ayağa... 3 yaşında bi oğlum var inan 50 sefer elini kıstırmıştır... ağır ve hantal olunca çocuk oynarken mukayyet olamıyor...biz bile olamazken çocuk napsın....yatak odama sokmayım çocuğu desem orda yatıp kalkıyoruz ne kadar kollayabilirim ki....
eşimde benle aynı fikirde ve ikimizde çok pişman olduk sürgülü aldığımıza....
sana tavsiyem sakın sakın sakın canım...güzelliğine gösterişine bakıp da sürgülü alma asla...tamam kabul yerden tasarruf etmek için ideal....ama sırf yerden kazanayım derken onca sıkıntıyı çekmeye değmez canım.... burda bu yazımı okuyup aksini iddia edenler illaki olacaktır ama yorum yapan kişiler lütfen benle aynı konumu empati yaparak dşünsünler....özellikle çocuklu evde çok büyük risk diye düşünüyorum....herşey olabilir allah korusun biraz sert davransan tepene bile düşme riski var canım....ben aslaaa diyorum sana....karar senin...

Bizimde sürgülü dolabımız var
Annem bin pişman
Bazıları iyi oluyo gerçi
Ama bizimkiler çok yüksek,ve ağır haliyle elimizde kaldı bi süre sonra
2 yıl falan oldu değiştirdik kapaklarını
Ama asla eskisi gibi olmadı,bi tarafı hala rahatça açıp kapatamıyoruz

cnm yerden tasarruf için bende sürgülü kapak aldım malum evler ufak odalar ufak kapaklı alıcam açıcam dolabı dönmeye yer kalmayacak die ama bende pek memnun değilim çünkü eşimle aynı anda dolaptan birşey alamıyoruz ya o alacak onun tarafı kapanacak ki bende alim eşyamı yani sıkıntı çocuk meselesine gelince bencede güvenli değil kızım 21 aylık ve gidip gelip kapakları itiyor birkaç kerede parmağı sıkıştı yani açılır kapaklı olsa açmaya boyu yetmezdi ama itmeye gücü yetiyor. yerin varsa sürgülü alma derim.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz demekki korktuğum kadar varmış çocuk konusunda da.. bu mobilyaları yapanlar da nasıl bunu düşünmez anlamıyorum kendi evlerinde ne kullanıyolar acaba..

arkadaşım özellikle de tayinciysen ya da kiracı falan asla tavsiye etmem. taşınırken malum söküp takıyolar. o da çok yıpratıyo. kapaklar sorun oluyo çıkarıp takıldıkça. açsan açılmıyo kapatsan kapanmıyo.bi arkadaşımın kapağı devrilmişti. allah muhafaza çocuk o odada olsa:KK43: fırsatın varsa kapaklı modellerden al derim.

stoplulara bak canım. mesela benim çekmecelerim öyle. kapatıyorsun kapanmaya yakın yavaşlayıp kendi kapanıyor. o zaman tak diye çarpmaz. benim de ortası akordiyon yanları kapaklı. ama akordiyon kısmı takılıyor. 2 kere taşındık her kurmada terslik oluyor

işin kötü tarafı sürgülü modeller çoğunlukta yani bir takımı beğenince bir bakıyorsunuz kapaklı modeli yok.. Allah herkese gönlüne göre versin inşallah ne diyim.. işimiz zor..

Tam da tavsiye etmek icin girdigim konu demek tek ben degilim! Ben2 sene once aldim bu dandik surgulu gardrobumu!!! 1 defa tasinmak her seyi bitirdi yani ve ayni yerde tasindik montaji da aldigimiz yer yapti sozde ama su an kapaklar calismiyor! Dolap surekli acik bu sicakta camlar da acik oldugu icin toz aliyor cildiricam artik:KK43:(( atmaya icim elvermiyor daha 2 yillik ama cok gideri yok kesinlikle almayin hele tayinci falan olanlar aslaaaa!!

Ben de mobilya bakıyorum canım gittiğim her yerde sordum sürgü kapaklar için garanti veremiyorlar. Düşme olabiliyor taşınırken de çok yıpranıyor. O yüzden rahat kullanmak istiyorsan mutlaka normal kapaklı olan modellerden bak. Bizim bir de tayin durumumuz olduğu için sürgü kapak olan modellere bakmıyorum bile:KK51:. Ama bazı mağazalarda aynı modelin normal kapaklısını da yapabiliyorlar onu sor öğren

saıkn alma derim annemler üç yıl kadar önce yatak odalarını yenilediler
kadına gittim sürgülü kapat aldırttım şık oluyor anne diye
ama bıktırdı ya berbat bişi kapanmıyor açılmııyor takılıp kalıyor hiç iyi değil annem her seferinde dolabı açarken söyleniyor ve ben evlenirken kesinlikle normal dolap alırım sürgü mürgü hiç uğraşamam:KK53:

herkes söylemiş ama ben de söylemek istedim. kuzenimin sürgülü kapılı dolabı bir kere taşındı sinir oldu bir daha düzeltemediler. bence hiç kullanışlı değil. gerçi mobilyacı arkadaşım mekanizmasının çok iyi olması gerektiğini söyledi o da çok iyi mobilyalara takıyorlarmış bence de hiç kullanışlı değil ve de hantal görünüyorlar.

sürgülü kapaktan memnun olan sadece benim galiba 5 senedir kullanıyorum bu arada taşınma olaylarıda oldu. şuana kadar hiç problem yaşamadım ben. yapandan Allah razı olsun. gayet kaliteli yapmış valla. birazda şans işi canım. sana hangisi daha kullanışlı geliyorsa öyle al.

Kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmiyorum benim hiç bir zamn kapalı durmuyoo hep acıkta sürgüler resmen odada bir görüntü kirliligi oluyor acık olunca. Belli bir zamandandan sonra ses yapıyor evlenirken mobilyadada cook hatalar yapmışım görseli cok güzel diye koltuklarım acılmıyor ondan pişmanım halılarım hepp acık renk ondan pişmanım resmen eşyalarım köle si oluyorum :KK43: bu arada nekadar dertliymişim yaa degilmmi:KK5:

X