Küçük kız kardeşim

aynı yaşta benimde kız kardeşim var. bizde o yollardan geçtik ama artık ne çok değişmiş herşey. o çocukluk masum aşk pek öyle eskisi gibi masum değil. özentilik çok fazla.hemen büyüdüğünü sanıp büyüklerin yaptıklarını yapmaya çalışıyorlar. kardeşimin böyle bişeyini gördüğümde direk onunla konuşuyorum, anneme babama söylemekle tehdit edersem bu sefer hiç anlatmaz diye. çaktırmadan facebook adresini takip ediyorum. kimlerle çok fazla konuşuyo, ne konuşuyo, nasıl yaklaşıyor diye. uygunsuz birşey görüyorsam arkadaşlarında ona da gösteriyorum, ama elimde delillerle, kesin şeylerle. arkadaşlarını eve çağırmasını söylüyorum genelde. bu şekilde kimlerle görüştüğünü daha iyi anlayabilirim diye. dışarı çıkıcaksa kimlerle çıkıcağını öğrenip varsa telefon numarasını alıyorum. o kişiden arıyorum onu birlikte olduklarından emin olmak için. çaktırmadan da arkadaşlarıyla neler yaptığını soruyorum, yada arkadaşlarının sevgilisi varsa onların neler yaptığını. hani bi şekilde bilgi alırım diye. ablayım ya annem kadar sorumluyum ondan, kötü bir insan olursa kötü şeyler yaşarsa benim eksikliğim yüzümden olur diye düşünürüm hep. belki bunlar sana yardıncı olur.

Yukardakı arkadasa katılıyorum.. Ablayım ama annem kadar sorumlu hıssedıyorum demıs bende oyleyım ama benım erkek kardesım ne yazıkkı laftan anlamıyor:KK50: Sıgara ıcıyordu defalarca ıcme dememe ragmen devam ettı bende anneme soyledım artık .. Annemde baska kadınlardan duydum boyle boyle yapıyormussun dedı ama ınkar ettı bnım soyledıgımı kardesım bılmıyor tabıkı yoksa bana hıcbırseyını anlatmaz

daha anlayışlı olmaya çalış arkadas olmayı dene önce düşünki karşı cinsten hoşlanıyo hem cinsinden hoşlansa daha mı iyi bence bu kadar katı olma söylerim diye tehdit etme onu tamamen kaybedersin siler snei

Kesinlikle annenize söylemeyi ve dövmeyi sakın sakın düşünmeyin
Eğer bu dediklerinizi yaparsanız kardeşinizi kendinize düşman edersiniz
Yani kardeşinizin ne yaptığını, kimlerle arkadaş olduğunu, nerelere gittiğini öğrenemezsiniz
ki bu da pek iyi bir durum sayılmaz ALLAH korusun başına birşey gelse kimse nerde kiminle bilmeyecek
Kardeşinizle gerçekten arkadaş gibi ona yakın davranarak sevgilisi olduğunu size itiraf etmesini sağlayın
Nerede oturduğunu, kaç yaşında olduğunu, ne zamandır böyle birşeyin olduğunu öğrenin
Gerçekten arkadaş gibi davranırsanız bunları ve hatta daha fazlasını size anlatacağına eminim
Çünkü arkadaşlar birbirlerinin çoğu şeyini bilir
Ben olsam görüştükleri birgün yanlarında gitmek isterim kardeşimi birgün hep beraber biyerlere gitmeye ikna ederim
ki çocuğu yüzyüze göreyim daha iyi tanıyayım kardeşimi kötü şeylerden korumak için..

Son düzenleme:
Böylle demesı kolay da gerçeğinii uygulamak zor izmirde oturuyoruz her çeşit insan var sapıgı var manyagı var ben artık aşkların masumluguna ınanmıyorum kızların basına neler gelıyor ıyı davranınca da anlatmıyor her yolu denedım telle konusmak ıcın kapı önlerıne cıkıyor gizli gizli konusuyor durumu annemde anladı elınde devamlı telefon sorunca kadına bagırıyor arkadasım yok mu dıye ben arkadası olmadıgını bılıyorum yarın birgün basına bırsey geldıgınde neden bana demedın demesınden korkuyorum annemın öyle zor durumdayım kı off sankı benım derdımmıs benım çocugummuş gibi uğraşmaktan bıktım artık..​

tam ergenlik döneminde. :KK24: eğer sert bi çıkış yaparsanız size karşı kinlenir. 13 yaş bence de erken ama şimdiki nesil böyle :KK24: ( sanki ben çok yaşlıyım :KK53: ) bence annenize söylemeyin ama gözünüzde üzerinde olsun ki yanlış bi şey yapmasın. tabi bu özelini karıştırmanız anlamına da gelmez :KK12:

onun yaşındaki kızlarda illa sevgilim olucak tramvası olur.sen yok desende olmaz desende olur çünkü o istiyordur.siz onu uzaktan uzağa kontrol edin.annenize söylerseniz sizi ispiyoncu gözüyle görebilir.zıt düşebilir veyada hiç bir sırrını paylaşmayabilir.ondan gibi görünün en azından kontrol olur

kardesinizle bi daha konusun çünkü yası daha çok küçük ve yanlış bi sey

ben 13 yasındaydım nişanlımı tanıdıgımda.. ilk sevgılımdı ztn.. şuanda 22 yasındayım 8bucuk yıldır da o kişiyle beraberım.. nişanlıyım.
yani aşkkk ne zmn hangı yaşta başlar bılınmıo..
eger böyle büyük bi tepkı verırsenız kardesınızı ona daha da cok itmiş olacaksınz.. artı bununda beraberınde sıze söyleyecegı yalanlar başlayacak.. hani nasıl dıyeyım o çocugu bırakacagı varsada bırakmaz.. belki sürmeyecek gelıp gececek .. cocukluktur belkı cıdden.. belkıde bızım gbı yıllarca surecek,evlenecegı kişi olacak.. kım bılebılır???
benim şahsi görüşüm braz daha ılımlı olmalısınız..

X