Gelinlik Modelleri Gelinlik seçimim için fikrinizi alabilir miyimmmm???

gelinliğin göğüs bölümü çok güzel ancak eteği çok amatör duruyor
bak mesela bunun eteğini tülle ve kemerle hareketlendirmişlerVİRÜS
[ATTACH=CONFIG]483410[/ATTACH]

Sanırım 'fazla sade' diyen arkadaşlar da eteği yüzünden böyle söylüyor. etek konusunda benim de küçük bir çekincem var ama bu bakış açısı biraz da genelde gelinliklerin eteklerinin kabarık, tül ya da işlemeli olmasından da kaynaklanabilir. çoğunlukla sözünü ettiğim türde gelinlik örneği olduğu için seçtiğim gelinliğin eteği pek tatmin edici durmuyor sanırım :)

Sanırım 'fazla sade' diyen arkadaşlar da eteği yüzünden böyle söylüyor. etek konusunda benim de küçük bir çekincem var ama bu bakış açısı biraz da genelde gelinliklerin eteklerinin kabarık, tül ya da işlemeli olmasından da kaynaklanabilir. çoğunlukla sözünü ettiğim türde gelinlik örneği olduğu için seçtiğim gelinliğin eteği pek tatmin edici durmuyor sanırım :)

aslında gelinliğin üst kısmı çok güzel böyle drapeler çok şık duruyor ama
eteğinin biraz tatmin edici olmamasının sebebi dikişi bir garip bel kısmı mesela
biraz etek astar gibi duruyor sanki bu gelinlik henüz bitmemiş gibi
bişeylere ihtiyacı var

aslında gelinliğin üst kısmı çok güzel böyle drapeler çok şık duruyor ama
eteğinin biraz tatmin edici olmamasının sebebi dikişi bir garip bel kısmı mesela
biraz etek astar gibi duruyor sanki bu gelinlik henüz bitmemiş gibi
bişeylere ihtiyacı var

En sonunda pronovias'a gidip denicem şu modeli :) ama başka bir model de beğensem, yine böyle düz bir etek istiyorummm :)

Gelinlik çok sade ama güzel. Fakat diktireceğin yere dikkat etmende fayda var. BU sanırım pronovias modeli. Düz modelleri dikmek için de oldukça para istiyorlar. Ucuz dişken yerler böyle tarz bir gelinliği beceremez bence. İyi bir yer de pronovias'ın fiyatına geliyor. Ayrıca orada peşin ödemede indirim ve -ya taksit seçeneğin var. Astarı yüzünden pahalıya gelmesin. BU gelinlikle mutlaka dantelli bir duvak kullanmalısınız.

pronovias'a gideceksen Georgia modelini de denemlisiniz çok hoş.
hatta Sarp Akkaya'nın kardeşi Kaya Akkaya evlendi yakın zamanda onun eşi bu modeli giymişti. İnternetten bakabilirsin. Oldukça sade ama çok zarif ve şık bir model. Senin beğendiğin de öyle. Bence hiç renk, dantel, işleme karıştırma. Bu modeli beğendiğine göre sen de sade biri olmalısın. Yok bu gelinlikte bir şeyler eksik, çok sade diyenlere kulak asma bence. Bizde abiye, gelinlik,çeyiz dedin mi süsler, fırfırlar, inciler boncuklar, işlemeler vs vs geliyo rkala deli kızın çadırı gibi olmanın gereği yok. Süslü olmak her zaman güzel olmak anlamına gelmez. Hele ki güzel bir makyaj ve saç ile birleşince prense gibi olursun. Kumaş kaliteli olduktan sonra sade şıklık çok asil duruyor. O nedenle diktireceğin yere dikkat et dedim. Kalitesiz bir kumaş ve acemi bir dikim rezil edebilir. Diktirmek her zaman riskli. Özellikle bu tip modellerde. Dantelli bir duvak ve pastel rengi gelin çiçeği yeterli olur.

Son düzenleme:
etek konusunda canın ne istiyorsa onu yap bence, benim gelinliğimin eteğinde de tül ya da dantel yok direkt tafta var en üstte. astar gibi durur öyle olur böyle olur diye bana da gelinlikçim çok söyledi üstüne bi kat tül atalım dedi istemedim gelinliği dikince kendi bile şaşırdı hatta bana senin gelinliğinden bir de dükkana dikicem mankene giydirmek için dedi :KK70:

eğer tülsüz istiyorsan tülsüz, tüllü istiyorsan tüllü yap senin gelinliğin senin düğünün istemediğin şeyleri yapmak zorunda hissetme baskıyla.

insanın kafası çok karışıyor ama en güzel en içine sineni yine kişinin kendi istediği oluyor sonra pişman olmamak adına sen de kendi istediğini diktirmelisin :))

pronovias'a gideceksen Georgia modelini de denemlisiniz çok hoş.
hatta Sarp Akkaya'nın kardeşi Kaya Akkaya evlendi yakın zamanda onun eşi bu modeli giymişti. İnternetten bakabilirsin. Oldukça sade ama çok zarif ve şık bir model. Senin beğendiğin de öyle. Bence hiç renk, dantel, işleme karıştırma. Bu modeli beğendiğine göre sen de sade biri olmalısın. Yok bu gelinlikte bir şeyler eksik, çok sade diyenlere kulak asma bence. Bizde abiye, gelinlik,çeyiz dedin mi süsler, fırfırlar, inciler boncuklar, işlemeler vs vs geliyo rkala deli kızın çadırı gibi olmanın gereği yok. Süslü olmak her zaman güzel olmak anlamına gelmez. Hele ki güzel bir makyaj ve saç ile birleşince prense gibi olursun. Kumaş kaliteli olduktan sonra sade şıklık çok asil duruyor. O nedenle diktireceğin yere dikkat et dedim. Kalitesiz bir kumaş ve acemi bir dikim rezil edebilir. Diktirmek her zaman riskli. Özellikle bu tip modellerde. Dantelli bir duvak ve pastel rengi gelin çiçeği yeterli olur.

gerçekten dediğiniz model de çok hoşmuş baktım da şimdi.

PRONOVIAS! Just curious if anyone wore or will be wearing the GEORGIA « Weddingbee Boards

şurda bi kaç kişi de denemiş, ince fiziklilere yakıştığı aşikar.

Aslında ben çok da ince fizikli olmayan birinde gördüm çok hoş duruyor. Çok asil ve şık.

Bu arada, gelinlik Pronovias ancak You serisinde. Bu seri diğerlerinden daha uygun fiyatlı, sanırım 3-4 bin civarında satılıyor. Bu gelinliği ipek kumaşla isterseniz ipek şantukla 2500 olur en az, zaten. Eğer bütçeniz varsa orijinalini de düşünebilirsiniz.

O zaman bana en yakın Pronavias mağazasından randevu alıp modeli denemek düşer :) Bahsettiğiniz Georgia modelini de gerçekten çok beğendim, her iki gelinliğin de çizgileri birbirine çok yakın... Onu da denemek isterim.
Bu arada etek konusunda da verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim, bir an 'acaba çok mu basit olacak?' demedim değil :) Çünkü çevremde evlenen arkadaşlarım ya da akrabalarım çoğunlukla şu üzeri taş işlemeli ve altı tüllerle kabartılmış gelinlikleri tercih ediyor ama tahmin ettiğiniz gibi ben günlük yaşamda ve iş hayatında da abartılı giyinmeyi seven bir insan değilim, ki zaten şık olmanın abartılı olmak anlamına gelmediğini vurgulamışsınız :) Destekleriniz için tekrar teşekkürler :)

Georgia modeli şu an sahibindende ikinci el olarak satışta, 34-36 beden içinmiş.

Ayrıca bu tarz sade modeller pronovias outletlere düşebiliyor, sıfır ancak reyon ürünü oluyorlar ve 1500-2500 fiyatı oluyor. bakmadan karar vermeyin derim.

Georgia modelinin satış fiyatı 4.000 TL peşin ödemede 3.600 oluyor. Veya banka kampanyalrına göre karta taksit yapıyorlar. Bence riske girmeye değmez. Bu kalitede gelinliği daha ucuza diktiremezsin. Üstelik çok sade olduğu için her türlü dikiş hatası göze çarpacaktır. Bütün moda evleri dikeriz diyor ama dikilmiş halini görmediğin bir modeli asla diktirmeye kalkma derim ben. Çünkü telafisi yok. Arkadaşlarımdan şahit oldum en tanınmış moda evleri bile yaptıklarından farklı bir model istediğinde beceremeyebiliyor.

O zaman bana en yakın Pronavias mağazasından randevu alıp modeli denemek düşer :) Bahsettiğiniz Georgia modelini de gerçekten çok beğendim, her iki gelinliğin de çizgileri birbirine çok yakın... Onu da denemek isterim.
Bu arada etek konusunda da verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim, bir an 'acaba çok mu basit olacak?' demedim değil :) Çünkü çevremde evlenen arkadaşlarım ya da akrabalarım çoğunlukla şu üzeri taş işlemeli ve altı tüllerle kabartılmış gelinlikleri tercih ediyor ama tahmin ettiğiniz gibi ben günlük yaşamda ve iş hayatında da abartılı giyinmeyi seven bir insan değilim, ki zaten şık olmanın abartılı olmak anlamına gelmediğini vurgulamışsınız :) Destekleriniz için tekrar teşekkürler :)

Çevrendeki insanlara bakma. Bu senin düğünün, senin günün, senin gelinliğin. Kendinden başka hiçkimseyi mutlu etmek veya kendini beğendirmek zorunda değilsin. Sen kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle olmalısın. Zaten pronovias gibi dünyaca ünlü bir moda markasının yarattığı bir modeli tartışmak anlamsız. Üstelk gittiğinde sana da söylerler Georgia modeli best seller model.

Arkadaşlar Pronavias Georgia modelini denedim, içime çok sindi ve almaya karar verdim; sizinle prova fotoğraflarımı paylaşmak istiyorum... Yalnız gelinlik bir beden büyük, düğünde giyeceğim vücuduma tam oturacak... Yorum yaparsanız sevinirim :)
$fotoğraf1951.jpg $fotoğraf1954.jpg $fotoğraf1957_001.jpg

bence çok güzel ve sade .. duvağı çok farklı birşey yapın derim böyle sade gelinliklerde duvak patlamalı birde 3 kilo verirseniz daha güzel olur .

Son düzenleme:
bence harika bir gelinlik fakat !!! göğüslerin sarkık veya büyükse lütfen straplez gelinlik giymeyin...bende yeni gelinlik diktirdim ...model beğendim... fakat aklım ilk denediğim gelinlikte kaldı çünkü onun kalıbı çok güzeldi.. gidip denediğim beğendiğim gelinliğin heryeri bir farklı oldu bana göre dikildiğinde. o yüzden terzinize çok güvenmeniz lazım.. gidin giyin kalıbı güzel diken modacıları tercih edin ve kaliteli kumaşları seçen modacıları.. o kadar dikkat etmeme rağmen giyip denediğim üzerime olan gelinliği diktirdiğimde olmayan şeyler oldu.. bu iş tamamen güzel kalıp çıkarabilen modacılara özgü ..ve benden çok önemli tavsiye!! büyük yerlere diktirdiğinizde çok eleman çalışıyor. şimdi düşünüyorum benim denediğim gelinliği başka biri dikmiş ise alacağım gelinlği başka biri dikmiş olabiliyor.beğendiğim gelinliği aynı terziler dikmedi diye aldığım gelinlik ilk denediğim kadar güzel olmadı. o yüzden küçük butikler daha avantajlı .. çünkü dikim işini sadece vitrindeki şeyleri diken kadın yapıyor küçük butiklerde.zaten tek terzi var.. şimdiki aklım olsa giderdim fatihte pasajın en alt katındaki merdivenlerden inince sağdaki ilk butiğe diktirirdim çünkü en çok onun kalıpları güzeldi.. zaten o gelinliği diken kadın benim gelinliği dikecekti.. şimdi diktirdiğim gelinliği kimin diktiği belli değil.. neyse bu iş tavsiye ile oluyormuş .. oyüzden çok ayrıntıya girdim.. istediğiniz gelinlik sade bu yüzden kalıbı güzel olmalı .. birazda bu yüzden bu kadar dikim için tavsiye verdim.. bir gelinlik diktirdim kadın farklı kumaş kullanmmış çok ünlü biryer olmasına rağmen !!

Bu model 40 beden olduğu için göğüs kısmı biraz değişik duruyor, fakat 38 bedende ve uygun cup ile daha düzgün duracaktır... Yorumunuz için teşekkür ederim :)

X