Gelinlik Modelleri Gelinlik seçimim için fikrinizi alabilir miyimmmm???

canım hevesini kırmak gibi olmaısn ama gelinlik çok sade vede tüm incelik ustalık kumaşında.yani kumaşının çok kaliteli olması gerek çünkü başka hiçbir yerinde hareket yok gelinliği kumaş gösterecek. kumaşından emin olmak gerek.şimdi kumaştan pek anlamıyoruz dikilince nasıl bir şey ortaya çıkcak.ağır bir satenden dikip kalıp gibimi durcak yada çok ince ipek gibi sabahlık kumaşı gibi bir satenden dikip sönük mü durcak.kesinlikle kumaş çok önemli.güveniyomusun dikilcek olan yere.yada ellerinde dikilmişi varmı?bence risk alma yoksa gelinliğe sözüm yok güzel ama dikim aşaması kumaşı duruşu onlar endişelendiriyor beni.bir kez giyceksin garantici ol bence

Aslında risk olayı diğer gelinlikler için de geçerli... Bazı arkadaşları görüyorum aşırı detaylı gelinlikleri kataloglardan beğenip diktirmeye karar veriyorlar... Birçoğu da orijinal modellerden uzaklaşmış ya da işçilik, dikim vb. gibi nedenlerden dolayı istediğini elde edememiş oluyor. Ama kumaş konusunda benim de kafam karıştı... Sipariş sürecinde en önem verdiğim konulardan biri olacak.... Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

Ziberlinin metresi 100tlye yakın, mikado 30tl civarı, Amerikan satenin iyisi de olsa 10tlnin altında. Bu gelinliğe 8-9 metre kumaş gider. Üstüne de diktireceginiz semte göre işçilik vermeniz gerekecek, merkezi bir semtte 1500 civarı işçilik ve genel giderler icin makuldur, ancak ipeğin işçiliği daha fazladır. Bunun yanında bir de duvak, tarlatan, iç astar kumaşları gibi diğer malzemeler için de 200-300tl masraf yapmanız gerekebilir. Yani bu işten anladığınızı belli ederseniz ipek olanı bile 3500 gibi bir fiyata halledersiniz, yoksa ipek diye kapıdan girerseniz 5000 civarı isterler en az.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim... Açıkçası işin kumaş tarafını hiç düşünmemiştim, bu bilgiler benim için çok faydalı olacak ...

Bu arada, modele yakından bakmamıştım, şimdi baktım, kumaşı sanıyorum ki ipek şantuk. Metresi 40-50 tl civarı. Damar denen hafif çizgili bir kumaş olduğu için biraz hareketlilik katıyor.

Pronovias Wedding Dresses [Jilguero] at BestBridalPrices.com

Jilgueroa.jpg

O zaman ben ipek şantuk mu seçmeliyim kendi gelinliğim için?

O zaman ben ipek şantuk mu seçmeliyim kendi gelinliğim için?

Eğer istediğiniz bu görüntünün tam aynısı ise evet. Eğer istanbulda iseniz eminönünde inci dantele gidin. size söylediğim ziberlin, mikado, amerikan saten ve ipek şantuk kumaşlarının hepsi onlarda var. bakarsınız, hoşunuza gideni seçersiniz. modelin gereğini hepsi sağlar, aşağı yukarı yani.

Eğer istediğiniz bu görüntünün tam aynısı ise evet. Eğer istanbulda iseniz eminönünde inci dantele gidin. size söylediğim ziberlin, mikado, amerikan saten ve ipek şantuk kumaşlarının hepsi onlarda var. bakarsınız, hoşunuza gideni seçersiniz. modelin gereğini hepsi sağlar, aşağı yukarı yani.

Gelinlik yakından da hoş duruyor acaba etek kısmında kırışma olur mu? Görselde birazcık olmuş gibi..

Evet, kırışır. İpek kumaşlar hele doğal oldukları için sentetiklerden çok kırışır. Benim gelinliğim ipek organzeydi, kırışmıştı. Şantuk hele, daha fazla kırışır. O konuda yapacak bir şey yok malesef. Keşke diyorum bazen, batılı gelinler gibi kız alma vs. olmadan otele gelen kuaförle hazırlansak da arabaya binme derdini yaşamadan düğüne geçebilsek :) ben arabaya binmekten hiç hazzetmemiştim şahsen.

Evet, kırışır. İpek kumaşlar hele doğal oldukları için sentetiklerden çok kırışır. Benim gelinliğim ipek organzeydi, kırışmıştı. Şantuk hele, daha fazla kırışır. O konuda yapacak bir şey yok malesef. Keşke diyorum bazen, batılı gelinler gibi kız alma vs. olmadan otele gelen kuaförle hazırlansak da arabaya binme derdini yaşamadan düğüne geçebilsek :) ben arabaya binmekten hiç hazzetmemiştim şahsen.

Size katılıyorum... O zaman yapacak pek bir şey yok, elden geldiğince kırışmamasına uğraşacağız... Yardımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim...

Bence çok güzel ama biraz değişiklik yapıp mesela çiçeğinle aynı renkte bir saten kuşak ekleyebilirsin...

Arkadaşların da dediği gibi pembe, fuşya çiçek ve aynı renkten kuşak ile gelinlik bambaşka görünür. Bunu kesinlikle yapmalısın :) Fazlasıyla sade bir gelinlik çünkü.

güzel olabilir fakat çok aşırı sade hem kumaş olarak hemde dikim olarak mesela bel kısmı daha uzun olabilir boyunuda daha uzun gösterebilir veya gelinliğin eteğinin ön kısmı dışa doğru kabarık olabilir ama böylede güzel

güzel olabilir fakat çok aşırı sade hem kumaş olarak hemde dikim olarak mesela bel kısmı daha uzun olabilir boyunuda daha uzun gösterebilir veya gelinliğin eteğinin ön kısmı dışa doğru kabarık olabilir ama böylede güzel

ben düşük bel gelinliklerden hoşlanmıyorum... bu model uzun ve tül bir duvak ve renkli el çiçeğiyle çok da sönük durmaz diye düşünüyorum ama bakalım :) beğenmenize sevindim...

bu arada şöyle bir saç modeli istiyorum, bugün gördüm çok hoşuma gitti. ama arkası modeldeki kadar kabarık olmayacak ve duvak topuzun altından takılacak... $saç.jpg

canım model çok güzel fakat çok sade. bence bu modelde can alıcı bi nokta olsun. ne bileyim dantel eklettırebilirsin bazı bölümlerine.

X