yönetici adayı

evet kurumsal bir yer bende bilmiyordum ama netten araştırdım varmış öyle bir statü

o zaman sana şöyle bişey anlatayım canım, yıllar yıllar önce annem devlette memur olmak için sınava girmek istemiş. dedemi zar zor ikna etmiş. 2 saatlik yola gitmişler sınava girmek için. beklerken başka bi kızla tanışmış annem orda. kız anneme demiş ki boşuna giriyosun, oraya alıncak kişiler bellidir zaten, torpilin yoksa giremezsin, boşuna sınava girme. annem de gitmiş dedeme ben vazgeçtim hadi dönelim demiş. dedem de olmaz öyle şey getirdin beni buralara kadar girceksin demiş. nitekim annem sınavı kazanmışş ve memur olmuş... ay yoruldum yazana kadar, sen kıssadan hisseyi çıkariver artık canım.

çok teşekkür ederim maaş naısl sizce 900 nette daha yüksek rakamlar gördüm o yüzden öğrenmek istiyorum acaba bilginiz var mı

Canım kusura bakma nette değildim,eğer tecrüben yoksa 900-1200 tl arası değişir çünkü perakende firmalarının insan kaynakları politikaları(maaşlar,primler) genellikle aynıdır.Ayrıca ulusal olarak adlandırılan migros kipa gibi firmalarda kariyer şansın daha yüksek ve sendikal hakların da mevcut bunları da unutma derim başka kafanı kurcalayan şeyler varsa sorabilirsin elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

senin 900 dediğin rakamı 1200 brutten veriyolar. çalıstıgın yer sanki benim eski firmama benziyor. :) :KK34: bende mağaza yöneticiliği yapmıstım ve yonetıcı aadaylarına 1200 brut verıyorduk.

Canım kusura bakma nette değildim,eğer tecrüben yoksa 900-1200 tl arası değişir çünkü perakende firmalarının insan kaynakları politikaları(maaşlar,primler) genellikle aynıdır.Ayrıca ulusal olarak adlandırılan migros kipa gibi firmalarda kariyer şansın daha yüksek ve sendikal hakların da mevcut bunları da unutma derim başka kafanı kurcalayan şeyler varsa sorabilirsin elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

senin 900 dediğin rakamı 1200 brutten veriyolar. çalıstıgın yer sanki benim eski firmama benziyor. :) :KK34: bende mağaza yöneticiliği yapmıstım ve yonetıcı aadaylarına 1200 brut verıyorduk.

teşekkür ederim arkadaşlar tecrübem yok bu alanda 900se eğer ortalama heryerde sevindim o zaman :)

teşekkür ederim arkadaşlar tecrübem yok bu alanda 900se eğer ortalama heryerde sevindim o zaman :)
os80 birde ordaki bey yükselme şansımın olduğunu söyledi gerçekten olabilir mi 1 yıla kadar sence

os80 birde ordaki bey yükselme şansımın olduğunu söyledi gerçekten olabilir mi 1 yıla kadar sence

Tabii ki canım yükselirsin ama bu biraz açacakları yeni mağazalara bağlı böylelikle kadro ihtiyacı doğuyor biraz yoğun tempoda çalışırsın mağaza müdürü olarak da iyi birine denk gelirsen işi kısa zamanda kavrarsın sorun etme Allah gönlüne göre versin..

Tabii ki canım yükselirsin ama bu biraz açacakları yeni mağazalara bağlı böylelikle kadro ihtiyacı doğuyor biraz yoğun tempoda çalışırsın mağaza müdürü olarak da iyi birine denk gelirsen işi kısa zamanda kavrarsın sorun etme Allah gönlüne göre versin..

çok teşekkür ederimmm :)))

kesinlikle azmin ve destekçinle olacak işler bunlar yonetıcını arkana al kendını operasyonel olarak mukemmel göster .eger giyim mağazasıysa çalıstıgın yer kat duzenınden personele kadar ılgılı olmalısın satısının ıyı olacagını dusundugun urunlerı on planda tutmalısın. ve bunlarla ılgılendıgını ust yonetıcıne bellı etmelısın .

evet tam olarak senin gelmeni istememiş. Ya birini alacaktır, ya da işi bilmediğin için işini kötü yapmak istemiyordur. Ne de olsa insan kaynakları.

laflarla değil uygulamayla olur,denemeden bilemezsiniz..denemeklede birşey kaybetmezsiniz..yeni iş hayatınızda başarılar...

Senin o işte çalşmanı istemiyor bariz belli, sen onun dediklerine bakma, çalş bu işte, zormuymuş kolaymıymış yaşayarak öğren canım.

Yönetici adayı pozisyonunu ben de ilk kez duyuyorum. Şöyle olabilir sen şimdilik yönetici yardmcsı olursun, şu anki yönetici bey bir üst pozisyona giderse yerine sen geçersin. Yani böyle anladım. Şu anda ne iş yaparım dersen her işe seni koşturur öğrenmen için. Mağaza içi düzen, malların dizimi, yerleştirilmesi, yani mal geldiğinde bile tutar sen de mal yerleştirirsin, mağazacılkta ben müdürm bakarım diye bir lüks pek olmuyor :) sonra mal teslimleri, iadeler yani mağazayla ilgili her işe yapmasan bile bilmen için bu tür işleri sana yaptırır. Sen de gocunma yap, göster kendini, fazla da sesin çkmazsa ksa sürede yükselebilirsin, kolay gelsin. Yolun açk olsun :)

Son düzenleme:
kızlar bir siredir işsizdim..teyzem bir iş buldu..önetici adayı olacağım bir mağazada..beni işe alan bir bey..insan kaynakları uzmanı olan kız beni kasiyer yapmak için dirensede bu bey yöneticiadayı olarak alabileceklerini söyledi daha sonra ilerleyebilir statün dedi..ama o kız çok kötüledi işi öyle böyle değil..beni başka uzak mağazaya göndermek istedi o bey yok burda kalacak dedi
neyse yönetici adayı tam ne iş yapar onu bile tam anlamadım maaş 900 nette araştırma yaptım daha çok gibi 1200 üstü yazmışlar
üni mezunuyum ama işsizim ne iş olsa yaparım durumundayım nerdeyse
bu iş hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız

İşin kötü olup olmadığına o kız değil de sen karar vermelisin. Bence işe başla maaş düşükte olsa deneyim sahibi olursun. Piyasayı öğrenirsin. Yönetici olmak tabiki zor herkesin harcı değil. Ama başarılı yöneticilerden neyin eksik. Kendini iş hayatında asla küçümseme yenik düşersin. Bir insanın başaramayacağı iş yok. Eminim ileride çok da iyi bir yönetici olursun. Yeterki öğrenmeye kararlı ol. Bir tavsiye sana iş hayatında kimseye çok güvenme. Bir gün ne demek istediğimi mutlaka anlarsın.

Yeni işin hayırlı olsun. Sana mutluluk ve uğur getirsin inşallah.

İşin kötü olup olmadığına o kız değil de sen karar vermelisin. Bence işe başla maaş düşükte olsa deneyim sahibi olursun. Piyasayı öğrenirsin. Yönetici olmak tabiki zor herkesin harcı değil. Ama başarılı yöneticilerden neyin eksik. Kendini iş hayatında asla küçümseme yenik düşersin. Bir insanın başaramayacağı iş yok. Eminim ileride çok da iyi bir yönetici olursun. Yeterki öğrenmeye kararlı ol. Bir tavsiye sana iş hayatında kimseye çok güvenme. Bir gün ne demek istediğimi mutlaka anlarsın.

Yeni işin hayırlı olsun. Sana mutluluk ve uğur getirsin inşallah.

Kesinlikle. Acemilik saflk zamanlarnda yaptm başıma gelmeyen kalmadı. Sakın kimseye güvenme, bu sana iyi gibi görünen seni işe alan adama bile. Yüzüne gülenleri sakn ha sakın iyi zannetme, dost bilme. İşleri bir de sen takip et, mesela ben kasiyerken bile merkezden gelen mailleri girer müdür odasına gizli gizli okurdum, herşeyden haberim vardı ama yokmuş gibi yapardm. iyiki de yaparmışm bu salak bunun birşeyden haberi yok deyip bana söylenmesi gereken şeyleri söylemeyenlere iyi kapak olurdu :) Birde Sır verme. Kimseyi çekiştirme,biri şimdi gelir senin yanına aaa şu da şöyle diye başlar anlatmaya sakn sen ona uyma. Dedikodu yapanında kapat ağznı birde kulakların hep açk olsun. Kap arkalarında neler konuşuluyor duymanı! tavsiye ederim. İş dünyası tam bir kurtlar sofras hele işin ucunda yöneticilik varsa hep tetikte olmak zorundasn yoksa adamı ham yaparlar.

X