Hematoloji - Kan bilimi Bacakta çıkan şişlikler

aslijann

az kaldı evimize<3
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2011
586
13
Arkadaşlar merhaba,
Benim bacaklarımda 2-3 senedir zaman zaman çıkan şişlikler var.Morarma demek istemiyorum çünkü mor değil rengi, kırmızı-pembe arası bir renkte oluyor.
Ayrıca sanki kemik gibi şişiyor, semsert oluyo bastırınca. Bu şişlikler zaman zaman çıkıyor, yani 3 4 ayda bir desem yeridir.Ama iki bacağımında ön kısmında yani etin kasın az olduğu kemiğe yakın kısımda çıkıyor.Hatta ilk olduğu zamanlar biryerlere vuruyorum sanıyordum ama anladımki değil.Bu ara yine çıktı, bu sefer o kısımların üstüne elimi koyduğumda ateş gibi yanıyor sadece o bölgeler..
İsterseniz bendeki şikayetleri özet olarak yazayım;

Ön bacaklarda kırmızı-pembe şişlikler(1TL boyutunda)
Şişliklerde kemik gibi sert bir yapı
Sadece şiş bölgelerde aşırı sıcak bölge(ateş gibi yanıyor)
Yer yer bazı şişliklerde kaşınma
Kaşınmaya bağlı yara oluşumu..
Ağrı yok sadece bacakta elimi gezdirirken üzerinden elim geçerse acıyor.Yoksa kendisini hissettircek kesinlikle bir ağrısı yok.

Kızlar 1sene öncesinde ayak bileğime yakın bir yerde çıkmıştı kaşıntıdan dolayı çok fazla yara oldu bende de bir huy var yarayı koparırım sürekli, bu yüzden o bölge şu anda sanki ufak bir yanık kazası geçirmiş gibi büyük bir iz kaldı o bölgede..

Bu rahatsızlıktan yaşayan benzer şeyler olan var mı aranızda?
Pazartesi doktora gitmeyi planlıyorum.Hangi doktora görünmem gerekir acaba?
Çok moralim bozuldu, bu kötü bir rahatsızlığa işaret midir acaba?

merhaba, ben de tam bu konuyla ilgili yazmak için girmiştim. ben konumu cilt hastalıklarına yazdım. sonra nette araştırmaya devam ederken sizin yazdığınızı okuyunca hemen cvp vereyim dedim. benim de ilk kez geçen sene alt bacak kemiğimin yanında sert bir şişlik oluştu. pembemsi. dokununca benimki de sıcaktı ve acı oluyordu sanırım. sanırım diyorum, çünkü o sonra kendiliğinden geçti. ara ara yokluyordum, sonra bir gün baktım ki gitmiş :) şimdi iki gün önce aynı bacakta, kemiğin diğer tarafında elimi gezdirirken tesadüfen acı olduğunu fark ettim. gündüz de o kısımda kızarıklık dikkatimi çekmişti aldırmamıştım. bu seferki daha büyük ama şişlik o kadar belirgin değil. ama acı bayağı oluyor dokununca. benim de moralim bozuldu noluyor diye. sizinkine çok benzer sanırım. benim bu ikincisi henüz iki günlük bir olay.

ben de doktara gitsem mi acaba diyorum. çünkü 2. kez oldu. sanırım genel cerrahiye gitmek gerekiyor. belki ben de bayramdan sonra giderim, ama emin değilim :44:

merhaba, ben de tam bu konuyla ilgili yazmak için girmiştim. ben konumu cilt hastalıklarına yazdım. sonra nette araştırmaya devam ederken sizin yazdığınızı okuyunca hemen cvp vereyim dedim. benim de ilk kez geçen sene alt bacak kemiğimin yanında sert bir şişlik oluştu. pembemsi. dokununca benimki de sıcaktı ve acı oluyordu sanırım. sanırım diyorum, çünkü o sonra kendiliğinden geçti. ara ara yokluyordum, sonra bir gün baktım ki gitmiş :) şimdi iki gün önce aynı bacakta, kemiğin diğer tarafında elimi gezdirirken tesadüfen acı olduğunu fark ettim. gündüz de o kısımda kızarıklık dikkatimi çekmişti aldırmamıştım. bu seferki daha büyük ama şişlik o kadar belirgin değil. ama acı bayağı oluyor dokununca. benim de moralim bozuldu noluyor diye. sizinkine çok benzer sanırım. benim bu ikincisi henüz iki günlük bir olay.

Canım evet aynen benim de aynı, ben de o kırmızılığı görmesem hayatta acısını hissetmezdim.Kırmızılığı görünce dkunuyorum bi bakıyorum acıyo..
Valla canım benim o yazddığım günden beri var ama sıcaklığı gidiyo bazen, ve çok kaşınıyor:KK43:(
Bende gitsem iyi olacak, korkudan gidemiyorum bitürlü

benim şimdi acı giderek azalıyor. hala hafif bi şişlik var gibi. kaşıntı hiç yok bende. sıcaklık da var gibi. senin kaşıntı olması ciltle ilgili bişeyi düşündürüyor sanki. bi cildiyeciye git istersen. ben gidersem direkt genel cerrahiye giderim. bu arada konu çok yanlış yerde. bunu genel cerrahiye taşımak lazım. çünkü cilt altındaki bişey ya.

arkadaşlar merhaba bende de aynı sorun var siz naptınız doktora gittinzmi sorun neymiş acil cevap verebilirmisiniz??

arkadaşlar merhaba bende de aynı sorun var siz naptınız doktora gittinzmi sorun neymiş acil cevap verebilirmisiniz??

ben doktora gitmedim canım. benimki geçti. bir daha da hiç olmadı. yani fark ettiğim bişey olmadı. sana da geçmiş olsun canım.

ben doktora gitmedim canım. benimki geçti. bir daha da hiç olmadı. yani fark ettiğim bişey olmadı. sana da geçmiş olsun canım.

sadece bacaklarda mı oldu sizde..
benzer bir sorun ben de yaşıyorum..ama benim kollarımdada oldu.. sanki vücudumda dolaşıyor.. zaman zaman farklı bölgelerde çıkıyor ve kendiliğinden geçiyor..

şirket doktoruna gösterdim.. strase bağlı olduğunu söyledi..

sadece bacaklarda mı oldu sizde..
benzer bir sorun ben de yaşıyorum..ama benim kollarımdada oldu.. sanki vücudumda dolaşıyor.. zaman zaman farklı bölgelerde çıkıyor ve kendiliğinden geçiyor..

şirket doktoruna gösterdim.. strase bağlı olduğunu söyledi..

canım kusura bakma, uzun zamandır yeni girdim KK'ya. evet benim sadece bacaklarımda oldu. ikinci olan da kendiliğinden geçti sonradan, ne zaman farkında bile değilim. bir daha da olmadı. kesinlikle strestendir canım, ben de öyle düşünüyorum. sana da geçmiş olsun canım

canım kusura bakma, uzun zamandır yeni girdim KK'ya. evet benim sadece bacaklarımda oldu. ikinci olan da kendiliğinden geçti sonradan, ne zaman farkında bile değilim. bir daha da olmadı. kesinlikle strestendir canım, ben de öyle düşünüyorum. sana da geçmiş olsun canım

Teşekkür ederim.. uzun zamandır olmuyor şükürler olsun:))

Merhaba
Benim ablamda da aynı problemler var daha öncede şiddetli bir boğaz enfeksiyonu yaşamış ve bi kaç ay sonra bacakta bahsettiğniz rahatsızlık oluştu aynı durum yine oldu bacakları sizin bahsettiğiniz durumda hangi doktora gidip nasıl bir tedavi uygulandı size acaba öğrenebilirmiyim Kortizon tedavisi görmüştü ozaman işe yaradı şimdi ise bir işe yaramadığını söylüyor kendisi . Yardımcı olursanız sevinirim

X