evli bayanlara soruyorum?

bilgexx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2012
530
16
sevgili arkadaşlar, malesef bende atanamayan öğretmenler arasındayım. ve bu iş sıkıntısı yüzünden evlilik planını geçtim hayalini bile kuramıyoruz. erkek arkadaşım 1000tl maaşla çalışıyor. bende bir dersanede çalışsam bi okadarda ben alsam bursa gibi büyük bir şehirde geçinebilir miyiz? yorumlarınızı bekliyorum

bence geçinip geçinmeme konusu tamamen size bağlı.
''siz''in yaşam beklentiniz, yaşam kaliteniz, fedakarlıklarınız vs. bunlara bağlı.
öyle kişiler var ki 1000 tl'yi 1000000 tl gibi harcar.
öyle kişiler de var ki o 1000 tl'yi 100 tl gibi harcar.

Ben evli değilim ama atama bekleyen bi öğretmenim. Dhane piyasasında hiç çalıştınız mı?
Stajyerliğiniz kalktı mı?

bence geçinip geçinmeme konusu tamamen size bağlı.
''siz''in yaşam beklentiniz, yaşam kaliteniz, fedakarlıklarınız vs. bunlara bağlı.
öyle kişiler var ki 1000 tl'yi 1000000 tl gibi harcar.
öyle kişiler de var ki o 1000 tl'yi 100 tl gibi harcar.

doğru haklısınz. benim kast ettiğim bir evin aylık ort. giderleri bu maaşlarla karşılanırmı?

stajım kalkmadı malesef, ücretli öğretmenlik yaptım.

Arkadaşım stajın kalkmadıysa 1000 lira alamazsın maalesef :KK43:
Ben İzmir deyim staj kaldırmak için gelen en iyi teklif 400 TL idi.
Kabul etmedim tabi.
Branşım kimya.
Bence sen ataması çok zor bi branşta değilse devlete geçmeye çalış.
Dhanecilik hayat geçmez artık sektör eskisi gibi değil.

kültür dersanesi 800 tl demişti. ama staj meselesini konuşmamıstık, ona güvenerek demiştim. ben fen ve teknoloji öğretmeniyim. atamalar malum, bu senede alan sınavı çıktı başımıza. hem çalışıp hemde kpssde olmuyor. oyüzden dershaneciliğe kayacagım büyük ihtimal

Benim fikrimce geçinilir.Neden olmasın.
Türkiyede ortalama 1.200 - 1.500 ile ev geçindiriyo çoğu insan,ki ilerde siz daha iyi yerlere de gelirsiniz umarım
Daha da rahatlarsızın o zaman.
Biz 1.800 ile gayet de iyi geçiniyoruz çok şükür.

Taksitler falan bir sene kadar sıkıntı oluyo,onlar bitince rahatlıyosun :)
1 sene nedir ki,sevdiğinle olduktan sonra..

Bu atamada sizden çok alacaklar 4+4+4 ten dolayı, inşallah sana da sıra gelir.
Hakkında hayırlısı olsun ne diyelim..

Benim fikrimce geçinilir.Neden olmasın.
Türkiyede ortalama 1.200 - 1.500 ile ev geçindiriyo çoğu insan,ki ilerde siz daha iyi yerlere de gelirsiniz umarım
Daha da rahatlarsızın o zaman.
Biz 1.800 ile gayet de iyi geçiniyoruz çok şükür.

Taksitler falan bir sene kadar sıkıntı oluyo,onlar bitince rahatlıyosun :)
1 sene nedir ki,sevdiğinle olduktan sonra..

bizim taksit sıkıntımızda yok düğün paramız hazır. düğünde takılanlar da kenarda durur diye düşünüyoruz. tek sıkıntımız geçinebilirmiyiz korkusu. sagol canım içim rahatladı, peki sizde çocuk varmı? özele girmiş olmazsam aylık elektriğin suyun kiran nasıl oluyor?

bizim taksit sıkıntımızda yok düğün paramız hazır. düğünde takılanlar da kenarda durur diye düşünüyoruz. tek sıkıntımız geçinebilirmiyiz korkusu. sagol canım içim rahatladı, peki sizde çocuk varmı? özele girmiş olmazsam aylık elektriğin suyun kiran nasıl oluyor?

Bu arada kendi durumuma göre yorum yapmışım, kirayı düşünmemişim. :)
sizinde kiranız yoktur umarım.

Çocuk henüz yok,bekliyoruz :)
Faturalar elektrik,su,internet,telefon faturalarımızla toplamda 160-170 civarı falan tutuyo.

Bu arada bayaa şanslısın,düğün parası hazır ve takılanlar da yanınıza kalacak..
İyiymiş.
Biz kendimiz yaptık düğünümüzü.
Düğünün ertesi takılan paralarla düğün salonu,tutulan arabaların parasını falan ödedik :)
Olsun kendi yağımızda kavrulduk,kimseye de minnet etmedik,pişman değiliz:)

işte kira sıkıntımız var malesef. ki bursada 450den aşagı ev bulmak zor. en az 150 doğal gaz gelse... işte düşünmekten adım atamıyoruz bir türlü

Bu arada bayaa şanslısın,düğün parası hazır ve takılanlar da yanınıza kalacak..
İyiymiş.
Biz kendimiz yaptık düğünümüzü.
Düğünün ertesi takılan paralarla düğün salonu,tutulan arabaların parasını falan ödedik :)
Olsun kendi yağımızda kavrulduk,kimseye de minnet etmedik,pişman değiliz:)

vallahi oda olmasa ne yapardık bilmiyorum. evimizide kendinizin aldıgını söylersen düşer bayılırım :)

Keske esim 1000 tl maasla calissa kendi isini yapiyo ve yaz - kis birbirini tutmuyo ve ben bunu kiradayken soyluyorum rahat rahat gecinirsiniz bence

canım arkadaşım öncelikle ilk atamalarda sende biyerlere atanırsın inşallah.ben istanbulda oturuyorum.2.000 liraya burada lüx olmasada mütevazi bir şekillde geçiniliyor.500-600 kiraya versen 400-500 mutfak masrafın olsa kalanı da sizi idare eder diye düşünüyorum.ama borcun olurs yani evlenirken eşyaları falan borçla alırsan zor olur taksit ödemek.düğün yaparsan düğünden gelenle borçlarını ödersin.2000 tl ile de bence geçinirsin ama bursa pahalı mıdır istanbul'dan bilmiyorum.

Son düzenleme:
bir öğretmen olarak ilk temenni en kısa sürede iyi bir yere atanmandır meslektaşım :) umarım her şey istediğin gibi olur

eğer taksit masrafınız olmazsa ve çok harcama yapmazsanız geçinebilirsiniz altınlar güvenceniz olur ama biraz lüks yaşamaya alışmışsanız geçinmek zor

ilk yıl biraz sıkıntı yaşasanız da sonrasında inşallah düzlüğe çıkarsınız.

eğer paranın yetişmeyeceği konusunda sıkıntınız varsa belki ilk önce senin işe başlayıp maddi durumunuza bakıp karar vermeniz daha uygun olmaz mı? yanlış anlamadıysam iş

görüşmeleri yapıyorsun her dershaneye cv bırak derim kısmetin en güzel yer olur inşallah kısmetin nereden geleceği belli olmaz daha sonrasında da kafanız biraz daha rahat

adım atarsınız çünkü bazen evdeki hesap çarşıya uymayabiliyor önünüzü görmek istiyorsanız ışığı tutun

ama ne olursa olsun gönlünün istediği olsun

Bursa İnegölde yaşıyoruz biz.Bursa o kadar da pahalı bir şehir değil.Merkezde tabi kiralar fazla olabilir ama bizim bulunduğumuz ilçede 250 tlye bile ev bulmak mümkün.
Sizde çalışacaksanız rahat geçinirsiniz bence.

X