Alkali Diyeti

Umarım bende selülitlerimden kurtulurum,eğer başaramazsam ek destek alıcam

Destek almaktan kastınız yağ karışımları ise bence kullanmalısınız. Çok ciddi kilo vermişsiniz. Bedeniniz alkali hale geçmiş, biraz yardım almakta sakınca olmaz :) Hazır ürünlerden ziyade tv de tarifleri veriliyor, yağ karışımları hazırlanıyor. Onları kullanabiliriz. İçlerinde yakıcı yağlar var. O bölgede kan dolaşımını artırdığı kesin. Dolaşımın artması oksijenlenmenin artması anlamına geliyor. Bence deneyin...

Aklımdaki Lpg ve lipoliz tarzı desteklerdi.Ama dediğiniz mesela portakal yağının bulunduğu gibi karışımlardan bahsettiniz sanırım,dedikleriniz çok doğru bu tür bir destekte almalıyım ve yarın başlıyorum :)Sizden öğreneceğim şeyler var.Teşekkür ederim.
İlginç olan yuvarlak yüzlü biriyim kilo verdiğimde hemen gözaltlarım çöker ama yüzüm aynı topluluğunda kalır garip bir tip olurdum.Bu kez hiç çökmedim,sadece ince bir silüete kavuştum.

Son düzenleme:
Aklımdaki Lpg ve lipoliz tarzı desteklerdi.Ama dediğiniz mesela portakal yağının bulunduğu gibi karışımlardan bahsettiniz sanırım,dedikleriniz çok doğru bu tür bir destekte almalıyım ve yarın başlıyorum :)Sizden öğreneceğim şeyler var.Teşekkür ederim.
İlginç olan yuvarlak yüzlü biriyim kilo verdiğimde hemen gözaltlarım çöker ama yüzüm aynı topluluğunda kalır garip bir tip olurdum.Bu kez hiç çökmedim,sadece ince bir silüete kavuştum.

Estağfirullah, hayatın içinde hala öğrenciyim. Hepimiz birbirimizden öğreniyoruz.
Evet, portakal, biberiye vs. doktorum programında güzel tarifler vermişlerdi. Lpg ve lipoliz de olabilir elbette. Ama ucuzdan pahalıya gitmeyi tercih ederim :KK34:

Tebrik ederim, oldukça sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olmalısınız. Demek ki bu kez hiç kas kaybı yok. Selülit de zamanla gidecektir. Bildiğiniz gibi vücut değişikliklere bir noktada direnç gösteriyor. Biz de inat edersek sonunda o vazgeçiyor :KK9: Ben de 65.9 da takıldım bu hafta ve korkarım yarın sabah da kilo kaybı göremeyeceğim. Hiç kaçamağım olmamasına rağmen neden bu hafta durduğumu anlamadım :26:

Kilo problemini uzun yıllar yaşadığım için şaka ile karışık ''Genç Kızlığımı yaşayamadım'' derdim.Şimdi kilolardan kurtulunca herşey biranda olsun istiyorum,liposuction yaptırsam yeridir :KK52:

Vücut bazen direnç gösteriyor kayıp vermek istemiyor,meraktan duramasamda,bu nedenle sık sık tartılmayı bıraktım.''Zayıflama'' ile ilgili hiçbirşey aklıma getirmemeye çalışmıştım o dönem.Ve nezaman çevremden ''Aaa yeter çok kilo vermişsin artık burada kal gibi'', '' Çok güzel zayıflamışsın artık verme'' tarzı tepkiler alsam şımarıp kilo alıyorum hala sabitleyemedim veya düşemedim :KK43:

Kilo problemini uzun yıllar yaşadığım için şaka ile karışık ''Genç Kızlığımı yaşayamadım'' derdim.Şimdi kilolardan kurtulunca herşey biranda olsun istiyorum,liposuction yaptırsam yeridir :KK52:

Vücut bazen direnç gösteriyor kayıp vermek istemiyor,meraktan duramasamda,bu nedenle sık sık tartılmayı bıraktım.''Zayıflama'' ile ilgili hiçbirşey aklıma getirmemeye çalışmıştım o dönem.Ve nezaman çevremden ''Aaa yeter çok kilo vermişsin artık burada kal gibi'', '' Çok güzel zayıflamışsın artık verme'' tarzı tepkiler alsam şımarıp kilo alıyorum hala sabitleyemedim veya düşemedim :KK43:

Uzun süre kilolarla boğuşmak yorucu olabilir. Neyse ki liposuctiona ihtiyaç duyacak durumda değilsiniz :KK34: Liposuction yaptırmaya karşı değilim, fakat bedeli ağır olabiliyor :26:
Kiloyu sabitlemek de zaman alacak, bir süre daha alır verirsiniz muhtemelen. Yaşam tarzı haline getirmediğimiz her sistem bize fazlasıyla dönüyor bilirsiniz.

4 yıldır kilo sorunum var. Arada aldım verdim vs. ama hiç istediğim kiloya inemedim. Arkadaş çevremin bunda etkili olduğunu fark ettim. Kadınlar bir araya gelince mutlaka ikram hazırlanıp sofralar kuruluyor maalesef. Haftada 3 günden fazla bir araya geldiğim arkadaş grubumdan uzaklaşmaya karar verdim. Haftada 1-2 öğün kaçamakla kilo almıyorum. Ama kaçamak öğün değil kaçamak günü yapıp bunu da haftada 3 gün tekrarlarsam 71 kg. görüyorum. Son 9 aydır 68.5 in üzerine pek çıkmadım. Şimdilerde 65.9 um. Ama bu hafta kaçamak yapmamama rağmen kilo veremedim :KK43:(

Benim bu konudaki şansım kilo vermeye karar verdiğim dönemde evde beslenebilmem oldu ama insan içine çıktığımda hemen tepkiyle karşılaşıyorum.Önceki yaptığım hiçbir şey yememe sadece sade kahveyle yaşama diyetlerime benzer olduğunu düşünüp mutlaka bişeyler yedirmeye çalışıyorlar,veya onlara bişeyler yediğimi kanıtlamak zorunda kalıp uyum sağlıyorum.
Çünkü gerçekten ben sağlıklı besleniyor ve bişeyler yiyorum :) Mesela ekmek tarzı şeyler yememem en büyük konu ve herkes bunun çok zor olduğunu düşünüyor (türk tipi beslenme hatası) ama ben avuç avuç badem ceviz veya yufkayla yapılmış ürünler yiyorum ve hiç ekmek aramıyorum bile.
Dediğiniz gibi bu konuya nasıl çözüm bulucaz bilmiyorum.
Küçüklüğümden aklımda kalan halamın gelini ilk kez bizim eve misafirliğe geldiğinde annemin onların için yaptığı pastalar ve böreklere ''Hayır malesef yiyemem'' deyişi bana çok ayıp gelmişti ve gerçekten kız onca ısrarımıza rağmen yememişti.Keşke bizde yapabilsek :KK1:

Alkali Diyet kitap ozetiniz bana yol gosterici oldu. Ozetiniz bircok soruya da yanit vermekte. Emeginiz icin cok tesekkurler. Kaybedecek fazla bir kilom yok, sagligim icin bu diyeti uyguluyorum. Hosca kalin.

Benim bu konudaki şansım kilo vermeye karar verdiğim dönemde evde beslenebilmem oldu ama insan içine çıktığımda hemen tepkiyle karşılaşıyorum.Önceki yaptığım hiçbir şey yememe sadece sade kahveyle yaşama diyetlerime benzer olduğunu düşünüp mutlaka bişeyler yedirmeye çalışıyorlar,veya onlara bişeyler yediğimi kanıtlamak zorunda kalıp uyum sağlıyorum.
Çünkü gerçekten ben sağlıklı besleniyor ve bişeyler yiyorum :) Mesela ekmek tarzı şeyler yememem en büyük konu ve herkes bunun çok zor olduğunu düşünüyor (türk tipi beslenme hatası) ama ben avuç avuç badem ceviz veya yufkayla yapılmış ürünler yiyorum ve hiç ekmek aramıyorum bile.
Dediğiniz gibi bu konuya nasıl çözüm bulucaz bilmiyorum.
Küçüklüğümden aklımda kalan halamın gelini ilk kez bizim eve misafirliğe geldiğinde annemin onların için yaptığı pastalar ve böreklere ''Hayır malesef yiyemem'' deyişi bana çok ayıp gelmişti ve gerçekten kız onca ısrarımıza rağmen yememişti.Keşke bizde yapabilsek :KK1:

Diyetteyim demiyorum zaten. Diyetteyim diyene alerjisi var insanların :KK34: Aylık dergilerden birinde okumuştum, psikolojik bir hareketmiş bu. Diyetteyim diyenin diyetini bozmak için bilinçli olmayarak hareket ediyormuş insanlar :KK9:

Eline sağlık.

çok süper olmuş.

aylarca araştırdım ben bu konuyu. son 8-9 aydır hemen hemen araştırıyorum.

Bir kızım var, bir de oğlumuz olsun istiyorum. gerçi, şimdi bebek meselesinden vazgeçtim, kilo vermeye odakladım kendimi.
Erkek bebek sahibi olmak için, vücudu alkali hale getirmek, çok etkiliymiş. o sebeple, alkali olmak adına, bisürü şeyler yaptım.
saka suyu keşfettim. içiyoruz evde. karbonat kullanıyorum her gün suyumla birlikte bir kere.

ama bu diyetin kilo verdireceği hiç aklıma gelmemişti.
bi denemeye değer buldum hakkatten.

ellerine sağlık.

annem de, bir süredir meme kanseri ile mücadele içinde. onun için de uyguluyoruz bu diyeti... bilinçli bilinçsiz yaptık bişeyler.
o bahsi geçen kitaptan hiç haberim yoktu açıkçası.

ama şimdi gerek de kalmadı :)
eline sağlık, şahane bir özet hazırlamışsın.

şimdi eşime mail attım, çıktılarını alacak... 3-5 tane çıkartacak, etraftaki eşe dosta da vericem.

emeğine sağlık arkadaşım. sağolasın.

Yalel gerçekten çok teşekkür ederim bende aynen sizin gibi yapıyorum elimden gelse yolda tanımadığım insanları çevirip bile Ayşegül Çoruhlunun bize sunduğu bu müthiş bilgileri paylaşmak istiyorum.Gıda mühendisi bir arkadaşımın anneside aynı rahatsızlığı yaşadı ve oda hemen çıktısını alıp annesine koştu.
Ve çok çok çok geçmiş olsun,sağlıklı günler dilerim

Alkali Diyet kitap ozetiniz bana yol gosterici oldu. Ozetiniz bircok soruya da yanit vermekte. Emeginiz icin cok tesekkurler. Kaybedecek fazla bir kilom yok, sagligim icin bu diyeti uyguluyorum. Hosca kalin.
Semerk çok teşekkür ederim gerçekten çünkü çok mutlu oluyorum niyetimi anlayıp hayatınıza adapte ettiğiniz için.Başka sorularınız olursada anladığım ve uyguladığım kadarıyla herzaman yanınızdayım.Sağlıkla Kalın!

Diyetteyim demiyorum zaten. Diyetteyim diyene alerjisi var insanların :KK34: Aylık dergilerden birinde okumuştum, psikolojik bir hareketmiş bu. Diyetteyim diyenin diyetini bozmak için bilinçli olmayarak hareket ediyormuş insanlar :KK9:
Hahahaa Serap hanım ne kadar doğru söylediniz bende artık gizlicem ama artık benim durumum ideal kiloma ulaşmaktan çıktı sağlıklı olmak için ve büyük korkularımdan biri kanserden korunmak için bu diyeti uyguluyorum.
Ayşegül Hanıma ne kadar teşekkür etsem az psikolojimde okadar çok düzeldiki,kendime güvenim bile güçlendi çok mutluyum.

Erkek çocuk için birçok ilginç uygulama var ama nasıl anlatsam bilemiyorum :KK1:
Kadın baskın erkeğin pasif kaldığı ilişkide erkek çocuk olma ihtimalinin yükselmesi bunlardan biri mesela :KK1:

Eline sağlık.

çok süper olmuş.

aylarca araştırdım ben bu konuyu. son 8-9 aydır hemen hemen araştırıyorum.

Bir kızım var, bir de oğlumuz olsun istiyorum. gerçi, şimdi bebek meselesinden vazgeçtim, kilo vermeye odakladım kendimi.
Erkek bebek sahibi olmak için, vücudu alkali hale getirmek, çok etkiliymiş. o sebeple, alkali olmak adına, bisürü şeyler yaptım.
saka suyu keşfettim. içiyoruz evde. karbonat kullanıyorum her gün suyumla birlikte bir kere.

ama bu diyetin kilo verdireceği hiç aklıma gelmemişti.
bi denemeye değer buldum hakkatten.

ellerine sağlık.

Merhaba Yalel. Spermler bazan vajinal sıvının asiditesinden dolayı yumurtaya ulaşamayabiliyor. Bazı jeller ortamı spermlerin yaşayabileceği pH seviyesinde tutarken antioksidan desteği sağladığını iddia ediyor. Araştırmanızı tavsiye ederim. Allah gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı etsin.

Hahahaa Serap hanım ne kadar doğru söylediniz bende artık gizlicem ama artık benim durumum ideal kiloma ulaşmaktan çıktı sağlıklı olmak için ve büyük korkularımdan biri kanserden korunmak için bu diyeti uyguluyorum.
Ayşegül Hanıma ne kadar teşekkür etsem az psikolojimde okadar çok düzeldiki,kendime güvenim bile güçlendi çok mutluyum.

Rica ederim hanım deme, burada çok samimi paylaşımlarda bulunuyoruz. Resmiyete gerek yok :KK34:
Bu korku meselesi bana göre çok tehlikeli. Korku, Allah korusun korkulanı çağırabilir. Allah'a ve evrenin enerjisine inanırım. Elimizden geleni yapıp, korkularımızı arkamıza atacağız. Dua edip, olumlu olanı çağıracağız. Hem daha mutlu oluruz, hem de daha endişesiz ... :KK16:

Erkek çocuk için birçok ilginç uygulama var ama nasıl anlatsam bilemiyorum :KK1:
Kadın baskın erkeğin pasif kaldığı ilişkide erkek çocuk olma ihtimalinin yükselmesi bunlardan biri mesela :KK1:

Merhaba Yalel. Spermler bazan vajinal sıvının asiditesinden dolayı yumurtaya ulaşamayabiliyor. Bazı jeller ortamı spermlerin yaşayabileceği pH seviyesinde tutarken antioksidan desteği sağladığını iddia ediyor. Araştırmanızı tavsiye ederim. Allah gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı etsin.

evet kızlar, oldukça iyi araştırdım bütün bunları. bisürü takvimler edindim.. beslenme düzenimize dikkat ettik.... bbla bla bla... daha da burda şimdi söyleyemeyeceğim bisürü şeyler yani :)

bütün hepsini de, kk'daki arkadaşlarımdan öğrendim. sağolsunlar, ne gerekliyse söylediler, bir topiğimiz var bu konuda... birsürü istediği cinsiyeti elde eden anne adayımız var şimdiden.

fakat ben, ara verdim bu konuya. birkaç düşük geçirdim.
şimdi mola aşamasındayım. inşallah 1 sene sonra yeniden aynı konulara devam.... ama beslenmeme dikkat edicem hakkatten.

Arkadaşlarım umarım herşey yolunda gidiyordur,Türkiyede olmadığım için çok fazla ilgi gösteremedim başlığımıza ama sizinle Reha Muhtarın Alkali Diyeti Kitabı hakkındaki yazısını paylaşmak istedim daha bende okumadım şimdi hep beraber okuyalım bakalım ne demiş merak ettim.

Kanserin nedeni ve nlemi... | GAZETE VATAN

Şimdi okudum bende bizim haftalardır söylediklerimizin tümünü Reha Muhtarda dile getirmiş oda bizden biri artık !!!! :KK34:

bende merak ettim nasıl beslendiğinizi ve neler uyguladığınızı nerden araştırabilirim acaba bende uygulamak isterim kolestrol hastası biri olarak.

X