medipol mega hastaneler kompleksi (medipol bağcılar üniversite hastanesi) ÇOK UCUZ!

Hadi yaa, büyük geçmiş olsun. Benim de doğumum yaklaştı ve orayı temiz diye tercih etmiştim başka arkadaşlarımın tavsiyesiyle. Ne yapsam bilemiyorum. Bir de sancı odası diye bir şey okudum, ben kasılmaları kendi odamızda karşılayacağımı sanıyordum.. Tam bir hayal kırıklığı oldu benim için şuan..

Doğum kısmı nasıl oluyor bilmiyorum ama odaların olduğu bölümde doğumhaneye ve oranın içinde aynı şekilde odalar bulunuyor ben acile gittiğimde orada girmiştim nst ye. Erkek alınmaya bilir çünkü aynı oda değil yan yana sancı odaları ve bir koridor sonrası doğumhane ama başka biri alınabilir belki kadın olarak. Çünkü içeri de aynı sistem refakatçi koltuğu falan da var. Ama ne zaman o odaya alıyorlar sancılar tam sıklaşınca doğuma yakın mı bilmiyorum.

Doğum kısmı nasıl oluyor bilmiyorum ama odaların olduğu bölümde doğumhaneye ve oranın içinde aynı şekilde odalar bulunuyor ben acile gittiğimde orada girmiştim nst ye. Erkek alınmaya bilir çünkü aynı oda değil yan yana sancı odaları ve bir koridor sonrası doğumhane ama başka biri alınabilir belki kadın olarak. Çünkü içeri de aynı sistem refakatçi koltuğu falan da var. Ama ne zaman o odaya alıyorlar sancılar tam sıklaşınca doğuma yakın mı bilmiyorum.
Teşekkür ederim. Yarın kontrolüm var, sonrasında detaylı bilgi almayı düşünüyorum. Öğrenince ben de yazarım buraya.

İnsan doğurana kadar bin çeşit tedirginlik yaşıyor zaten. Ah o süreçleri ben de hala unutmadım. Ne çok soru oluşuyor kafada değil mi? Benimki büyük bi talihsizlikti. Ama kesinlikle sezeryan zorunlu kalınmadıkça yapılmamalı derim. Ameliyat sonuçta ve tehlikeleri çok fazla. Normal Doğum her zaman çok daha iyi . Böyle bir şansım olsa ben de normal isterdim inanın. Arkadaşım 75 doğumlu ve normal Doğum yaptı, oğlu şu an 1.5 yaşında.
Doğumdan 3-4 saat Sonra etrafta dolaşıyordu. Benim o kadar saate daha baş ağrılarım geçmemişti yaw.
Hee bi de bu medipolde sezeryan Doğumdan sonra beni saçma bi hole bıraktılar. Tam 85 dakika mal mal üşüdüm ve acıdan öldüm yA. Karşıda banko var ve bayan erkek bi sürü sağlık personeli yüzüne bile bakmıyor. Ağrı kesici vurun diye bağırdım 1 saat kimse takmadı valla. En son biri geldi tamam yapayım dedi. Odalar ayarlanıyor falan diye bekliyorsun arada bi yerde oran buran açıkta. Sistemleri çok saçma ya. Bana Doğum için o tarihi verdiysen parayı da peşin aldıysan bi zahmet odayı da hazırla dimi ama.

Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Ne diyeceğimi şaşırdım. İnsan güven duyabilmek istiyor böyle zamanlarda ve sağlıklı olarak girdiğiniz yerden kötü sonuçlarla çıkma ihtimalini görünce, buna ihmalkarlıkların sebep olacağını bilince endişe duymamak çok güç. Büyük bir şey atlatmışsınız tekrar tekrar geçmiş olsun. Umarım sistemlerini düzeltmişlerdir.

İnsan doğurana kadar bin çeşit tedirginlik yaşıyor zaten. Ah o süreçleri ben de hala unutmadım. Ne çok soru oluşuyor kafada değil mi? Benimki büyük bi talihsizlikti. Ama kesinlikle sezeryan zorunlu kalınmadıkça yapılmamalı derim. Ameliyat sonuçta ve tehlikeleri çok fazla. Normal Doğum her zaman çok daha iyi . Böyle bir şansım olsa ben de normal isterdim inanın. Arkadaşım 75 doğumlu ve normal Doğum yaptı, oğlu şu an 1.5 yaşında.
Doğumdan 3-4 saat Sonra etrafta dolaşıyordu. Benim o kadar saate daha baş ağrılarım geçmemişti yaw.
Hee bi de bu medipolde sezeryan Doğumdan sonra beni saçma bi hole bıraktılar. Tam 85 dakika mal mal üşüdüm ve acıdan öldüm yA. Karşıda banko var ve bayan erkek bi sürü sağlık personeli yüzüne bile bakmıyor. Ağrı kesici vurun diye bağırdım 1 saat kimse takmadı valla. En son biri geldi tamam yapayım dedi. Odalar ayarlanıyor falan diye bekliyorsun arada bi yerde oran buran açıkta. Sistemleri çok saçma ya. Bana Doğum için o tarihi verdiysen parayı da peşin aldıysan bi zahmet odayı da hazırla dimi ama.
Gerçekten korkunç. Ve bana öyle güzel anlatmışlardı ki orayı, ben doktorumu değiştirdim hastane sebebiyle. Şuan anlattıklarınızı okudukça endişeye düştüm. Zaten çarşamba günü kontrolüm vardı ve bebek danışmanından bilgi aldım. Sistemlerini sordum. Ben normal doğum yapmak istiyorum bir aksilik olmazsa, ancak hayalimde kendi odamda kasılmaları karşılarım eşim de bana destek olur gibi bir düşünce vardı. Maalesef durum böyle değilmiş. Doğumhanenin içinde odalar varmış, burada bana özel bir oda veriliyormuş, yanıma da bayan olmak üzere bir refakatçi alabilirmişim. İyi de ben eşimle bu süreci yaşamak istiyorum?? Üstelik ben tek çocuğum, ne kardeşim var ne ablam var. Annem de çok paniktir, beni rahatlatamaz aksine endişelendirir. E ben yanıma kimi alayım şimdi? Neden eşim gelemiyor diye sordum, doğumhanenin içinde olduğu için bu odalar, kadınlar önlükle koridorda yürüyormuş, bu yüzden erkek almıyorlarmış. Kendi odamızda olmasına da izin vermiyorlar, bir aksilik olabilir, doğumhane yakında olsun vs. diye. İnanın hem sizin anlattıklarınız, hem de bu politikaları beni endişeye düşürdü. Hala yanımda kim kalacak belirsiz. Aklıma başka bir alternatif hastane de gelmiyor. Bir de kontrolde doktorum çatı muayenesi yaptı, normal doğuma çok uygun olduğumu söyledi ama tam odadan çıkarken "haftaya cuma bekliyorum, eğer sancın çıkarsa yatışını yaparım" dedi. Ben o an doğum başladıysa demek istediğini düşündüm ama sonra düşününce ya onu kastetmediyse? diyorum. Ya nst de sancı çıktı diye açılma olmadan beni yatırıp, sonra suni sancı verip, sonra olmadı deyip sezeryana alırlarsa? Yani doktoruma olan güvenim de sarsıldı. Ne yapacağımı da bilemiyorum.

Gerçekten korkunç. Ve bana öyle güzel anlatmışlardı ki orayı, ben doktorumu değiştirdim hastane sebebiyle. Şuan anlattıklarınızı okudukça endişeye düştüm. Zaten çarşamba günü kontrolüm vardı ve bebek danışmanından bilgi aldım. Sistemlerini sordum. Ben normal doğum yapmak istiyorum bir aksilik olmazsa, ancak hayalimde kendi odamda kasılmaları karşılarım eşim de bana destek olur gibi bir düşünce vardı. Maalesef durum böyle değilmiş. Doğumhanenin içinde odalar varmış, burada bana özel bir oda veriliyormuş, yanıma da bayan olmak üzere bir refakatçi alabilirmişim. İyi de ben eşimle bu süreci yaşamak istiyorum?? Üstelik ben tek çocuğum, ne kardeşim var ne ablam var. Annem de çok paniktir, beni rahatlatamaz aksine endişelendirir. E ben yanıma kimi alayım şimdi? Neden eşim gelemiyor diye sordum, doğumhanenin içinde olduğu için bu odalar, kadınlar önlükle koridorda yürüyormuş, bu yüzden erkek almıyorlarmış. Kendi odamızda olmasına da izin vermiyorlar, bir aksilik olabilir, doğumhane yakında olsun vs. diye. İnanın hem sizin anlattıklarınız, hem de bu politikaları beni endişeye düşürdü. Hala yanımda kim kalacak belirsiz. Aklıma başka bir alternatif hastane de gelmiyor. Bir de kontrolde doktorum çatı muayenesi yaptı, normal doğuma çok uygun olduğumu söyledi ama tam odadan çıkarken "haftaya cuma bekliyorum, eğer sancın çıkarsa yatışını yaparım" dedi. Ben o an doğum başladıysa demek istediğini düşündüm ama sonra düşününce ya onu kastetmediyse? diyorum. Ya nst de sancı çıktı diye açılma olmadan beni yatırıp, sonra suni sancı verip, sonra olmadı deyip sezeryana alırlarsa? Yani doktoruma olan güvenim de sarsıldı. Ne yapacağımı da bilemiyorum.

Ya ben bunları sen panikle diye değil, iyice araştır ona göre kendine bu süreç için bir yol çiz diye söyledim. Ben sezeryan kimseye tavsiye etmiyorum, çok zorunlu kalınır tamam ama aksi halde kesinlikle yapılmamalı. Bu bir risk çünkü. Anestezi farkındalığı yaşayan var, anestezi başlı başına risk, epidural/spinal yüünden bel sorunu yaşayan var vs vs. Ama en risksiz ve sağlıklısı normal Doğum. Orası İstanbul, doktorlar çok yoğun, hastalar sabırsız, hal böyle olunca da normal Doğum ile uğraşmak işlerine gelmiyor. Her şey programlı olsun randevular şaşmasın diye çoğu hastahane hemen küçük bile oyun ile sezeryan a yönlendiriyor. En iyisi gidip devlet hastahanesinde doğurmak diyeceğim ama onlar da ayrı berbat. Doğum keşişine dikiş atmadan öğle yemeğine çıkıyorlar. Mahremiyete saygı Yok. Vs vs
Tüm bunları bir tarafa bırak, tek önemli olan doktoruna güvenmen. Güvenebileceğin bir doktorun varsa en iyisi onun olduğu yerde Doğum yapman.
Medipol mega o civardaki bir çok hastahaneden hem daha temiz hem de daha teşekküllü.
Ben ölüyordum Beylikdüzü'nde büyük ve bilinen bi hastahane bana müdahale etmek istemedi. Ambulans yollamadı.
Bence git Suna hanım var doçent, bir de onu dene. Normal Doğum destekçisi tecrübeli bi dr. O da medipol de. Benim civarda beğendiğim nadir doktorlardandır. Atakent Acıbadem de 1-2 dr var ama orası da epey pahalıdır. Elim hanım ve Uğur bey i beğenmiştim. Takiplerimi onlar yapmıştı. Ama sezeryancj onlar da.

Tam da Doğuma devam etseydim beklediğim şey yazmışsınız.
Gören olur diye bende yazmak istedim.
İlk doğumumu başka bir hastanede zorunlu sezaryen olarak yaptım.
İkinci de de 28. Haftaya kadar ilk doktoruma devam ettim.
Doktordan çok memnun olmama rağmen hastane ücreti çok yüksek olduğu için medipol de devam etmeye karar verdim.
Bir kere doktor hanım aşırı ilgisiz ve muayeneler 5-6 dakika sürüyordu.
Telefon numarası istediğimde gerek Yok hastaneden ulaşırsın dedi.
Ki önceki doktorumun telefon numarası vardı ve gebelik boyunca 1 kere aradım, o da suyum geldiğinde :) sapık falan değilim yani...
Eyvallah dedim yine de, sonraki ay içinde hastaneden tahlil sonucu sormak için 7 kere aramama rağmen ulaşamadım. Hastane ulaşılabilir değil bence :)
Yine neyse dedim :) sanırım basiretim bağlandı.
Kaprisli hasta olmayayım diye hep görmezden geldim...

Bir kere hastanede karşılaştığım herkes aşırı lakayt.
Doktor asistanları, hemşireler, laboratuvar çalışanları...
Bende sağlık personeliyim çalıştığım hiç bir yerde hastanın yanında kimseye abi/abla diye hitap etmedim.
Ama bunlar neredeyse çekirdek çitleyecek her kenarda köşede 2-3 kadın personel muhabbette...

Sezaryen gününe karar verileceği gün muayene odasında elime bir kağıt verildi, bunu imzala dışarıda okursun dediler.
Bana bu aşırı garip geldi.
Keşke böyle ayak işlerini doktorla muhatap olarak halletmese kimse. Hem doktor kötü durumda kalıyor hem hasta..
ben hala doktora yüklenmek istemiyorum, yoğunluk+kalitesiz hastane yönetimi onu bu hale getirmiş olabilir...
Neyse hasta yatış ile konuşmaya gittik aylar önce 10 kere falan sormamıza rağmen merak etmeyin hallederiz dedikleri süit oda tabiki dolu idi.
Normal oda görmek istedik tabiki onlar da dolu yada göstermek istemediler bilmiyorum.
Peki acil Doğuma geleni nereye yatırıyorsunuz dedim, ses yok.

Muhtemelen yukarıda alıntıladığım üye gibi 85 dakika bekleyip yer ayarlamaya çalışıyorlardır...

Anestezi uzmanı için görüşmeye gittik 4:50 idi saat doktor çıkmış...
uzaktan geliyorum nöbetçi antestezi uzmanı baksa dedim durun bekleyin diye giden anestezi uzmanının asistanı ile görüştürdüler.
Ameliyat sabahı hallederiz önemli değil dedi. Bir aksilik çıkmasın deyince yine lakayt tavır, 'bir şey olmaz yaeee' cevabını aldık :)

Neyse. Bağlanan basiretim çözülmüş olsa gerek hastanede daha fazla kişi ile muhatap oldukça kendimi oraya emanet edemeyeceğime karar verdim...
Ki detaylarda daha çok şey var :)

Umarım Doğum yapacak olanlar memnun kalır, karşılaştığım insanlardan daha iyileri ile karşılaşır...

Ya ben bunları sen panikle diye değil, iyice araştır ona göre kendine bu süreç için bir yol çiz diye söyledim. Ben sezeryan kimseye tavsiye etmiyorum, çok zorunlu kalınır tamam ama aksi halde kesinlikle yapılmamalı. Bu bir risk çünkü. Anestezi farkındalığı yaşayan var, anestezi başlı başına risk, epidural/spinal yüünden bel sorunu yaşayan var vs vs. Ama en risksiz ve sağlıklısı normal Doğum. Orası İstanbul, doktorlar çok yoğun, hastalar sabırsız, hal böyle olunca da normal Doğum ile uğraşmak işlerine gelmiyor. Her şey programlı olsun randevular şaşmasın diye çoğu hastahane hemen küçük bile oyun ile sezeryan a yönlendiriyor. En iyisi gidip devlet hastahanesinde doğurmak diyeceğim ama onlar da ayrı berbat. Doğum keşişine dikiş atmadan öğle yemeğine çıkıyorlar. Mahremiyete saygı Yok. Vs vs
Tüm bunları bir tarafa bırak, tek önemli olan doktoruna güvenmen. Güvenebileceğin bir doktorun varsa en iyisi onun olduğu yerde Doğum yapman.
Medipol mega o civardaki bir çok hastahaneden hem daha temiz hem de daha teşekküllü.
Ben ölüyordum Beylikdüzü'nde büyük ve bilinen bi hastahane bana müdahale etmek istemedi. Ambulans yollamadı.
Bence git Suna hanım var doçent, bir de onu dene. Normal Doğum destekçisi tecrübeli bi dr. O da medipol de. Benim civarda beğendiğim nadir doktorlardandır. Atakent Acıbadem de 1-2 dr var ama orası da epey pahalıdır. Elim hanım ve Uğur bey i beğenmiştim. Takiplerimi onlar yapmıştı. Ama sezeryancj onlar da.

Bu konuşmadan sonra başıma gelenler sonucunda medipolden KAÇTIM. Gerçek anlamıyla kaçtım. İki gün boyunca sık sık sancısız kasılmam oldu ben de her şey yolunda mı diye eşimle medipole gittim, saat gece yarısına yaklaşıyordu. Beni hemen doğumhaneye aldılar ama eşim giremedi. Doğumhanede bir odaya alıp nst ye bağladılar. Nst de kasılmalar 70 den aşağı inmiyor ve 130 lara kadar çıkıyordu ve ben hiç ağrı hissetmiyordum. Nöbetçi doktor vajinal tuşe yaptı hiç açılman yok, bebeğin başı da yerleşmemiş, ama seni bırakamam yatış yapmamız lazım dedi. Ben de dogum mu baslayacak dedim hiç anlam veremedim ama kendisi de hiç mantıklı bir açıklama yapmadı. Riskli bir durum mu var diyorum belli olmaz diyor. Ben şimdi eve gidersem ne olur peki diyorum? Bana söylediği şey " evde suyun gelebilir, suyun gelirse bebeğin başı kanala oturmadığı için kordon sarkabilir, bu da ölümcüldür acil müdahale gerektirir, gitmek istiyorsan kağıt imzalamalısın." Ben hala ikna olmamıştım çünkü çok saçmaydı. Bu söylediği şey her an herkesin başına gelebilirdi. Açılmam yok, sancım yok, bebek kanala yerleşmemiş, sadece nst cihazında sancım gözüktüğü için beni korkuttuğu şeye bak. Sonra neyse yine de yatayım dedim tedbir amaçlı, eşimde annemi almaya gitti yanımda kalsın diye çünkü onu almıyorlar. Beni tekrar nst ye bağladılar, sonra kan aldılar ve damar yolu açtılar. Ne yapacaksınız dedim serum takıcaz ilaçsız merak etme bebeği uyandırıcaz dediler ve karnımı salladılar. Ama bebeğin hareketleri zaten vardı ve kalp atısları cok iyiydi. Sonra bana serum taktılar. 45 dk nst de kaldım ve delirdim resmen. Doktorun ağzından zorla laf aldığım yetmezmiş gibi yapılan her şey mantıkısz geliyor, bu arada gelip gidip eşin geldi mi diye soruyorlar yatış için ödeme yapması gerekiyormuş. Ben yapayım diyorum seni burdan çıkaramayız diyorlar. Neyse sonunda serum bitti eşim geldi, aşağıya indik ödeme için, çıkardıkları fatura doğum değil medikal tedavi içindi. Doğumhaneden geldiğimi gören kişi doğumhaneyi aradı ve dogum değil mi medikal tedavi mi diye sordu telefonda, ben de iyice suphelendim. Ve yatmamaya karar verdim. Baska hastaneye gidip kontrol olacağım onlar da oyle derse yatarım dedim. Başka hastaneye gittiğimde her şey gayet normal çıktı. Bu olayın üzerinden 1.5 hafta falan geçti. Ermeni hastanesinde çok çok iyi bir doktor buldum, ona devam ediyorum. Muhtemelen beni sabaha kadar tutup suni sancı verecekler, açılma olmazsa da sezeryana alacaklardı. Şuan 39. haftamdayım, pazartesi 40 olucam. Şuanki doktorum doğuma gece de olsa kendisi giriyor, nöbetçi dr mantığı yok yani. Telefonuyla arayıp yapılan testlerın sonucunu acıklıyor, her seyı cok net soyluyor. İyi ki bu kotu deneyımı yasayıp onunla tanısmısım. Keşke daha erken tanısaydım kendisini ama bu da benım ıcın sans oldu. Medipolun artık önünden dahi geçmem. Orada doğum yapacaklara da kolaylıklar diliyorum. Eğer normal doğum taraftarı bir insansanız, medipole gitmenizi tavsiye etmem.

2015 te oğlumu orada doğurdum. Zorunlu sezeryan oldum, daha hamile kalmadan bebeğin sağlığı için sezeryanla doğum yapmam gerektiğibi biliyordum. Doktorundan ve hastaneden gerçekten çok memnun kaldım.
2. Bebek için tedaviye orda başlamayı düşünüyorduk. Dondurulmuşlarımızı oraya taşıyacak gebelik olursa kendi doktorumla devam edecektik
Çok şaşkınım ve ürktüm açıkçası:110:
Doktorumu seviyorum, güveniyorum ve istediğim an ulaşabiliyorum. Bunlar çok önemli ama okuduklarımda korkuttu beni ne yapsam bilemiyorum:KK43:

2015 te oğlumu orada doğurdum. Zorunlu sezeryan oldum, daha hamile kalmadan bebeğin sağlığı için sezeryanla doğum yapmam gerektiğibi biliyordum. Doktorundan ve hastaneden gerçekten çok memnun kaldım.
2. Bebek için tedaviye orda başlamayı düşünüyorduk. Dondurulmuşlarımızı oraya taşıyacak gebelik olursa kendi doktorumla devam edecektik
Çok şaşkınım ve ürktüm açıkçası:110:
Doktorumu seviyorum, güveniyorum ve istediğim an ulaşabiliyorum. Bunlar çok önemli ama okuduklarımda korkuttu beni ne yapsam bilemiyorum:KK43:
Bende tüp bebek tedavisini orda gördüm ilk deneme başarılı 6 ay devam ettim ama açıkçası hep sezeryan ve yoğunluk vs o yüzden daha yakın bir yer tercih ettim açıkçası bende kendi tüp bebek doktorumdan çok memnunum ama o anlar takip yapmak pek istemiyorlar ben biraz zorlama ile gittim 6 ay sonra başka yere gectim ama dondurulmuşlar orda ikinciyi düşündüğüm de doktorum orda olursa yine ona gidicem ama gebelik takibi ve doğum için yine orayi düşünmem sanırım çünkü kadın doğum aşırı kalabalık ve doktorlar sanırım ulasilma konusunda sıkıntılı ben kendi tüp bebek doktoruma özel telefondan istediğim vakit ulaştım ama normal kadın doğumcukar öyle değil sanırım burdan okuduguma göre

Bende tüp bebek tedavisini orda gördüm ilk deneme başarılı 6 ay devam ettim ama açıkçası hep sezeryan ve yoğunluk vs o yüzden daha yakın bir yer tercih ettim açıkçası bende kendi tüp bebek doktorumdan çok memnunum ama o anlar takip yapmak pek istemiyorlar ben biraz zorlama ile gittim 6 ay sonra başka yere gectim ama dondurulmuşlar orda ikinciyi düşündüğüm de doktorum orda olursa yine ona gidicem ama gebelik takibi ve doğum için yine orayi düşünmem sanırım çünkü kadın doğum aşırı kalabalık ve doktorlar sanırım ulasilma konusunda sıkıntılı ben kendi tüp bebek doktoruma özel telefondan istediğim vakit ulaştım ama normal kadın doğumcukar öyle değil sanırım burdan okuduguma göre
Ben tedavimi başka bir klinikte olmuştum ama fetö olaylarında klinik kapandı ve embriyolarımız koç üniverstesine taşındı. Şimdi yeni tedaviye medipolde başlayalım diyoruz.
İlk tedavimde 3. Ayımdan sonra tüp bebek doktorumu bırakıp Derya hanımla devam etmiştim yine öyle yapmayı düşünüyordum. Aslında ben Derya hanımla hiç sorun yaşamadım, riskli gebeliğim olduğu için cep numarasını verdi ve ben istediğim her an ulaştım, kontrollerim normal gebelere göre daha sıktı mecburen. Hastane kalabalık ama randevularımda sıkıntı yaşamadım her muaynemde gayet ilgili bilgi verici ve rahatlatıcı oldu. Ama şu okuduklarım etkiledi beni bilemiyorum orda devam edermiyim:KK43:

Benim evim medipole 5 dakika. İlk dogumumu bahcelievler hizmette yapmistim ama bu sefer doguma giderken arkamdan bi yavrum olucak bu yuzden medipolu deniyim dedim. Derya yasar'a denk geldim. İlk 2 muayeneden sonra biraktim. Hizmer hastanesindeki doktoruma basladim hemen.
Bir kere 12.10 randevusuna 2'de giriyosun yogunluktan hastanede cocugumu oyalamak icin napicagimi sasiriyorum.
İkincisi iceri girdim evet dr guleryuzlu ama yogunluktan dikkat daginik, bana ilk gebelik testlerini yaptirdi, sonraki kontrolde ben soyledim test sonucuna bakmiycak misiniz? Eee kilom olculmedi? Onda da o kadar acele ediyoki hemen test sonuclarina goz gezdirdi, yalap şap o da. Demirim dusuk farkinda degil ben soyledim. Gebelikte zona geciriyorum o sirada soruyorum bebege etkisi var mi? Napiyim diye? İsterseniz peronatologdan sira alin bi baksin cocuga diyo ki cocuk o an 6 haftalik neyine bakacaksa?
Sonra ilk doktoruma geri dondum hemen.iki dr arasindaki kalite ve kendini mesleki anlamda gelistirme farkini anlatamam. Acikcasi bir yogunluk ikincisi ise doktorlar yeterince iyi degil. Bir daha gitmem. fiyatinin uygun olmasi ve hastanenin buyuklugu sizi yaniltmasin.

Merhaba derya yaşarda dogum yaptınız mı nasıl normal dogum mu sezaryanmj yaptıysanız bilgi paylasabilirmisiniz

X