Lekeler, Çiller Gözle görülür etki gösteren cilt maskesi

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
uygulama: patatesleri rendeleyip cildinize serin üzerine gazlı bez ile dökülmesi için örtü uygulaması yapabilirsiniz. ancak emin olun yüzünüze yapışıyor düşmüyor zaten. isterseniz sadece suyunu tonik gibi de kullanabilirsiniz trcihim sulu sulu rendesini tüm yüze ve boyun bölgesine yayarak kullanmaktan yana.

İlk fırsatta deneyip sonuçlarını kk hanımları ile paylaşacağım,çok faydalı bir yönteme benziyor :KK9:

Teşekkür ederim :KK31:

Hanımlar bu tarif daha önce verildi mi bilmiyorum fakat sonuç alır almaz sizinle paylaşmak istedim :KK31:

Yaklaşık 20 gündür karbonatlı limon karışımını yüzüme sürüyorum ve cildimdeki birkaç sivilce lekesi ve yaz aylarında kendini belli eden 1-2 tane çilimin renginde önemli derecede azalma oldu,cilt lekelerindeki solma bariz belli :KK34:

Üstelik ihtiyacınız olan tek şey karbonat ve limon :KK52:

Gelelim tarifine :

1 tatlı kaşığı karbonatı bir çay tabağına eşit derecede dağıtıp üzerine 7-8 damla limon damlatın,zaten limon ve karbonat cosur cosur köpürmeye başlayacak :KK62:

Sonra yani karışım dindikten sonra tatlı kaşığıyla karışımı kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırıyoruz.Buradaki amaç saatlerce kıvam için karıştırmak değil,önemli olan karbonat ve limon dengesini kahve telvesi kıvamında ayarlamak(yani yüze sürüldüğünde ne çok sıvı olacak ne de çok katı olacak,kolay sürülmesi için :KK34: )

Karışımı her gün akşam yüzümüze sürüp 10 dakika bekletiyoruz,limon yüzünüzü hafiften yakacak karbonat da kaşındıracaktır fakat ellemiyoruz.Sonra bir güzel yıkıyoruz yüzümüzü nemlendiricimizi sürüyoruz :21:

Ciltteki lekeleri geçtim,siyah noktalar ve sivilcelerde dahi etkili,ayrıca cildinizin rengi de matlaşıyor par par parlamıyor yüzünüz :KK34:

Aynı karışımı dişlerinize de uygulayabilirsiniz,hazırladığınız karışıma diş fırçanızı batırıp dişlerinizi özenle fırçalayın,bembeyaz dişlerinize inanamayacaksınız :KK16:

DİPNOT : Deneyen arkadaşlar şöyle bir 15-20 gün geçtikten sonra buraya sonuçları yazarlarsa beni de mahçup etmemiş olurlar :KK17:

Bunu yeni gördüm gece 05. te yazmışsın ona ayrı güldüm :KK53: :KK52:
Bu tarif hala geçerli mi ben limon zarar verir diye biliyordum.
:26:

Bunu yeni gördüm gece 05. te yazmışsın ona ayrı güldüm :KK53: :KK52:
Bu tarif hala geçerli mi ben limon zarar verir diye biliyordum.
:26:

Gece kuşuyum ben ondan forma giremiyor vücudum sanırım :KK17:

Ben 6 ay uyguladım,6 ay sonra bıraktım.2 senede bir yapmak ideal,çünkü yaz aylarında çillenme-leke daha çok oluyor.Her yıl yapmamak lazım çünkü 6 ay sürüyor uygulaması ve cilt yoruluyor.Limonun cilde hiçbir zararı yoktur canım,sadece kurutur onu da nemlendirici krem ile halledersin
:KK31:

vuuu harika sonuçlanmış maşaallah..yalnız sonraki halinin kızarık görünmesi anlık bi durum mu??
çok başarılı, bende uygulamayı düşünüyorum. yüzümde hamilelikten ve güneşten oluşan ve bir çok yöntem denememe rağmen gitmeyen lekelrim var.
gece sürülüp sabaha kadar bekletmenin bir sakıncası olurmu ?

çok başarılı, bende uygulamayı düşünüyorum. yüzümde hamilelikten ve güneşten oluşan ve bir çok yöntem denememe rağmen gitmeyen lekelrim var.
gece sürülüp sabaha kadar bekletmenin bir sakıncası olurmu ?

Teşekkür ederim :KK31:

Hayır sakın öyle bir şey yapmayın,sadece 10 dakika beklemeli yüzünüzde.Zaten sabaha dek isteseniz de duramazsınız çok kaşındırıyor çünkü.

Hanımlar bu tarif daha önce verildi mi bilmiyorum fakat sonuç alır almaz sizinle paylaşmak istedim :KK31:

Yaklaşık 20 gündür karbonatlı limon karışımını yüzüme sürüyorum ve cildimdeki birkaç sivilce lekesi ve yaz aylarında kendini belli eden 1-2 tane çilimin renginde önemli derecede azalma oldu,cilt lekelerindeki solma bariz belli :KK34:

Üstelik ihtiyacınız olan tek şey karbonat ve limon :KK52:

Gelelim tarifine :

1 tatlı kaşığı karbonatı bir çay tabağına eşit derecede dağıtıp üzerine 7-8 damla limon damlatın,zaten limon ve karbonat cosur cosur köpürmeye başlayacak :KK62:

Sonra yani karışım dindikten sonra tatlı kaşığıyla karışımı kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırıyoruz.Buradaki amaç saatlerce kıvam için karıştırmak değil,önemli olan karbonat ve limon dengesini kahve telvesi kıvamında ayarlamak(yani yüze sürüldüğünde ne çok sıvı olacak ne de çok katı olacak,kolay sürülmesi için :KK34: )

Karışımı her gün akşam yüzümüze sürüp 10 dakika bekletiyoruz,limon yüzünüzü hafiften yakacak karbonat da kaşındıracaktır fakat ellemiyoruz.Sonra bir güzel yıkıyoruz yüzümüzü nemlendiricimizi sürüyoruz :21:

Ciltteki lekeleri geçtim,siyah noktalar ve sivilcelerde dahi etkili,ayrıca cildinizin rengi de matlaşıyor par par parlamıyor yüzünüz :KK34:

Aynı karışımı dişlerinize de uygulayabilirsiniz,hazırladığınız karışıma diş fırçanızı batırıp dişlerinizi özenle fırçalayın,bembeyaz dişlerinize inanamayacaksınız :KK16:

DİPNOT : Deneyen arkadaşlar şöyle bir 15-20 gün geçtikten sonra buraya sonuçları yazarlarsa beni de mahçup etmemiş olurlar :KK17:

tarifini denedim Dün akşam uyguladım umarım işe yarar ya ben evlendikten sonra cildim çok değişti küçük küçük sivilceler çıkmaya başladı halaen çıkıyor . evlenmeden önce cildim pürüzsüzdü nazar mı değdi sitretenmi çünkü çildin çok güzel diyorlardı görenler... cnm bu karışım sivilcelerimi kuruttu dün haffiletti izlerinide umarım işe yarar..:KK14:

tarifini denedim Dün akşam uyguladım umarım işe yarar ya ben evlendikten sonra cildim çok değişti küçük küçük sivilceler çıkmaya başladı halaen çıkıyor . evlenmeden önce cildim pürüzsüzdü nazar mı değdi sitretenmi çünkü çildin çok güzel diyorlardı görenler... cnm bu karışım sivilcelerimi kuruttu dün haffiletti izlerinide umarım işe yarar..:KK14:

İşe yaramaya başladığına sevindim,ama düzenli olarak 6 ay uygulamanız gerekli kesin sonuç için.Sonuçları bizimle fotoğraflı olarak paylaşabilirseniz çok memnun olurum :KK31:

Asıl çabuk etkisini göreceğiniz kısım sivilceler zaten.

İzlerin geçmesi zaman alıyor,o yüzden 6 ay uygulama süresi.

Cnm foto çektim ama foto koymak için 100 msj hakkımı gerekli .. sivilce izlerim belirginleşti bu kötüye işaretmi sen belirginleşek diye yazmışsın ama ..sivilceler yok oldu geçti ama izler belirginleşti :KK14:

canm bide cildim soyuluyor öyle belirgin rahatsız edici değil pul pul dökülüyor çok hafif yani :KK52: sivilcelerimden kuruldum ya bide sanki cildim parlıyor burnumda siyah noktalarada iyi gelirmi acaba ...cvbanı bekliyorum

Tamamda kizartip yakiyor o zaman napcaz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende uygulamaya yeni başladım ve hiç kızarma olmadı sivilcelerim geçti harika bşii buu ve izlerde belirginleşti ama bu normalmiş yani yavaş yavaş izleri yok edicek konu sahibi daha iyi açıklama yapar sizlere.. deneyin görün dyorum:KK52:

konu sahibine sesleniyorum gerçekten harika bşi paylaştı bzimle bunu herkesin duyması lazım hem sivilceleri yok ediyor hem lekeleri.. konu sahibinden ricam konusun asahip çıksın çünkü paylaştığı çok güzel bşii...:KK52: konu sahibine çook teşekkürler ...

Bende uygulamaya yeni başladım ve hiç kızarma olmadı sivilcelerim geçti harika bşii buu ve izlerde belirginleşti ama bu normalmiş yani yavaş yavaş izleri yok edicek konu sahibi daha iyi açıklama yapar sizlere.. deneyin görün dyorum:KK52:

Ben karbonatli limon karisimini diyorum sen hangisini dedin..bana lekeler icin bisey lazim sivilce lekeleri degil eskiden kalma günes lekeleri

Ben karbonatli limon karisimini diyorum sen hangisini dedin..bana lekeler icin bisey lazim sivilce lekeleri degil eskiden kalma günes lekeleri

bende karbonatlı karışımı diyorum ... neden söz edebilirimki bu konu için tabiii..ayrıca yorum attım kaç defa bu konuya ben kullanmaya başladım ben sivilceler ve izleri için kullanıyorum yeni başladım ve harika bşii sivilcelerim gitti izleri hafifledi sayılır bunu söylemek için çok erken ama işe yarıyor :nazar: sen güneş lekesi için yazmışsın konu sahibi güneş lekesinede iyi geldiğini söylüyor ayrıca bu karışımın yoğurt ve karbonatlı karışımı senin için uygun olur çünkü sen sadece güneş lekelri i,çin kullanmak istiyorsun...

Ha evet iste bende denedim simdi bu karisimi ama cok az oluyor limon suyu dedigi sekilde damlattigin zaman dimi geriye karbonat kaliyor kahve gibi oluyor gercekten...bende onu soracaktim yogurtluyu deneyen varmi diye onumu yapsam ben dedigin gibi yoksa

Cnm foto çektim ama foto koymak için 100 msj hakkımı gerekli .. sivilce izlerim belirginleşti bu kötüye işaretmi sen belirginleşek diye yazmışsın ama ..sivilceler yok oldu geçti ama izler belirginleşti :KK14:

Sivilcelerde çabuk etki göstermesinin nedeni sivilcelerin henüz taze olması ve limondaki asidin sivilceleri kurutması.

İzlerin geçmesi için sabırla uygulamak gerekiyor,ilk etapta (özellikle ilk 1 hafta ) izler daha da belirginleşmiş gibi olsa da bunun nedeni karbonatın cilt renginizi az da olsa açması.Yani aslında izleriniz daha da belirginleşmiyor,cilt tonunuz karbonattan ötürü beyazladığı için izler daha çok ön plana çıkıyor.

Ama bu 1 hafta süren bir şey,daha sonra cildiniz daha da açılmıyor,sadece izlerinizin rengi açılmaya başlıyor.

Mesaj kotan dolunca sonuçları paylaşırsan çok sevinirim canım
:KK31:

canm bide cildim soyuluyor öyle belirgin rahatsız edici değil pul pul dökülüyor çok hafif yani :KK52: sivilcelerimden kuruldum ya bide sanki cildim parlıyor burnumda siyah noktalarada iyi gelirmi acaba ...cvbanı bekliyorum

Cildinin hafiften pul pul dökülmesi iyi bir şey canım,bu cildinin kendini yenilediğini ve maskenin işe yaradığını gösterir :KK31:

Limon ve karbonat cildini kuruttuğu için ilk 1 haftada aşırı yağlanma görebilirsin gözeneklerinde ama bu geçici.Çünkü cildin çok kuruduğu için çabuk yağlanma eğiliminde olacak.

Siyah noktalara da faydası var tabi.Ama siyah noktaları sadece yumuşatır,noktaların renklerini hafifletmez.Yani sadece siyah noktaları yumuşattığı için çabucak,tırnak izi bırakmadan bir eldiven yardımıyla sıkarak kurtulabilirsin.

X