Lekeler, Çiller Gözle görülür etki gösteren cilt maskesi

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

BellaBellucci

Guru
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2012
1.418
120
Hanımlar bu tarif daha önce verildi mi bilmiyorum fakat sonuç alır almaz sizinle paylaşmak istedim :KK31:

Yaklaşık 20 gündür karbonatlı limon karışımını yüzüme sürüyorum ve cildimdeki birkaç sivilce lekesi ve yaz aylarında kendini belli eden 1-2 tane çilimin renginde önemli derecede azalma oldu,cilt lekelerindeki solma bariz belli :KK34:

Üstelik ihtiyacınız olan tek şey karbonat ve limon :KK52:

Gelelim tarifine :

1 tatlı kaşığı karbonatı bir çay tabağına eşit derecede dağıtıp üzerine 7-8 damla limon damlatın,zaten limon ve karbonat cosur cosur köpürmeye başlayacak :KK62:

Sonra yani karışım dindikten sonra tatlı kaşığıyla karışımı kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırıyoruz.Buradaki amaç saatlerce kıvam için karıştırmak değil,önemli olan karbonat ve limon dengesini kahve telvesi kıvamında ayarlamak(yani yüze sürüldüğünde ne çok sıvı olacak ne de çok katı olacak,kolay sürülmesi için :KK34: )

Karışımı her gün akşam yüzümüze sürüp 10 dakika bekletiyoruz,limon yüzünüzü hafiften yakacak karbonat da kaşındıracaktır fakat ellemiyoruz.Sonra bir güzel yıkıyoruz yüzümüzü nemlendiricimizi sürüyoruz :21:

Ciltteki lekeleri geçtim,siyah noktalar ve sivilcelerde dahi etkili,ayrıca cildinizin rengi de matlaşıyor par par parlamıyor yüzünüz :KK34:

Aynı karışımı dişlerinize de uygulayabilirsiniz,hazırladığınız karışıma diş fırçanızı batırıp dişlerinizi özenle fırçalayın,bembeyaz dişlerinize inanamayacaksınız :KK16:

DİPNOT : Deneyen arkadaşlar şöyle bir 15-20 gün geçtikten sonra buraya sonuçları yazarlarsa beni de mahçup etmemiş olurlar :KK17:

karbonat diş minesine bile zarar verirken daha hassas cilde hayli hayli zarar vermez mi? bunu nerden ögrendiniz ve bence dikkat edin. her gördüğünüzü yapıp sonra pişman olmayın. şimdilik iyi sonuc alsanız da acısı sonradan çıkabilir.

.

Son düzenleme:
Siz ne zamandır uyguluyosunuz ?
Bende sivilce lekelerinden dertliyim ne yazık ki

Yaklaşık 20 gün oldu üstte belirtmiştim gerçi :KK24:

Çiller daha inatçı fakat sivilce lekeleri o kadar değil,ben sürekli uyguladığım sürece tüm şikayetlerimden kurtulacağımı düşünüyorum,çünkü çok güzel bir tepki verdi cildim(ki cildim çok hassastır ve açık buğday tenliyim :KK31: )

karbonat diş minesine bile zarar verirken daha hassas cilde hayli hayli zarar vermez mi? bunu nerden ögrendiniz ve bence dikkat edin. her gördüğünüzü yapıp sonra pişman olmayın. şimdilik iyi sonuc alsanız da acısı sonradan çıkabilir.

.

Evet cildim çok hassas ne yazık ki,fakat diş mineleri kendini yenileyici özelliğe sahip değildir.Cildimiz farklı bu konuda,kendini yenileme ve içteki pislikleri atma konusunda esnek,bu yüzden tereddüt etmedim.

Yoksa çopur çopur kalır insanın eli yüzü Allah korusun :nazar:

Bir de karbonat o kadar tehlikeli bir madde değil,hele ki limon onun asidini alıyor ilk başta,karışım yatışınca uygulamak gerek,yoksa karışım cosur cosur kabarırken yüzünüze sürerseniz ters tepebilir :KK53:

.

Bu arada nereden öğrendiğimi söylemeyi unuttum.

Gençken anneannem yaparmış.

Gerçi anneannem siyah noktalar için yumurta akı da sürermiş cildine fakat ben yumurtanın kokusunu sevmiyorum :KK19:

Anneannem şuanda 74 yaşında:nazar: ve cildinde yaşlılık lekesi dahi yok :KK34:

Son düzenleme:
Bu maskenin lekelere iyi geldiğini duymuştum yalnız haftada bir falan yapmak lazım diye biliyorum.

Ayrıca güneşten de korunmak gerekiyor maskeyi yaptıktan sonra.

Dikkat edin, cildinize zarar vermeyin.

Bu maskenin lekelere iyi geldiğini duymuştum yalnız haftada bir falan yapmak lazım diye biliyorum.

Ayrıca güneşten de korunmak gerekiyor maskeyi yaptıktan sonra.

Dikkat edin, cildinize zarar vermeyin.

Açık tenli olduğum için güneş kremi kullanıyorum zaten gündüzleri,fakat maske zaten gece yapılmalı.

Haftada bir yapma sadece cildin yağ dengesini dengeliyor,lekelere fayda etmiyor ne yazık ki.

.

Bu arada her gördüğünüzü yapmayın derken yanlış anlaşılmasın,ilk kez böyle bir maskeye devam ediyorum.

Daha önce kk forumda çatlaklara iyi gelen kahve limon karışımını diz kapaklarıma denemiştim ve sonuç alamadım ne yazık ki.

Şimdiye dek cildime başka bir şey uygulamadım yani,o yüzden her gördüğümü uygulamıyorum.

Son düzenleme:
Yaklaşık 20 gün oldu üstte belirtmiştim gerçi :KK24:

Çiller daha inatçı fakat sivilce lekeleri o kadar değil,ben sürekli uyguladığım sürece tüm şikayetlerimden kurtulacağımı düşünüyorum,çünkü çok güzel bir tepki verdi cildim(ki cildim çok hassastır ve açık buğday tenliyim :KK31: )

Not kısmını okumuştum,sizin ne zamandır uyguladığınızı merak ettim

Bende de çok leke var, sivilce lekesi.

Çaresine bakmalıyım ama her gün bu maskeyi yapmaya cesaret edemem sanırım yine de...

Not kısmını okumuştum,sizin ne zamandır uyguladığınızı merak ettim

İşte konumda yazıyor ne zamandır uyguladığım :KK31:

20 gündür her gece uyguluyorum ve sonuçtan çok memnunum,gözeneklerimdeki ferahlama hissedilir derecede.

Ama şunu da söylemeyi unutmuşum : Uyguladığınız ilk 3-4 günde lekelerin azalmasından çok lekelerin belirginleştiği yanılgısına kapılabilirsiniz.Bunun nedeni lekelerden önce lekesiz derinizin üstündeki kir tabakasının ortadan kalkması ve lekelerinizin bu yüzden daha da belirginleşmiş gibi olmasıdır :KK34:

Bu arada nereden öğrendiğimi söylemeyi unuttum.

Gençken anneannem yaparmış.

Gerçi anneannem siyah noktalar için yumurta akı da sürermiş cildine fakat ben yumurtanın kokusunu sevmiyorum :KK19:

Anneannem şuanda 74 yaşında:nazar: ve cildinde yaşlılık lekesi dahi yok :KK34:

maşallah anneannenize :nazar: yalnış anlamayın eleştirmek için demedim daha fazla zarar görmeyesiniz diye dedim. o zaman sorun yok :)

maşallah anneannenize :nazar: yalnış anlamayın eleştirmek için demedim daha fazla zarar görmeyesiniz diye dedim. o zaman sorun yok :)

Yok yok neden yanlış anlayayım,sadece yazdığınız yorumdan "cildine her gördüğünü uygulayan,gözü kara" biriymişim gibi hissettim ve öyle olmadığımı belirttim,yoksa cildim konusunda çok hassasımdır her şeye cesaret edemem kolay kolay :KK31:

Hanımlar bu tarif daha önce verildi mi bilmiyorum fakat sonuç alır almaz sizinle paylaşmak istedim :KK31:

Yaklaşık 20 gündür karbonatlı limon karışımını yüzüme sürüyorum ve cildimdeki birkaç sivilce lekesi ve yaz aylarında kendini belli eden 1-2 tane çilimin renginde önemli derecede azalma oldu,cilt lekelerindeki solma bariz belli :KK34:

Üstelik ihtiyacınız olan tek şey karbonat ve limon :KK52:

Gelelim tarifine :

1 tatlı kaşığı karbonatı bir çay tabağına eşit derecede dağıtıp üzerine 7-8 damla limon damlatın,zaten limon ve karbonat cosur cosur köpürmeye başlayacak :KK62:

Sonra yani karışım dindikten sonra tatlı kaşığıyla karışımı kahve telvesi kıvamına gelecek şekilde karıştırıyoruz.Buradaki amaç saatlerce kıvam için karıştırmak değil,önemli olan karbonat ve limon dengesini kahve telvesi kıvamında ayarlamak(yani yüze sürüldüğünde ne çok sıvı olacak ne de çok katı olacak,kolay sürülmesi için :KK34: )

Karışımı her gün akşam yüzümüze sürüp 10 dakika bekletiyoruz,limon yüzünüzü hafiften yakacak karbonat da kaşındıracaktır fakat ellemiyoruz.Sonra bir güzel yıkıyoruz yüzümüzü nemlendiricimizi sürüyoruz :21:

Ciltteki lekeleri geçtim,siyah noktalar ve sivilcelerde dahi etkili,ayrıca cildinizin rengi de matlaşıyor par par parlamıyor yüzünüz :KK34:

Aynı karışımı dişlerinize de uygulayabilirsiniz,hazırladığınız karışıma diş fırçanızı batırıp dişlerinizi özenle fırçalayın,bembeyaz dişlerinize inanamayacaksınız :KK16:

DİPNOT : Deneyen arkadaşlar şöyle bir 15-20 gün geçtikten sonra buraya sonuçları yazarlarsa beni de mahçup etmemiş olurlar :KK17:
beyazlatıyo mu yüzü acaba ?

X