üstüne kalma olayı nasıl olur?

zahmet

kün fe yekun
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2012
89
2
merhaba kızlar lütfen bana yardım edin temmuz 30 dan beri mantar hastalığı için tedawi görüyorum hap antibiyotik fitil vede krem adetim 4 agustosta olması gerekiordu ama ayın altısında cok acık ara ara lekeler geldi ve 2 gün zarfında orkidi gectim günlük pedim bile batmayacak derecede az bi kan geldi bu arada ara ara bel ve karın agrısı wardı sanki adet olacakmıs gibi bugunler zarfında 2 kere idrar testi yaptım ewde cok belli belirsiz 2.çizgi çıktı kan testi yaptırdım sonuc negatif doktora sordum idrar testinde cok az 2. çizgiyi gördüm die ama kanda cıkmadı dedim bazen olabiliyor dedi bugünde kanama diger 2 güne göre arttı sizce hamile olabilirmiiyim üstüne görme olayı olmusmudur bide benim adetimin ilk gün cok az gelir 2.gün baya fazla gelirdi lütfen bu konuda bilgisi olan bana yardım etsin kafayı yemek üzereyim sizce hamilemyim .....
eşim hamile olmamı çok istiyor üstelik bugun kanamam fazlalastı diede biton surat savat yaptı nolur bana bişeyer söyin lütfen

Son düzenleme:
tatlim bilemiyorum ki, ben de senin gibiyim. Gecen ay senin anlattiklarina cok benzer seyler yasadim. en son 25 haziranda gormem gereken adetimi 30 haziran'da ayni senin gibi yaşadim. az az 3 gün sürdü. bu ay henuz olmadim bekliyorum ayin 8'i oldu tik yok. 3 tane idrar testi yaptim negatif cikti. ben de mantar tedavisi goruyordum. Fitil kullaniyordum. Bir de bu ilaclari gebeyken kullanmamak gerekiyormus ya korkuyorum sanki hamileyim de:) Acaba adet duzensizligimizin sebebi olabilir mi ki bu fitiller? Bunlar da adetimizi duzeninden mi cikarttilar ki. Zaten adetliyken kullanilmiyor. Ama sen kan testi yaptiysan kan testinin sonuclari kesin oluyor. Doktora da gitmissin. Gebelik süphesi olsaydi daha farkli seyler soylerdi heralde. Ulstrasona alirdi, görürdünüz. biliyorum sabretmek cok zor ama 1-2 hafta sabretsen de belki sonra bir kan testi daha yaptirirsin. Ya da git baska bir doktora daha sor. Onun yorumunu al.

bir de ben daha önce üstüne görmeli bir gebelik yaşamıştım. adet sancisi gibi hissetmistim gercekten de. sonraki ay da adet olmayinca uyanmistim. ama o 2 güncük lekelenmeydi. hiç ped takmasam da olurdu gibi yani. (ama malesef kürtaj olmustum dogurmadim)

o yuzden simdi daha bir cok istiyorum bebek.

sey peki idrar testlerinin her ikisinde de mi 2. cizgi cikti? o zaman umutlanir insan ya..

canım acilde yaptırdım ben testi ve bana bi jinekolok görsün dedi tedawi gördüğüm içinde bu ayın 14 de tekrar gidecem jinokloga suan da mesela orkide hiç kan gelmemiş afedersin peceteyle sildigim zaman kanı resmen görüyorum :KK5:yeminle aglıycam eşimin yaptıkları bu hastalanmamdan sonra beni çok etkiledi ama bu seferde olmazsa korunacam bi müddet cocuk istemiyorum bu ay tutmamıssa:KK14:

eet canım 2 sindede cok cok silik belli belirsiz çıktı e dogal olaram umutlandık ama sonra hüsranla sonuclandı :KK43:bu da insanı mahvediyor akşamdan beri üstüne görmeyle ilgili konuları arastırıyorum ama hiç bi bilgi edinemedimtatmin etmedi beni konular:KK50:

aa kan testini jinekolog yorumlasin zaten. Bazen gebeligin cok erken donremlerinde kan testinde de degerler düşük çikiyo.. Ama idrar testlerinin her ikisinde de de 2. cizgiyi acik da olsa gorduysen kafa karistirici gercekten
Kanin rengi cok acik kirmizi (pembeye donuk) oluyor ya da cok koyu kahverengimsi oluyormus uzerine gorme denilen durumda.

ah canim neden korunmak istedin? Esin seni kiracak bir sey mi yapti? cok fazla istiyorsa bebek cani sıkılmıstir.

ewet canım aşırı çocuk istiyor ama bi türlü olmuyo gerçi biz 4 aylık ewliyiz we hiç korunmadık malum ya bilmiyorum ewet acık yani normal adet kanamamdan acık ama ne oldugunu kestiremedim inan we kanla beraber sanki kılcal damar warmıs gibi bişiler geliyor yanı kan pembe ve içinde kılcal damara benzer bi durumda geliyor

eğer kanaman birkacgun surmezse bence bir jinekoloğa görün. zaten ayin 14 ünde gidecekmissin ama 6 gun var daha. bi tane daha mi idrar testi yapsan acaba onda ne cikacak.

sana en kesin bilgiyi kadin dogum doktoru verecek. hayirlisi olsun canim. Haber ver mutlaka. Merak ederim. Benim idrar testlerim negatif ciktigi icin umudum cok az. Ama belki ben de bu haftaici doktora giderim.

artık hüsrana ugramak istemiyorum uzum ya inş. ayın dördünde olumlu yada olumsuz haber weririmdua et bana ne olur kuzum rabbim bi bebiş nasip etsin hayırlısıyla

sana en kesin bilgiyi kadin dogum doktoru verecek. hayirlisi olsun canim. Haber ver mutlaka. Merak ederim. Benim idrar testlerim negatif ciktigi icin umudum cok az. Ama belki ben de bu haftaici doktora giderim.
sende haber wer bakalım inş. mutlu haberi sende alırsın kuzum

ben de hüsrana uğramamak için gitmiyorum doktora. benim gecen ayki testler negatifti. Umursamadim. Bu ay da 8 gün gecikmiş oldu. eğer bebek yoksa da adetimde bir düzensizlik söz konusu. Bu daha fena :KK43:

ben hastalandım kuzum malesef we bitirdim sezonu bi müddet ugrasmıycam kendi kendime söz werdim rabbim hayırlısını wersin isteyen herkese

ben de hüsrana uğramamak için gitmiyorum doktora. benim gecen ayki testler negatifti. Umursamadim. Bu ay da 8 gün gecikmiş oldu. eğer bebek yoksa da adetimde bir düzensizlik söz konusu. Bu daha fena :KK43:

canım aynı durumdayım be suan anladımki adetim düzensizleşti iyce we cok kötü artık bakalımrabbim ne zaman nasip edecek inş. sende öle bişey yokturda hamilesindir gercekten sana çok dua edecem rabbim inş. beni sewindirmedi seni bari sewindirir :emir_bebek:

Son düzenleme:
Benim de dün aşılamamın 12. günüydü, hcg 17 çıktı eve geldim adet oldum, doktor yarına bir daha istedi gebelik testi, ama normal adet görüyorum. Devam ediyor olabilir mi size gebelik?

Benim de dün aşılamamın 12. günüydü, hcg 17 çıktı eve geldim adet oldum, doktor yarına bir daha istedi gebelik testi, ama normal adet görüyorum. Devam ediyor olabilir mi size gebelik?

canım normal adet görüyorsan bildigim kadarıyla tutunamamıs bebek rahme yani düşük olabilir ama yinede umudunu yitirme yarını bekle derim

canim normal adetse eger hamile degilsindir. ama doktor adet gormene ragmen mi istedi tekrar gebelik testi?

Ben de hala olmadim adet. Bugun kan testine gittim. Durumumu anlattim. Hormon testleri ve gebelik testi yaptilar. sonuclari yarin alicam bakalim. Nasil uyuycam bu gece? hamile degilsem de adetim neden duzensiz diye ogrenmek istedim. saat gibi calisirdi, cok duzenliydi yani. iltihaplanma varmis. rahim duvarinda da kalinlasma olmus dedi. Ya gebesin ya da adetine cok az kaldigi icin kalinlasma olmustur dedi. Rahim duvari kalinlasmasi baska kotu biseyden dolayi olabilir mi diye dusunuyorum ben de. Internette bakayim dedim ama moral bozucu seyler yaziyo hemen kapattim.

Cok düşünmekten de olamiyoruz aslinda. Ben gunun 24 saati bu konuyla ilgileniyorum resmen. dusunmemek akisina birakmak lazim aslinda.

sen yine de doktora git adetin neden duzensizmis ogren canim. strese giriyorsundur bebek olmuyo diye. ondandir. ama gene de baktir bi testler yapsinlar. icin rahatlasin.
Aslinda ugrasmadigin ilgilenmedigin, hic aklina gelmeyen bir anda daha kolay oluyo sanki bebek. :) hic farkinda olmadan.

bu sekilde kafayi yer insan.

canım aynı durumdayım be suan anladımki adetim düzensizleşti iyce we cok kötü artık bakalımrabbim ne zaman nasip edecek inş. sende öle bişey yokturda hamilesindir gercekten sana çok dua edecem rabbim inş. beni sewindirmedi seni bari sewindirir :emir_bebek:

canim cok tesekkur ederim guzel dileklerin icin.
hayirlisi nasilsa oyle olsun diyelim hepimiz icin.

selam kızlar; öncelikle mübarek ramazan ayımız hayırlı olsun. ben 1 bucuk yıllık evlıyım hıc korunmamıza ragmen hamıs kalamıyorum. bu ay 31.07.2012 tarıhınde adet gunumdu ve o gun peceteye kahverengı leke geldı 3 gun sadece peceteye sılerek devam ettı hıc ped kırletmedım ve hala addet olmadım. bugun ıse yogun beyaz akınıtm var ve kasık agrım var. ıdrar testı yaptım kocaman bır tek cızgı::KK43:( kafam karıstı cok umutluyum sızce yerlesme kanaması olabılırmı ve ne zaman teste sonuc verır

X