Adet döneminde vücudumuzdaki değişimler

odessia

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2007
62
1
51
adet döneminden bir hafta öncesi vücudumdaki değişiklikler
1. cildim matlaşıyor canlılığını kaybediyor solgunlaşıyor
2. yüzümdeki gözenekler ve mimik cizgileri her zamankinden daha belirginleşiyro
3. 2-3 kilo aldım sanıyorum ve bir türlü bunun adet öncesi bir durum olduğunu kabullenemeyip egzersizlerimi artırıyorum. Her defasında yanılıyorum.
4. Saçlarım güzel görünmüyor tarıyorum, bağlıyorum çözüyorum olmuyor olmuyor
5. Kendimi çirkin hissediyorum.
6. Sinirlerim çok bozuk oluyor her şeye kızıyorum sinirleniyorum söyleniyorum
7. göğüslerim küçük ama her zaman kullandığım sütyene sıkmaya başlıyor

adetin 3 veya 4. gününden itibaren tekrar aynada herşey yoluna girmeye başlıyor sinir harbi bitiyor kendimi güzel bulup şükrediyorum :eek: sizlerle paylaşmak istedim bu konularda tekmiyim ben acaba:teytey:

cogu deyindigin noktada bende de aynen öyle oluyor:KK43: ama en kötüsü de tabii kendimi cirkin hissetmem,komplekse falan girmem.. Resmen sinirlerim alt üst oluyor:) Allah´tan beni her daim simartan bi sevgilim var :)

çok normal üzülme yalnız değilsin bende bide dayanılmaz ağrılar oluyor kendimi incelemeye vaktim olmuyo

allahım şükürler olsun bitek ben değilmişim....
arkadaşlar ağrı kesici ismi verebiliyomuyuz burdan...

merhaba
Yazdıklarınız çok ilginç geldi bana .Bütün bunları neden hissetiğinizi hiç düşündünüz mü?regl dönemini beyninizde daha başlamadan ızdırap verici bir zaman dilimi olarak şartlandırılmış sanırım:KK43:((
Olaya birde şöyle bakın.Bu dönem her kadının kaçınılmaz ve olması gerekli bir zamanı.daha sık wc ziyareti gerektiren bir dönem.Neden daha çirkin olasınız ki?Bence bu dönemi daha güzel geçirmek için "regl olmam tabiatın bir kanunu ve ben bunu değiştiremem" demeli!Her akşam duş alıp, kısa yürüyüşler yapmalı ve ağrısı olan arkadaşlar önce kadın doğum uzmanına görünmeli.belki kist gibi birşey buna neden oluyordur.eğer ağrının sebebi yok ise kendimizi rahatlatmanın yolunu bulmalıyız.mesela soğan yemeliyiz.Soğan damarları genişletiyor.Erkek arkadaşım doktordu ve regl dönemimde soğanın bu dönemde bana çok faydalı olacağını söylemişti.

ayrıca birde kullandığımız petlerden ultra comfort olanlar var?Kaşındırmıyor sanki yok gibi:))

sabah akşam duş aldığımız,sık sık pedimizi değiştirdiğimiz sürece zaten güzel kokuyor ve kendimizi mutlu ve sakin hissettiğimiz sürece zaten güzel görünüyor olacağız.

Bu seferki regl dönemini birazcık benim gibi geçirmeyi deneyebilisiniz

sanırım ben biraz daha ağır yaşıyorum...
kendime ve etrafa zarar vermeye başlıyorum.
ağlama krizleri off off...

canım öncelikle bunun rutin ve çok normal olduğuna karar verirsen kendini kötü hissetmezsin.adet olmayan insanların adet olmak için aylarca ilaç kullandığını biliyormusun?Yumurtlama dönemin olmazsa asla çocuğun olmaz ve menopoza giren insanlar gibi o dönemde sıkıntı yaşarsın.Bunun normal olduğunu ve hassaslaşma,daha asabi olma gibi ötü etkilerin sadece zihinlerinde bu olayı istemeyenlerin yaşadığını unutma.

ben bu dönemi kusma ve hastaneye götürecek kadar ağrılı yaşayan insanlarıda biliyorum.fakat bu insanlara doktorlar yardım edemiyor.Böyle olmadığın için şanslı olduğunu fark et.

Umarım daha ılımlı bakarsınyerimseniben

bence de,ufak tefek sıkıntılar yapsa da bize adet olduğumuz için sevinmemiz lazım.en fazla bir hafta çekiyoruz sıkıntıyı,bittikten sonraki özellikle ilk günü ne kadar temiz,mutlu,sağlıklı olduğumuzu anlayıp seviniyoruz.bu da yeter zaten.ben adet olduğum zaman evden falan çıkasım gelmiyo.oldu ya çıktım,hele erkek arkadaşımla buluştum,ona binbir nazı yapıyorum.ne istesem yapıyo,sinirlensem kızsam da ,tamam özel günündesin bişi demiyorum diyo.canım aşkım benim.neyse işte kızlar dert etmeyin,güzeldir adet olmak.hormonlarımız tıkır tıkır çalışıyor işte daha ne istiyosunuz:teytey:

arkadaslar sol gögsumun altında kucuk bı sıslık var derıde kalınlarsama ne olabılır acaba doktoroda gıtmedım

adet döneminden bir hafta öncesi vücudumdaki değişiklikler
1. cildim matlaşıyor canlılığını kaybediyor solgunlaşıyor
2. yüzümdeki gözenekler ve mimik cizgileri her zamankinden daha belirginleşiyro
3. 2-3 kilo aldım sanıyorum ve bir türlü bunun adet öncesi bir durum olduğunu kabullenemeyip egzersizlerimi artırıyorum. Her defasında yanılıyorum.
4. Saçlarım güzel görünmüyor tarıyorum, bağlıyorum çözüyorum olmuyor olmuyor
5. Kendimi çirkin hissediyorum.
6. Sinirlerim çok bozuk oluyor her şeye kızıyorum sinirleniyorum söyleniyorum
7. göğüslerim küçük ama her zaman kullandığım sütyene sıkmaya başlıyor

adetin 3 veya 4. gününden itibaren tekrar aynada herşey yoluna girmeye başlıyor sinir harbi bitiyor kendimi güzel bulup şükrediyorum :eek: sizlerle paylaşmak istedim bu konularda tekmiyim ben acaba:teytey:

tüm bunlar adet döngünüzün fizyolojik değil psiklojik belirtileri. tamamen vücut kimyanızın olağanüstü değişimiyle birlikte ortaya çıkıyor.
rahat olun, bir kaç tatlı söz, kendi kendini rahatlatma seansları bu tür şeylerin kafanızdan silinmesine yardımcı olacaktır.

X