Ebced Hesabına Göre Burcunuz!

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.000
$Ebced-hesabi-burçlar-astroloji.jpg

Ebced Hesabına Göre Burcunuz!

Kişinin yıldızını bulmak için Ebced hesabı da denilen bir yöntem uygulanır.

Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

Küçük ebced hesabına göre;

Kişinin anne ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür.

"KALAN" kaç ise; o numaralı burca bakılır.

A=1 B=2 C=3 Ç=3 D=4 E=5 F=8 G=8 Ğ=4

H=8 I=10 İ=10 J=3 K=4 L=6 M=4 N=2 O=7

Ö=7 P=2 R=8 S=0 Ş=0 T=4 U=7 Ü=7 V=6

Y=10 Z=7

1 kalırsa ...
KOÇ

2 kalırsa ...
BOĞA

3 kalırsa ...
İKİZLER

4 kalırsa ...
YENGEÇ

5 kalırsa ...
ASLAN

6 kalırsa ...
BAŞAK

7 kalırsa ...
TERAZİ

8 kalırsa ...
AKREP

9 kalırsa ...
YAY

10 kalırsa ...
OĞLAK

11 kalırsa ...
KOVA

0 kalırsa ...
BALIK

ÖRNEĞİN;

Adınız, Ahmet; Annenizin adı da Fatma olsun...

A=1 F=8

H=8 A=1

M=4 T=4

E=5 M=4

T=4 A=1

(A H M E T) + (F A T M A) =

(1 + 8 + 4 + 5 + 4 ) + (8 + 1 + 4 + 4 + 1) =

22 + 18 = 40

40 / 12 = 3
KALAN
= 4

Buna göre burcunuz= YENGEÇ

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuzu Biliyormusunuz ?

Son düzenleme:
çok şaşırtıcı benimki akrep çıktı ilk defa doğum tarihiyle alakası olmayan burç takvimi gördüm:KK1: normalde burcum aslan yükselenim yengeç

çok şaşırtıcı benimki akrep çıktı ilk defa doğum tarihiyle alakası olmayan burç takvimi gördüm:KK1: normalde burcum aslan yükselenim yengeç

Ben kendim ve eşim için yaptım. ikimizin de yükselen burcu çıktı acaba herkese mi yükseln burcu çıkıyor diye düşünürken seninki akrep çıkmış. Benim yükselenim terazi-terazi çıktı, eşimin yükseleni-yengeç-yengeç çıktı.

daha önce baska bir yerde hesapladığımda doğru cıkıyordu sevgilim ve benimki ama simdi benimki doğru onun yanlıs sasırdm :KK70:

Terazi benim yükselen burcum O çıktı. Oğlumun yükseleni balık o da çıktı. Nasıl oluyor ki ya. Hani tarih falan da girmiyoruz mantığım kavrayamadı.

benmki aslan çıktı ama ben boğa burcuyum yükselenimde başak..sevgiliminde aslan onunkiyle aynı burc cıkacagını tahmin etmezdim:)

benim burcum ikizler..burda da ikizler çıktı..ve benim bir ikizim var..demek ki ben tam bir ikizler kadınıyım :nazar:

ne burcmla ne de yükselen burcumla alakalı çıktı yay burcuymuş :)

Günes burcum aslan yükselenimde aslan ama yengec cktı erkek arkadasımında günes aslan yükselen basak onada terazı cktı :KK70:

benim de burcum yay ama bu hesaba göre ikizler çıktı. ikizler de en sevmediğim burçtur genelde :KK9:

X