Saç Rengi ve Saç Boyama Krepe balyaj ? (resimli)

gamzenk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2011
2.347
56
slm :) saçıma krepe balyaj attırmak istiroum. ama nasıl olması gerektiği konusunda kararsızım. aslında ben dip rengim kaybolsun istemiyorum.

iki kuaföre sordumi bi tanesi platin kadar açık olmasa da açık bi sarı öneririm dedi. bi tanesi de direk platin sarı dedi. ama bi kaç paket saçının diplerini de boyamak gerek yoksa

dipleri koyu kalır dedi. o zaman da çok sapsarı olucak ve saçım rengarenk olucak endişeliyim açıkçası.

saçımda bi değişiklik istiyorum. ilk defa boyatıcam nası bişey önerirsiniz kızlar ?? :44:

saç rengim böyle:))
$bbbbb 008.jpg

doğal saçına yaptır balyajını, açık tonlar istemediği ,saçına uygun renkte balyaj istediğini söyle..
illaki saçı orielle açıp boyayacaklar,platin sarısı balyajlar atacaklar..:KK47: tek yapabildikleri bu...:KK51:

doğal saçına yaptır balyajını, açık tonlar istemediği ,saçına uygun renkte balyaj istediğini söyle..
illaki saçı orielle açıp boyayacaklar,platin sarısı balyajlar atacaklar..:KK47: tek yapabildikleri bu...:KK51:

aynen cnm ya adama doğal olsun istiyorum diyorum. illa platin dio.

ünlü bi kuaför bi de. kesinlikle oraya boyatmam:KK37:

Krepe balyajı ne kadara yapıyorlar acaba. Röfleden uygunmudur fiyatı. Yoksa röfle ile aynı şeymi. Kuaförle konuşmadan sizden de bilgi almak istedim. :)

Son düzenleme:
Balyajla röfle arasındaki fark nedir kızlar ? Hiç bilmiyorum..Şu an benim saçlarım röfleli..Balyaj daha mı iyi duruyor saçta ?

Krepe balyajı ne kadara yapıyorlar acaba. Röfleden uygunmudur fiyatı. Yoksa röfle ile aynı şeymi. Kuaförle konuşmadan sizden de bilgi almak istedim. :)

bi kaç yere sordum cnm 100-120 arası yapıolar. tabi saçın daha kısaysa daha ucuz olur. röfle fiyatlarını bilmiyorum..

bi kaç yere sordum cnm 100-120 arası yapıolar. tabi saçın daha kısaysa daha ucuz olur. röfle fiyatlarını bilmiyorum..

Röflede 120-130 lira ve benim saçım kısaydı. Demekki bir fark yok. Aslında bir arkadaşım saçlarının uçlarına yani yarısına kadar yaptırmıştı. (Fotoğraflardan bazılarında var.) Saman sarısıymış 20 lira gibi bir fiyata yaptırmıştı. Acaba fark neydi.

Balyaj ve röfle arasındaki farkları merak edenler için çok faydalı olacağını düşündüğüm yazımız.

Röfle aslında saçın tamamına uygulanan renklendirme işlemi. Balyaj ise saçların sadece uçlarına tutam tutam yapılan saç renklendirme işlemidir.
Röfle ve balyajın en doğal en sık durduğu saç boyu kısa saçlar aslında. Uzun saçlarda yapılan röfle ve balyaj kısa saçlara nazaran daha az doğal bir görüntüsü oluyor. Ama bu aradaki farkı uzun saçlara krepe atarak kapatabilirsiniz.
Kısa saçlara yapılan röflenin ve balyajın daha başarılı olması sanırım kısa saçlara uygulamanın daha kolay olması ve kısa saçlardaki röfle ve balyajın kendisini daha net gösterebilmesi.
Röfle balyajın en başarılı durduğu saç modellerinden biride düz saçlar. Röfle ve balyaj kıvırcık saçlarda kendini daha net gösteremiyor ve kıvrımların etkisiyle balyajında röfleninde naturel hali gizlenebiliyor. Bunun yanında kıvırcık saçın rengi de röfle ve balyajın başarılı sonuç vermesi açısından çok önemli. Saç renginiz kesatane tonlarındaysa kızıl balyaj ya da röfle, saç renginiz kızıl ise altın renklerinde ve kırmızının birkaç farklı tonunda röfle ya da balyaj, sarı tonlarında saçlarınız varsa (ki bu saç rengi röfle ve balyaj için en şanslı renk tonudur)her ren tonunda röfle ve balyaj attırabilirsiniz.
Röfle veya balyajınızı mutlaka uzman bir kuaföre yaptırın zira hem ortaya çıkacak renk tonu açısından hamda saçınızın yıpranmadan uygulanması için uzman bir kuaförün elinin değmesi gerekir. Röfle ve balyajın içindeki kimyasalların dozajının iyi ayarlanmaması halinde saçlarınızın kırılması, yıpranması hatta yanması bile muhtemeldir.
Saçlarınızdaki balyaj ya da röflenin zamanla saçlarınıza zarar vermemesi ve kalıcılık süresinin uzaması için, zaman zaman haftalık ya da aylık saç bakım ürünleri kullanmalısınız.
Alıntıdır.

Son düzenleme:
Balyajla röfle arasındaki fark nedir kızlar ? Hiç bilmiyorum..Şu an benim saçlarım röfleli..Balyaj daha mı iyi duruyor saçta ?

balyaj tüm saça uygulanmıo, uçlara atılıo, röfle saçın tümüne uygulanıo. ben de bilmiodum saçımı boyatmaya karar verene kadar :KK1:

Son düzenleme:
ilk ikisi çok hoşuma gitti. bende tam böyle istiyorum.

ilk defa boyatıcam için büyük bi deişiklik istemiyorum. dip rengim aynı kalsın. hoşuma giderse sonra açtırırım rengini :))

Zaten bunlar daha doğal duruyor. Aslında bende böyle istiyorum ama saçlarım kısa omuzlarımın biraz altına inse bile yeterdi. Ben boyatıyorum tamamen dip boya yaptırıyorum onun için. Ama kuaföre sormayı düşünüyorum yapabilirmi şu an diye. Diplerden doğal saçlarım görünsün. Her ay dip boyayla uğraşmayayım hemde daha doğal dursun. Çizgi çizgi dursun istemiyorum. Kötü duruyor. Onun için krepe balyaj diye üstüne basa basa söylemek lazım, bazı kuaförler anlamayabiliyorlar. :)

Zaten bunlar daha doğal duruyor. Aslında bende böyle istiyorum ama saçlarım kısa omuzlarımın biraz altına inse bile yeterdi. Ben boyatıyorum tamamen dip boya yaptırıyorum onun için. Ama kuaföre sormayı düşünüyorum yapabilirmi şu an diye. Diplerden doğal saçlarım görünsün. Her ay dip boyayla uğraşmayayım hemde daha doğal dursun. Çizgi çizgi dursun istemiyorum. Kötü duruyor. Onun için krepe balyaj diye üstüne basa basa söylemek lazım, bazı kuaförler anlamayabiliyorlar. :)

evt ya bazısı hiç anlamıo ve kendi dediğini kabul ettirmeye çalışıolar :KK36:

ben bu fotoları göstercem aynen böyle olsun dicem umarım yapabilir :26:

sor bi cnm kuaförüne yapabilir bnce.

ilk ikisi çok hoşuma gitti. bende tam böyle istiyorum.

ilk defa boyatıcam için büyük bi deişiklik istemiyorum. dip rengim aynı kalsın. hoşuma giderse sonra açtırırım rengini :))

Canım bence diplerini hiç açtırma pişman olursun her ay uğraşmak yaptırmak sıkıyor insanı
Ben açtırdım pişmanım şimdi her ay her ay dip boyası yaptırıyorum yaptırmayınca hoş olmuyor..

evt ya bazısı hiç anlamıo ve kendi dediğini kabul ettirmeye çalışıolar :KK36:

ben bu fotoları göstercem aynen böyle olsun dicem umarım yapabilir :26:

sor bi cnm kuaförüne yapabilir bnce.

Ters röfle yapılacak biraz saçım uzadıktan sonra. :) Oreal kullanılmayacak, boyayla yapılacak.

Son düzenleme:
Canım bence diplerini hiç açtırma pişman olursun her ay uğraşmak yaptırmak sıkıyor insanı
Ben açtırdım pişmanım şimdi her ay her ay dip boyası yaptırıyorum yaptırmayınca hoş olmuyor..

evt cnm ben de dip boyasıyla uğraşmak istemiorum dip rengimi deiştirmicem bakalım umarım yapabilirler :26:

X