Bebek Beslenmesi bebeğim sağ göğsümü emmiyorrrrrrrrr

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ayseebrutasdelen

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2012
39
0
kızlar ne olur bişey söyleyin ne yapabilirim.sağ göğsümü emmiyor 9 haftalık kızım .gece bile uykuda verim diyorum 2 dakka emiyor sonra hemen farkediyor ve uyanıp aglıyor ve reddiyor emmeyi hemen öbür göğsüme alıyorum emerek uyuyor geri.cumartesi bende o göğsümden süt gitmesin diye sürekli sağıyorum ve biberonla veriyorum gündüz acaba biberona alışırmı .o kadar korkuyorumlki beni almaz diye .bu aradada gögsüm nasıl akıyor bilemezsiniz .ne olur yardım edin

canım sanki sen değilde ben anlatıyormuşsun gibi geldi :) benim kızımda aynısını yapardı hamileliğim boyunca hep sol tarafımda dururdu bebişim...doğduğundada sağ göğümü emerken hep ağlardı hep sol göğsümü verirdim..sağım ters geliyor diye düşünürdüm hep..diğer göğsümüde sağıp veriyordum..sütün geldikten sonra alışmaz korkma..benim sütüm 3 ay geldi sadece..yavruma fazla vermedim diye dert ediyorum şimdi :KK43: sen biberona alışır diye düşünme..sürekli ver ona..fazla sütünüde sakla muhakkak..bisüre sonra sağdığın için o göğsündeki süt azalıcaktır çünkü..yılma hergün dene muhakkak...umarım alışır..kolay gelsin

kızlar ne olur bişey söyleyin ne yapabilirim.sağ göğsümü emmiyor 9 haftalık kızım .gece bile uykuda verim diyorum 2 dakka emiyor sonra hemen farkediyor ve uyanıp aglıyor ve reddiyor emmeyi hemen öbür göğsüme alıyorum emerek uyuyor geri.cumartesi bende o göğsümden süt gitmesin diye sürekli sağıyorum ve biberonla veriyorum gündüz acaba biberona alışırmı .o kadar korkuyorumlki beni almaz diye .bu aradada gögsüm nasıl akıyor bilemezsiniz .ne olur yardım edin

Merhaba ndn almiyor net bir fikrim yok ama emziren anneler,sutunu kasikla vermeli aynen biberona alisir onun akiciligi daha iyi oldugu icin.sag meme ucunuzu kavrayabiliyr mu? Ilk zmn bnm de solum az gibiydi her iki tarafi kullanamiyorsanz sagmaya devam.

önce kolaylıklar dilerim.beni,m oğlum da öyleydi,o da sol taraftan emerdi,sağı sevmezdi. sütüm de çok boldu.ne kadar sağsam da olmadı, süt birikti iltihap oldu ve ameliyat oldum sağ tarafımdan. o yüzden mutlaka çok iyi sağ ve ağlasa da ver sağ memeni.sıkıntısı çok ateş yaaprdı,gece yorganım sırılsıklam olurdu terden.
neyse canım mroalin bozulmasın da ,alıştırmaya çalış.belli bir nedeni yok sadece o tarafa alışıyor o kadar.. biberonla da olsa ver mutlaka.oğlum biberondan içti.ben kauçuk başlık kullanmıştım memeye daha yakın bir his uyandırıyomuş bebekte.

bizim gelinin bebeğide almıyordu bebeği sol tarafa yatırır gibi yatırıp bir kişi bebeği tutarak verdik o şekilde emerek alıştı sonra almaya başladı şimdi çok rahat emiyor. bebeği koltuk altına doğru çek bir kişi yardım ederse iyi olur. sol tarafı veriyormuş gibi ver.

X