Limon Sarımsak Kürü

missdance

beden eğitimci
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009
1.585
19
herkese merhaba sizlere bir şey sormak istiyorum.Bir arkadaşımdan şöyle bir tarif aldım 2 kilo limon suyuna 40 adet sarımsak koyuyoruz 15 gün beklettikten sonra sabahları aç karnına bir çay bardağı içiyoruz ve zayıflıyoruz.

şimdi benim sorum şu ben bu karışımı hazırladım ama en az 7-8 aydır bekletiyorum cam şişede, aranızda böyle bir karışımı duyan kullanan fayda gören var mı ayrıca sizce 7-8 ay bekledikten sonra etkisi kalmış mıdır bozulur mu yani? herkesi öperim :)

bu arada başlığı yanlış yazmışım limon yerine liman yazmışım kusura bakmayın...

Son düzenleme:
herkese merhaba sizlere bir şey sormak istiyorum.Bir arkadaşımdan şöyle bir tarif aldım 2 kilo limon suyuna 40 adet sarımsak koyuyoruz 15 gün beklettikten sonra sabahları aç karnına bir çay bardağı içiyoruz ve zayıflıyoruz.

şimdi benim sorum şu ben bu karışımı hazırladım ama en az 7-8 aydır bekletiyorum cam şişede, aranızda böyle bir karışımı duyan kullanan fayda gören var mı ayrıca sizce 7-8 ay bekledikten sonra etkisi kalmış mıdır bozulur mu yani? herkesi öperim :)

canım o damar tıkanıklığı için atma ama büyüklerden biri içsin kalp damar varis gibi tıkalı damarları açıyor o

oh be sonunda biri cevap verdi :) teşekkür ederim. bir arkadaşım vermişti tarifi bir tanıdıgı içip dal gibi olmuş ama ben cesaret edemedim hazırladım ama öyle kaldı

Arkadaşım o tarif 1 kilo sarımsak ile 1 kilo limon rendelenir. Bir kapta 1 hafta ağzı kapalı şekilde serin bir yerde muhafaza edilir. Hergün bir kaç kere 5 dakika kadar yoğrulur. 1 hafta sonra tülbentten süzülür cam bir kavonoza konur . Ve hergün 1 yemek kaşığı içilir. Yarım kiloluk cam kavanozlar varya aşağı yukarı o kadar sıyu çıkıyor. Bu kür bittikten sonra bir daha 6 ay ara verilir. Yinelem istenirse tabii.
Faydası damar açıcığı özelliğidir. Özellikle kalp damarlarını açar. Bana bu tarifi veren kişi acil ameliyat olması gerekiyormuş bu tarifide bildiğinden red etmiş. Yapmış 2 ay sonra hastahaneye gittiğinde doktoru inannamamış. Bunun üzerine bu tarifi verdiğim bri daha var tanıdığım o hemşire bacaklarından rahatsızdı. Bende yapayım dedi. Şimdi 2 saat ayakta durmak neki 24 saat koşabilirim diyor.
Ancak zayıflatma etkisini bilmiyorum hiç duymamıştım.

Mrb... Ben bu kürü yaptım we bitireli de 1 hafta oldu ama herhangi bir etkisini göremedim,daha snra fark eder mi bilemem.Yalnız içimi koku we tat itibariyle biraz itici :)

Mrb Ahsen Hanım bu kür sizde ne tür etkiler yaptı we ne kadar sürede görmye başladınız etkilerini,bende yaptım ama bir farklılık yok henüz.

Merhaba tek başına etki göstermesi zor onun yanında beslenmenize de dikkat ederseniz katkı sağlıyor

X