Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

bu erkekler gerçekten aynıymış
vazgeçilmez olduklarını sanıyolar hele çocuk olunca hiç bırakamıyacağımızı hem pişman oluyolar hemde hakaret tehtit herşeyi yapıyolar

Boşanalı 2 ay kadar oldu. İyi olduğumu düşünüyordum ama erafımdakiler etkilendiğimi söylüuyordu. onların zoru ile 2 hafta kadar önce tatile çıktım. Gerçekten iyi geldi kendimi toparladım. zaten çalışıyordum haftaya iş başı yapacağım. düzenimi kurdum. kızım 20 aylık. Babasının çok düşkün olduğunu söyleyemeyeceğim. hiç medenice ayrılmadık. konuşmuyoruz bile. ne yapayım görmek istemeyene zorla gösteremem babalık yapmak istemeyene de zorla yaptıramam. Kızım için evet üzülüyorum ama baba açığını ailedeki diğer erkek üyelerle kapatmaya çalışıyorum.
Bu süreçte bol bol dua ettim, çalıştım, spor yaptım [ki spor yapmak gerçekte iyi geliyor] kitap okudum en önemlisi kızımla ilgilendim.
Ben bu forumu okuduğumda en çok görüp mutlu olduğum şey güçlü kadınlar. inanın mutsuz olduğu halde evliliğini devam ettiren o kadar çok insan var ki. Evliliklerin bitiminde hiç bir taraf tamamen kusursuz olmaz ama hep derim ki çok kusurlu olan az kusurlu olan taraf vardır. Gördüğüm kadarıyla herkes evliliği için mücadele etmiş, geceleri kafasını yastığa rahat koyan insanlar. Kusur oranlarına bakarsak boşanmak istemeseydik senelerce bu adamları çocuğumuz için gerekli nafakayı da alarak yıllarca süründürebilirdik. Ama çoğumuz gururuyla evliliği herkesin gösteremeyeceği bir cesaretle bitirmiş ayakta duruyor. bence ne mutlu bize.
Tekrar evlilik düşünmüyorum. en azından kısa vadeli planlarımda yok. Çünkü akşamları istediğim kanalı izlemek, canımın istediği yere canımın istediği zamanda gitmek, ayağımı uzatmak, sadece kendim için süslenip bakım yapabilmek, iyilikten ve adaletten nasibini almamış bir insana bu kavramları anlatmaya çalışmak gibi bir çabaya girmemek şu an için kazanımlarım. Bol bol dua edelim olumlu düşünelim olumlu da gelsi inşallah.

yazınızı okuduktan sonra kendimi bian boşanmış ve ayaklarımı uzatmış huzur içinde hayal ettim içim bi tuhaf oldu...eşimle yapamıycaz bunun farkındayım 5 yıllık evliyim ve 4 yaşında bir kızım var.hakaret hakaret baskı baskı boğuldum gözlerimdeki ışık söndü saçımı taramak bile istemiyorum inanın işe giderken taramadan topluyor hiç ama hiç makyaj yapmıyorum ...boşanmak istiyorum evet bunu kendime defalarca söylüyorum ama yapamıyorum cesaretim kalmamış gibiyim içime çekilmişim adeta biri gelsin beni tutsun götürsün bitirsin herşeyi istiyorum hiç gücüm kalmadı siz nasıl başardınız bunu benim ailem çok uzakta ve bu şehirde kimsem yok ailem bana 15 saat uzak bişehirde bu yüzdenmi bu kadar umutsuz olmam bu çaresizliğim neden yapamıyrum neden kurtulamıyorum bu adamdan onun ailesinden kanımı emdi sanki resmen artık sol kolum ve parmaklarım uyuşuyor hep uyumak istiyorum uyumak ve unutmak....kızım için diyorum kalk kendine gel silkelen dik dur 29 yaşındayım ama 49 dan farkım yok gibi

eşim bugün tebligatı almış gene mesaj bombardımanına başladı, banada yazmıyor ablalarıma gönderiyor. 3 haftadır hiç sesi çıkmıyordu. boşanalım gürültüsüz paatırtısız anlaşmalı bu iş hemen bitsin sen oradan istediğin gibi hallet diyen o ama aksine sanki bu işi uzatacak gibi. biran önce bitsinde huzur istiyorum artık. bugünün üzerine kendi kendime dedimki iyiki de aynı şehirde değilmişiz huzurumu daha çok kaçırırdı.

benim ailemde başka şehirde ve ben bunu yapamıyoru bu adamdan kurtulamıyorum sen nasıl yaptın ilenmi gelip aldı seni benim bu şehirde kimsem yok çok yanlızım ailem 15 saat uzaktalar bu uzaklık mahvetti beni kaçıp gidecek gücüm yok çok yorgunum sen nasıl yaptın lütfen akıl ver bana yardım et

yazınızı okuduktan sonra kendimi bian boşanmış ve ayaklarımı uzatmış huzur içinde hayal ettim içim bi tuhaf oldu...eşimle yapamıycaz bunun farkındayım 5 yıllık evliyim ve 4 yaşında bir kızım var.hakaret hakaret baskı baskı boğuldum gözlerimdeki ışık söndü saçımı taramak bile istemiyorum inanın işe giderken taramadan topluyor hiç ama hiç makyaj yapmıyorum ...boşanmak istiyorum evet bunu kendime defalarca söylüyorum ama yapamıyorum cesaretim kalmamış gibiyim içime çekilmişim adeta biri gelsin beni tutsun götürsün bitirsin herşeyi istiyorum hiç gücüm kalmadı siz nasıl başardınız bunu benim ailem çok uzakta ve bu şehirde kimsem yok ailem bana 15 saat uzak bişehirde bu yüzdenmi bu kadar umutsuz olmam bu çaresizliğim neden yapamıyrum neden kurtulamıyorum bu adamdan onun ailesinden kanımı emdi sanki resmen artık sol kolum ve parmaklarım uyuşuyor hep uyumak istiyorum uyumak ve unutmak....kızım için diyorum kalk kendine gel silkelen dik dur 29 yaşındayım ama 49 dan farkım yok gibi

seni çok ama çok iyi anlıyorum bende ailemden 15-16 saatlik uzakta hatta doğuda bir ilçede ikiz bebeklerimle yaşıyorum boşanma davamı açtım dava gününü bekliyorum..
boşanma kararının uzaklıkla yakınlıkla hiç alakası yokk ailem benden uzak evet heran arkamda oldular davayı açtığımda yanlızdım...
kararı verdikten sonra uygulaması kolay geliyor insana biraz cesaret istiyor siz hayata karşı cesaretinizi yitirmişsiniz onun için böyle düşünüyosunuz..
sonuçta ayaklarınız üzerinde duruyosunuz çalışıyosunuz ayrı bir eve çıkarak ki eviniz kira ise siz değil eşiniz evi terkedebilir siz düzeninizi bozmazsınız kızınızıda yanınıza alarak güzelce geçinebilirsiniz..
yapmanız gereken karar vermeniz şunu unutmayın en kötü karar bile kararsızlıktan çok daha iyidir..

seni çok ama çok iyi anlıyorum bende ailemden 15-16 saatlik uzakta hatta doğuda bir ilçede ikiz bebeklerimle yaşıyorum boşanma davamı açtım dava gününü bekliyorum..
boşanma kararının uzaklıkla yakınlıkla hiç alakası yokk ailem benden uzak evet heran arkamda oldular davayı açtığımda yanlızdım...
kararı verdikten sonra uygulaması kolay geliyor insana biraz cesaret istiyor siz hayata karşı cesaretinizi yitirmişsiniz onun için böyle düşünüyosunuz..
sonuçta ayaklarınız üzerinde duruyosunuz çalışıyosunuz ayrı bir eve çıkarak ki eviniz kira ise siz değil eşiniz evi terkedebilir siz düzeninizi bozmazsınız kızınızıda yanınıza alarak güzelce geçinebilirsiniz..
yapmanız gereken karar vermeniz şunu unutmayın en kötü karar bile kararsızlıktan çok daha iyidir..

bu şehirden hemen gitmek istiyorumburası eşimin memleketi ben egeliyim eşim doğulu ondan ayrılınca burda yaşamayı falan asla düşünmem dediğiniz gibi biraz cesaret gerisi gelecek biliyorum en iyisi adam akıllı oturup konuşmak ben ayrılmak istiyorum eğer sorun çıkarırsan ki sen bilirsin hakim dava süresince bile çocuğu bana verir velayetide bende olur geriye sadece bi avukat bulup vekalet verip çekip gitmeye kalıyor burda daha fazla nefes almak istemiyorum......

bu şehirden hemen gitmek istiyorumburası eşimin memleketi ben egeliyim eşim doğulu ondan ayrılınca burda yaşamayı falan asla düşünmem dediğiniz gibi biraz cesaret gerisi gelecek biliyorum en iyisi adam akıllı oturup konuşmak ben ayrılmak istiyorum eğer sorun çıkarırsan ki sen bilirsin hakim dava süresince bile çocuğu bana verir velayetide bende olur geriye sadece bi avukat bulup vekalet verip çekip gitmeye kalıyor burda daha fazla nefes almak istemiyorum......

hangi ildesiniz bende doğudayım onun için sordum.. sorununuz nedir ?? aşılmayacak bir durum mu var boşanmadan önce ciddi bir konuşma yaparsanız belkide düzeltirsiniz herşeyi sonuçta ortada bebek var...
avukat tutmanız yeterli elbet vekalet verirsiniz bütün işlemlerle avukat ilgilenir bende öyle yaptım şimdi avukatım hallediyor herşeyi ben uğraşmıyorum bile..
hakkınızda hayırlsı olsun inş.

hangi ildesiniz bende doğudayım onun için sordum.. sorununuz nedir ?? aşılmayacak bir durum mu var boşanmadan önce ciddi bir konuşma yaparsanız belkide düzeltirsiniz herşeyi sonuçta ortada bebek var...
avukat tutmanız yeterli elbet vekalet verirsiniz bütün işlemlerle avukat ilgilenir bende öyle yaptım şimdi avukatım hallediyor herşeyi ben uğraşmıyorum bile..
hakkınızda hayırlsı olsun inş.

özelden yazdım sana bilmiyorum becerebilmmi

benim ailemde başka şehirde ve ben bunu yapamıyoru bu adamdan kurtulamıyorum sen nasıl yaptın ilenmi gelip aldı seni benim bu şehirde kimsem yok çok yanlızım ailem 15 saat uzaktalar bu uzaklık mahvetti beni kaçıp gidecek gücüm yok çok yorgunum sen nasıl yaptın lütfen akıl ver bana yardım et

benim durumum biraz farklıydı. ailemle aynı şehirde oturmuyordum ama daha sonra atamam oldu ailemin bulunduğu şehire. burada kalma sürem dolunca tayin isteyip dönecektim ki bunlar oldu. yani ben ailemin olduğu şehirdeydim zaten bu olanlar zamanında. ama farketmezdi orada da bunları yaşasaydım çekip gelirdim ailemin yanına.

Canım sen 5 yıldır böyle bir adam ve ailesinin yanında hala hayatta kalabilmiş ve hem çalışıp hem çocuğunu büyütebilmişsin. Bu 3-5 kelimeyle anlattığım şeyin ne kadar zor ve meşakatli bir iş olduğunun hepimiz farkındayız. Bunu başarabilmiş biri inan bana herşeyi başarır. Senin kızının daha güçlü kenidinden emin ve en önemlisi mutlu ve huzurlu bir anneye ihtiyacı var. Gerisi boş. Eğer sen böyle devam edersen ki yanlış anlama ben sana boşan demiyorum zaten kimsenin hattine de düşmez ama ya ciddi ciddi konuşup bir yol bulun ya da bırak sevgili ailesiyle yaşasın yoksa kızın da seni örnek alarak ilerde kendine güvensiz asosyal bir insan olabilir ya da aksine hırçın kendine ve çevresine zarar veren hırsını hayattan almaya çalışan. Her iki seçenek de kötü. Uçaklardaki oksijen maskelerinin üstünde önce kendinize sonra çocuğunuza takın yazar. Çünkü kendin nefes alamazsan çocuğuna da bir faydan dokunmaz. Biz önce anneyiz o yüzden çocuğun için eğer mutlu yuvayı(anne baba çocuktan oluşan) saylayamıyorsan babadan ayrı ama mutlu ve huzurlu bir yuva (anne ve çocuk) sağlamalısın. Allah yar ve yardımcın olsun canım:13:

artık çok yoruldum bu iş bir an önce bitse. eşim gene saçmaladı, beni aramış haftasonu bebeği ona göstermeye uçakla onun bulunduğu yere gidecekmişim ben eve yakın bir misafirhanede kalacakmışım bebek onda birşey olursa hemen bebeği bana getirecekmiş, kendisi gelemezmiş artık gitgelden yorulmuş annesini yalnız bırakamazmış, ben gelemem deyince bu sefer gelmezsen şunu bunu yaparım diye tehdit etti gene. ben kesinlikle gitmeyeceğimi isterse gelip burada görebileceğini söyledim kapattım. ayrıca mahkemeye cevap dilekçesi yollamış aynı şekilde kendisininde boşanmak istediğini ve nafaka velayet ile ilgili taleplerimide kabul etmiş. avukat savcılığa başvuralım boşanma davasını anlaşmalıdan çekişmeliye çevirelim ve bunuda kullanalım tazminat talep edelim falan dedi. aklım karıştı hem bitsin hemen istiyorum artık huzur istiyorum ama biryandanda suç duyurusunda bulunsammı diyorum. o zaman dahada saldırganlaşır.

artık çok yoruldum bu iş bir an önce bitse. eşim gene saçmaladı, beni aramış haftasonu bebeği ona göstermeye uçakla onun bulunduğu yere gidecekmişim ben eve yakın bir misafirhanede kalacakmışım bebek onda birşey olursa hemen bebeği bana getirecekmiş, kendisi gelemezmiş artık gitgelden yorulmuş annesini yalnız bırakamazmış, ben gelemem deyince bu sefer gelmezsen şunu bunu yaparım diye tehdit etti gene. ben kesinlikle gitmeyeceğimi isterse gelip burada görebileceğini söyledim kapattım. ayrıca mahkemeye cevap dilekçesi yollamış aynı şekilde kendisininde boşanmak istediğini ve nafaka velayet ile ilgili taleplerimide kabul etmiş. avukat savcılığa başvuralım boşanma davasını anlaşmalıdan çekişmeliye çevirelim ve bunuda kullanalım tazminat talep edelim falan dedi. aklım karıştı hem bitsin hemen istiyorum artık huzur istiyorum ama biryandanda suç duyurusunda bulunsammı diyorum. o zaman dahada saldırganlaşır.

bu erkekler ellerinden kaçırdıkları için bizleri ne yapacaklarını şaşırıyolar herhalde sakın gideyim falan deme yanına Allah esirgesin hadi aldı vermedi bebeğini bu erkeklerden herşey beklerim ben bebeği vermeyip seninde onunla kalman için ikna edecek aklı sıra sakın canım gitme gelip görecekse o gelsin madem bu kadar özlüyodu yavrusunu kendisine çeki düzen verseydi yuvasını dagıtmasaydı Allahım Yarabbim ne insanlar varr...

boşanmayı kabul etmiş zaten nedeen çekişmeliye çevirmeyi düşünüyosun ki onu anlamadım canım.. bence boşan kurtul biran evvel uğraşma boş yere sen yıpranırsın yavrun yıpranır inanki...
benimki kabul etse boşanmayı direk bitirecegim ama halen başka havalarda halen idrak edemedi herhalde boşanacagımızı sevgiden aşktan özlemekten bahsediyor Allahım akıl fikir versin en azından kuzularımız için..

selam kızlar;

ben eşimden ayrılalı 2 sene oldu 2,5 yaşında bir kızım var ... eski eşime diyecek çok fazla kelime bulamıyorum ....
onun için bütün mücadelelerimi verdim kızım için aslında...

2 aylık hamileyken öğrendim ecrini dünyaya getirceğimi çok şaşırdım nasıl olur diye ama bir yandanda çok sevindim. eşim 5 vakit namaz kılardı ve bir anda alkol almaya başladı eve geç gelmeler telefonunu saklamalar ve soğuk tavırlar anladım tabi salak değlim sonucta sonra bir gün gece söylemesi ayıp tuvalet için uyandım kalktım tam giderken eşimin telefonu şarjdaydı ve bi anda mesaj sesi geldi bende dedim bu saatte birinin başına bişey mi geldi acaba dedim ve mesaja baktım isimsiz bir numaradan bir sürü mesaj mesajların içeriği - biz nasıl yapıcaz - nasıl olucak canım - nasıl nasıl nasıl ?? v.s. hiçbirşey söylemedim 1 hafta boyunca sonra aradan bir hafta geçti kayınvalidemlere gidecektik ben istememiştim evimde oturup eşimle film izlemek istemiştim .. herneyse bundan dolayı aramızda bir tartışma çıktı... bende dedim ki ikimizde bunaldık sanırım gel sana dışarda kahve ısmarlıyım hem konuşalım dedim .. neyse bahçelievlerde bir cafeye gittik oturuyoruz kahvelerimizi içiyoruz dedim ki - hayatım sende bişey var bi sıkıntın mı var nedir bu hal ve hareketlerin dedim ... bana dediki - yoo gayet iyiyim dedi. dedim -sana bişey söylicem bak beni iyi dinle dedim .. dedim ki - eğer günü birlik biriyle bişey yaşadıysan ve o kadını başından atamıyorsan başımın üstünde yerin var dedim eğer biriyle öylesine takıldıysan onuda anlarım dedim ama eğer kalbine birini soktuysan buna kimse bişişey yapamaz yollarımızı ayıralım bu çocuğa yazık etmeyelim dedim .. eski eşim saçmalama dedi ... oyle şey mi olur dedi konuyu kapattı herneyse... aradan tekrar bi hafta geçti ben bi kadınla gecenin 4 de arabada yakaladım ...hamileyim ve donuk birşekilde sen neyapıyorsun burda dedim ... hiç oturuyoruz dedi. ya dedim beni kandırdığın yeter dedim eve sakın gelme dedim ve olaylar yaşadık eve döndüm ve v.s. v.s sonra ben evimi taşıdım tek başıma ailemde memleketteydi .. sonra biz 6 boyunca hiç konuşmadık .. sonra bir gün görümcem aradı dedi seni dedi aradımı dedi o x kişi dedim yok aramadı dedi arayacak şimdi seni. neyse kapattık aradı eski eşim... *ÇOK PİŞMANIM ÖZÜR DİLERİM EVİMİZE GELİYİM FALAN FİLAN DEDİ..TAMAMDEDİM BURASI SENİN EVİN GEÇMİŞİ UNUTUP ÖYLE KURUCAZ BEYAZ BİR SAYFAYLA DEDİM .. VE GELDİ. 1 AY SONRA KIIZM DÜNYAYA GELDİ.. SONRA BİZİMKİ AYNI ŞEYLER HATTA BETERLERİ OLMAYA BAŞLADI HAKARETLER EVE GEÇ GELMELER GELMEMELER İÇKİLER ... DEDİM BİTTİ .. VE 2 SENE OLDU .... ŞİMDİ TEK BAŞIMA AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUM .. ..... KIZLAR ÖZELLİKLE EVLİLİKLERİNİ BİTİREN ARKADAŞLAR .. NE OLUR DİKKAT EDİN BU HAYAT ÇOK FENA İNSANLAR ÇOK KÖTÜ .. HERKES ÇIKARCI .. ÇEVREMDEKİ HERKESİ SİLDİM... ŞİMDİ YENİ BİR SAYFA VE YENİ HAYAT KURMAYA ÇALIŞIYORUM KIZIM İÇİN... O OLMASAYDI ÖLÜRÜDÜM ZATEN .. V.S. BÖYLE İŞTE...

bu erkekler ellerinden kaçırdıkları için bizleri ne yapacaklarını şaşırıyolar herhalde sakın gideyim falan deme yanına allah esirgesin hadi aldı vermedi bebeğini bu erkeklerden herşey beklerim ben bebeği vermeyip seninde onunla kalman için ikna edecek aklı sıra sakın canım gitme gelip görecekse o gelsin madem bu kadar özlüyodu yavrusunu kendisine çeki düzen verseydi yuvasını dagıtmasaydı allahım yarabbim ne insanlar varr...

Boşanmayı kabul etmiş zaten nedeen çekişmeliye çevirmeyi düşünüyosun ki onu anlamadım canım.. Bence boşan kurtul biran evvel uğraşma boş yere sen yıpranırsın yavrun yıpranır inanki...
Benimki kabul etse boşanmayı direk bitirecegim ama halen başka havalarda halen idrak edemedi herhalde boşanacagımızı sevgiden aşktan özlemekten bahsediyor allahım akıl fikir versin en azından kuzularımız için..

biz nedersek diyelim anlatalım duralım bu hayat çok acımasız...

selam kızlar;

ben eşimden ayrılalı 2 sene oldu 2,5 yaşında bir kızım var ... eski eşime diyecek çok fazla kelime bulamıyorum ....

2 aylık hamileyken öğrendim ecrini dünyaya getirceğimi çok şaşırdım nasıl olur diye ama bir yandanda çok sevindim. eşim 5 vakit namaz kılardı ve bir anda alkol almaya başladı eve geç gelmeler telefonunu saklamalar ve soğuk tavırlar anladım tabi salak değlim sonucta sonra bir gün gece söylemesi ayıp tuvalet için uyandım kalktım tam giderken eşimin telefonu şarjdaydı ve bi anda mesaj sesi geldi bende dedim bu saatte birinin başına bişey mi geldi acaba dedim ve mesaja baktım isimsiz bir numaradan bir sürü mesaj mesajların içeriği - biz nasıl yapıcaz - nasıl olucak canım - nasıl nasıl nasıl ?? v.s. hiçbirşey söylemedim 1 hafta boyunca sonra aradan bir hafta geçti kayınvalidemlere gidecektik ben istememiştim evimde oturup eşimle film izlemek istemiştim .. herneyse bundan dolayı aramızda bir tartışma çıktı... bende dedim ki ikimizde bunaldık sanırım gel sana dışarda kahve ısmarlıyım hem konuşalım dedim .. neyse bahçelievlerde bir cafeye gittik oturuyoruz kahvelerimizi içiyoruz dedim ki - hayatım sende bişey var bi sıkıntın mı var nedir bu hal ve hareketlerin dedim ... bana dediki - yoo gayet iyiyim dedi. dedim -sana bişey söylicem bak beni iyi dinle dedim .. dedim ki - eğer günü birlik biriyle bişey yaşadıysan ve o kadını başından atamıyorsan başımın üstünde yerin var dedim eğer biriyle öylesine takıldıysan onuda anlarım dedim ama eğer kalbine birini soktuysan buna kimse bişişey yapamaz yollarımızı ayıralım bu çocuğa yazık etmeyelim dedim .. eski eşim saçmalama dedi ... oyle şey mi olur dedi konuyu kapattı herneyse... aradan tekrar bi hafta geçti ben bi kadınla gecenin 4 de arabada yakaladım ...hamileyim ve donuk birşekilde sen neyapıyorsun burda dedim ... hiç oturuyoruz dedi. ya dedim beni kandırdığın yeter dedim eve sakın gelme dedim ve olaylar yaşadık eve döndüm ve v.s. v.s sonra ben evimi taşıdım tek başıma ailemde memleketteydi .. sonra biz 6 boyunca hiç konuşmadık .. sonra bir gün görümcem aradı dedi seni dedi aradımı dedi o x kişi dedim yok aramadı dedi arayacak şimdi seni. neyse kapattık aradı eski eşim... *ÇOK PİŞMANIM ÖZÜR DİLERİM EVİMİZE GELİYİM FALAN FİLAN DEDİ..TAMAMDEDİM BURASI SENİN EVİN GEÇMİŞİ UNUTUP ÖYLE KURUCAZ BEYAZ BİR SAYFAYLA DEDİM .. VE GELDİ. 1 AY SONRA KIIZM DÜNYAYA GELDİ.. SONRA BİZİMKİ AYNI ŞEYLER HATTA BETERLERİ OLMAYA BAŞLADI HAKARETLER EVE GEÇ GELMELER GELMEMELER İÇKİLER ... DEDİM BİTTİ .. VE 2 SENE OLDU .... ŞİMDİ TEK BAŞIMA AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUM .. ..... KIZLAR ÖZELLİKLE EVLİLİKLERİNİ BİTİREN ARKADAŞLAR .. NE OLUR DİKKAT EDİN BU HAYAT ÇOK FENA İNSANLAR ÇOK KÖTÜ .. HERKES ÇIKARCI .. ÇEVREMDEKİ HERKESİ SİLDİM... ŞİMDİ YENİ BİR SAYFA VE YENİ HAYAT KURMAYA ÇALIŞIYORUM KIZIM İÇİN... O OLMASAYDI ÖLÜRÜDÜM ZATEN .. V.S. BÖYLE İŞTE...

çok geçmiş olsun zor günler yaşamışsın umarım bundan sonrası için kızınla seni güzel bir hayat karşılar..
inan bebek olunca işin içinde ister istemez zorlanıyor insan fakat onlar olmasada hayata nasıl tutunurduk diye düşünmeden edemiyorum..
Allahım kızınıza uzun ömür sağlık versin sizede güç kuvvet versin herşeyin üstesinden rahatlıkla gelin inş.

Eğer o çocuğunu görmek için birkaç kez gidip gelme gayretini gösterdi ise bir kere de senin götürmenden ne çıkar,
Farzet ki çocuğunu Allah göstermesin bir doktora götürüyorsun,
O onun babası,çocuğunu görmek isterse gelir görür diye düşünme,
Çocuğun için bunu yap bence,sana da değişiklik olur belki,
O da çocuğunu görüra,lır geri gelirsin..
Ayrıca boşanmaya ikna olmuş gerekli nafaka sorumluluklarını kabul etmişse daha neyin çekişmesine gireceksiniz,
Çekişerek kazandırların sana hahyatta ne huzur getirecek Allah aşkına,bence en güzeli huzur..
Lütfen olumlu düşün..

selam kızlar;

Canım benim,çok üzüldüm durumuna,
Allah yardımcın olsun,hayatı yalnız devam ettirmek çok zor,
Bu dünyanın ahireti de var,Allah kimsenin hakkını kimsede bırakmaz,
Allahtan yardım iste ve çocuğuna sarıl,herşey onlar için..

offfff allahımm utandırmasın bizleri canlarımmmm :KK16:

amin canımmm amin....

birşey soracagım sana canım yaa... eşim sürekli arıyor çoğu zaman açmıyorum tel. fakat o kadar ısrarcı kii ben açana kadar arıyor sonuçta iş yerimdeyim açsam bir türlü açmasam bir türlü bazı arkadaşlarım sakın açma diyor bazılarıda aç çocuklarınız var onlar için görüşmelisin diyolar ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum..
konuştuğum zaman ümitleniyor sanki ısrarla ona ayrılıyor olduğumuzu boş ümitlere kapılmamasını çocuklar için görüştüğümü anlatsamda adam dediğim dedik ben boşanmıyorum senden diye ararım konuşurum diyor.
açmasam dediğim gibi yüzlerce kez arıyor ne yapacagımı şaşırdım ne yapmam gerekiyor bu durumda ??

X