Ramazanda Diyete Başlayıp Hızını Alamayanların Birlikte Zayıflama Günlüğü

Slm kızlar :)
Yolculuktan sonra yerime yurduma geldim sonunda.Dün çok dikkat edemedim yediklerime bugün kahvaltıda saat 9 gibi 1 küçük poaca 100 ml kadar da karışık meyve suyu içtim malum yollarda domatesli salatalıklı kahvaltı pek mümkün olmuyor.:KK1:
Arada elmalı yeşil çay içtim:KK76:
Sevdiceğimle ilk günüm olduğu için muhtemelen bugün bi yemek kaçamagı yapcam kumpir olabilir:KK17: hafif olsun diye ketcap mayonezden vazgectim zaten de daha hafif olsun diye ne katmalıyım sizce kumpirin içine dostlar :KK43:
Kumpir bu ne kadar uğraşsak da hafif olmaz ancak akşam yemeğini çok hafif yicem söz:KK56:
Bu arada canınızı çektirdiysem özür dilerim yaa,hiç diyete uygun bi menü degil ama yalan yanlıs seyler yazmak da istemiyorum dürüst olayım hem size hem kendime..
Bu arada beni gören herkes çok zayıflamıssın diyor acayip gaz aldım tam gaz devammmmm:KK8:
Haydi kızlarr canlanınn topiğimizi yalnız bırakmayalımmm:KK55:

canım hoşgelmişsin yerine yurduna :KK66: kumpir ahh ahhh çok severim ama nerdeyse 1 yıldır yemiyorum.alsancakta bi yerde yapılan kumpiri çok seviyorum ama fırsatım olmuyor hiç gitmeye.

kumpir başlı başına bi nişasta bombası ama en azında ketçap mayonezden kaçınmak iyi olucak.birde zeytin koydurma.zeytinde direk yağ kategorisindedir biliyosun.mısırı da az koydur o da nişasta çünkü :KK66: sebze koydur bol bol birde turşu olabilir gerçi oda tuzlu ödem yapar vücuda ama az da olsa lezzet versin diye koydurabilirsin :KK66: bence zeytin dışında herşeyden ama az az konulabilir :KK66: afiyet olsun benim için de ye canım...

kahvaltım;
1 bardak tarçın çayı şekersiz
2 yemek kaşığı biberli et kavurma
yarım domates
2 yeşil biber
küçük bir parça kaşar peyniri
yarım dilim ev ekmeği

kimse uğrayamış ben uğrıyayım dedim :)

kahvaltımı 12 gibi yapmıştım.2 gibi 1 şeftali yedim.

akşam yemeğinden yarım saat önce bi kaçamak yaptım ve çay tabağından biraz daha küçük boyutta 2 adet karamelli waffle yedim.hazır pakette satılan bişey.benim bu tatlı tutkum nolcak bilmiyorum.sanırım krom desteğine başlıycam yine.

saat 8de akşam yemeğimi yedim.
5 yemek kaşığı menemen
1 dilim ekmek
3 parça karpuz
1 bardak metabolizma hızlandırıcı çay içtim.

Dünkü diyeti delme eylemimden sonra bugün yeniden başlıyorum canlar:KK23:
Kahvaltıda
1 domates
1 salatalık
4 kanat marul
1 dilim köy ekmeği üzerine azcık light eritme peynir sürüp yedim
2 fincan da 5i 1 yerde çay içtimmm..
gumushumm krom desteği nasıl bişi ne işe yarıyo ki:26:

Son düzenleme:
Kimse bakmamış topiğimize:KK36:
Bugün itibariyle yeni hedefim kurban bayramı kızlar,yaklaşık 45 gün var o zamana kadar 60 kilo olarak eve dönmek istiyorum,bakalım olacak mı:KK52: Kalori sepetinden de yardım alıyorum bu konuda:KK34:
Bu arada 1 elma 1 de şeftali yedim:KK39:

Dünkü diyeti delme eylemimden sonra bugün yeniden başlıyorum canlar:KK23:
Kahvaltıda
1 domates
1 salatalık
4 kanat marul
1 dilim köy ekmeği üzerine azcık light eritme peynir sürüp yedim
2 fincan da 5i 1 yerde çay içtimmm..
gumushumm krom desteği nasıl bişi ne işe yarıyo ki:26:

kahvaltın gayet hafif olmuş canım afiyet olsun :KK66:

krom minerali kan şekerini kandaki insülin salınımını kontrol altına alıyo yani zayıflamaya yardım ediyo. ve zaten vücudun ihtiyacını karşılıyo. Et, üzüm suyu, yer fıstığı, tavuk, yumurta, mısır, peynir, pirinç, buğday, mantar, süt ve süt ürünleri, ve patateste krom var zaten.ama eksikliğini yaşıyosak vücutta halsizlik kilo kaybı yada fazlalığı, şekere olan ihtiyacın fazlalaşması yani tatlı krizi oluşuyo.

bende tatlı krizi yaşamktan muzdaribim.yemekten 2 saat sonra canım tatlı çekiyo.insülin direncim var biraz.o yüzden krom baya işe yarıyo.diyetisyenim de önermişti.solgar'dan Chromium picolinate almıştım çok kulanamadım.90 kapsüldü.tekrar başlıycam.hem spor yaparken kas oluşumuna ve yağ yakımına destek oluyomuş.

kahvaltım:
1 bardak kuşburnu çayı şekersiz
1 parça peynir
1 domates
4 yeşil biber
1 dilim ev ekmeği
1 çatal menemen
1 tanede yaklaşık çay tabağı büyüklüğünde karamelli waffle :KK43: yemesyedim iyiydi ama neyse..birazdan yürüyüşe çıkar telafi ederim.

bu arada callanetcis yapmaya devam ediyorum kızlar. fakat bi yandan da jillian michaels 30 day shred yapıyodum.level1 4 gün yaptım ama çok yoruyo ve hiç zevk almıyorum yapasım gelmiyo.kardiyo dans araştırıken zumba dansı buldum baya zayıflatan kardiyo bi dans.kuzenim istanbulda yaşıyo ve doğumdan sonra 1 ay gitmişti ve memnun kalmıştı.gerçi zaten onun 3 kilo fazlası vardı ama 5 kilo verdi ama onun hem metoblizması hızlı hemde oraya gittiğinde 55 kiloydu yani zaten zayıftı.dün baya araştırdım çok kilo veren var zumbayla hemde eğlenceli.bugün dinlenme günüm spor yapmıycam sadece yürüyüş yapıcam.

yarın birde zumbayı deneyip ona göre karar vericem.eğer seversem hergün super callan ve en az yarım saat zumba yapayım diyorum.

**** kardiyo yani kalp atışlarını hızlandıran sporlarda ilk 10 dk o gün yediğimizi karbınhidratları yakıyomuşuz.10 dkdan sonra eski yani depolanmış yağlarımız yanmaya başlıyomuş.o yüzden en az yarım saat yapmak lazımmış kardiyo egzersizlerini.

DİPNOT:bişey daha paylaşayım kızlar.zayıflamanın en kolay yolu ip atlamakmış bir doktor arkadaşım söyledi bilginiz olsun.ben jillianda ip atlamayı yaptığım için zor geldi ve yorucu.ama jillianı bırakırsam ve zumba yapmaya başlarsam zumba sonrası 2-3 dk ip atlama hareketi yapsam diye düşünüyorum.

fit günler kızlar :KK66:

Son düzenleme:
canım yol arkadaşlarııııım.kaç zamandır giremiyorum siteye ah ah ah neler olmuş takip edemedim.çok üzgünüm ya kaç gündür okul için alışveriş di kıyafetti akraba ziyaretleriydi derken hiç giremedim internete..bu arada saldım gitti hep..61 kiloyum hala.şimdi dönüyorum ve son artık kalanları vermek istiyorum:)) bugün sabah 2 salatalık yedim.çooook küçük bir parça beyaz peynir yedim çay içtim bitki çayı.. sonra ev temizliğiydi yemek yapmaktı derken baktım vücudum ısındı be leslie yapıyım dedim :)) sporumuda şimdi yaptıım yanıma 1 litrelik suyumu ve siyah üzümümü aldım ara öğün yerine yiyorum :)) akşamada bezelye yemeği yaptım az yağlı onu yerim bir tabak yani öyle düşünüyorum ve üşenmezsem plates yapmak istiyorum. bu arada kızlar şu leslie bence çok faydalı oldu bana kimi görsem bacakların çok incemiş dediler hep sadece 1 ayda bu kadar fark etmiş demekki.eğer bacak probleminiz varsa leslie yapın derim :)) ayrıca bende bir ara zumba yapıyodum accayip yoran bi dans hem eğlenceli falan ama leslie ye başladığımdan beri hiç yapmıyorum yani oda çok etkili yaptım biliyorum :)) birsürü şey yazdım kızlar ama kaç gündür giremiyorum idare edin :))

canım yol arkadaşlarııııım.kaç zamandır giremiyorum siteye ah ah ah neler olmuş takip edemedim.çok üzgünüm ya kaç gündür okul için alışveriş di kıyafetti akraba ziyaretleriydi derken hiç giremedim internete..bu arada saldım gitti hep..61 kiloyum hala.şimdi dönüyorum ve son artık kalanları vermek istiyorum:)) bugün sabah 2 salatalık yedim.çooook küçük bir parça beyaz peynir yedim çay içtim bitki çayı.. sonra ev temizliğiydi yemek yapmaktı derken baktım vücudum ısındı be leslie yapıyım dedim :)) sporumuda şimdi yaptıım yanıma 1 litrelik suyumu ve siyah üzümümü aldım ara öğün yerine yiyorum :)) akşamada bezelye yemeği yaptım az yağlı onu yerim bir tabak yani öyle düşünüyorum ve üşenmezsem plates yapmak istiyorum. bu arada kızlar şu leslie bence çok faydalı oldu bana kimi görsem bacakların çok incemiş dediler hep sadece 1 ayda bu kadar fark etmiş demekki.eğer bacak probleminiz varsa leslie yapın derim :)) ayrıca bende bir ara zumba yapıyodum accayip yoran bi dans hem eğlenceli falan ama leslie ye başladığımdan beri hiç yapmıyorum yani oda çok etkili yaptım biliyorum :)) birsürü şey yazdım kızlar ama kaç gündür giremiyorum idare edin :))

hoşgeldin littlebadgirl.evet son kalan kilolarımız var artık onlarıda vericez inşallah.
zumbayı yapmış olman ve etkili olduğunu söylemen güzel. bnde yarın deniycem bakalım :) ama tabiki callaneticse de devam edicem.onu ömür boyu yapmayı planlıyorum Allah nasip ederse.

selam kızlarr neler yapıyosunuz.. pek keyfim yok benim yazamıyorum hiç. arada okuyup çıkıyorum sadece.
yediklerime o kadar dikkat ediyorum. ekmek yok ,yağ yok, şeker yok.. yolumu ne kadar uzatabilirsem o kadar uzatıyorum sabah otobüse giderken, asansör kullanmıyorum topuklu giymediğim sürece (5. katta evim) , her akşam en az 1 saat yürüyüş yapıyorum , yarım yamalak spor yapıorum ,mekik ,şınav vs. dün de jilliana tekrar başladım. ama hiç kilo veremiyorum ya :KK43::KK43::KK43::KK43: sabah 62,5 gündüz de 63,5 civarı oluyo . ne güzel 61,2 yi bile görmüştüm nasıl oldu bilmiyorum , yiyo olsam anlıcam ama kilo aldırıcak bi şey de yemiyorum ki hiç.. en büyük kaçamağım 2-3 tane küçük bayram çikolatası, onu da akşam bile yemedim kilo yapmasın diye. bilmiyorum neden böyle oldu..

selam kızlarr neler yapıyosunuz.. pek keyfim yok benim yazamıyorum hiç. arada okuyup çıkıyorum sadece.
yediklerime o kadar dikkat ediyorum. ekmek yok ,yağ yok, şeker yok.. yolumu ne kadar uzatabilirsem o kadar uzatıyorum sabah otobüse giderken, asansör kullanmıyorum topuklu giymediğim sürece (5. katta evim) , her akşam en az 1 saat yürüyüş yapıyorum , yarım yamalak spor yapıorum ,mekik ,şınav vs. dün de jilliana tekrar başladım. ama hiç kilo veremiyorum ya :KK43::KK43::KK43::KK43: sabah 62,5 gündüz de 63,5 civarı oluyo . ne güzel 61,2 yi bile görmüştüm nasıl oldu bilmiyorum , yiyo olsam anlıcam ama kilo aldırıcak bi şey de yemiyorum ki hiç.. en büyük kaçamağım 2-3 tane küçük bayram çikolatası, onu da akşam bile yemedim kilo yapmasın diye. bilmiyorum neden böyle oldu..

petunia canım aynısı ya aynısı beeen ben yaşıyorum.olmuyo gitmiyo ya kilolar.sanırım artık yavaşladı ondan böyleyiz yaaa.bozma moralini bırakma elden tedbiri.sakın salma illa etkisi olcaktır. bu arada sabah 1 dilim etimek yedim üstüne acıka sürdüm dayanamadım yaa :) 2 salatalıkda yedim.akşamada ıspanak yemeği yaptım onu yiycem diyet olsun diye bol ıspanak az yağ az soğan koydum pirinçce yok allahım sen yardım ettt :)) kafayı üşütcem bu kilolarımla benn :))

petunia canım aynısı ya aynısı beeen ben yaşıyorum.olmuyo gitmiyo ya kilolar.sanırım artık yavaşladı ondan böyleyiz yaaa.bozma moralini bırakma elden tedbiri.sakın salma illa etkisi olcaktır. bu arada sabah 1 dilim etimek yedim üstüne acıka sürdüm dayanamadım yaa :) 2 salatalıkda yedim.akşamada ıspanak yemeği yaptım onu yiycem diyet olsun diye bol ıspanak az yağ az soğan koydum pirinçce yok allahım sen yardım ettt :)) kafayı üşütcem bu kilolarımla benn :))

selam kızlar.nedense bende bugün bunu yapmayı yani kilo veremediğimi yazaıcaktım.yarın tartılıcam ama kilo veremediğimi düşünüyorum.sanırım vücut alıştı biraz değişiklik yapmak lazım.bide ben bugün oruca başladım.ilk günümdü.belki bu değişiklik iyi gelir.tekrar kilo vermeye başlarım.

Yılmayalım kızlar,bi çaresi elbette olmalıi.valla bugün gülşene baktım bi deri bi kemik.hadise desen dana gibiydi incecik olmuş nası zayıflıyo bunlar ne yapıyolar bizde yapsak :KK43:((( kıskanıyorum kilo veren insanları yaaaa.....:KK17:

Son düzenleme:
bu arada sahur menüm:
1 fincan süt
2 dilim etimek
domates biber
2 haşlanmış yumurta
1 çatal peynir

iftar menüm:
1 hurma
yarım kase çorba
1 tabak sulu köfte içinde 3 köfte vardı
3 parça karpuz

Son düzenleme:
selam kızlar.nedense bende bugün bunu yapmayı yani kilo veremediğimi yazaıcaktım.yarın tartılıcam ama kilo veremediğimi düşünüyorum.sanırım vücut alıştı biraz değişiklik yapmak lazım.bide ben bugün oruca başladım.ilk günümdü.belki bu değişiklik iyi gelir.tekrar kilo vermeye başlarım.

Yılmayalım kızlar,bi çaresi elbette olmalıi.valla bugün gülşene baktım bi deri bi kemik.hadise desen dana gibiydi incecik olmuş nası zayıflıyo bunlar ne yapıyolar bizde yapsak :KK43:((( kıskanıyorum kilo veren insanları yaaaa.....:KK17:

amaaann gülşenn gibi kadın olcağıma hiç olmam daha iyi be , kemik torbası resmen , ben hiç beğenmiyorum onu:KK19: ama hadise tam Türk kadını ,etli butlu :KK53::KK53: dana gibi hali değil tabi , sonn hali çok güzel olmuş :KK23:
spordan , kilodan iyi anlayan bi arkadaşıma söyledim bugün , şu kilo verememe hatta alma olayını , yürüyüşe çıkıcaktık beraber bi bakayım dedim kiloma yuuuuuuuhhhh 64.0. şok oldum. o da dedi ki mevsim değişiyo , metabolizma yavaşlıyo , yazınki kadar kolay kilo veremezsin. ya daha az yiyceksin ( ki daha da az yersem , bayılıp kalırım) , ya da sporu arttırıcaksın . demekki normal gündür, hepimizde aynı durum var. burda hava şimdiden serinledi , geceleri üşüyoruz artık. 58 olaydım yaz bitmeden yahu :KK50: bende acaip şişlik var bi de , göbeğim kocaman 2 gündür.. ya ödem var ya da başka bi şey bilemedim.. lapa mı yesem 2 gün , ya da sabah maydonoz kaynatırım ,çok moralim bozuluyo göbeğimi öyle görünce.. bu arada bugün kışlıkları denedim , wuhuuu montların içinde döndüm resmen :KK51::KK51:

amaaann gülşenn gibi kadın olcağıma hiç olmam daha iyi be , kemik torbası resmen , ben hiç beğenmiyorum onu:KK19: ama hadise tam Türk kadını ,etli butlu :KK53::KK53: dana gibi hali değil tabi , sonn hali çok güzel olmuş :KK23:
spordan , kilodan iyi anlayan bi arkadaşıma söyledim bugün , şu kilo verememe hatta alma olayını , yürüyüşe çıkıcaktık beraber bi bakayım dedim kiloma yuuuuuuuhhhh 64.0. şok oldum. o da dedi ki mevsim değişiyo , metabolizma yavaşlıyo , yazınki kadar kolay kilo veremezsin. ya daha az yiyceksin ( ki daha da az yersem , bayılıp kalırım) , ya da sporu arttırıcaksın . demekki normal gündür, hepimizde aynı durum var. burda hava şimdiden serinledi , geceleri üşüyoruz artık. 58 olaydım yaz bitmeden yahu :KK50: bende acaip şişlik var bi de , göbeğim kocaman 2 gündür.. ya ödem var ya da başka bi şey bilemedim.. lapa mı yesem 2 gün , ya da sabah maydonoz kaynatırım ,çok moralim bozuluyo göbeğimi öyle görünce.. bu arada bugün kışlıkları denedim , wuhuuu montların içinde döndüm resmen :KK51::KK51:
ya gülşen kadar da olmayalım tabiki kuzum :) ama hem gülşene hem de hadiseye aynı kişi yaşam koçluğu yapıyo.nası verdirdi ya.hadise gecenin bi yarısı 5 tabak mantı yiyen bi hatunmuş yani pis boğaz.valla o haliyle nası verdi bilmem.

mevsimdenmiş tamam da kendime kızıyorum ben niye veremiyorum diye bu kadar çabalarken. vallahi az önce bi zumba yaptımki kalbim ağzımdan çıkıp gitcekti nefes nefese kaldım.ay sonu da eliptik bisiklet alcam inşallah o zaman d a 1 ay tanıcam kendime.yine kilo vermezsem dukanı deniycem.

göbek benimde öyle ya.yılanın fare yutmuş hali gibiyim vücut normal göbiş var ya.alt bedende 36 bedenim herşeye rahat giriyorum heleki artık 34lerime bile giritorum ama üst hala 36 sınırda.

bak dedin ya şimdi haftasonuna bende bi kışlıklarımı deniyim :))) ama benim çok fark yok 4 kilocuk gitti :KK43: ahhh ahhhhhh bi 4 kilo daha gitse keşke...

kızlarrr bugün sabah bir etimek 1 salata yedim birazda peynir zeytin.akşamada haşlama pirinç yaptım yağsız.3 5 parça patates ve 2 parça tavuk eti yedim.bugünlük bu kadaar :) ve tüm gün gezdim :))spor yapamıycam misafir var ne yazıkki.yarına kaldı :))

Ben bu aralar diyetime pek sadık kalamıyorum kızlar.Yürüyüş de yapıyorum ama fast food olayını biraz kaçırıyorum.Bugün tartıda 66-67 yi gördüm.Bakalım seslenmiyorum şu aralar ama en geç pazartesiden itibaren yine diyete başlıcam:KK14:

kızlar nerdesiniiiiiiiiz??? ben oruç tutmya devam ediyorum.Allah'ın izniyle 3.günüm bitti.
sahur menüm önceki günle aynıydı.
iftarım;
1 kase ezogelin çorbası
8-9 kaşık patlıcan oturtma yemeği
3 parça karpuz
4-5 kaşık salata

yemekten 2 saat sonra da 2 taze incir yedim.

kızlar çok mu yiyiyorum ne?bayramda aldığım 1 kilo hala benimle.kilom 57de takıldı kaldı :KK43:(((((
napsam bilmiyorum moralim bozuluyo.orucum bitince bi 2 gün protein 2 gün sebze diyetiyle şoklama yapıcam sanırım.

Son düzenleme:
tam 1 gün geçti kimse gelmemiş topiğimize... :KK43:

bende iftar menümü yazıp kaçayıp.
1 hurma
1 kase hazır düğün çorbası
6 kaşık etli türlü
yağsız salata
3 çatal yoğurtlu közlenmiş patlıcan

yamakten 2 saat sonra 1 elma yedim.

kızlar gelin artık ya sıkıldım ben bi başıma :KK43:

Slm Kızlar :)
gumushumm allah kabul etsin tatlım,çok istikrarlı gidiyorsun maşallah tebik ediyorum seni..
Çok yazmıyorum diye takip etmediğimi zannetmeyin:KK54:
Ben evde uyguladığım kadar sıkı yürütemiyorum bu işi artık canlar,o yüzden canım sıkkın biraz bu konuda:KK14:
Kahvaltımı poğaça börek tarzı yapmaya başladım.Dün de öğlen pizza akşam makarna çorba salata şeklinde devam etti elimde olmayan sebeplerden dolayı..Bugün öğlen muhtemelen tost yicem akşam da dışarda yicem malesef..Dediğim gibi salı günü düzenli bi şekilde başlıcam umarım..3 öğünün yanında ara öğünler yapamıyorum şu günlerde,bi de canım çikolata gofret çok istiyo ki reglime çok da az kalmadı ama neden bilmiyorum,biraz da sevgilim yanımda artık,o ne yerse ben de yiyorum tabi..Zayıflama olayına çok taktığım için zaman zaman onun da canını sıkıyorum :KK43: Kurban bayramına kadar 60 kilo olayım diyorum ama zor gibi, aynı kilomda kalsam bari diye düşünür oldum:KK14: Evdeyken 65i görmüştüm şu an tartı ısrarla 67 diyor..80 kiloyu görmüş biri olarak artık maksimum 70in üstüne çıkmak istemiyorum ne yazın ne de kışın yani:KK30:

Son düzenleme:
Slm Kızlar :)
gumushumm allah kabul etsin tatlım,çok istikrarlı gidiyorsun maşallah tebik ediyorum seni..
Çok yazmıyorum diye takip etmediğimi zannetmeyin:KK54:
Ben evde uyguladığım kadar sıkı yürütemiyorum bu işi artık canlar,o yüzden canım sıkkın biraz bu konuda:KK14:
Kahvaltımı poğaça börek tarzı yapmaya başladım.Dün de öğlen pizza akşam makarna çorba salata şeklinde devam etti elimde olmayan sebeplerden dolayı..Bugün öğlen muhtemelen tost yicem akşam da dışarda yicem malesef..Dediğim gibi salı günü düzenli bi şekilde başlıcam umarım..3 öğünün yanında ara öğünler yapamıyorum şu günlerde,bi de canım çikolata gofret çok istiyo ki reglime çok da az kalmadı ama neden bilmiyorum,biraz da sevgilim yanımda artık,o ne yerse ben de yiyorum tabi..Zayıflama olayına çok taktığım için zaman zaman onun da canını sıkıyorum :KK43: Kurban bayramına kadar 60 kilo olayım diyorum ama zor gibi, aynı kilomda kalsam bari diye düşünür oldum:KK14: Evdeyken 65i görmüştüm şu an tartı ısrarla 67 diyor..80 kiloyu görmüş biri olarak artık maksimum 70in üstüne çıkmak istemiyorum ne yazın ne de kışın yani:KK30:

olsun canım dışarda olsanda elinden gelenin en sağlıklısını tercih etmeye çalış :KK66: bende dışarı çıkınca mesela hep muzlu milkshake, karamelli macchiato,capucino, chai latte falan gibi kalorili içecekler içerdim.heleki chai latte siyah çay özü ve sütten yapılmış olduğu için az kalorili sanar gönül rahatlığıyla içerdim öğrendim ki en küçük boyu bile 222 kaloriymiş. şimdi soda yada bitki çayı tercih ediyorum.kahvaltın için mesela form bisküvilerden al çantana at yanında şekersiz çayla içerek kahvaltı yapabilirsin.poğaçalar feci yağlı ve kalorili :KK43: ahh çok severim ama ne zamandır yemiyorum.

ne istersen yersen ye ama az ye ve lokmalarını çok çiğne.tartıyada çıkma bi süre.sık çıkınca morali bozuluyo insanın.ben de farkettimki kilo veremiyorum diye diye takıldım 57de.bayramda ilk 2 gün dikkat ettim ama sonraki 2 gün çok yedim.kilo alcam kesin dedim ve 1 kilo aldım 57 oldum işte o vakit.

doktorada gitmiş ve kilo vermek için hiç bir engelim olmadığımı öğrenmiş olmama rağmen anlıyorum ki benim düşüncemde yanlışlık var.mesela ramazanda nasılsa düzenli yiyicem diye kilo vericeğime emindim kesin veririm diye düşündüm ve kilo verdim.sanırım düşünce tarzımda yanlışlık varmış.dün araştırdım kilo vermek için telkinler buldum bide onları deniycem.işime yarayacağını düşnüyorum inşallah :KK66:

Son düzenleme:
Kendimle yüzleştiğim ilk gün aynanın karşısında duran tombul kızı gördüğüm an oldu. Ve o an dedimki işte kilo verme vakti. Yaşım 23 boyum 1,53 ve kilom 60 ‘dı. İşe önce sağlıklı beslenmeyi öğrenmekle başladım. Kızartmaları çıkarttım hayatımdan ekmeği azalttım. En önemliside hayatımda eksik olan sporu soktum hayatıma. Ve böylelikle 2,5 ay gibi bir sürede 56 kiloya düşmeyi başardım. Fakat hedefim 48 kilo olmak. 1 hafta önce başladığım diyet yolculuğumda her şeyden az yiyerek ve araöğünlerle diyetimi destekleyerek akşam en geç yemek vakti olarak 7,30 ve sporla birlikte diyetime katkıda bulundum. Şuan tartıda gördüğüm rakam 54,20 ama bitmedi 48 kilo olana kadar devam edicem ve ideal kiloma ulaşmış olsamda sağlıklı beslenme ve spordan asla vazgeçmeyeceğim

X