Ramazanda Diyete Başlayıp Hızını Alamayanların Birlikte Zayıflama Günlüğü

ben dukanı denedim çok zorladı 3.gün bıraktım. :)

Protein diyeti beni pek zorlamıyor menulerde gayet iyi.. hem aç kalmıyorum hemde hafta da 2 kilo verdırıoo.. bakalım her hafta 2 kilo verebilecekmiyim... başlarda çok verılıyor ama sonraları yawaslıyor en başta ne kadar çok verirsem kardır sanırım :)

kilo almayayım da bi süre vermem dursa da olur canım ,biraz askıya aldım diyet spor işini , seminerlerim bi başlasın , okul bi açılsın da o zaman tekrar düzene giricem bakalım. şimdilik sadece kilo almamaya çalışıcam. zaten telaşlıyım , midemde kelebekler ,almam heralde yaaa:KK1:

protein diyeti gümüshümm yapıyodu canım , o cvp verir sana , ben yapamıyorum öyle belirli diyetler ya , az yeme her şeyden yeme felsefesini uygulamaya başlayabildim sonunda :KK37:

evet yaa kilo almayalımda kalsakda olur :)

ben yeni geldim beni de aranıza alırmısınız :)

Kızlar ben protein diyeti uyguluyorum hiç denediniz mi ?

hoşgeldin :KK66:

protein diyetini ıuyguluyosan baya hareketli olman lazım diğer türlü hareketsiz bi vücutta proten enerjiye çevrilirken baya zorlanma oluyor bu da kalbi yoruyor.
ben dukan yaptım 10 gün kadar 3gün atak yaptım 1 kilo anca verdim.10 gün sonunda doğru dürüst kilo veremedim hareketsizlikten ve zaten vitaminsizlikten hem başğarısı hemde gözlatı morlukları vedeee kalp çarpıntıları yaşadım.bıraktım gittiiii :) her diyet herkese göre değil yani bence..

ben diyetisyenimin vücudu şoklayıp uyandırmak için verdiği 2 gün protein 2 gün sebze diyetini uyguluyorum ayda bir kez. işe yarıyo da.4 günde 1 kiloya yakın gidiyo.
M dukan bambaşka bişey bana ilk 35 gün meyve yasaktı yani 2 gün atak 33 günde seyir evresinde 1+1 yada 5+2 yapmam öneriliyodu.seyir evresinin meyvesizliği çekilir dert değil :KK66: heleki yazsa.caanıımmm meyveler dolaptan beni ye beni ye diye göz kırparken zor çok zor :KK66:

bence kışa bırak dukanı...

bu akşam yemeğim;
1 bardak 9 hayat çayı (yemekten 15 dk kadar önce içebildim.)
2 dilim esmer tam buğday ekmeği
8-9 kaşık menemen
2 parça karpuz

yemekten 2 saat kadar sonra yine 2-3 kaşık menemen atıştırdım bide 1 taze incir 1 dilim şeftali yedim.
1 bardak metabolizma hızlandırıcı çay içtim.

kızlar başlğımız ikinci sayfaya düşmüş ,hiç ilgilenmiyosunuz yahu :KK19:
sabah 4-5 biberi incecik doğradım , yarım tatlı kaşığı zeytinyağında soteledim , bi yumurtayı da çırpıp içine çatalın ucuyla krem peynir koydum , biraz da kekik. sotelenen biberlerin üstüne döktüm. 2 dilim etimekle yedim.yanında bir kocaman kupa yeşilçay içtim. aslında canım omlet ve peynir kızartması istemişti. ikisinin tadını da aldım , sayılır :KK1: biberler de işin diyet kısmının görevini yerine getirmiş oldu :KK1: ara öğünde 2 dilim kavun , yarım çay bardağı yarım yağlı süt içtim.
az öncede 2 servis kaşığı makarna , üstüne ton balıklı sos. makarnayı yapışmasın diye bi gıdım yağla pişiriyorum. sosu da olabildiğince yağsız yapmaya çalıştım ama ton balığı çok yağlı yaa. yağsız olanları da var mı bunun , hangi markada var bilen var mı , bi balık sevmez olrak hayatımda ikinci defa ton balığı yiyorum da.
sabah 63,1 i gördüm kızlar , hemen yeni bi çizelge yaptım :KK1: 63,1 yazmıştım ama nokta koymam gerekiyomuş heralde sadece 63 ü yazmış çizelge , olsun çok uzun sürmez heralde 63 ü de görmem :KK76:
sabah 6 dan beri ayaktayım , işleniyorum ,ohhh gitsin kaloriler , yarın büyük gün ,göbeğim çıkmasın diye akşam pirinç lapası ya da yağsız yayla çorba yicem , ahhh çok heyecanlıyım çokkk gideyim de biraz daha temizlik yapayım , sabah erkenden kalkıp aşkitoma köstebek pasta yapıcam :KK16::KK16:

slm kızlar:KK55:
dünkü kuru fasulye+pilav +salata menümü baya bi kaçırdım kızlar.Esasen regl zamanım diye de çok sıkmadım zaten spor da yapamıyorum en gec salı günü hem diyet hem spora yeniden başlıyorum:KK8:
kahvaltıda 1 dilim etimek
1kk beyaz peynir
yarım domates
1 küçük salatalık
5i 1yerde çayım:KK23:
Saat 12 gibi 1 tane patlıcan közlemesi yedim annem dolaba koymaya baya yapmıştı bi tane hüplettim o arada:KK1:
Söz veriyorum bugünkü akşam menüm hafif olacak acaba ne yesem :26:

slm kızlar:KK55:
dünkü kuru fasulye+pilav +salata menümü baya bi kaçırdım kızlar.Esasen regl zamanım diye de çok sıkmadım zaten spor da yapamıyorum en gec salı günü hem diyet hem spora yeniden başlıyorum:KK8:
kahvaltıda 1 dilim etimek
1kk beyaz peynir
yarım domates
1 küçük salatalık
5i 1yerde çayım:KK23:
Saat 12 gibi 1 tane patlıcan közlemesi yedim annem dolaba koymaya baya yapmıştı bi tane hüplettim o arada:KK1:
Söz veriyorum bugünkü akşam menüm hafif olacak acaba ne yesem :26:

közlenmiş patlıcandan salata yapabilirsin canım , ya da sadece yoğurtlu. ya da sadece patlıcanı yiyebilirsin. Allahımmm tam bi patlıcan aşığıyım :KK1::KK1: çiğ bile yiyebiliyorum ya :KK16: daha normal yeme sürecine alışamadık canım ondan bu kaçırmalar , takma fazla ,stres yaptıkça sana zarar, daha diyet ve spora gark olmuş nice günler var önümüzde :KK1::KK1:

kızlaaar ben oruç tutmaya başladım.:) 6 günlere girmişiz sanırım.kendimi daha iyi hissediyorum böyle.hafif :) iftarda sadece çorba içmeyi düşünüyorum bir dilimde etimek:) engellemek istiyorum kendimi yememek için ama tutamıyorum yaa o azim gitti :KK43:

Evet haklısın petunia'cım çok kasmaya gerek yok şu reglm bi bitsin gaza basıcam bende..Bu arada salı günü senin için büyük günmüş,ertesi gün güzel haberlerini bekliyoruz:KK16: littlebadgirl'cüm Allah kabul etsin orucunu canım :)
Akşam yemeği olarak yoğurtlu garnitürlü makarna yedim kızlar sos yoktu o yüzden çok kasmadım.En son yedide bıraktım yemeyi,bi kaç saate kadar 5i 1 yerde çayımı içicem bakalım..Bi kac gündür tartıya çıkmıyorum beni yanıltmasın diye şu pazartesi salı gelse de başlasam sabah-akşam yürüyüşlerime stadı turluyorum özledim vallahi:21:

Son düzenleme:
sağol canım amin amin :) basalım valla gaza bende bugün tam anlamıyla eskiye döndüm hayırlısıyla bırakmıycam 59 u görüceem :) 62 tam kilomada geri dönmüş bulunmaktayım..ee az yiyince 2 güne toparlıyosun :) kızlar lütfen bırakmayın bu azmi yaa valla sizde gördükce yapıyorum bende.. yani tek motivasyon kaynağım sizsiniz :) iftarımı 2 kepçe yayla çorbası 1 etimek yarım soğan yarım domates 2 salatalıktan oluşan salatayla açtım.leslie 3 mil koştum duşumu yaptıııım yeşil çayımı yudumluyorum yüzümde kil maskesi falan :) anlıycağınız çooook huzurluyum :):) herpimize nasip etsin allah istediğimiz kiloları.sonra korumaya geçelimde yerine otursun :)

Mrb Kızlar :)
Bugün reglimin son iki günü sabah duramadım bi tartıya cıkayım dedim birde ne göreyim 66-67 arasındayım çok mutlu oldum:KK16:
Demekki gitmeden daha kilo verebilirim belki de 65in altına inerim 63ü görürüm inş :)))
Tam gazla kahvaltımı yazıyorum..
1 yumurtayla azcık peyniri attım tavaya omlet yaptım yağsız tuzsuz tabi
3 kanat marulla yedim ekmek muamelesi yaptım:KK23:
Yarım domates-2-3 çatal da salatalık
Yanında da 5i 1 yerde çayım...
öğlen yarım kelek yedim:KK9: Evde duruyormuş iyi oldu tok tuttu üstüne 4 bardak su içtim zaten.Keleğin kalorisi kaç bilen var mı bu arada:18:
Akşam için de kabak+patlıcan+patates 3lüsünden oluşan türlü gibi bişi yemeyi düşünüyorum:21:

ooooh tebrik ediyorum canım görürsün yaa 63 üde görürsün ben heppimize inanıyorum :) keleğin kalorisine baktım ama bulamadım.çok olacağını zannetmiyorum ama..bugün gezdim çarsıda eve gelince tartıldım 61.100 çıktım şok şok şok :KK70: ama oruçluyum ya açım o yüzden sanırım :) bu halde bile 61 çıkması mutlu etti beni :)) sahur yapmıyorum sadece iftarla ve yeşil çay suyla geçiriyorum.2 haftada 59 u görürüm böyle.sonrası allah kerim :)

kızlar iftarımı açtım 2 kepçe hazır çorba 1 etimek 1 salatalık ve yarım salkım siyah üzüm yedim :) bugünlük bu kadar.inşallah bu geceyide bunlarla atlatırsaaaam benden iyisi yok :)

selam kızlar yoğunluktan dün hiç yazamadım.yarın daha sık yazarım size...

bugünkü kahvaltım;
9 hayat çayı öğünden 20 dk önce
3 dilim etimek
domates-yeşil biber-acur
yağsız tavada peynirli omlet 3 çatal
1 parça keçi peyniri
1 hindi jambon
1 bardak şekersiz çay
2 çay kaşığı şekersiz ev yapımı şeftali reçeli :KK66: ben yaptım kızlar tavsiye ederim.şekersiz reçel muhteşem ve gönül rahatlığıyla yenebilir.
yemekten 5-10 dk sonra 1 bardak metabolizma hızlandırıcı çay

öğlen 1 etimek 1 çatal peynir 1 kaşık yoğurt

akşam
9 hayat çayı öğünden 30 dk önce
8-9 kaşık semizotu yemeği çok az bulgurlu
2 kaşık yoğurt
yağsız salata
3 parça karpuz
yemekten 5-10 dk sonra 1 bardak metabolizma hızlandırıcı çay

yemekten 1 saat sonra 1 taze incir

spor yaptım ardından da 1 bardak yarım yağlı süt içtim

ondan da bi 15 dk sonra 1 bardak yeşilçay

yazınca bitmek bilmedi yahu :) ben kaçar öpüldünüz azimli arkadaşlarım :KK54::KK54::KK54:

Son düzenleme:
kimse yazmamış dünden beri.bari ben yazayım şenlensin topiğimiz...

kahvaltı menüm:
3 dilim etimek
1 domates
4 yeşil biber
yarım acur
1 parça peynir
kahvaltıdan sonra 1 bardak metabolizma hızlandırıcı çay.

kimse yazmamış dünden beri.bari ben yazayım şenlensin topiğimiz...

kahvaltı menüm:
3 dilim etimek
1 domates
4 yeşil biber
yarım acur
1 parça peynir
kahvaltıdan sonra 1 bardak metabolizma hızlandırıcı çay.

canım kahvaltın çok iyi olmuş yaa :)206 kalori hemen hemen ve bu çok iyi bence :) hadi bakalım böyle devam eder inşallah.ben yazamıyorum kahvaltı yapmadığım için :) sadece iftarımı yazabiliyorum :)

Kızlarrrr:)))))
Bugün itibariyle sabah yürüyüşlerime başladım çok şükür:21:
7 ile 9 arası stadı iki tur hızlı yürüdüm yarım saat de parklardaki kondüsyon aletleriyle çalıştım ohhhh çok rahatladımm.Eve geldim tartıya çıktım nerdeyse 65:KK53: inanamadım olacak bu iş:KK16:
Sabah uyanınca hep bi bardak elma sirkeli suyumu içerim..
Kahvaltıyı saat 10da yaptım
Yarım tost yedim (Açıkçası yeni diyet politikamda aksam saat 6dan sonra hiç bişi yememek var olduğu için gün içinde ne yediğimin çok önemi yok tabi çok kalorili ve çok porsiyonlu olmamak şartıyla:KK34: O yüzden tost yediğime pişman değilim:KK52:)
Domates+Salatalık+Marul
5i 1 arada çayım:KK56:
Şu an saat 3e geliyor.1 saat önce 1 elma yedim 2 dilim ekmek+biraz peynirle..
Akşam yemeğinde mantı yemek vardı bugün yeni yaptık ancakkkk yemicemi biliyorum spora da başladım tartıda 65i de gördüm:KK76:
Bakalım o gazla 1 kase mercimek yada ezogelin çorba içerim yanında da bol salataaa:21:
Herkese kilosuz günler diliyorum hadi kızlar başarıcaz yılmadan vericez kiloları:KK54:

Son düzenleme:
canım kahvaltın çok iyi olmuş yaa :)206 kalori hemen hemen ve bu çok iyi bence :) hadi bakalım böyle devam eder inşallah.ben yazamıyorum kahvaltı yapmadığım için :) sadece iftarımı yazabiliyorum :)

ay ne güzel direk kalorisini söyledin kalorimatik gibisin littlebadgirlcüm :) çok tşk ederim tatlım...

kalvaltım 9 buçuk gibiydi.
12de 5 kaşık közlenmiş patlıcan 3kaşık yoğurt ve 1 tatlı kaşığı zerdeçalle karıştırıp yedim ara öğün yerine geçermi bilmem.
2 gibi de 1 dilim etimekle 1çatal biber salçası 1 lokma peynir yedim.
artık akşama yerim :KK66:

regl olucam sanırım karnım feci şiş kızlar :KK43:((

ay ne güzel direk kalorisini söyledin kalorimatik gibisin littlebadgirlcüm :) çok tşk ederim tatlım...

kalvaltım 9 buçuk gibiydi.
12de 5 kaşık közlenmiş patlıcan 3kaşık yoğurt ve 1 tatlı kaşığı zerdeçalle karıştırıp yedim ara öğün yerine geçermi bilmem.
2 gibi de 1 dilim etimekle 1çatal biber salçası 1 lokma peynir yedim.
artık akşama yerim :KK66:

regl olucam sanırım karnım feci şiş kızlar :KK43:((

canım ben bu kalori işine fazla takıyorum nerdeyse 150 200 yemeğin kalorisini biliyorum :)) ezberledim artık her gün her gün saya saya :) şu etimek ne güzel şey ya 3 dilim ekmekte 270 3 dilim tuzsuz etimekte 120 den daha az kalori var çooook iyi bisküvi yiyceğime etimekle karnımı doyururum:) bu arada iftarımı yaptım bayaaa bi karpuz yedim ama en fazla 200 kalori almışımdır.haşlanmış patatesle tavuk yedim.1tanede etimek yedim bugünlük bu kadar :)) dün hiç kaçırmadım son yazdıklarımdan sonra.. o yüzden çok mutluyum :)) 59 da bana yeterli gelmiycek sanırım gidene kadar 58 e mi çeksem hedefimi :)))

canım ben bu kalori işine fazla takıyorum nerdeyse 150 200 yemeğin kalorisini biliyorum :)) ezberledim artık her gün her gün saya saya :) şu etimek ne güzel şey ya 3 dilim ekmekte 270 3 dilim tuzsuz etimekte 120 den daha az kalori var çooook iyi bisküvi yiyceğime etimekle karnımı doyururum:) bu arada iftarımı yaptım bayaaa bi karpuz yedim ama en fazla 200 kalori almışımdır.haşlanmış patatesle tavuk yedim.1tanede etimek yedim bugünlük bu kadar :)) dün hiç kaçırmadım son yazdıklarımdan sonra.. o yüzden çok mutluyum :)) 59 da bana yeterli gelmiycek sanırım gidene kadar 58 e mi çeksem hedefimi :)))

Allah kabul etsin orucunu canım..gayette tutmuşsun kendini.ben biraz kaçırdım galiba bu akşam.
yağsız salata
7-8 tane küçük pazı sarması --- işte bu çok oldu galiba :KK43:
3-4 tane biberiye turşusu
3 kaşık yoğurt
2 parça karpuz yedim.

Allah kabul etsin orucunu canım..gayette tutmuşsun kendini.ben biraz kaçırdım galiba bu akşam.
yağsız salata
7-8 tane küçük pazı sarması --- işte bu çok oldu galiba :KK43:
3-4 tane biberiye turşusu
3 kaşık yoğurt
2 parça karpuz yedim.

ve sporumuda yapıp geri dönmüş bulunmaktayım :)canım senin kilon 56 nedir kii :) pazı sarmasını dert etme bence onun yanında yediklerinin kalorisi çok düşük.normal yemişsin :) 3 günde 100gr farkediyosa 4 günde farkeder :) pirinçden dolayı oda.. :) üzülmee azimliyiz başarıcaaaz :)ayrıca boyun kaç gumushumm senin 56 bana çok ideal bir kilo gibi geliyo ya :)

X