yataktaki çiş lekesi:(

hezarfen20

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2012
9
1
merhaba hanımlar..eve gelen misafirin çocuğu yatağa çişini yapmış.biraz sildim falan ama yatakta sarımsı leke var,napayım,neyle sileyim nasıl çıkar bu??bir yardım edinn

merhaba hanımlar..eve gelen misafirin çocuğu yatağa çişini yapmış.biraz sildim falan ama yatakta sarımsı leke var,napayım,neyle sileyim nasıl çıkar bu??bir yardım edinn

Canım Ariel leke çıkarıcı tavsiye ederim.Ben de benzer lekeleri babaannemden ötürü gidermek için kullanıyorum çünkü.

bence o yatağı hemen ateşe verin başka kurtuluş yok:)şaka bi yana evde bulaşık deterjanı varsa onunla silin büyük ihtimal çıkarır lekeyi..

Bayanların önerilerine katılıyorum ama derine işlemişse koku yapar ve kolay kolay çıkmaz hemen hallet onu:26:

Önce vanish cosla ile iyice silin ,kuruyunca; sprey şeklindeki sıvı ,çamaşır ve ev kokularından (yumoş sprey comfort olabilir)bolca sıkın.
Fazla nemi kuru bezle bastırarak almaya çalışın.Pencereyi açıp yatağı pencere önüne yerleştirin kurusun.

İyice kuruduktan sonra hala koku varsa atmaktan başka çare yok ne yazık ki...

cnm çocuklar bazen altına kaçırıyor gece. benim oğlumda benim yatağımı ıslattı:emir_bebek:ben önce şampuanlı suyla ovdum ama faydasız içine sinmiş yatağın hemde daha yeni aldığım çok kaliteli bir yatak. neyse tam ümidimi kesmişken eşim arabasının koltuklarını temizlemek için bi tür sprey almış 15 tl civarı bi sprey getirdi ve sıktı .sonrasını görmen lazım mucize gibi.spreyi sıkınca çiş yaptığı yer kabardı yani içine işliyor deterjan biraz bekletiyorsun zaten fırçasıda var fıraçalıyorsun büyük ölçüde çıktı leke en azından artık çiş kokmuyor . spreyin adı CARPEX..KOLAY GELSİN:KK16:

Hazır yataklardansa derine işlemiştir o çözümü yok 200-250 tl verip yeni yatak alınız.

Ariel leke çıkarıcı veya kosla sıvıyı bir fincan,biraz matik deterjan biraz da domestosu karıştır zaten hemen köpürecek.Azıcık da sıvı bulaşık deterjanı ekle mikrofiber bezle kuvvetlice sil.Bu dörtlünün çıkaramayacağı bir leke bilmiyorum..
Bu arada yatakta alez yok muydu:44:
Eğer yoksa hemen tak canım yataklardan lekeler kolay çıkmıyor.
Eğer alez olduğu halde çiş yatağa geçtiyse o çocuk çiş kaçırmamış bildiğin yatağa işemiş :KK33::KK33:
Anasını çağır o silsin :KK52::KK52:

cnm yengemin çocuğu da aynı şeyi yaptı ve derine işlemiş
ne yaparsan yap, orada sarı bi leke kalıyo maalesef :)
hadi kendi çocuğum neyse de, başka birinin çişinin lekesi kalacak olsaydı ben atardım o yatağı, yine de sen bilirsin tabi..
bundan sonrası içinde yatak boyuna uygun alez al mutlaka..

Halı yikama makineniz var ise onunla yikayin...suyunu sıcak koyun makine tursili ile camasirsuyundan da ekleyin...İz filan kalacağını zannetmiyorum. ..
Bidaha ki sefere yatağa musamba bez sererek önlem almış olursunuz..

Nasıl temizlenir bi fikrim yok ama,yeni yatak almak zorunda kalırsanız yatak koruyucu alezler var onlardan satın almanızı öneririm.Yatağın boyutunda oluyor yanları lastikli ve yıkanabiliyor.

arkadaşlar farkında mısın bilmiyorum ama üzerinden zaman geçse de farkedin istedim

çözümü bulmuş hatun işte :) okudunuz mu :) teker teker cevaplamışsınız.

Asprin marka ürünü var marketlerde 2 lira zor lekelerde bile epey etkili. Onu kullanabilirsin gayet de güzel kokuyor

Selam kıjlar ben yeni katildim damdan düşer gibi. Bu sıralar karbonat ve saz arkadaşları arap sabunu, gliserin ve sirke moda bende deterjan kullandım ama bizdede böyle kocaman bir sarı leke var malumunuz bayram temizliği var herkeste. Ben dayayacam karbonat ve saz arkadaşlarını ne bu canım deterjan alıyor çeşit çeşit 1 ton para yazık. elim demişken kızın yatağında hallederim sonuç iyiyse yazarim

Zaten naylon var benim kıza naylon yetismiyor sinileniyor naylondaki sesten Yitip atıyor koruyucu da cise alıştığımız zamanda o kadar yetişmesi

X