Sevgilim...

peacelove

Huzur :)
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2012
66
0

Merhaba kızlar.
Size danışmak istediğim bi konu var.
16 aylık bi ilişkim var ve ben mutlu değilim..
Erkek arkadaşım benim için çabalamıyo, ilişkimizi ayakta tutmak için hiç bişey yapmıyo.

1-2 kez bitsin böyle devam edemiyorum dedim, çözüm olmadı.
Beni sevdiğini biliyorum ama bişeyler için çabalaması lazım. 16 aydır bu ilişkiyi sadece ben ayakta tutuyormuşum gibi hissediyorum. Bitmesini istemiyorum ama böyle de devam edemiyorum. Herşeye sessiz kalıyor, kendi görüşünü, hislerini hiç belli etmiyor.. Ne yapmalıyım bilmiyorum. :2::2:

Merhaba kızlar.
Erkek arkadaşım benim için çabalamıyo, ilişkimizi ayakta tutmak için hiç bişey yapmıyo.

Beni sevdiğini biliyorum ama bişeyler için çabalaması lazım. 16 aydır bu ilişkiyi sadece ben ayakta tutuyormuşum gibi hissediyorum. Bitmesini istemiyorum ama böyle de devam edemiyorum. Herşeye sessiz kalıyor, kendi görüşünü, hislerini hiç belli etmiyor.. Ne yapmalıyım bilmiyorum. :2::2:

Hmm mutlu değilim kısmını okumasam böyle rahatsan devam et dicektim
Caba yoksa devam edemiyorum deyip çözüm de bulamadıysan ayril demek bana kolay sana zor
En iyisi bı süre görüşmeyelim de özleyelim vs.. Bu süre zarfında kendini dinle arama sorma bakalım durum nolacak
İyi duşun suan mutlu diilsin bitti dersin biter ılerde bitti deyince hemen bitemiyor

Son düzenleme:
Okulu başlayınca gidecek zaten şunun şurasında görüşebileceğimiz 1 haftamız kaldı.
Haziran'dan beri benim için bişey yap çabala bişeyler yap şaşırt beni diyorum ama nafile hep aynı bahane deniyorum ama yapacak birşey bulamıyorum :KK43:( :2::2: !!!

Çabalamıyor derken, ne bekliyorsunuz, neleri yapmıyor mesela.

Öyle monoton bi ilişkimiz oldu ki, ramazan dolayısıyla her gün 30-45 dk buluşabildik. Beni evden alır, yürürüz gezeriz yada bi yerde otururuz eve geri bırakır. İnsan bi değişiklik istiyo. Küçük bi süpriz. Ben söylemeden bişey yapmasını istiyorum. En basitinden benden habersiz iki bilet alıp hadi bugün sinemaya gidelim diyebilmeli. 1-2 ay değil ki 16 ay oluyor.

Öyle monoton bi ilişkimiz oldu ki, ramazan dolayısıyla her gün 30-45 dk buluşabildik. Beni evden alır, yürürüz gezeriz yada bi yerde otururuz eve geri bırakır. İnsan bi değişiklik istiyo. Küçük bi süpriz. Ben söylemeden bişey yapmasını istiyorum. En basitinden benden habersiz iki bilet alıp hadi bugün sinemaya gidelim diyebilmeli. 1-2 ay değil ki 16 ay oluyor.

Ayrılmak istemiyor ve çözüm arıyorsunuz değil mi?
Peki o zaman bu adımları siz atsanız, bazı şeyler öğrenilir ya da örnek olunur,
en azından kaba tabirle gaza getirilir diyelim.
Bu dediğiniz şeyi siz yapın birgün.
Bir gün olmadık yer de sevdiğinizi söyleyin vs vs.
Bütün bunlar karşısında hala karşılık alamıyorsanız, o zaman düşünülür.
Monotonluk bence çift taraflıdır diye düşünüyorum, her zaman erkeğe düşmez bazı şeyler,
bu monotonluğu siz de aşabilirsiniz.

Ayrılmak istemiyor ve çözüm arıyorsunuz değil mi?
Peki o zaman bu adımları siz atsanız, bazı şeyler öğrenilir ya da örnek olunur,
en azından kaba tabirle gaza getirilir diyelim.
Bu dediğiniz şeyi siz yapın birgün.
Bir gün olmadık yer de sevdiğinizi söyleyin vs vs.
Bütün bunlar karşısında hala karşılık alamıyorsanız, o zaman düşünülür.
Monotonluk bence çift taraflıdır diye düşünüyorum, her zaman erkeğe düşmez bazı şeyler,
bu monotonluğu siz de aşabilirsiniz.

Ben zaten yapıyorum bunları. 3 Temmuz'da beraber romantik bi film seçtik. O sadece film izleyeceğiz diye biliyordu ben kahvaltılık bi sürü şey aldım. Kahvaltı hazırladım. 15. ayımız için kek yaptım. Onu götürdüm. Sevgilimin ilkiyim benden önce bi ilişkisi olmadığı için hep "ne yapılır bilmiyorum" diyor. İnternet çağındayız bişey yapmak istese internetten araştırır yapar. Ama tabi o daha önce kimsenin yapmadığı bişey yapmak istiyomuş. Yaklaşık 15 aydır daha önce kimsenin yapmadığı bişeyi bulmasını bekliyorum bakalım..

Belki çok basit, küçük bi konu ama ne bileyim insan bi süreden sonra bi değişiklik, ilişkiyi canlı tutacak birşeyler istiyo.

Son düzenleme:
Ben zaten yapıyorum bunları. 3 Temmuz'da beraber romantik bi film seçtik. O sadece film izleyeceğiz diye biliyordu ben kahvaltılık bi sürü şey aldım. Kahvaltı hazırladım. 15. ayımız için kek yaptım. Onu götürdüm. Sevgilimin ilkiyim benden önce bi ilişkisi olmadığı için hep "ne yapılır bilmiyorum" diyor. İnternet çağındayız bişey yapmak istese internetten araştırır yapar. Ama tabi o daha önce kimsenin yapmadığı bişey yapmak istiyomuş. Yaklaşık 15 aydır daha önce kimsenin yapmadığı bişeyi bulmasını bekliyorum bakalım..

Belki çok basit, küçük bi konu ama ne bileyim insan bi süreden sonra bi değişiklik, ilişkiyi canlı tutacak birşeyler istiyo.

Bu cevaplarla tatmin olmaman gayet normal.
İnsan istedikten sonra tabi ki brişeyler bulur, önceden bir ilişki yaşamamış olması,
ömür boyu birşey yapmayacağı anlamına gelmiyor heralde.
İşin kolayına kaçmış ve doldurmayla olacağıda benzemiyor.
Malesef ki, bu tarz insanlar ancak kaybedince akılları başlarına geliyor
işte o zaman 15 aydır yapmak için bulamadıkları şeyleri buluveriyorlar.
Kaybetme psikolojisi yaşaması lazım heralde.
Siz yine de içinize atmayın, açık açık konuşun beklentilerinizi,
ilişkinizden tatmin olmuyorsanız da, yolları ayırmaktan başka çare görünmüyor.
Beklentiler ve beklentilerin tatmin edilmesi de önemlidir ilişkide.
Umarım anlar seni, ikinizde üzülmeden orta yolu bulursunuz inş.

Öyle zor zamanlar geçiriyorum ki. Ben bu sene lise son sınıftım. Sınavlara girdim pek de iyi bi sonuç almadım. Bu sene ikinci kez tekrar hazırlanacağım. Ama o üniversiteye gittiğinde geçen seneki gibi (geçen sene 1.sınıftı ve bir gün bile yurda girmedi, belki saçma ama ben oturup ders çalışırken dışarda gecelere kadar eğlenip gezmesini değil de bana destek olmasını beklerdim.) ne yurda girecek ne de değişecek.

Buradayken sessiz sakin, gece dışarı çıkmak için ailesinden zor izin alan biriyken oraya gidince birden değişmesini kaldıramıyorum.
İnsan sevdiği aşık olduğu kişi için herşeyi yapmaz mı?

Bu konuyu konuşmaya başladığımızda doğal olarak mesafeli oluyorum ona. Kızıyorum, üzülüyorum. Anında oda mesafeyi koyuveriyor. Bugün ben kızdım bitsin ben bu sene sınava gireceğim geçen seneki gibi olmasını istemiyorum dedim. 1 saat ya konuştuk ya konuşmadık ben hep seni bekleyeceğim dedi sürekli.. sonrada ben yorgunum uyuyacağım dedi. Yapılacak şey mi ya?!

canim basit gibi görünüyor ama aslinda basit degil, bunu tabi yasayanlar anlar... yani bende ayni dertten yakiniyorum...
kelin ilaci olsa kendi basina sürermis, nasil bir yol izleyebilirsin hic bilmiyorum... ona kaybetme duygusunu versen, ilgi göstermesen aramasan, soguyorum desen, belki ozaman kafasina dank edermiki acaba...

ne desem bilmiyorumki...
Allah sabir versin...

aşk kalıplaşmak yada şekillendirilebilir bir duygu değildir..beklentinizin ardından gelecek hareketinde bir değeri olmayacaktır..çabalamamaktan kastınız birşeyleri istemeniz ve yapmasını beklemekten ibaretse yapmasını istemek yerine yapın yada istemeyin.ama çabalamamaktan kastınız hiçbirşekild size karşı ilgisi yoksa,siz aramadıkça aramıyorsa,buluşalım demedikçe buluşmuyorsa aramayın,sormayın,görüşmeyin...

Merhaba kızlar.
Canım benim,öncelikle Allah yardımcın olsun.Kaç yaşındasın,ilişkin evliliğe yönelik mi bilmiyorum ama aynı topikte -evlensem mi evlenmesem mi bilemiyorum- adlı bir konu var dün benzer derdi olan bir arkadaşımızın açtığı,ben de aynı sıkıntıyı büyük ölçüde yaşadım ve beraberliğimi noktaladım,fikir vermesi açısından ordaki yazıları da okuyabilirsin.Sağolsun tecrübeli arkadaşlar çok yerinde tespit ve yorumlar yapmışlar.Gelelim konuna...İkna edene kadar 3 ay çırpınan,yanımda eli ayağı titreyen,günde yüzlerce mesaj atan sevdiğim adamın,10 ay sürecinde günde tek mesaj bile atmamasına,ben aramadan aramamasına kadar giden bir değişim geçirdim beraberliğimde.10 aylık beraberliğimi,çok severek ama ne yazık ki sevdiğim adamdan ümidim kesilerek noktaladım.Kendi adıma söylüyorum,geçici değilse ve somut sebepleri yoksa ilgisizliğe ve değişime tahammül edemiyorum.Bu süreçte birkaç kez de ayrıldım hatta,3 gün düzeldi 4. gün eskisinden de ilgisiz oldu.Sözüm ona çok seviyordu.Ama sevgi emek istemez mi,varlığını sevdiğine hissettrmeyi beklemez mi?Açık açık konuştum,triplere girmeden ilgisizliğinin sebeplerini öğrenmeye çalıştım.Her konuşmamda cevabı -seni çok seviyorum,sensiz nefes alamam- oldu.Ama hep sözde kaldı.Asıl sebep artık sevgimden ve Onu yarı yolda bırakmayacağımdan emin olmasıydı aslında.Çok geceler elimde telefonla,ekrana bakarken mesajıma cevap verecek mi diye beklerken uyuyakaldığımı hatırlıyorum.Aylarca düzelmesini bekledim ve pes ettim.Bizim tabi çok daha derin problemlerimiz de vardı ama ilgisizlik canımı çok yakan problemlerden biriydi.Sana tavsiyem derinlemesine birkez daha konuş konuyu,ikna olmazsan da kendine bu haksızlığı yapma.Evlenmeden önce daha sevgili iken ilgisi biten adamlar,evlendikten sonra ne olur düşünemiyorum bile.İnşallah senin sevdiğin kendini toplar ve aynı hataları tekrarlamaz,senin için en güzelini diliyorum arkadaşım...

Ben 18, o da 19 yaşında. İlgisizlik yok aslında mesaj atıyor konuşuyoruz ama hepsi monotonlaşmaya başladı artık. Mesajlarımız napıyosun canım iyiyim canım sen napıyosun oturuyorum bitanem hayatım canım.... Tamam her gün değişiklik istemiyorum, beklemiyorum ama insan hiç mi birşey yapmaz 16 ay boyunca.. Canımı acıtan bu oluyor işte. Belki yaşımız daha küçük ama Allah nasip ederse evlenmeyi düşünüyor-duk. Düşünüyorduk diyorum çünkü bende aynı şekilde daha şimdiden böyle olduysa evlendikten sonra nasıl olur diye düşünmeden alamıyorum kendimi. Ne söylesem kendimi nasıl ifade etsem bilemiyorum. Çünkü ne söylesem içimdekileri ifade edemiyorum. O da anlamıyor. :2::2:

Konuyu yanlış yere açmışsın canımmm..
Sanki bana sende de heyecan yok gibi geldi..birlikte iyivakit geçirmek için illa bir sürpriz filan mı olmalı,sadece görüşmek de yeterince heyecanlı değil mi sizce..
Belki karakterleriniz farklıdır

aşk kalıplaşmak yada şekillendirilebilir bir duygu değildir..beklentinizin ardından gelecek hareketinde bir değeri olmayacaktır..çabalamamaktan kastınız birşeyleri istemeniz ve yapmasını beklemekten ibaretse yapmasını istemek yerine yapın yada istemeyin.ama çabalamamaktan kastınız hiçbirşekild size karşı ilgisi yoksa,siz aramadıkça aramıyorsa,buluşalım demedikçe buluşmuyorsa aramayın,sormayın,görüşmeyin...

Ahh ne kadar haklısın bir bilsen.

Son bi kaç gündür bende bununla savaşıyorum.

7 aydır birlikteyiz ve sevgilim odunun teki.artık ağzımla söyler oldum şunu yap bunu yap diye.Ama dediğin gibi böyle olunca da değeri olmuyo.

Seviyorum tosbağayı ne yapayım her zaman yanımda her zaman destekçim ama ronatik özürlüsü kendisi.

Ama hala umudum var bi şekilde beni şaşırtacak bir gün :KK16:

şu an tamamen aynı durumdayız canım umudunu kırmak gibi olmasın da benim sevgilimde aynı 15 aydan daha fazla bi süredir bende bekliyorum bakalım..

böyle düşünceleri anlamıyorum :KK19: adam hiçbr şey için çabalamıyormuş ama beni sevdiğini böliyorum sen bence kendini kandırıyorsun

Arkadasim malesef bazi erkekler böyle ya kabul edeceksin , ya da ayrilacaksin. Bu insani degistirme gibi bir düsünceye sahipsen , yanilan yine sen olursun. Erkek arkadasin düsüncesizse düsüncesizdir. Benimde öyle bir erkek arkadasim vardi. Cok monotondu iliski degisirmi diye bekledim. Hata etmisim. Hic bir insani degistiremessin. Can cikar huy cikmaz demisler. Him ben rahatsiz oldugumu söyledim kendini degistirmeye cabaladi. Sadece bir caba gerisi FOS. Insan kendi söyleyince söyle yap böyle yap büyüsü kaciyor. :KK19::KK19:

Bazı erkekler böyle, böyle kabul edeceksin düşüncesine inanmıyorum ben.
Seven erkek ilgilenir, merak eder, çabalar, birşeyler yapar!
Ben bunu bilir bunu söylerim.
Adam benim için birşey yapmıyorsa beni sevmiyor demektir.

Benim de 1 yılı geçkin bir süredir ilişkim var.
Bu aralar genelde monoton olan taraf ben olmama rağmen sevgilim sürekli onu yapalım mı buraya gidelim mi teklifleri suna bana.
Çalışan biri olmasına rağmen, seni özledim der işini bırakır gelir.
En basiti benimle buluşacak mesela, onun çalıştığı yer ve bizim ev birbirine yakın ortak bir noktada buluşuyoruz, parktan geçerken bir tane gül koparır bana getirir.

İnsan sevgilisinden ilgi alaka bekler tabiki, bahanelere sığınılması inandırıcı olmaz.

Bu durumda yaşınızın küçük olmasının da etkisi var muhakkak tabi.
Ama sürekli böyle ilgisiz, umursamaz tavırları varsa sen de mutlu olamazsın.
İyi karar vermelisin, ve senin hayatında şu an en önemli şey derslerin olmalı.
Seneye üniversiteye yerleş ki bir sene daha aynı sıkıntıları yaşama.

X