Dondurucuya sarma koyulur mu?

Pişmiş olarak koyunca tadı bozuluyor ama sarıp çiğ koyunca bir şey olmuyor. Çözülünce pişirip servis edersen tadında bir değişiklik olmadığını göreceksin

pişirmeden konursa soğanı çok kokuyor
ben pişirip küçük kaplara koyup dondurucuya öyle koyuyorum

pişirmeden konursa soğanı çok kokuyor
ben pişirip küçük kaplara koyup dondurucuya öyle koyuyorum

evet soğanın kokusu dağılıyor dondurucuya.hatta acaba bozuldu mu sarmalar diye düşünmüştüm.2 ay sonra yaptığımda bir bozukluk yoktu.dondurma kabına koyarak dondurucuya koyup,bu kabı da buzdolabı poşetine koydum,biraz daha az oldu kokusu.

ben sarmalarımı çok az pişirip buzluğa koyuyorum.Çiğden konunca zamanla nemli ortamdan dolayı pirinçler şişiyor ve pişirirken dağılıyor sanki kırık pirinçle yapmış gibi oluyor. Bu sebeple sarmalarımı bir taşım kaynatıp soğuttuktan sonra buzluğa kaldırıyorum.
Selam ve sevgilerimle...:nazar:

Ben yazın yaprak zamanı sarar hepsini yenilecek kadar poşetlere ayırır dondurucuya atarım şuan belki 7-8 aylık sarmam var dondurucumda tavsiye ederim çokta rahat oluyo

ben de bugün denemek istedim hazır salamura yaprak aldım sardım pişiyo şuanda ve kına kokusu gibi bi koku geliyo burnuma ..bidondan çıkarınca yıkayıp sıkıp sardım suda bekletmem gerekiyor mudu öle cok da tuzlu değildi bekletmeye gerek duymadım da bu koku pek hoşuma gitmedi ....daha önce komşum kendi kurmuştu salamurasını o vermişti yaprak onla sarmıştım böle kokmamıştı galiba ....pişince tadı nasıl olack merak ediyorum

Tabiki sarıp koyabilirsiniz hiç bişeyde olmaz. Çok rahat o şekilde biz sarıp hep atarız.

çiğ sarma ama pişirmeden koyacağım,olur mu? sevgili mutfak gurularım :)

koyabilirsiin hiç birşey olmuyor, bende o adeti uşakta öğrendim pişirmeden sarıp sarıp koyuyorlar buzu çözülesiye hemen tencereye dizip birazcık suyla pişiriyorlar beğenerekte yiyoruz. Hiç birşey olmuyor

X