sprial mi yoksa sonda taktırmak mi daha zor

consent

eşime aşığım
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2012
355
0
arkadaşlar ben çok nazlı biri olarak normal doğumdan çok korktuğum için sezeryan oldum ve sonda yi kesinlikle taktıramadim bir kaç hemşirenin ugrasmasina rağmen çok acı çektim ve sonunda anesteziden sonra takmaya karar verdiler şimdi size sorarım böyle biri olarak acaba sprial soda dan daha mi zor takılır ablam hiç yapamassin anestezi ile taktir diyo sizce gerçekten de zor mudur

arkadaşlar ben çok nazlı biri olarak normal doğumdan çok korktuğum için sezeryan oldum ve sonda yi kesinlikle taktıramadim bir kaç hemşirenin ugrasmasina rağmen çok acı çektim ve sonunda anesteziden sonra takmaya karar verdiler şimdi size sorarım böyle biri olarak acaba sprial soda dan daha mi zor takılır ablam hiç yapamassin anestezi ile taktir diyo sizce gerçekten de zor mudur

valla tatlım bende sezeryan olsum ama sukur bna sonda falan takmadılar kendım 2 3 saat ıcınde ayaklanıp hemen wc ıhtıyacımı gördumm
spıral taktırmakta sınır bozoucu olsa gereke cunku dr uma bızden önce gıren hasta nın nesı oldugunu sordugumda spıral takılırken baygınlık gecırdı dedı bence şansın varsa anestesı ıle taktır yada uff taktırma derım cok sınır ışler ya a

İkisini de taktırmamış birisi olarak mantıken düşündüğüm de spiralin daha kolay olduğunu düşünüyorum.
Sonuçta yapısal olarak vajina, idrar deliğinden daha esnek ..

ben spiral taktırmadım ama sonda ayıkken gayet hissederek taktırdım ama arkadaşların dediğine göre kimi çok kolay diyor kimide rahim dışarı çıkıyor ağrı oluyor diyor ama sonda taktırmadıysan onudu ayık taktıramassın bence canım.

İkisini de taktırmamış birisi olarak mantıken düşündüğüm de spiralin daha kolay olduğunu düşünüyorum.
Sonuçta yapısal olarak vajina, idrar deliğinden daha esnek ..

yok yok hiç acımıyor hemde benmkini doğru dürüst takamadılar yinede sadece yanma oldu acı bile değil çok kolay sondada.

yok yok hiç acımıyor hemde benmkini doğru dürüst takamadılar yinede sadece yanma oldu acı bile değil çok kolay sondada.

Dediğin gibi kişiden kişiye değişiyor demek ki, büyük bir kaza geçirip 2 ay yataktan kalkamayan bir arkadaşım tüm ağrıları arasında en kötüsünün sonda olduğunu söylemişti, o yüzden ben ne zaman sonda dense korkarım.

Dediğin gibi kişiden kişiye değişiyor demek ki, büyük bir kaza geçirip 2 ay yataktan kalkamayan bir arkadaşım tüm ağrıları arasında en kötüsünün sonda olduğunu söylemişti, o yüzden ben ne zaman sonda dense korkarım.

kendin kasınca ve sıkıncada ağrı yapar tabiki her bünya farklıdır ama çokta korkma derim.arkadaşın uzun süre kulladığı içindir birde ağrıları .

Son düzenleme:
sezeryan olduğum için sonda takıldı ve saniyeler sürdü diyebilirim çok kolaydı bişey hissetmedim ama siprale çok karşıyım herzaman başka korunma yollarıda var sonuçta,içimde bir telle yaşamak garip geliyor bana tabiki kişisel tercih...

spirial nasıl birşey oluyor ben anlamadım bana heşireler sonda taktılartakması zor oldu zira darlık varmış ama ben hiç acı hissetmedim
korkulcak birşey değil bana göre

ben tam 3 kez spral taktırdım canım ne bayılması yok artık dıyım duymuyorsun bıle desem altan rahım agzını acan aracı koyuyorlar onun vasıtasıyla yerlestırıyorlar spralı tamamdır ıpını kesıp yolluyor eve benımde canım cok tatlıdır hıc acısı yokmu dersen kolundan kan aldırıken falan ıgnenıngırdıgını nasıl hıssedıyorsan spralı takarkende onu hıssedıyorsun sanıyelık bı olay sınra hıssetmıyorsun

Sonda anesteziden sonra takılmıştı ama çıkartılırken ayıktım, çok ince bir sızı duydum, spiral çok daha zor olduğunu düşünüyorum ve daha ürkütücü geliyor bana. Üstelik uyuşturmuyorlar.

Soru direk spiral mi taktırmak zor, yoksa sonda mı şeklinde olsaydı ikiside iğne bakması gibidir ancak ağrı eşiği ve doktor faktörü çok önemli derdim.

Ama ben çok nazlı büyüdüm şeklinde giriş olunca koptum ve kahkaha attım. Nazlı büyümek olsa olsa şımarık yapar ve tıbbi bir terim olan ağrı eşiğiyle hiç ilgisi yoktur. Artık şımarıklıktan mı ağrı eşiğinden mi taktıramadığınıza yada taktıracağınıza siz karar vereceksiniz. Biz ne desek boş :)

2 kez sonda takildi epiduralli sezeryanda hic anlamadim bile hatta ilk dogumumda takildiginiertesi gun cikartilirken gordum.ikk dogumumda idaririmi yapamadigim icin bir kez de dogumdan sonra takmislardi.amaonda bile hic bir sey hissetmedim belki epiduralin etkisinden dolayi.
Sprilae gelince 6 ay arayla2 defa taktirdim adet felan da gormuyordum yurt disindayim ve burda adet donemini beklemiyorsun.
Ilk sprali cikartip hemen digerini takti doktor.sadece rahmi acmak icin bir agri yapiyor oda aynen adet sancisi gibi kramp giriyor.daha bir kac gun once senelik kontrolumu yaptirdim.

Soru direk spiral mi taktırmak zor, yoksa sonda mı şeklinde olsaydı ikiside iğne bakması gibidir ancak ağrı eşiği ve doktor faktörü çok önemli derdim.

Ama ben çok nazlı büyüdüm şeklinde giriş olunca koptum ve kahkaha attım. Nazlı büyümek olsa olsa şımarık yapar ve tıbbi bir terim olan ağrı eşiğiyle hiç ilgisi yoktur. Artık şımarıklıktan mı ağrı eşiğinden mi taktıramadığınıza yada taktıracağınıza siz karar vereceksiniz. Biz ne desek boş :)

Heralde ben yanlış tanımladim kesinlikle bunun şımarıklikla alakası yok sizin dediğiniz gibi ağrı eşiğim düşük diyim

sonda taktırmanı tavsiye ederim

durup dururken niye sonda taktırsın yaw :)
aslında spiral sondadan daha kötümü? diye soruyor!
2 normal doğum 3 kez spiral taktırdım.sonda nedir bilmiyorum, ama bilmediğimden dolayımıdır nedir sonda
bana çok kötü ve tiksinç geliyor. spiralde hiiç bişey yok korkacak.

ben bir kere smear testi yaptırmıştım, o çok ağrılıydı, spiralde onun gibi bişeymi acaba? Sonuçta mantık aynı:26:

sonda hiç taktırmadım bir bilgim yok ama sprail taktırdım bende çok korkarak gitmiştim ama korktuğum kadar bir ağrısı olmadı kısa da sürdü bence gözünde büyütme canım kendini kasma:KK31:

ben bir kere smear testi yaptırmıştım, o çok ağrılıydı, spiralde onun gibi bişeymi acaba? Sonuçta mantık aynı:26:

cnm sana smear testı yaparken baska bısı yapomıs olasınlar ska bır yana smear testıne bısı yokkı ıcerı bıle gırmıyorlar hemen akıntından pamuklu cubuga alıp tupe koyuyorlar ondan acı duycak hıc bısı yokkı

X