2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557
Haha:) ablanlarin yöntemi de fena dilmis :) ben diyorum ne warsa yine eski yöntem lerde war diye :p bu arada cepten yazıyorum yanlış yazı larim icin kusura bakmayın :)

kızlar doktordan geldim ve canm çok sıkkın bebeğimin kalbinde üfürüm duyuluyo doktor yüksek ihtimalle 2buçuk 3 ayında düzelir dedi ama aklın takılıcaksa bi kalp ekosunu çektirelim dedi tabiki takılıcağı için çektirelim dedi hocasının ismini verdi randevu alıp gidicez yüksek ihtimall dilerim düzelen cinstendirr moralim çok bozukk

Canım seni okadar iyi anlıyorum ki benim oğlumdada üfürüm teşhisi kondu dogdugunun ertesi günü ve 5 günlükken bi prof muayene etti eko çekildi. Toplam 40 dakika ayrıntılı inceledi ben dokuz dogurdum bu sürede tabi:KK43: iğne ucundan daha küçük bi delik var dedi okadar küçkki ölçemiyorum dedi. Kapanırmış 6 aylıkken kontrolu var en gec 1 yasına kadar kapanırmış. Dediki eğer bu süre Zarfında herhangi bi ameliyat gecirirse yada sünnet ettirirsenin doktorunuzu bilgilendirin diye bi kağıt verdi kullanması gereken antibiyotik bi ilaç adı yazıyo kağıtta. Kalbe enfeksiyon gitmemesi için kullanmalıymış antibiyotiği. Ama ben tabi cok istememe rağmen yenidoğaan snnetinden vazgectim.önce delik kapansın sünnet ertelenebilir. İnşallah yarın iyi haberlerle dönersin ben de 6 aylık kontrolunu dualarla bekliyorum. Rabbim çocuklarımızı bağışlasın inşallah:)

Maşallah benim gelinime :) topigin en süslü kizini kapmisiz, kaynanasına cekmis kuzum
mmm :) :KK70:

Yanim da 2 litre su dolu su sisesi fön makinasi bilmem kac tane emzik oturdum yine oglumu salliyorum saat 1 olmadan saati gelmeden uyumqyacak yine sanirim tam uykuya daliyor birden sicrayarak uyaniyor durduk yere ellerini havaya kaldirip.. eger hemen iki elini de tutup konusmazsam deli gibi agliyor korkudan.. Birtek bendemi var bu durum anlamiyorum
O korktukca icim gidiyor yazik

Iyi geceler bayanlar
oğlum 3 gündür banyodan sonra havluya sardıgimda su koyuveriyor.
Islak islak da altini baglayamayiz ya:KK37::KK53:

:KK4:

bütün gün bebeğim gaz sancısından ağladı.o kadar damla deniyoruz hiçbiri fayda etmiyo sürekli ağlıyo.ne yapcam ben ya::KK43:((((

Banyo yaptirip hemen arkasindan zeytinyagini hafif ilitip tum vucuduna masaj buyuk insana yapar gibi sirtina karnina saat yonunde poposunu masaj yaparak heryerine masaj, zeytinyagi yada corek otu yagi birkac damla ben mamasina koyuyorum sen sutun ile karistirip verebilirsin, ayrica sutune biraz kimyon karistirip yada suda cay gibi yapip 2 kasik verebilirsin.Cok sicak bir ortam degilse fon makinasiyla ayaklarina tutabilirsin.Bebek arabasina koyup evin icinde dolastirabilirsin yalniz durunca aglayabilir ama en azindan birkac saat nefes aliyorsun bbekte nefes aliyor.

Kızlar lütfen bana dua edin. Kafayı yemek üzereyim. Çok güçlü bir bayanım ama galiba bu çocuğu kaldıramıyorum. Sürekli pozitif olmaya çalışıyorum iyimser bakıyorum ama yok bu sıpa öldüreck beni. Hiç uyumuyor sürekli sallayayım yada gezdireyim istiyor. Evde dolaşmaktan belime kollarıma ağrılar girdi. Bide memede durmak istiyor. Uyku diye bişey kalmadı. Kendimi çok yorgun hissediyorum. Dün gece bebek kucağımda uyuyakalmışım. Allahtan eşim sahura kalkarken geldi bebeği kaldırdı ya ona bişey olsaydı vicdan azabından ölürdüm :KK14: 33 günlük olduk düzelir derken gittikçe kötüleşiyor durumumuz. Allahtan sabır ve güç diliyorum bol bol dua ediyorum. Kanamam bitsede biraz kuran okuyup rahatlasam. Lütfen sizde bana dua edin. Şuan bile ayağımda sallıyorum ve sürekli ağlıyor. Herşey düzelecek geçecek bunlar biliyorum ama o zamana kadar biraz daha sabıra ihtiyacım var.
loverlover canım ya bizim kızı anlatmışsın walla allah yardımcın olsun bizim sıpaların içine ne kaçmışsa artık
sabahh sporu yapıyoruz:27::KK53:Eki Görüntüle 754446
nerdesinizz fistuuuklarrr:KK3::KK3:Eki Görüntüle 754447
çooooooooooooooooooook sevimli bu kuzucuk yaf:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

merhbalar ben geldim yanlızım cünküm paşam göbişimde degil koynumda uyuyor suandaa:nazar:

cok sukur bugün 5 gunluk olduk bılemm vee göbişimz düştüü:nazar::nazar:En Büyük TÜRKİYE

p.tesi gunu sunı sancı ıle 08:00-15:40 arasındaa sunı sancı ıle dogurdum hemde catırr catırr :KK52::KK52:son 2 st gıttım geldımm ama sukur hepsı geldıı gectı sımdı dıkıs agrım ve kaburgam yapılan baskı nın agrısı ılee nefes almak da zorlanıyorum ama sukurler olsunnnn gectıı
işte buda paşammmmm
Eki Görüntüle 754532 maaşşahh sübhanallahhh diyelim lütfennn
:nazar::nazar::nazar::KK19::KK55:
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar: melek melek melek melek ne tatlısın sen

Ben zeytinyagini enesibelden duydum yanlis hatirlamiyorsam.2 gun once doktora sordum yarim cay kasi gunde birdefa mamasina koyuyorum dedimtabi saf zeytinyagi, saf zeytinyagi kullanabilirsin hicbir sakincasi yok dedi.Anne sutu alan bebege su verilmez zaten anne sutunun %85 belki daha fazlasi su, ama mama verdigim icin her mamadan sonra 2 kasik su vermemi soyledi doktor.Zeytinyagi bana nefes aldirdi azda olsa burdan enesibele yesekkur ederim sizede tavsiye ederim kakasini yapmakta zorlandiginda iyi oluyor.Birde mama veren arkadaslar gaz sancili bebekler icin aptamilin comformil mamasi var o da bagirsaklari rahatlatiyor, biz onu kullaniyoruz.
canım bizim öncaki doktor zeytinyağını sabah akşam 1 çay kaşığı mamaya koy ver dedi beyin gelişimi içinde iyiymiş öle dedi ama şimdi doktor ver ama bağırsağa geçmiyor kakası için bi faydası olmaz dedi ben önceleri düzenli 2 öğün veriyordum bu aralar unutuyrm ama bi zararı yok tanıdığım herkes eskiler yeniler hep zeytinyağı vermiş
selam kızlar herkes nasıl bayağadır girmiyoruz..gerçi siteye girsemde mecburen yazamadan çıkıyorum..2 çocuk annesi olmak hem güzel hem yorucu:KK36: :KK6: oğlum şükür bayağa büyüdü teyzelri beni takip ediyor gülüyor..ablasını tanıyor gülüyor..1 hafta sonra 2. ayımız bitiyor..herkesi öpüyoruzz işte oğlum ve kızımm
canım allah bağışlasın çok tatlı kuzucukların :nazar::nazar:

hepimiz şu yada bu şekilde anne olduk sanırım.
benim için zor bi süreç oldu açıkçası. bugün 26. günümüz ve anca kendime geldim diyebilirim ara ara takip ettim topiği baktım hepimizde benzer sıkıntılar var. zamanla düzeliyor sanırım...
ben 40 haftamı doldurunca dr um bebeğin suyunun azaldığını fazla bekleyemeyeceğimizi söyledi. açılmam sancım yoktu. suni sancı istedim illa normal doğurmak istiyorum diye. dr um şansın % 50 dedi kabul ettim. tam 8 saat o korkunç sancıları çektim ama açılmam sadece 1 cm oldu ve sonunda nst sonuçlarımda kötü çıkmaya başlayınca acil sezaryene alındım. sipinal oldu ve çok rahattı. meğer benim dr bu işte uzmanmış. süper küçük bi kesikle aldı oğluşumu içerden veee oğlum doğar doğmaz kakasını yaptı. yanii 1-2 sn ile kurtardık kakasını yemekten çok şükür. sezaryen sonrası hiç bir sıkıntım olmadı 3-4 gün oturmakta kalkmakta zorlandım o kadar.
bizim asıl sıkıntımız emzirme oldu malesef. bebişim memeyi tutamadı ucu yok çünküü. aç kaldı beslenemedi su kaybı derken hastanelik olduk serum ve biii sürü antibiyotik yedi miniğim vee mamaya başladık.
şu anda durumu iyi. mama ağırlıklı besleniyoruz benim bu sıkıntı ve üzüntülerden olsa gerek dolup taşan sütümden eser kalmadı. yine var ama yeterli diil. emziremediğim için çoğalmadı da. ama çok şükür bugün 4 kere emzirdim oğlumu şu aventin meme ucuyla. bi öğünde hiç mama yemedi hatta. çok mutluyum :KK16: yavaş yavaş düzene girer diye umut etmek istiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun...
bu da benim minik oğluuum :nazar:
Eki Görüntüle 754735 :nazar:
:nazar::nazar::nazar: yakışıklım benim maşallah ne güzel bebeksin sen

turnur mikailesra canlar kuzucuklarıınız çok güzeller:nazar::nazar::nazar::nazar: teyzesi totolarını yesin
tüm anneler bebişlerinizi Rabbim sizlere bağışlasın sağlık sıhhat versin

Son düzenleme:
Litrelerce su,humana,kimyonlu rezene,incir hosafi,milplus,promalt,solgar malt b12 BİSİYLİ vitamini,sutlac,petibor biskuvi,hurma tuketiyorum bazen dereotu yiyorum ama duzenli degil sagdigimda bir gogsumden 10 cc en iyi ihtimal 20 cc sut cikiyor makineden hic akmadiginda elimle siksam yine cikiyor makinam ameda ,ameda kullanan var mi yanlis mi sagiyorum ben niye arttiramiyorum anlamadim.Artik durumu kabullendim uzuntude yapmiyorum cikarsa mutlu olurum cikmazsada hayirlisi diyorum.

canım bende ameda kullanıyorum bendende ancak 20ml çıkıyo hemde iki göğsümden eğer epey süre emmemişse 40 falan çıkıyo bitek ilk aldığımda (alalı 1 hafta oldu) 60ml sağdı emiş gücünü hızını çok artırmıyrm ben korkuyorum bebeğin emişi gibi olmazsa süt azalıyormuş diye duydum
bende ne söyledilerse yedim ama bu aralar bişiler işe yarmış ama ne bilmiyrm çünkü bende 1 damla zor çıkıyodu...çocuk doktoru laktamax diye bi bitkisel ilaç verdi onu kullanıyorm epeydir bi dene istersen

Son düzenleme:
saolun kızlarr ciddi bişi olmadığını biliyorum ama farklı bişey olma ihtimalide var ve bu ihtimal bana yetiyoo yarın sabah belli olucak bakalım...yoktur bişi diye ümit ediyorum...
insallah canim kötu birsey cikmaz allah korusun :) yarin ögreince bizide haberdar et :))

saol canm inaşallh bakalım..

valla ya hemen başladım zaten popoya memeye ağıza heryerimizi ilaçladık temizlenicez inşallh bu mantar illetinden def edicez başımızdan...:KK9::KK9:
ohh ohhh iyi etmisin canim insallah kurtulursun sende b yaralardan emzirmenin tadina varirsin oh be dunya varmis dersin :KK9:

yaaa ne güzel aynı gün doğum yapmışız evet canım korktuğum gibi olmadı ama başka sorunlar yşadık çok şükür geçti gitti...

oyyyy bu ne guzellik masallahh masallahhh rabbim koruusn nazarlardan ayy pembeler icinde kaybolmus bu kiz cok tatli :))
bandinada bayildim cok sekerrrr durmuss:KK16::KK16::KK16:

Merhaba ranana merak etmişsin beni görünce yazmak istedim takip edemiyorum uzun zamandır bugün girdim ismimi görünce yazmak istedim nasip bugüneymiş :) ben 8 haziranda suni sancıyla normal doğum yaptım. Şükür kızım ve ben iyiyiz klasik gaz sorunu bizde de oldu şimdi bir damla kullnıyoruz INFACOL simeticone adında kızıma iyi geldi emdikten sonra tatır tatır yapıyo :) tavsiye ederim sizlerden kullanan var mı bu damlayı?

Yanim da 2 litre su dolu su sisesi fön makinasi bilmem kac tane emzik oturdum yine oglumu salliyorum saat 1 olmadan saati gelmeden uyumqyacak yine sanirim tam uykuya daliyor birden sicrayarak uyaniyor durduk yere ellerini havaya kaldirip.. eger hemen iki elini de tutup konusmazsam deli gibi agliyor korkudan.. Birtek bendemi var bu durum anlamiyorum

Mikailesra; anlattığın ürkme refleksi sağlıklı bütün bebeklerde olan bir refleks, adına moro refleksi diyorlar. Aşağıya bir link ekliyorum. Vakit bulabilirsen moro refleksi diye aratıp görsellere bak, bebeğinin pozunu aynen görüp rahatlayacaksın. :)

Ürkme (moro) refleksi

Litrelerce su,humana,kimyonlu rezene,incir hosafi,milplus,promalt,solgar malt b12 BİSİYLİ vitamini,sutlac,petibor biskuvi,hurma tuketiyorum bazen dereotu yiyorum ama duzenli degil sagdigimda bir gogsumden 10 cc en iyi ihtimal 20 cc sut cikiyor makineden hic akmadiginda elimle siksam yine cikiyor makinam ameda ,ameda kullanan var mi yanlis mi sagiyorum ben niye arttiramiyorum anlamadim.Artik durumu kabullendim uzuntude yapmiyorum cikarsa mutlu olurum cikmazsada hayirlisi diyorum.

Ben bu pompa konusunu alacağım zaman çok araştırdım. Medela dışında pompalardan çok fazla şikayet vardı. Benimki medelanın çiftlisi ve inanılmaz memnunum. Hiç acıtmadan masaj yaparak çekiyor. Hiç zorlanmıorum. Herkese özellikle almayanlara şiddetle tavsiye ediyorum.

Mikailesra; anlattığın ürkme refleksi sağlıklı bütün bebeklerde olan bir refleks, adına moro refleksi diyorlar. Aşağıya bir link ekliyorum. Vakit bulabilirsen moro refleksi diye aratıp görsellere bak, bebeğinin pozunu aynen görüp rahatlayacaksın. :)

Ürkme (moro) refleksi

Canim ya cok tesekkür ederim icim rahatladi inan nette bugün arastirmistim hic ic acici seyler yazmamislar sara hastaliginin belirtisi gibi.. Ama bu refleksin videolarini izledim ve tamamen ayni bizim yasadigimizla cok saol yoksa bayagi bir kafaya takmistim

kızlar cinsel ilişkiye başlayan var mı ben sezaryen doğum yaptım 45 gün oldu ilişki sırasında acı çektim normal doğum yapmadım ki ne alaka anlamadım bi de ne kadar sürecek bu durum bilginiz var mı :KK50:

bunların en iyi bildiği şey ağlamak ben bunu anladım:KK50::KK50::KK50::KK25::KK43:

maşallah annesi çok datlu bi melek bu maşallah çok yakışmış pembişler

o maasllah suutnun yaradııgnı gosterrı cnm benımm:KK34:bılgınızee

maaslalah subhanallahhh canım

haksızlııık buuuuuuu evveeeeeeeeeeeeeeeet neden geçmiyooooorrrr:84::84::84:

hahayyyt bende aynı yaaaa uyurken bile mızıldanmaya başlıyo beşiğinde, ben yatağımda ayağımı sallıyorum:KK9::KK9:
hemoroid içinde geçmiş olsun cicim HOŞGELDİN HEMOROİD ZEDELERİN arasına:KK53::KK53:

geçmiş olsun tatlım sıkma canını rabbim şifa versin hem 2. bir dr. görünmeden hemen karamsar olayalım lütfenn:KK20::KK20:

bizimkiside peynir üretiyor anacuum gel senle bi ortaklık kuralım süt ürünleri üzerine:KK53::KK53:

ayyy çok fena totosunun kıymetinide bilirmişşş:KK54::KK54:

ayy canım sizinki daha fenaymış yawww:KK52::KK52::120:
demek bebiş sarhoş olmuş haa yeni duydum valla daha neler duyacaz allahım yaa:KK60::KK60:

ewet katılıyorum SEMİZOTU acayip süt yapıyor çok sewerim çokta tüketirim özellkle yediğim günler
sütüm kendiliğinden akıyoor:nazar:

maşallah sana ekranıma tükürdüm nazara gelme inşallah:KK9:
işte kız oldumu süsle duurr ya çook güzel maşallah sana rabbim korusun sizi:nazar::nazar::KK54:

Maşallah benim gelinime :) topigin en süslü kizini kapmisiz, kaynanasına cekmis kuzum
mmm :) :KK70:

çok teşekkür ederiz teyzeleri....
Zeyno emir ata ya söyle çok çalışması lazım çoooooook

canım benim kızda öyle sanki boşluğa düşüyormuş gibi ellerini açıp açıp ağlıyor ben sordum doktora normalmiş anne karnından sonra dünyaya alışamıyorlarmış ondan oluyormuş ben ilk doğduğunda kollarını yarım kundak yapıyordum ama artık büyüdü ve hava da çok sıçak yapamıyorum sıçrayıp kendini uyandırıyor hep ...
ya ben tam 6 farklı marka emzik aldım benim kız hiçbirini tutmadı emzik yerine beni kullanıyor yaramaz ...

insallah canim kötu birsey cikmaz allah korusun :) yarin ögreince bizide haberdar et :))

ohh ohhh iyi etmisin canim insallah kurtulursun sende b yaralardan emzirmenin tadina varirsin oh be dunya varmis dersin :KK9:

oyyyy bu ne guzellik masallahh masallahhh rabbim koruusn nazarlardan ayy pembeler icinde kaybolmus bu kiz cok tatli :))
bandinada bayildim cok sekerrrr durmuss:KK16::KK16::KK16:

teşekkür ederiz talia teyzesi kız dediğin pembiş olur dimi ama bende çok seviyorum bu bebek tokalarını çok şekerler...

kızlar cinsel ilişkiye başlayan var mı ben sezaryen doğum yaptım 45 gün oldu ilişki sırasında acı çektim normal doğum yapmadım ki ne alaka anlamadım bi de ne kadar sürecek bu durum bilginiz var mı :KK50:

Bende sezeryan oldum henuz iliskiye girnedik ama acimasindan korkuyorum netice de rahim kesildi bizim normal dogum yapanlarda her sey olagan işledi o yuzden mi agri oldu acaba.bugun doktoru arayacagim yazarim

günaydın haziran anneleri hepinizi uykulu gözlerinizden öpüyoruuum :KK54:

bebişleriniz kaç saatte bir emiyor
eğer sancısı yoksa normal bir emzirme geçirdiysek gündüz 2 civarı , gece 3,5-4 saat şimdilik bazen 3 de oluyor..

kızlar benm kız bir haftada 200 gr almış normal değilmi benm artık sütüm yetmiyo gibi geliyo ya korkuyorum sütüm dolmuyo artıkk
200gr gayet iyi canım (en azından benim oğlanın standartlarında) sıkma canını..geçmiş olsun bu arada dün fırsat bulamadım yazmaya, umarım hiç birşeycik çıkmaz şu üfürük kontrolünden:KK16:

amedayı ben hastanede kullanmıştım, benim pompa da lansinoh kesinlikle daha iyi çekiyor lansinoh ama miktar karşılaştırması yapamayacağım çünkü hastaneden sonra,eve gelince sütüm çıkmıştı bnm

Iyi geceler bayanlar
oğlum 3 gündür banyodan sonra havluya sardıgimda su koyuveriyor.
Islak islak da altini baglayamayiz ya:KK37::KK53:

:KK4:
:KK9:feci di mi

mikailesra, canım yazını gördüm Balmond yazmış moroyu..kundak ya da yarım kundak ya da en azından birşeylere sarıp yatırmak ya da ana kucağında yatırmak çözümlüyor onu çünkü vücudu boşlukta hissetmiyor böylece..Bir de o reflexin benzerini sese karşı da yapıyor olabilir öyle ise monoton bir ses çözüyor..ben harvey karptaki gibi şşşş diyorum misal düzensiz seslerdense ona odaklanıp uyuyabiliyor

kızlar silikon göğüs ucu aldım ama nasıl sabit tutacağım bunları çıkıyor sürekli nasıl kullanıyorsunuz birde uçları baya bir büyğük bebeğim ağzına alınca öğürür gibi oluyor

Zeyyno geçmişi çok okuyamıyorum bir arkadaş alıntı yapmıştı gördüm. Bende şu kurutma makinesi olayınını deneyeyim. Bizim gazmanda işe yarayacak mı bakayım :KK9:

kızlar doktordan geldim ve canm çok sıkkın bebeğimin kalbinde üfürüm duyuluyo doktor yüksek ihtimalle 2buçuk 3 ayında düzelir dedi ama aklın takılıcaksa bi kalp ekosunu çektirelim dedi tabiki takılıcağı için çektirelim dedi hocasının ismini verdi randevu alıp gidicez yüksek ihtimall dilerim düzelen cinstendirr moralim çok bozukk

Çok geçmiş olsun. Üzülme canım. doktor bebeğim ilk doğduğunda bizede söyledi. sonra kontrole gittik 3 gün sonra bunu çocuk kardiyologuna götürün dedi. götürdük gerçektende kalbinde delik varmış. Kulakçıkların arasında 2 mm boyunda. Kardiyolog insanların çoğunda üfürüm vardır dedi. 7 yaşına kadar kendiliğinden geçer 7 yaşında tekrar ekg sini çektirin dedi. Geçmezsede boyutu önemli değil dedi. Çok üzülmüştüm çok ağladım ama sonra düşündüm derdide dermanıda veren Allah. Üzüntğm isyan boyutuna geçer meçer çarpılırım walla :KK53: Herşeyin hayırlısı demek lazım. "Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermezmiş " :KK34:

bebişleriniz kaç saatte bir emiyor

Benim paşa çok sık emiyor. Düzenli değiliz malesef aklına geldikçe meme istiyor. Özellikle meme istediği zaman ellerini ayaklarını hırsla yere vuruyor gözümün içine bakıyor :KK9::KK9: en erken yarım saatte en geç 2 saatte bir emiyor. :emir_bebek:

Thalia benim bebiş hiç 3 saat uyumadı :KK9: çok şanslısın :nazar: en kısa uykusu 5 dk en uzun uykusu 1 buçuk saat :KK30::KK31:

X