2013 Haziran Annleri Paylaşım Alanı

BEBİŞİMİZİN CİNSİYETİ

• Ankete Katılan
    557

arzu_mu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2012
824
7
Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 03-04-2013

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından ( tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla...

..............................................................................................................................................................................

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

Ben henüz Haziran 2013 anne adayı değilim ama olma konusunda azimliyim..
9 Ağustos'ta bebekte kalp atışı durdugu ıcın aldırmak zorunda kaldım, ilk gebeliğimdi.
Bir adet dönemi bekleyip yeniden çalışmalara başlama kararı aldık.
Tıbbi tahliyeden 25 gün sonra (önceki gün) ilk adetimi oldum..
Biter bitmez bu ay için denemeler başlayacak.
Benim döngüm kısa oldugundan bu ay içinde yani 26-27 Eylül gibi yeniden adet olmam gerekiyor..
İnşallah o tarihe dek herşey yolunda gider.
Ve bu kez bebeğim benimle kalır..

Dilerim Allah'tan herkes için kalplerindeki muratlar gerçek olur;
iyiniyetli, çocuguna gercekten emek verip onu özenle büyütecek anne adayları çok beklemeden hayallerine kavuşurlar..
Amin...

Tekrar merhaba,

Gebeliğini yeni öğrenip Haziran'da anne olmanın heyecanını yaşamaya başlayacak anne adaylarına bazı önerilerim olacak..

Ben iki ay gibi kısa bir süre de olsa gebeliği yaşadım..
Tecrübelerime göre sizi bekleyecek soruları-sorunları kısa kısa yazmak ıstıyorum..

1-İdrar testiniz pozitifse kan testiniz de büyük olasılıkla pozitif çıkacak..

2-Kan testi için Adet gününüzün geçmesini beklemenizde fayda var. İdrar testi için buna gerek yok, adetten birkaç gün önce dahi pozitif sonucu alabilirsiniz..

3-Gebeliği ölçen BCHG Hormonu nun seviyesi ve bundaki artışlar önemli. Örneğin çoğul gebeliklerde çok hızlı artar.
Sorunlu gebelıklerde cok yavas artar hatta arada düşmeye başlar. Genel kural, ilk zamanlar ıcın öncekı gunkı degerı ıkıye katlaması geregıdır.. Ben 4 haftalıkken gıttıgımde 645 cıkmıstı. Ama bu bır olcu degıl cunku haftalara gore olması gereken aralık oldukca yuksek..

4-Ne yazık ki gebeliklerin bir kısmı sorunlu olacak. Buna baştan kendinizi hazırlayın. Düşük problemı, boş gebelık, kımyasal gebelık, dıs gebelık, kalp atışının durması vs ıhtımallerı ozellıkle ılk gebelık ıse oldukca yuksek. Ama korkmayın ınsan herşeyı atlatıyor. Umarım hiçbiriniz yaşamazsınız ama bu ıhtımalı aklınızın bır kosesınde bulundurmanız, basınıza geldıgınde daha kolay atlatmanızı saglar..

5-İdrar testi, kan testinden sonra ilk sorun kesenin görülmesidir. Kese dediğiniz siyah, yuvarlak bir delik şeklinde görünüyor ultrasonda. Bunu BHCG 1000 i geçtiğind edoktorlar gorebılıyorlarmıs. Ama vajınal ultrasonda abdomınal (karından) ultrasona göre 1 hafta daha erken görülebildiğini belirtiyim. Yaklasık olarak 4,5 haftalıkken genellıkle gorulebılıyor.

6-Kesenin görülmesi dış gebelık vb sorunlu yerlesmıs gebelık ıhtımalini ortadan kaldırdıgından onemlıdır. Kese varsa ve dogru yerdeyse saglıklı bır yerlesme olmustur.

7-Kese den sonra embrıyonun kese ıcınde gorulmesı ve kalp atıslarının duyulması gerekır. Eger embrıyo yoksa bos gebelıktır. Ve ne yazık kı kurtajla alınır.

8-Kalp atışları vajınal ultrasonda 6. haftadan ıtıbaren rahatca duyulabılır. Abdomınal ultrasonda 7. hafta dıyebılırız. Ama bu sureler yumurtlama gunlerı ve gelısım hızları farklı oldugundan kısıden kısıye degısır. Kımı 5+4 de kalp atısını duyar kımı 8. haftada. Bu dönemlerde bu topikte cok yazısma duyacagızdır, ben duyamadım sen duydun mu kalp atıslarını vs vs.. Genel bır krıter olarak eger kese 20 mm yı gectı ıse yanı 2 cm ı gectı ıse hem embrıyonun gorulmesı hem kalp atıslarının duyulması beklenır. İstisnaı durumları doktorunuz sıze soyleyecektır. ( gec dollenme vs gibi)

9-Kalbını de duyduk ıse yıne de sıkı takıp gerekır cunku özellıkle ılk 3 ay, dusuk rıskının yuksek oldugu donemdır. Bu donemde dusuk rıskı olanlar olacaktır. Kanama yasayanlar, kesın olmamakla bırlıkte dusuk rıskı tasıyabılırler, doktorları buna gore ıstırahat ve ılgılı ılacları vereceklerdır. Ya da kan pıhtılasması ya da bılınmeyen bır nedenle kalp atısları duranla rolacaktır. Kalp atısları durması genellıkle 8-10. haftalarda olmaktadır.

10-İlk 3 ayda özellıkle enfeksıyonlara dıkkat etmelısınız. Burada yıne yazısmalarda cok kısının ıdrar yolları ıltıhabına yakalandıgını gorecegız. Ben de bunlardan bırıydım. Gebelıkte bu rısk artıyor. Yapmanız gereken gebelık sırasında bol bol su ıcmek. Gunde 2,5 lıtreyı hedefleyın, tuvaletınızı asla tutmayın, hıjyene asırı dıkkat gosterın..
Kıs aylarında ıse grıp nezle rısklerı var. Bunlar ıcın de onlemlerınızı alın.. Çünkü bu gibi durumlarda genellıkle antıbıyotık verılıyor ve bu organların taslaklarının olustugu ılk 3 ayda oldukca rısklı, basıma gelmez demeyın, onlemlerınızı alın.

11-Herşeye ragmen gebelıgınız sorunlu olursa dusuk ya da kurtaj yasarsanız dert etmeyın; bır kez gebe kaldıysanız yıne olacaktır. Kurtaj eskısı gıbı kazıma ıle degıl vakum olu ıle yapılıyor ve duzgun hastanelerde yapılırsa hıcbır rıskı yok. Aksıne ozellıkle ılk aylarda tekrar hamıle kalma ıhtımalınız yukselıyor.. Rahmınız temızlenıyor..

12-Mıd ebulantıları genellıkle 6. haftada baslar. Ama kısıden kısıye degısen bır konu bu da. Kımınde sıdeetlı kımınde degıl, kımınde erken kımınde gec olabılıyor.
Nanelı seker, tuzlu kraker, az ve sık yeme gıbı onlemler alabılırsınız.

13-İlk 3 ay bebek sızın yedıklerınızden dırekt etkılenmedıgınden rahat olun. Elbette dengelı beslenmeye calısın ama bulantı-kusma nedenı ıle yeme duzenınız bozulursa uzulmeyın. Bulantı hem hamılelıgın yolunda oldugunu gosterır, hem de buyuk ıhtımalle gecıcıdır. Bebegın sızın yedıklerınızden dırekt etkılenecegı 3. ay sonrasına dek zaten buyuk olasılıkla gececektır.

14-Folik asit ilk 3 ay cok onemlı. Bence mınımum 0.8 mg alın. İlk 3 ay vıtamınlerın ek bır katkısı olmadıgı soylenıyor ama ben elevıt kullanmıştım. Kılo durumunuzda, beslenmenıze gore doktorunuz bu konuda sızı yonlendırecektır.

15-Egzersizi ihmal etmeyin. Bebeğinizin beslenmesı ıcın yedıklerınızden baska oksıjene de ıhtıyacı var. Bunun ıcın hareket etmelısınız, gun ıcınde derın derın nefes egzersızlerı yapmalısınız.. Bunun cok faydasını goreceksınız..

16-Cinsiyetlere, ikili testlere şimdilik girmiyorum.. Riskli haftaları atlatalım, onları da konuşuruz..

17-Bu dönemde eşlerinizle sorun yaşama ihtimaliniz var. Hem duygusal olarak cok hassas olacaksınız hem de eşinizin bazı kaygıları korkuları olacak. Umarım yaşamazsınız ama bu ihtimali de aklınızın bir köşesinde tutun. İlk sorunlu durumda anlayışla ve yapıcı olarak sorunu konusun, suclamayın, sorunu bekletmeyin..

18-Yakın çevrenize gebeliğinizi duyurmak için bence en kötü 10. haftayı görmeyi bekleyin.. Herşey netleşsin, kafanız rahat olsun..

19-Endişeler, korkular, bebekle ilgili olumsuz duygular vs yaşayabılırsınız.. Hepsi normal ve hormonal.. Zamanla rayına oturacak..

20-Sizi üzen, yoran insanlarla iletişimi sınırlandırın; size olumlu yaklasan ve mutlu eden ınsanlarla gorusun..

21-Dua edin.. Sıkıntılarınızı en cok bu hafıfletecek...

Değerli anne adayları, şimdilik yazacaklarım bunlar..
Hepsi tecrübe ile sabit..
Yaşadıkça göreceksiniz..

Dilerim Rabbim güzellikle, kolaylıkla, sağlıkla, mutlulukla yaşatsın hepimize bu süreçleri..
Hakeden herkesin yüzünü güldürsün inşallah..

Amin...

:nazar:

bende haziran anne aday adayıyım henüz çalışma aşamasında :KK17: eğer tutarsa 1 haziran muhtemel doğum tarihi

4 aydır bekliyoruz bir ara mart annelerine bakıyordum sonra nisan sonra mayıs şimdide haziran topiğine sardım olana kadar devam :KK49::KK49::KK49:

şöyle bır gecmıse döndurdunuz benıde cok guzel paylasımlar yaptık 2012 hazıran annelerıyle..ah su 2011 bıtse dıyorduk sonucta 2012 oldugunda daha yakınlasmıs olucaktık bebıslerımıze..suan bebıslerımız kucaklarımızda cok şukur..suan 2013 hazıran annelerı topıgını gormek benı cok mutlu ettı ıns sızde saglıkla alırsınız bebıslerınızı kucaklarınıza...

hayırlısı ile bende aşılama yaptırıcam cuma günü eğer olurda tutarsa 30 mayıs-1 haziran gibi doğurmuş olurum:KK1::KK1: umarım rabbim isteyen herkeze bir an önce gönderir meleklerini :KK16::KK16::KK16:

şöyle bır gecmıse döndurdunuz benıde cok guzel paylasımlar yaptık 2012 hazıran annelerıyle..ah su 2011 bıtse dıyorduk sonucta 2012 oldugunda daha yakınlasmıs olucaktık bebıslerımıze..suan bebıslerımız kucaklarımızda cok şukur..suan 2013 hazıran annelerı topıgını gormek benı cok mutlu ettı ıns sızde saglıkla alırsınız bebıslerınızı kucaklarınıza...

bir rüya gibi geliyor şu an senin yaşadığın aşamaya geçmek
inşallah su gibi tertemiz akar gider günler geceler aylar
bebeklerimiz misler gibi sağlıkla sıhhatle gelirler bize..

daha eylulun basındayız henuz aday adayıyız ama
Allah'tan ümit kesilmezmiş..

Herşeyin hayırlısı
senin de yavruna sağlık-sıhhat-afıyetler olsun
mutlu-mesut yaşayın bır omur boyu

Amin...

Merhaba güzel anne adayları,

Başlığı görünce ben de heyecanlandım. Zaman ne de çabuk geçmiş. Ben bu forumu biraz geç keşfedenlerdenim ama çok şey paylaştık ve hala da paylaşıyoruz.
2012 Haziran annesi olacaktım ama ben Mayıs annesi oldum oğluşumun süpriziyle, topiğin ilk bebişi benim oğlum :KK1:
Umarım sizler de sağlıklı bir şekilde bebeklerinize kavuşursunuz.

bir rüya gibi geliyor şu an senin yaşadığın aşamaya geçmek
inşallah su gibi tertemiz akar gider günler geceler aylar
bebeklerimiz misler gibi sağlıkla sıhhatle gelirler bize..

daha eylulun basındayız henuz aday adayıyız ama
Allah'tan ümit kesilmezmiş..

Herşeyin hayırlısı
senin de yavruna sağlık-sıhhat-afıyetler olsun
mutlu-mesut yaşayın bır omur boyu

Amin...

ıns duaların kabul olurda bır hazıran annesı adayı olursun gunler cabucak gecıyor gecen sene ekım 10 da ogrenmıstım ahh dıodum ne zaman kavusucam bebısıme sımdı bugun 3 aylıgız:))

darısı sızlerın basına olsun zaman sızede bızede cabuk gecsın ben sımdıden oglusumun bana anne demesını ıple cekıorum anın da tadını cıkarmıyo degılım oglusum suan bana gulumsuyor ellerını bacaklarını kesfedıyor super bı duygu annelık ıns herkes bu duyguyu tadar...

ıns duaların kabul olurda bır hazıran annesı adayı olursun gunler cabucak gecıyor gecen sene ekım 10 da ogrenmıstım ahh dıodum ne zaman kavusucam bebısıme sımdı bugun 3 aylıgız:))

darısı sızlerın basına olsun zaman sızede bızede cabuk gecsın ben sımdıden oglusumun bana anne demesını ıple cekıorum anın da tadını cıkarmıyo degılım oglusum suan bana gulumsuyor ellerını bacaklarını kesfedıyor super bı duygu annelık ıns herkes bu duyguyu tadar...

Amin cnm çooook sağoll..
Bize önereceğin şeyler var mı?
Varsa paylaşırsan çok seviniriz, hamılelık donemınde yasadıgın bı sıkıntı olabılrı, nasıl aştıgını anlatabılırsın.
Ya da dogumla ılgılı..
Su an tecrubeler o kadar onemlı kı..
Ben o yuzden topiğin girişine deneyimlerimi yazdım.
Benım ılk gebelıgımde bebegın kalbı durdu.. :KK43:( 9. haftada..

:KK43:(

Bu ikinci olacak inşallah.. :KK43:((

Kızlaaar merhaba ben de haziran annesi aday adayıyım bu ay 4. kez tüp bebek yaptırıyorum, tutarsa haziran doğumlu olacak kuzucum. Yazıyı okuyan arkadaşlar dua ederlerse çok sevinirim,Allah kimseyi evlat hasretiyle sınamasın...

Kızlaaar merhaba ben de haziran annesi aday adayıyım bu ay 4. kez tüp bebek yaptırıyorum, tutarsa haziran doğumlu olacak kuzucum. Yazıyı okuyan arkadaşlar dua ederlerse çok sevinirim,Allah kimseyi evlat hasretiyle sınamasın...

Hadı bakalım inşallah bu kez bebişin sana sıkıca tutunur ve yolun sonuna dek gelir seninle...

Amin....

:)):KK49:

Hadi kızlar yok mu Haziran Annesi olduğunu öğrenen, nerdesiniz???

Ben daha yumurtlama gününe bile gelemedim..

Yolum çok uzun..

Amaa şu Haziran Anneleri'ni merala bekliyorum artık.. :))

Hadi kızlar yok mu Haziran Annesi olduğunu öğrenen, nerdesiniz???

Ben daha yumurtlama gününe bile gelemedim..

Yolum çok uzun..

Amaa şu Haziran Anneleri'ni merala bekliyorum artık.. :))

arzucum daha mayıs anneleri bitmediki haziranınkiler gelsin ayın 20 sine kadar bekleriz en azından.benim bat 23 ü eğer başarılı olursak bebişim 1 haziran doğumlu olacak.benimde tam yumurtlama zamanım ve çatır çatır yumurtladım resmen bel ağrısı sırtıma vurdu akıntıda tamam bugünde ovulasyon testinde çift çizgiyi gördüm diğerinden daha koyuydu.bu ara gün aşırı çalışma bizi bekliyor

arzucum daha mayıs anneleri bitmediki haziranınkiler gelsin ayın 20 sine kadar bekleriz en azından.benim bat 23 ü eğer başarılı olursak bebişim 1 haziran doğumlu olacak.benimde tam yumurtlama zamanım ve çatır çatır yumurtladım resmen bel ağrısı sırtıma vurdu akıntıda tamam bugünde ovulasyon testinde çift çizgiyi gördüm diğerinden daha koyuydu.bu ara gün aşırı çalışma bizi bekliyor

Ne biliyim BAT ları ağustos sonu eylül başı olanlar yok mudur yahu..
Bence genelde sundan kaynaklanıyor, çoğu kişi test yapmak ıcın bat ın bırkac gun gecmesını beklıyor..
Oysa buna gerek yok..
Şüpheli ilişkiden 10 gün sonra dahi testler pozitif çıkabiliyor..
Denemek lazım, beklememek lazım..
Neyse herkes gönlündekine kavuşsun da biraz da bekleriz n'apalım yaniiii...

:)):21::21:

Ne biliyim BAT ları ağustos sonu eylül başı olanlar yok mudur yahu..
Bence genelde sundan kaynaklanıyor, çoğu kişi test yapmak ıcın bat ın bırkac gun gecmesını beklıyor..
Oysa buna gerek yok..
Şüpheli ilişkiden 10 gün sonra dahi testler pozitif çıkabiliyor..
Denemek lazım, beklememek lazım..
Neyse herkes gönlündekine kavuşsun da biraz da bekleriz n'apalım yaniiii...

:)):21::21:

senin dediklerin mayıs annesi oluyor cnm

senin dediklerin mayıs annesi oluyor cnm

Öyle deme, benim gibi erken yumurtlayanlar varsa, mesela 25 ağustosta son adetini görmüşse,
benim gibi 9.-10. gün yumurtluyorsa bugün ya da yarın öğrenebilir ve Haziran annesi olabilir..
Bazen 7. gün yumurtlayanlar bile oluyor..
Yani imkansız değil..

Amin cnm çooook sağoll..
Bize önereceğin şeyler var mı?
Varsa paylaşırsan çok seviniriz, hamılelık donemınde yasadıgın bı sıkıntı olabılrı, nasıl aştıgını anlatabılırsın.
Ya da dogumla ılgılı..
Su an tecrubeler o kadar onemlı kı..
Ben o yuzden topiğin girişine deneyimlerimi yazdım.
Benım ılk gebelıgımde bebegın kalbı durdu.. :KK43:( 9. haftada..

:KK43:(

Bu ikinci olacak inşallah.. :KK43:((

hımmm ne dıyebılırım kı uzuldum sahsen :KK43:( melek annesı olmussun ıns bu kez gebelıgın saglıklı ılerler..

sıze tavsıyem hamılelıgınızın tadını cıkarın bebek geldıgınde daha yogun olucaksınız tabı bebekten bebege degısıyor ama bı 40 gununuz sureklı saat bası kalkarak gecıcek gaz olayları vss daha hazırlıklı olun bebek kıtapları cok cok alın cunku bebegın dılınden anlayamayınca uzuluyorsunuz.

X